Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Realny II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt domu Realny II

 

 

Opis projektu: Projekt domu Realny II to budynek z użytkowym poddaszem, dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze domu RealnyII znajdują się: pokój dzienny połączony z jadalnią, łazienka, pokój gościnny/gabinet, oraz duże pomieszczenie gospodarcze dostępne z garażu dwustanowiskowego. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, duża łazienka oraz obszerny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Realny. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika 

 

Link do projektu: Projekt Realny II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nasze standardowe projekty, bez dostosowania do wymagań energooszczędnych generują zużycie energii na poziomie 130kWh/m2/rok. Po dostosowaniu do standardu np. Muli Comfort -grubość ocieplenia ścian musi wzrosnąć do 25cm, dachu do 30cm, podłogi na gruncie do 20cm, należy przewidzieć co najmniej kocioł kondensacyjny jako podstawowe źródło ciepła oraz bezwzględnie zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, dobrze jest również przewidzieć zastosowanie kolektorów słonecznych - wówczas można dojść do około 40kWh/m2/rok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich, my zdecydowaliśmy się na bardzo podobny projekt tego samego biura - Milena II. Projekt już mamy kupiony, obecnie analizuje go mistrz od ekipy, z którym jutro się spotykamy (ponoć ma sporo uwag, czy słusznych zobaczymy). Zaczynamy wiosną, w życiu bloga nie prowadziłam ale kiedyś musi być ten pierwszy raz więc na pewno poszczególne etapy będę opisywać na mojabudowa.pl Pozdrawiam wszystkich - Marta :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, jak jest rozwiązana kwestia odprowadzenia wentylacji znad kuchenki, skoro komin widoczny jest po drugiej stronie kuchni??

Witam,

Podłączenie kanału wentylacyjnego nad kuchenką (okapu) , należy rozwiązać za pomocą kanału elastycznego Spiro 150, prowadzonego w suficie podwieszanym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy możliwe jest zlikwidowanie komina gdzie aktualnie przewidziany jest kominek i przeniesienie kominka w salonie na ścianę od strony kuchni ? Zależy mi na centralnym umieszczeniu kominka i możliwości rozprowadzenia z niego ciepła na piętro. Drugie pytanie dotyczy podpiwniczenia, czy możliwe jest podniesienie całego domu o około 0,5 m i wykonanie piwnicy pod pokojem dziennym z jadalnią, kuchnią, hallem i łazienką i wykonanie wejścia do piwnicy z pomieszczenia gospodarczego przy przewidzianym tam piecu c.o. i c.w.u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie do autora projektu, czy jest możliwe przedłużenie, powiekszenie kuchni kosztem gabinetu i wydzielenie z niego części na mała spizarnie podobnie jak w projekcie LENA.

Witam

Powiększenie kuchni i doprojektowanie spiżarni, kosztem gabinetu jest jak najbardziej możliwe, można taką zmianę wykonać na etapie adaptacji projektu.

Należy jedynie pamiętać, aby zapewnić wentylację grawitacyjną spiżarni, w sytuacji gdyby pomieszczenie to nie miało okna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do autora projektu, czy jest możliwe przedłużenie, powiekszenie kuchni kosztem gabinetu i wydzielenie z niego części na mała spizarnie podobnie jak w projekcie LENA.
Witam Powiększenie kuchni i doprojektowanie spiżarni, kosztem gabinetu jest jak najbardziej możliwe, można taką zmianę wykonać na etapie adaptacji projektu. Należy jedynie pamiętać, aby zapewnić wentylację grawitacyjną spiżarni, w sytuacji gdyby pomieszczenie to nie miało okna.   Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem że projekt REALNY II to trafiony wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni Państwo, interesuje mnie czy dla projektu domu REALNY II jest dostępny plan wentylacji mechanicznej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem,

Witam

Dla domu Realny II mamy opracowany schemat wentylacji mechanicznej. Jest on dołączany bezpłatnie do dokumentacji projektowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Chciałem się zapytać ile m2 zajmują ściany budynku? Ile potrzebuję m2 materiału (bloczki ceramiczne, silikatowe etc). Potrzebne mi to jest w celi możliwości porównania kosztów z różnych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się zapytać ile m2 zajmują ściany budynku? Ile potrzebuję m2 materiału (bloczki ceramiczne, silikatowe etc). Potrzebne mi to jest w celi możliwości porównania kosztów z różnych materiałów.

Witam

Proszę o kontakt na adres info@dobredomy.pl - prześlemy Panu zestawienia powierzchni przegród budynku oraz zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Czy jest możliwość otrzymania planów z rozmieszczeniem pomieszczeń i ich wymiarami?

Z góry dziękuję za odpowiedź. emial: l.palka@mix-trans.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...