Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Realny II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Fan Realnego

Jak wysoka jest ścianka kolankowa?
Witam Ścianka kolankowa wysoka jest na 78cm.   Pozdrawiam

Ścianka kolankowa ma wysokość 1.30 m w częsci mieszkalnej. Z projektu wynika że: - poziom posadzki na piętrze: 3.04m- poziom ściany kolankowej: 4.20m + murłata 14 cmŚcianka kolankowa nad garażem ma wysokość 47 cm:- poziom posadzki: 2.47 cm- poziom ściany kolankowej: 2.80m + murłata 14 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa ma wysokość 1.30 m w częsci mieszkalnej. Z projektu wynika że: - poziom posadzki na piętrze: 3.04m - poziom ściany kolankowej: 4.20m + murłata 14 cm Ścianka kolankowa nad garażem ma wysokość 47 cm: - poziom posadzki: 2.47 cm - poziom ściany kolankowej: 2.80m + murłata 14 cm

Witam

Odczytując z dokumentacji, po uwzględnieniu wykończenia podłóg i skosów, ścianka kolankowa nad częścią mieszkalną budynku Realny II jest wysoka na 78cm, a nad garażem na 51cm (dokładne pomiary z pliku dwg)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan Realnego

Ścianka kolankowa ma wysokość 1.30 m w częsci mieszkalnej. Z projektu wynika że: - poziom posadzki na piętrze: 3.04m - poziom ściany kolankowej: 4.20m + murłata 14 cm Ścianka kolankowa nad garażem ma wysokość 47 cm: - poziom posadzki: 2.47 cm - poziom ściany kolankowej: 2.80m + murłata 14 cm
Witam Odczytując z dokumentacji, po uwzględnieniu wykończenia podłóg i skosów, ścianka kolankowa nad częścią mieszkalną budynku Realny II jest wysoka na 78cm, a nad garażem na 51cm (dokładne pomiary z pliku dwg)   Pozdrawiam

Niestety ciągle mi się to nie zgadza. Nie wiem skąd sie to 78 cm bierze. Z projektu to nie wynika.Nad częścią mieszkalną poziom wykończonej posadzki to 3.04 m. Murłata M1 położona jest na wysokości 4.20 i ma 14 cm wysokości. Jeżeli przyjąć wykończenie poddasza tak jak w projekcie, czyli 5 cm rusztu oraz 1.5 cm g-k to ciagle daleko to do 78 cm. Bardziej ściana kolankowa wychodzi około 1.15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan Realnego

Witam

Odczytując z dokumentacji, po uwzględnieniu wykończenia podłóg i skosów, ścianka kolankowa nad częścią mieszkalną budynku Realny II jest wysoka na 78cm, a nad garażem na 51cm (dokładne pomiary z pliku dwg)

 

Pozdrawiam

Ścianka kolankowa jest wyższa. Wynika to z projektu. Wystarczy też spojrzeć na domy Realne już wybudowane np. na forum muratora. Nie wiem dlaczego tutaj podawana jest wysokość 78 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle mi się to nie zgadza. Nie wiem skąd sie to 78 cm bierze. Z projektu to nie wynika. Nad częścią mieszkalną poziom wykończonej posadzki to 3.04 m. Murłata M1 położona jest na wysokości 4.20 i ma 14 cm wysokości. Jeżeli przyjąć wykończenie poddasza tak jak w projekcie, czyli 5 cm rusztu oraz 1.5 cm g-k to ciagle daleko to do 78 cm. Bardziej ściana kolankowa wychodzi około 1.15 cm.

Witam Ponownie

Projekt Realny II ma dwie wysokości ścianki kolankowej nad częścią mieszkalną budynku - stąd nasze rozbieżności.

Proszę o kontakt telefoniczny z naszym architektem: 71 352 04 44 - on rozwieje wszystkie Pana wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co zawiera się w określeniu "stan wykończony" domu? Czy chodzi o stan deweloperski czy już dom do zamieszkania z podlogami, kuchnia i lazienka?

