Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Oktawian III


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Zaciekawił mnie Państwa projekt, mam jednak kilka pytań:

 

Pomieszczenie gospodarcze ma tylko 5,5m rozumiem że w projekcie uwzględniony jest piec gazowy, na mojej działce nie ma niestety narazie w planach przyłącza gazowego, dlatego co w przypadku chęci zamontowania pieca typu ekogroszek ?

 

Czy istniała by możliwośc dołożenia jeszcze jednego pomieszczenia za garażem spełniającego funkcje pomieszczenia gospodarczego na chociażby kosiarkę, łopatę, słoiki z dżemem ;)

 

Kolejne pytanie które od razu mi się nasuneło to czy ta ogromna przestrzeń nad garażem nie mogła by zostać zaaranżowana na piękny taras, mankament w tym że jedyne wejście na ten taras prowadzi przez sypialnię i tutaj pytanie o wyjście na taras z klatki schodowej ?

 

Jeżeli jest taka możliwośc poprosiłbym o podsłanie szczegułowego rysunku z wymiarami poszczególnych pomieszczeń,

 

I na koniec pytanie czy ktoś z odwiedzających forum juz może postawił domek typu Oktawian i chciałby podesłać jakeś zdjęcia gotowego domu, za wszelką pomoc będę wdzięczny :)

 

Poniżej mail

 

pkostorowski@gmail.com

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaciekawił mnie Państwa projekt, mam jednak kilka pytań:

 

Pomieszczenie gospodarcze ma tylko 5,5m rozumiem że w projekcie uwzględniony jest piec gazowy, na mojej działce nie ma niestety narazie w planach przyłącza gazowego, dlatego co w przypadku chęci zamontowania pieca typu ekogroszek ?

 

Czy istniała by możliwośc dołożenia jeszcze jednego pomieszczenia za garażem spełniającego funkcje pomieszczenia gospodarczego na chociażby kosiarkę, łopatę, słoiki z dżemem ;)

 

Kolejne pytanie które od razu mi się nasuneło to czy ta ogromna przestrzeń nad garażem nie mogła by zostać zaaranżowana na piękny taras, mankament w tym że jedyne wejście na ten taras prowadzi przez sypialnię i tutaj pytanie o wyjście na taras z klatki schodowej ?

 

Jeżeli jest taka możliwośc poprosiłbym o podsłanie szczegułowego rysunku z wymiarami poszczególnych pomieszczeń,

 

I na koniec pytanie czy ktoś z odwiedzających forum juz może postawił domek typu Oktawian i chciałby podesłać jakeś zdjęcia gotowego domu, za wszelką pomoc będę wdzięczny :)

 

Poniżej mail

 

pkostorowski@gmail.com

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry!

Istnieje możliwość zmiany instalacji C.O. na kocioł na paliwo stałe. Taka kotłownia wymaga większej przestrzeni. W projekcie Oktawian III pomieszczenie gospodarcze ma szerokość 1,6 m. Aby zapewnić swobodny dostęp należałoby je poszerzyć (kosztem łazienki oraz garderoby) o min. 0,5 m.

 

Można doprojektować dodatkowe pomieszczenie za garażem oraz użytkować cały taras nad garażem. Należy pamiętać o przesunięciu balustrady, aby zapewnić bezpieczeństwo. Wejście na taras nie może być poprowadzone z klatki schodowej ze względu na różnicę wysokości.

 

Prześlę na podany adres szczegółowe rysunki dla projektu Oktawian II. Wersja z garażem dwustanowiskowym jeszcze nie ma zakończonej dokumentacji technicznej.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam serdecznie

Kiedy mozna sie spodziewac pelnej dokumentacji dla projektu Oktawian III ?

Ja rowniez jestem zainteresowana tym projektem z podobnymi zmianami jak powyzej.

Alicja

alicja.schmidt@wp.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie. Jestem zainteresowany zakupem projektu Oktawian II. Czy mógłbym prosić o przesłanie bardziej szczegółowych rysunków na adres tknet@wp.pl . Mam jeszcze dwa pytania czy jest możliwość przeróbki jednej z łazienek na pietrze na pralnię? Chodzi o tę do ktorej jest wejscie z sypialni. I kolejne czy w domu istnieje możliwość montażu żaluzji podtynkowych? Z góry dziękuję za odpowiedź. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem zainteresowany zakupem projektu Oktawian II. Czy mógłbym prosić o przesłanie bardziej szczegółowych rysunków na adres tknet@wp.pl . Mam jeszcze dwa pytania czy jest możliwość przeróbki jednej z łazienek na pietrze na pralnię? Chodzi o tę do ktorej jest wejscie z sypialni. I kolejne czy w domu istnieje możliwość montażu żaluzji podtynkowych? Z góry dziękuję za odpowiedź. Tomek

Witam

 

Materiały wraz z odpowiedzią prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie. Jestem zainteresowany zakupem projektu Oktawian II. Bardzo proszę o przesłanie szczegółowych rysunków oraz o bardziej szczegółowe zestawienie kosztów zestawienie kosztów na adres dudaradoslaw@gmail.com. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość B. Gajewska

Witam. chciałabym o przesłanie na adres mailowy (bgajewska1@gmail.com) szczegółowych rysunków i kosztorysy materiałów budowlanych tak jak wcześniejsze osoby jeżeli można. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość KasiaU

pozwolę sobie na małe sprostowanie kosztorysu ... okna to koszt dwukrotnie wyższy niż w kosztorysie :-) to bardzo specyficzny i luksusowy produkt , do całego domu prócz dachu wycenili mi najtaniej na 38000

 

 

i mam jeszcze pytanie czy ten drugi strop (dachowy) przewidziany z żelbetonu można zastąpić akermanem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na małe sprostowanie kosztorysu ... okna to koszt dwukrotnie wyższy niż w kosztorysie :-) to bardzo specyficzny i luksusowy produkt , do całego domu prócz dachu wycenili mi najtaniej na 38000 i mam jeszcze pytanie czy ten drugi strop (dachowy) przewidziany z żelbetonu można zastąpić akermanem? pozdrawiam

Strop nad parterem zaprojektowany jest jako żelbetowy, natomiast strop nad poddaszem stanowią jętki wypełnione wełną mineralną, wykończenie z płyt g-k na ruszcie stalowym.

Strop nad parterem można wykonać jako gęstożebrowy np. Akerman (najprawdopodobniej konieczne będzie doprojektowanie dodatkowego podciągu), natomiast nad poddaszem może się to okazać dość kłopotliwe i nie sugerowałabym takiej zmiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

pozwolę sobie na małe sprostowanie kosztorysu ... okna to koszt dwukrotnie wyższy niż w kosztorysie :-) to bardzo specyficzny i luksusowy produkt , do całego domu prócz dachu wycenili mi najtaniej na 38000 i mam jeszcze pytanie czy ten drugi strop (dachowy) przewidziany z żelbetonu można zastąpić akermanem? pozdrawiam
Strop nad parterem zaprojektowany jest jako żelbetowy, natomiast strop nad poddaszem stanowią jętki wypełnione wełną mineralną, wykończenie z płyt g-k na ruszcie stalowym. Strop nad parterem można wykonać jako gęstożebrowy np. Akerman (najprawdopodobniej konieczne będzie doprojektowanie dodatkowego podciągu), natomiast nad poddaszem może się to okazać dość kłopotliwe i nie sugerowałabym takiej zmiany.   Pozdrawiam

Witam, wycenę z roletami zewnętrznymi wycenili nam na 42.000 zł, mam pytanie , czy Pani wycena obejmowała również rolety ?. Proszę o informacje na email : bukowski.tb@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...