Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Lidia


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry wieczór, Bardzo podoba mi się ten projekt. Czy byłaby możliwość przesłania rzutów i przekroju? Mój adres: agierlak@gmail.com. Z góry dziękuję.

Witam

Projekt Lidia aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację projektową obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji projektowej będziemy mieli dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem pod ogromnym wrażeniem projektu! układ inny niż wszystkie, niebanalny. I ten taras! Jestem bardzo zainteresowana tym projektem/ jaki jest szacunkowy koszt tego domu? Czy można trochę powiększyć część salonową? Bardzo serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję projektu. /aleksandra.ziora@wp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem projektu! układ inny niż wszystkie, niebanalny. I ten taras! Jestem bardzo zainteresowana tym projektem/ jaki jest szacunkowy koszt tego domu? Czy można trochę powiększyć część salonową? Bardzo serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję projektu. /aleksandra.ziora@wp.pl/

Witam. Dziękujemy za te miłe słowa. Cieszymy się że projekt się podoba. Dom LIDIA to jeden z najnowszych projektów w naszej ofercie, Jego dokumentacja techniczna jest w trakcie opracowywania. Dopiero po jej ukończeniu przygotowany zostanie kosztorys. (najprawdopodobniej w drugiej połowie sierpnia powinien być gotowy). Szacunkowo koszty budowy określić można porównując koszty budowy podobnych domów (lista domów podobnych jest na stronie projektu pod opisem). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam

Proszę o przesłanie dokładnych rzutów tego domu na maila gonia12@onet.eu

Czy jest możliwość skrócenia tarasu tak aby ten dom mieścił się na działce długości 26 m. Jakie są koszty budowy domu?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o przesłanie dokładnych rzutów tego domu na maila gonia12@onet.eu

Czy jest możliwość skrócenia tarasu tak aby ten dom mieścił się na działce długości 26 m. Jakie są koszty budowy domu?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Jest oczywiście możliwość skrócenia podcienia. Zmiany takie należy wprowadzać na etapie adaptacji projektu.

Rysunki przesłałam na wskazany adres.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

Czy można zrezygnować z tarasu nad garażem i garaż wepchnąć do środka budynku, tak aby budynek mieścił się na działce 26m. Nie chciałabym skracac podcienia nad tarasem od strony ogrodu. Jeżeli wepchnęlibyśmy garaż do środka jestem skłonna zrezygnować z pokoju na dole oddając go na adaptacje kotłowni. Czy te zmiany są możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można zrezygnować z tarasu nad garażem i garaż wepchnąć do środka budynku, tak aby budynek mieścił się na działce 26m. Nie chciałabym skracac podcienia nad tarasem od strony ogrodu. Jeżeli wepchnęlibyśmy garaż do środka jestem skłonna zrezygnować z pokoju na dole oddając go na adaptacje kotłowni. Czy te zmiany są możliwe?

Rozumiem, że 26m to długość działki, a nie szerokość. Można wprowadzić takie zmiany, jednak garaż od frontu można skrócić o max. 1,9m, ponieważ wyrówna się ze ścianą zewnętrzną piętra, a brakujące 30 cm zabrałabym własnie z podcienia tarasu ogrodowego. Chyba, że od frontu chce Pani skrócić o te 30cm dodatkowo garaż i sypialnię na piętrze. Oczywiście długość garażu będzie zachowana kosztem garderoby i pom. gosp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Marcin

A co dałoby się wymyślić w przypadku działki 19,5 x 60 m??? w przypadku wymiaru 19,5 metra to z jednej strony tego wymiaru jest polna droga, a z drugiej strony pole. Czekam niecierpliwie na odpowiedz. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dałoby się wymyślić w przypadku działki 19,5 x 60 m??? w przypadku wymiaru 19,5 metra to z jednej strony tego wymiaru jest polna droga, a z drugiej strony pole. Czekam niecierpliwie na odpowiedz. Pozdrawiam Marcin

Dzień dobry!

 

Najprostszym sposobem zmieszczenia domu Lidia na działce 19,5m szerokości jest likwidacja okien na bocznej elewacji po lewej stronie ( kuchnia na parterze, pokój i łazienka na piętrze ). Niedobory światła można uzupełnić powiększając pozostałe okna a łazienka pozostanie ciemna. Wówczas jednak bez strat powierzchni i kosztownych zmian można zbliżyć się na 3m do sąsiada dzięki czemu zyskujemy brakujący 1m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy jest możliwość rezygnacji z tarasu nad garażem z przodu domu i dobudowanie tarasu z tyłu budynku nad podcieniem? Pozdrawiam

Witam

Zmian takich można dokonać na etapie adaptacji projektu, we współpracy ze swoim architektem. Nasza Pracownia wyrazi zgodę na ich wprowadzenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Monika

Dzień dobry!

 

Najprostszym sposobem zmieszczenia domu Lidia na działce 19,5m szerokości jest likwidacja okien na bocznej elewacji po lewej stronie ( kuchnia na parterze, pokój i łazienka na piętrze ). Niedobory światła można uzupełnić powiększając pozostałe okna a łazienka pozostanie ciemna. Wówczas jednak bez strat powierzchni i kosztownych zmian można zbliżyć się na 3m do sąsiada dzięki czemu zyskujemy brakujący 1m.

 

Pozdrawiam

 

A co dałoby się wymyślić w przypadku działki 19,5 x 60 m??? w przypadku wymiaru 19,5 metra to z jednej strony tego wymiaru jest polna droga, a z drugiej strony pole. Czekam niecierpliwie na odpowiedz. Pozdrawiam Marcin

Witam. Dom spokojnie mieści się na działce 19,5m. Był błąd na stronie internetowej. W projekcie papierowym jest poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Emilia

Witam,

czy jest tu osoba, która wybudowała już Lidię lub jest w trakcie budowy?Chciałabym zapytać o kilka rzeczy i ewentualnie obejrzeć wykonanie o ile jest taka możliwość.eroicka@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moja działka ma szerokość 19,16 czy w takim przypadku przerobienie projektu jest możliwe? Czy jest to duży koszt?

Witam

W przypadku projektu domu Lidia sugeruję zwęzić budynek od strony garażu o ok. 25cm. Zmianę taką należy wprowadzić na etapie adaptacji. Koszt zmian ustala architekt adaptujący projekt. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Monika

Witam, czy jest tu osoba, która wybudowała już Lidię lub jest w trakcie budowy?Chciałabym zapytać o kilka rzeczy i ewentualnie obejrzeć wykonanie o ile jest taka możliwość.eroicka@wp.pl

Witam, my jesteśmy w trakcie budowy, póki co, na etapie izolacji fundamentów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Marzena

Witam, czy można ten dom pomniejszyć? Chodzi mi dokładnie o zachowanie układu pomieszczeń, ich ilości itp. ale o zmniejszenie nieco metrażu całego domu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można ten dom pomniejszyć? Chodzi mi dokładnie o zachowanie układu pomieszczeń, ich ilości itp. ale o zmniejszenie nieco metrażu całego domu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam

Aby zmniejszyć powierzchnię budynku trzeba to zrobić kosztem konkretnych pomieszczeń. Proszę wskazać ewentualnie z których pomieszczeń chciałaby Pani zrezygnować, które pomniejszyć - my odniesiemy się na temat technicznej możliwości wprowadzenia zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...