Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Bianka


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie o projekcie Blanka brakuie mi pow. dachu,oraz kosztorysu chocby przybliżonego.

 

Witam

Bianka jest naszym nowym projekem i aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Termin oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu szczegółowej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie kosztorysów.

Aktualnie mogę podać powierzchnię dachu - wynosi ona około 307m2 i może ulec drobnej zmianie w momencie, kiedy opracowana będzie szczegółowa dokumentacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Bianka jest naszym nowym projekem i aktualnie znajduje się w fazie koncepcji. Termin oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu szczegółowej dokumentacji będziemy mogli zlecić wykonanie kosztorysów.

Aktualnie mogę podać powierzchnię dachu - wynosi ona około 307m2 i może ulec drobnej zmianie w momencie, kiedy opracowana będzie szczegółowa dokumentacja.

 

Pozdrawiam

 

 

Bardzo dziękuję za informację. Akurat jestem w trakcie zakupu działki i przyszłego realizowania tegoż projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam ,mam w planach kupic projekt domu bianka ,ale chcialam bym sie zapytac ile by +, - kosztował by ten dom w stanie surowym zamknietym. bo sprzedaje mieszkanie i chcialabym wiedziec czy sie zmieszcze finasowo.dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość andrzej

Czy jest już ktoś kto zaczął budowe tego domu i może podzielic się informacjami z realizacji. Bo w dalszym ciągu nie mamy informacji od projektantów. dom jest ładny tylko brak nam szczegułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Czy jest już ktoś kto zaczął budowe tego domu i może podzielic się informacjami z realizacji. Bo w dalszym ciągu nie mamy informacji od projektantów. dom jest ładny tylko brak nam szczegułów.

czy są zdjęcia wnętrz tego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w tym domu zrobić poddasze użytkowe ze schodami z korytarza? Jeśli tak, to ile miałoby m2 takie poddasze?

Witam,

Zaadaptowanie poddasza jest możliwe. Bez podniesienia ścianki kolankowej czy też zmiany kąta nachylenia dachu powierzchnia do zaadaptowania to około 24m2.

Konieczne zmiany to:

1.  Zmiana konstrukcji więźby dachowej i stropu nad parterem.

Zaprojektowane są wiązary dachowe prefabrykowane, których pas dolny stanowi konstrukcję stropu nad parterem. Zaistnieje konieczność doprojektowania stropu np. żelbetowego oraz tradycyjnej więźby dachowej.

2.  Chcąc wygospodarować miejsce na schody w korytarzu konieczne będzie poszerzenie go o ok. 20cm. Wpłynie to na nieznaczne zmniejszenie przyległych do korytarza pokoi.

3.  Ponieważ w tej chwili poddasze nie jest ocieplone, a warstwa ocieplenia położona jest na stropie, konieczna będzie zmiana: wprowadzenie docieplenia połaci dachowych.

4.  Dodatkowo należy doprojektować okna połaciowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Sławek

czy można jakoś zmniejszyć powierzchnię zabudowy - mam warunki na 221,94m2 i bardzo zależy mi na tym projekcie. Jak w tym projekcie jest liczona powierzchnia zabudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można jakoś zmniejszyć powierzchnię zabudowy - mam warunki na 221,94m2 i bardzo zależy mi na tym projekcie. Jak w tym projekcie jest liczona powierzchnia zabudowy?

 

Witam

Powierzchnia zabudowy to powierzchnia wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku w stanie wykończonym na powierzchnię terenu,

Wliczamy słupy i podcienie.

Nie wliczamy tarasów, murków, schodów zewnętrznych, daszków nie podpartych słupami, okapów dachowych, wystających balkonów nie podpartych słupami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam 1.Czy jest mozliwosc zmiany kata nachylenia dachu na 30st. 2.Czy jest mozliwosc zrobienia stropu betonowego pozdrawiam

Witam.

Jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30 stopni i zmiany stropu na żelbetowy, na etapie adaptacji projektu.

Architekt adaptujący powinien dostosować konstrukcję do wymienionych zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam 1.Czy jest mozliwosc zmiany kata nachylenia dachu na 30st. 2.Czy jest mozliwosc zrobienia stropu betonowego pozdrawiam
Witam. Jest możliwość zmiany kąta nachylenia dachu na 30 stopni i zmiany stropu na żelbetowy, na etapie adaptacji projektu. Architekt adaptujący powinien dostosować konstrukcję do wymienionych zmian.   Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest przewjdziane ogrzewanie w tym domu? W razie czego istnieje mozliwosc zaprojektowania ogrzewania na paliwo stale?

Witam

We wszystkich naszych projektach przewidziane jest ogrzewanie gazowe. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby w ramach adaptacji projektu zmienić sposób ogrzewania budynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość zlikwidowania schodków wokół domu, pozostawiając ewentualnie jeden schodek?

Witam

Mogą Państwo zmieniać kształty i rozmiary tarasów, schodków czy murków.

Ponieważ projektowany poziom wykończonej posadzki parteru znajduje się 45 cm ponad poziomem terenu, potrzebne są 3 schodki przy wejściach do budynku.

Można obniżyć wyniesienie budynku na 32 cm, wówczas potrzebne będą jedynie 2 schodki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czy istnieje możliwość zastosowania w tym projekcie stropu gęstożebrowego bez większych modyfikacji konstrukcyjnych ?

Witam

Zmiana technologii wykonania stropu pociągnie za sobą również konieczność zmiany konstrukcji więźby dachowej.

Zaprojektowane są tutaj bowiem wiązary dachowe prefabrykowane, których pas dolny stanowi konstrukcję stropu nad parterem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...