Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Blanka


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy jest możliwość wykonania dachu z okapem tradycyjnym? I czy będzie to współgrało z zadaszeniem nad tarasem? Pozdrawiam.
Witam Wykonanie okapu w projekcie Blanka będzie technicznie trudne. Będzie on kolidował z fragmentami dachów płaskich na elewacjach budynku. Forma domu nie będzie wówczas spójna i może nie wyglądać korzystnie. Trzeba by popracować nad wyglądem budynku. Być może podniesienie ścianki kolankowej umożliwiłoby uzyskanie dobrej formy budynku z okapem. Ale powstaje pytanie czy duży strych lub poddasze jest w tym domu potrzebne?   Pozdrawiam

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, będziemy się z mężem zastanawiać, bo poddasze użytkowe nam niepotrzebne. Zostaje jeszcze w tej wersji projekt Milo, tylko nie jest w takiej nowoczesnej formie.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna prosić o przesłanie zestawienia kosztów materiałów fundamentów na lukasz17358@o2.pl.Chodzi o projekt Jamus.z góry dziękuje za

Witam

 

Na podany adres mailowy prześle Panu zestawienia materiałowo/kosztorysowe dla domu Blanka. Szczegółowe koszty poszczególnych etapów budowy domu mieszczą się w kosztorysie, który można nabyć w cenie 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys do stanu wykończonego.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. jak wyglada sprawa z wykonaniem poddasza uzytkowego? Gdzies trzeba by bylo cisnac schody. Domek fajny nawet bardzo, ale mozna by bylo wykorzystac poddasze jako pralnie i ogolnie graciarnie

 

Witam

Poddasze w najwyższym punkcie ma wysokość 216,5cm. Jeśli miałoby być to poddasze użytkowe to trzeba podnieść ściankę kolankową. Schody najlepiej usytuować w miejscu pomieszczenia gospodarczego. Zamiast schodów można zaprojektować wyłaz strychowy co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, ale wtedy poddasze może służyć jedynie jako „graciarnia”.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli będą schody na poddaszu i okna dachowe to poddasz już nie będzie nieużytkowe? Jaka jest wysokość poddasze? (nie potrafię znaleźć)

Witam

Wysokość poddasza w projekcie Blanka to 2,17m

Żeby poddasze było użytkowe nie wystarczy zaprojektowanie schodów i okien połaciowych. Aby przeprojektować poddasze nieużytkowe na użytkowe trzeba wprowadzić zmianę w postaci podniesienia ścianki kolankowej.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą domów z adaptacją poddasza: https://www.dobredomy.pl/projekty/adaptacje/ 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry, 

również jestem zainteresowana tym projektem. Proszę o wysłanie informacji jaki byłby koszt projektu gdy poddasze zmienimy na użytkowe oraz interesuje mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie utworzenie niewielkiej antresoli nad salonem i całość reszty poddasza będzie otwarta coś w rodzaju drugiego salon ale z otwarta pustką nad dolnym salonem. (baska804@tlen.pl)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

również jestem zainteresowana tym projektem. Proszę o wysłanie informacji jaki byłby koszt projektu gdy poddasze zmienimy na użytkowe oraz interesuje mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie utworzenie niewielkiej antresoli nad salonem i całość reszty poddasza będzie otwarta coś w rodzaju drugiego salon ale z otwarta pustką nad dolnym salonem. (baska804@tlen.pl)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

Witam

Zapytanie przekazuję do architektów. Odpowiedź otrzyma Pani na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

 

Piekny projekt, właśnie czegos takiego szukam :) Brakuje mi tylko w tym projecie spiżarni :)

 

Czy pomieszczenie gospodarcze jest wystarczajaco duze przy zalozeniu ze ogrzewanie bedzie na eco groszek? Jakie byłyby koszty dodatkowe, gdyby projekt został powiększony o tyle ile trzebaby było do wydzielenia niewielkiej spiżarni poniedzy kuchnia a pomieszczeniem gospodarczym. Czy mogłabym prosić o przesłanie wymiarów poszczególnych pomieszczeń projektu?

 

Prosze o informacje na maila: info@marylafossen.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Piekny projekt, właśnie czegos takiego szukam :) Brakuje mi tylko w tym projecie spiżarni :)

 

Czy pomieszczenie gospodarcze jest wystarczajaco duze przy zalozeniu ze ogrzewanie bedzie na eco groszek? Jakie byłyby koszty dodatkowe, gdyby projekt został powiększony o tyle ile trzebaby było do wydzielenia niewielkiej spiżarni poniedzy kuchnia a pomieszczeniem gospodarczym. Czy mogłabym prosić o przesłanie wymiarów poszczególnych pomieszczeń projektu?

 

Prosze o informacje na maila: info@marylafossen.nl

Witam
Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy w poniedziałek.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Bożena i Wojtek

Witamy. Jesteśmy zainteresowani zakupem projektu Blanka / lustrzane odbicie /. Czy możemy prosić o wymiary poszczególnych pomieszczeń domu? Z góry dziękuję i pozdrawiam (biuro@styronet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Margareta

Witam, interesuje mnie zakup projektu, ale nie rozumiem dlaczego nie ma rzutu wnętrza domu? Nie spotkałam się jeszcze z tym by nie było w proponowanym projekcie wnętrza domu pokazanego, czy aby zobaczyć środek przed zakupem trzeba specjalne prośby o to słać? Bo nie bardzo rozumiem politykę biura projektowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie zakup projektu, ale nie rozumiem dlaczego nie ma rzutu wnętrza domu? Nie spotkałam się jeszcze z tym by nie było w proponowanym projekcie wnętrza domu pokazanego, czy aby zobaczyć środek przed zakupem trzeba specjalne prośby o to słać? Bo nie bardzo rozumiem politykę biura projektowego...

Witam

Poglądowe rzuty poszczególnych kondygnacji budynku znajdują się przy prezentacji każdego projektu w zakładce "rzuty". Szczegółowe zaś rysunki można otrzymać mailowo - wystarczy tylko zwrócić się do nas z taką prośbą na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...