Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Lidia


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena

Witam, czy można ten dom pomniejszyć? Chodzi mi dokładnie o zachowanie układu pomieszczeń, ich ilości itp. ale o zmniejszenie nieco metrażu całego domu? Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam Aby zmniejszyć powierzchnię budynku trzeba to zrobić kosztem konkretnych pomieszczeń. Proszę wskazać ewentualnie z których pomieszczeń chciałaby Pani zrezygnować, które pomniejszyć - my odniesiemy się na temat technicznej możliwości wprowadzenia zmian.   Pozdrawiam

Nie chciałabym rezygnować z pomieszczeń bo akurat ich ilość i rozkład mi odpowiada, bardziej chodzi o ich pomniejszenie w sensie samego metrażu, że np. salon 38m2 by wystarczył w zupełności, łazienka przy sypialni na górze też mogłaby być mniejsza, pokoje tam gdzie jest 15 czy 17.6 m2 też nie ma konieczności żeby były tak duże. Bardziej w tym kontekście chciałabym dokonać zmian jeśli w ogóle są możliwe. Jeśli każde z pomieszczeń zostałoby pomniejszone całość domu by uległa zmniejszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chciałabym rezygnować z pomieszczeń bo akurat ich ilość i rozkład mi odpowiada, bardziej chodzi o ich pomniejszenie w sensie samego metrażu, że np. salon 38m2 by wystarczył w zupełności, łazienka przy sypialni na górze też mogłaby być mniejsza, pokoje tam gdzie jest 15 czy 17.6 m2 też nie ma konieczności żeby były tak duże. Bardziej w tym kontekście chciałabym dokonać zmian jeśli w ogóle są możliwe. Jeśli każde z pomieszczeń zostałoby pomniejszone całość domu by uległa zmniejszeniu.

Witam ponownie

Można zmniejszyć gabaryty bryły budynku. Wiąże się to z opracowaniem na nowo układu funkcjonalnego, konstrukcji budynku oraz wszelkich instalacji. Taka zmiana będzie dość kosztowna, ale nie jest nie możliwa. Tego typu zmianę można wprowadzić na etapie adaptacji projektu bądź u nas w Pracowni. W sprawie wyceny prosimy o wysłanie zapytania na info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Paweł

Witam, my jesteśmy w trakcie budowy, póki co, na etapie izolacji fundamentów. Pozdrawiam.

Witam, również mamy zamiar budować ten dom, czy można prosić o kontakt do Państwa?  Może moglibyśmy wymienić się pomysłami.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

mrshadow@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

witam

 

dom jest bardzo ładny i ma wszystko co powinien mieć, ale:

chciałbym zaptać:

1. czy nie byłoby zasadne wstawienie dodatkowego okna w pralni? czy jest taka możliwość?

2. czy tak duży taras po czasie nie spowoduje zalewania garażu? jaką technologię zastospować aby uniknąć problemów?

3. czy istnieje możliwosć przestawienia kominka? obecnie znajuje się wzgłuż ciągu komunikacyjnego

4. czy można zamienić garderobę z łazienką w najwięszym pokoju na górze?

Byłbym wdzęczy za odpowiedz na moje pytania i wątpliwości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dom jest bardzo ładny i ma wszystko co powinien mieć, ale:

chciałbym zaptać:

1. czy nie byłoby zasadne wstawienie dodatkowego okna w pralni? czy jest taka możliwość?

2. czy tak duży taras po czasie nie spowoduje zalewania garażu? jaką technologię zastospować aby uniknąć problemów?

3. czy istnieje możliwosć przestawienia kominka? obecnie znajuje się wzgłuż ciągu komunikacyjnego

4. czy można zamienić garderobę z łazienką w najwięszym pokoju na górze?

Byłbym wdzęczy za odpowiedz na moje pytania i wątpliwości.

Dzień dobry,

1) Tak, można wprowadzić okno w pralni.

2) Zadaszenie garażu, które stanowi powierzchnię tarasu zostało odpowiednio wyprofilowane. Woda opadowa będzie spływała do odwodnienia liniowego tarasu, a następnie poprzez dwie rury spustowe na zewnątrz budynku. Oczywiście dodatkowym zabezpieczeniem jest hydroizolacja poprowadzona w warstwach stropu.

3) Tak, można zmienić lokalizację komina. Proszę zwrócić uwagę, aby nowa lokalizacja nie zakłóciła układu funkcjonalnego piętra.

4) Tak, można wprowadzić taką zmianę.

Wszystkie wymienione zmiany można wprowadzić do dokumentacji technicznej poprzez projektanta adaptującego.Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry. Realizuję budowę domu LIDIA, chętnie wymienię się spostrzeżeniami z innymi osobami które już zbudowały lub budują ten dom. Postaram się sukcesywnie wprowadzać na moim blogu zdjecia i informacje. Mój blog: http://itsmd.mojabudowa.pl

Witam

Czy wprowadzał Pan jakieś zmiany w projekcie?

Chy projekty elewacji były razem z projektem domu czy robił Pan indywidualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wprowadzał Pan jakieś zmiany w projekcie?

Chy projekty elewacji były razem z projektem domu czy robił Pan indywidualnie?

 

Witam

Czy wprowadzał Pan jakieś zmiany w projekcie?

Chy projekty elewacji były razem z projektem domu czy robił Pan indywidualnie?

Moje zmiany w projekcie to wysunięcie balkonu o 1m i zastosowanie takiej ramki, co da mi dodatkowy 1 m miejsca postojowego gdyż u mnie linia zabudowy to 5m (w ten sposób uzyskam 6m). Zmieniłem okno w łazience z balkonowego na takie jak w drugiej, przebudowa sypialni i garderoby (w taki sposób aby przejście do łazienki było przez garderobę). Zastanawiam się też nad dodaniem tylnego balkonu w lewej sypialni. Zmieniłem filary z kwadratowych na prostokątne 36cm x 70cm. Obecnie zastanawiam się nad kolorem okien i co za tym idzie całej elewacji. Okno w salonie z 1,7 na 2m - ponieważ zastosowane będą w tym rogu 2 okna HST. Co do projektów elewacji to sam je wykonałem ponieważ mam ogromny dylemat w jakim kierunku iść. Osobiście początkowo podobała mi się elewacja antracyt/popiele  natomiast żonie podobają się szare okna z przełamaniem koloru okleiny jasne drewno na elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...