Witam

Według naszych wycen kosztorysowych stan wykończony to stan, w którym dom gotowy jest do zamieszkania - można go już meblować. Należy doliczyć jeszcze koszt zakupu oraz montażu instalacji wewnątrz budynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam zakupiony już mam projekt realny II i mam pytanie głownie do projektanta lub ludzi którzy już wybudowali ten dom. Chcąc na poddaszu wykonać ściany murowane np bloczek wapienne piaskowy 10 cm plus do tego tynki maszynowe min 1,5 cm z jednej i z drugiej strony czy muszę w jakiś sposób wzmocnić strop? Chodzi mi głownie o ścianę działowe miedzy pokojami które maja balkon bo ich ściana znajduje sie nad salonem w którym akurat nie występuje żadne podparcie stropu chodźmy ściana działowa. Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiony już mam projekt realny II i mam pytanie głownie do projektanta lub ludzi którzy już wybudowali ten dom. Chcąc na poddaszu wykonać ściany murowane np bloczek wapienne piaskowy 10 cm plus do tego tynki maszynowe min 1,5 cm z jednej i z drugiej strony czy muszę w jakiś sposób wzmocnić strop? Chodzi mi głownie o ścianę działowe miedzy pokojami które maja balkon bo ich ściana znajduje sie nad salonem w którym akurat nie występuje żadne podparcie stropu chodźmy ściana działowa. Z góry dziękuje za odpowiedz

Dzień dobry,

projekt przewiduje ściany poddasza w technologii lekkiej. Chcąc zastosować ściany murowane należałoby wzmocnić strop, gdyż zaprojektowany przez nas strop nie przewiduje takich obciążeń. Tego typu obliczenia i rozwiązania zaproponuje Panu/Pani architekt adaptujący we współpracy z konstruktorem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Laik :)

Witam mam zakupiony projekt Realny II pytanie juz się podobne pojawiło ale mam pytanie dotyczące ścian działowych na poddaszu. Tak jak kolega wcześniej wspomniał tez bym chciał sciany działowe murowane. patrzac realnie na ten projekt to śniany działowe na górze prawie że pokrywają się ze scianami działowymi na dole także czy jest wymagane takie wzmacnianie tego stropu? problem dotyczy jedynie ściany działowej między pokojami ( pow. po 11,9m) które znajdują się nad salonem) tam rzeczywiście wskazane jest wzmocnienie lub wykonanie podciągu. Jak państwo to widzicie ? wystarczyłoby "dozbroic" ten strop ? czy lepiej wykonac jakis poddciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiony już mam projekt realny II i mam pytanie głownie do projektanta lub ludzi którzy już wybudowali ten dom. Chcąc na poddaszu wykonać ściany murowane np bloczek wapienne piaskowy 10 cm plus do tego tynki maszynowe min 1,5 cm z jednej i z drugiej strony czy muszę w jakiś sposób wzmocnić strop? Chodzi mi głownie o ścianę działowe miedzy pokojami które maja balkon bo ich ściana znajduje sie nad salonem w którym akurat nie występuje żadne podparcie stropu chodźmy ściana działowa. Z góry dziękuje za odpowiedz
Dzień dobry, projekt przewiduje ściany poddasza w technologii lekkiej. Chcąc zastosować ściany murowane należałoby wzmocnić strop, gdyż zaprojektowany przez nas strop nie przewiduje takich obciążeń. Tego typu obliczenia i rozwiązania zaproponuje Panu/Pani architekt adaptujący we współpracy z konstruktorem.   Pozdrawiam!

Witam rozumiem ze mój konstruktor moze dokonać takich obliczeń i wzmocnić strop czy musiałbym sie z państwem kontaktować w celu uzgodnienia takiej zmiany ?? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piechotka

Witam, czy ten projekt dostosowany jest do pieca na paliwo stałe?
Witam, W projekcie przewidziano ogrzewanie gazem ziemnym. Istnieje jednak możliwość zmiany sposobu ogrzewania. Pozdrawiam

Jak taka zmiana wpłynie na rozmieszczenie pomieszczeń? Czy ekonomiczniej jest to zrobić w tym projekcie czy w Milena II?Rozumiem, że kotłownia mogłaby być zlokalizowana w miejscu pomieszczenia gospodarczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka zmiana wpłynie na rozmieszczenie pomieszczeń? Czy ekonomiczniej jest to zrobić w tym projekcie czy w Milena II?Rozumiem, że kotłownia mogłaby być zlokalizowana w miejscu pomieszczenia gospodarczego?

Witam,

W obu projektach pomieszczenia gospodarcze, w których planujemy lokalizację pieców są wystarczająco obszerne aby zainstalować w nich kotły  na paliwo stałe, a także dają mozliwość magazynowania materiału. Koszty dostosowania instalacji do zmian będą również podobne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam, w projekcie jest przewidziana wentylacja grawitacyjna za pomocą pustaków kominowych oraz anemostatów i rur SPIRO. Pozdrawiam!

Mam pytanie jeżeli rozwiąże wentylacje za pomocą anemostatu oraz spiro system będzie wydajny ? Bez żadnych wspomagaczy ? Zależy mi na zmniejszeniu kosztów dlatego chciałbym zrezygnować z mechanicznej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...