Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nala


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam.  Przymierzam się do zakupu projektu Nala. Czy ktoś z państwa ma już może jakieś zdjęcia ze środka budowy i też zewnątrz i chciałby je przesłać na  meila? Jak prezentuje się przestrzeń otwarta nad  sslonem?  andrzej5556zbl@gmail.com  Byłbym wdzieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie, proszę o przesłanie materiałów odnośnie projektu nala 2 odbicie lustrzane na adres dzoana2000.2000@gmail.com

 

Czy ktoś z Państwa już zbudował ten dom?

Proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

serdecznie dziękujemy za zdjęcia i mam prośbę o więcej zdjęć domu. Projekt już kupiliśmy i czekamy na pozwolenie na budowę ale zawsze jest jeszcze możliwość zmian?

Jakby mógł Pan napisać jaką konstrukcje dachu zastosował, czy wielkość pomieszczeń jest wystarczająca, czy okna są dobrej wielkości i ogólnie powiedzieć jakich błędów się ustrzec oraz podać przybliżony koszt stanu ze zdjęć ?

Proszę o info na forum bądź na adres krzychukas@o2.pl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki mały domek salon robi wrażenie woow!! i to tylko za sprawą wysokiego sufitu, belek jeszcze nie mam ponieważ te co są na zdjęciu to krokwie które będą przykryte 30-35cm wełny na to płyta GK i dopiero belki dekoracyjne np. rustykalne. Mam nadzieję że zdarzę przed zimą z elewacją pompa ciepła pod koniec listopada. Domek Nala naprawdę tani w budowie a jak jeszcze ktoś ma trochę czasu i chęci by ogarnąć coś samemu to naprawdę wyjdzie tanio polecam projekt. Co do łazienek wolę dwie małe niż jedną dużą, kotłownia wystarczająca a sypialnia i pokoje dzieci  no cóż nie można mieć wszystkiego stawiałem na duży salon.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za zdjęcia i dołączam się do pytań poprzedników oraz pytanie odnośnie belek stropowych - one są mocowane na wieszakach czy jakieś opierają się na wieńcu? Widzę, że zrezygnował Pan z stalowej belki i zastąpił ją betonem, czy tak łatwiej czy jakieś inne względy o tym zadecydowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Witam,

Uprzejmie proszę o przesłanie na adres mailowy domenica50@gmail.com wszelkie dostępne materiały dotyczące projektu domu Nala (rysunki szczegółowe z wymiarami oraz zestawienie materiałów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Dominika napisał:

Witam,

Uprzejmie proszę o przesłanie na adres mailowy domenica50@gmail.com wszelkie dostępne materiały dotyczące projektu domu Nala (rysunki szczegółowe z wymiarami oraz zestawienie materiałów).

Pozdrawiam

Dzień dobry,

materiały zostały wysłane na podany adres.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Johny,

Podciąg betonowy zastąpił dwuteownik z kilku kwestii nr 1 cena dwuteownika  nr 2 trudność w obrobieniu łatwiej obrobić podciąg np.zatynkować nr 3  będzie przenosił drgania i naprężenia możliwe że wszystko co do niego będzie przykręcone będzie pękać opinia fachowców . Belki stropowe montowane na wieszaki ale te długie leżą na ścianach działowych które są związane  do wieńca czyli i na wieńcu i wieszaki.

Pozdrawiam co mogę to pomogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mariuszu mam pytanie. Oczywiście jeżeli byłby Pan w stanie odpowiedzieć. Jakie są koszty do tego stanu co ma Pan wybudowane?  I czy zmieniał Pan kąt dachu czy zostawił 25 stopni? Ja będę musiał zmienić na minimum 30 stopni. Chyba że da się jakoś obejść miejscowy plan zagospodarowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mmiel napisał:

Witam,

Prosiłbym o przesłanie na adres e-mail mielanmateusz@gmail.com wszelkie dostępne materiały dotyczące projektu domu Nala (rysunki szczegółowe z wymiarami oraz zestawienie materiałów). Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

materiały zostały wysłane na podany adres.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2020 o 09:44, Mariusz11 napisał:

Witam, 

Johny,

Podciąg betonowy zastąpił dwuteownik z kilku kwestii nr 1 cena dwuteownika  nr 2 trudność w obrobieniu łatwiej obrobić podciąg np.zatynkować nr 3  będzie przenosił drgania i naprężenia możliwe że wszystko co do niego będzie przykręcone będzie pękać opinia fachowców . Belki stropowe montowane na wieszaki ale te długie leżą na ścianach działowych które są związane  do wieńca czyli i na wieńcu i wieszaki.

Pozdrawiam co mogę to pomogę 

Dziękuję za podpowiedź w sprawie tej stalowej belki, pewnie też zrobię u siebie tak jak u Pana.

A jeszcze dopatrzyłem się, że ma Pan belki stropowe ułożone inaczej niż w projekcie, czyli w tzn. częściach prywatnych dłuższe belki, mniej sztuk i ułożone równolegle do salonu. Czemu taka zmiana? 

Poddasze będzie użytkowane w jakiś sposób czy nie?

Pozdrawiam,

Johny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny,

Polak przezorny to podwójnie zabezpieczony w wzdłuż salonu dlatego bo belka opiera się na wieńcu i trzymają ją wieszaki w poprzek trzymałyby się na samych wieszakach.

Andrzej 5 

koszt około 200-230tys do tego stanu ale też sporo sam robiłem przynajmniej tak mi się wydaje :)  nachylenie dachu zostało 25 stopni ale teraz zmieniłbym tą blachę nie pasuje mi do tego konta dachu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, Gość Hubert napisał:

Dzień dobry

Prosze o przesłanie rysunków szczegółowych i kosztorysu jeśli jest opracowany.

hubert_kot@wp.pl

Pozdrawiam

Dzień dobry,

materiały zostały wysłane na podany adres. Pełne kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo płatne. W załączniku przesyłam zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam, ale nie wiem co to "stelaże TRACE cienkie wkute nawet w ścianę z połówki pustaka"  oraz gdzie w tym projekcie jest antresola? Mógłby Pan wytłumaczyć mniej wtajemniczonym? 

PS: oglądam zdjęcia i bardzo mnie się podoba ten dom, w kwietniu zaczynam budowę:)

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...