Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Arystoteles


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 315
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Właśnie zakończyliśmy stan surowy otwarty domu. Dom jest bardzo przestrzenny i dobrze zaplanowany. Dodatkowo wydłużyliśmy dom o 1,5 metra, zwiększając salon wraz z pustką nad salonem, kuchnię, sypialnię na poddaszu oraz garaż (zmieszczą się dwa średnie samochody jeden za drugim). Wydłużenie domu nie wpłynęło na proporcje. Bardzo fajna jest pustka nad salonem (robi wrażenie) oraz zadaszony taras, który w zasadzie będzie pełnił funkcję letniej jadalni z racji dobrego skomunikowania z kuchnią. Taras można w przyszłości przerobić na ogród zimowy. Umiejscowienie pomieszczenia gospodarczego w centrum budynku to bardzo dobra decyzja - instalacje mają wszędzie blisko. Zmieściliśmy się bez problemu w budżecie jeżeli chodzi o stan surowy otwarty. Dom jest prosty w budowie, ale dzięki podcieniom i dużym oknom ciekawy architektonicznie.

Witam serdecznie, byłabym bardzo wdzięczna za przeslanie zdjęć z budowy na adres parafki@tlen.pl . Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kończę właśnie budowę Arystotelesa, było parę problemów nie uwzględnionych w projekcie, dokonaliśmy pewnych zmian, ale już się prawie wprowadzamy. Jakby ktoś potrzebował widok rzeczywisty, proszę pisać na maila chirochito@gmail.com. Koszt przy budowie metodą gospodarczą, to jest około 510tyś zł brutto (sam malowałem nadbitkę, kładłem ścianki działowe, panele i sam maluję. Wydałem już ponad 500tyś i jeszcze kilka wydatków mnie czeka (wylanie tarasów, balkonu, struktura na elewacji, oświetlenie i koniec). A przyznam się że budowałem się 2 lata, więc materiały kupowałem taniej i usługi były tańsze ni ż dzisiaj. Najlepsza chyba moja zmiana to to, że nad salonem zrobiłem sufit i dzięki temu tam gdzie jest pustka nad salonem mam rewelacyjną garderobę :). Ogólnie wszystkim się mój domek podoba, układ wnętrz dla mnie idealny. Ja polecam bardzo, byle nie za blisko mnie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Właśnie, ocieplamy nasz budynek, ten wydłużony o 1,5m. Zostawiliśmy pustkę nad salonem i właśnie ona na wszystkich robi największe wrażenie. Taras też wszyscy chwalą - jest duzy i chroni przed deszczem. Garaż pomieści dwa samochody. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Schody zrobiliśmy żelbetowe, ale tylko policzki, same stopnie będą drewniane. Jezeli ktoś chce to możemy wysłać kilka zdjeć. Prosze pisać na pomorskam2@gmail.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ocieplamy nasz budynek, ten wydłużony o 1,5m. Zostawiliśmy pustkę nad salonem i właśnie ona na wszystkich robi największe wrażenie. Taras też wszyscy chwalą - jest duzy i chroni przed deszczem. Garaż pomieści dwa samochody. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Schody zrobiliśmy żelbetowe, ale tylko policzki, same stopnie będą drewniane. Jezeli ktoś chce to możemy wysłać kilka zdjeć. Prosze pisać na pomorskam2@gmail.com.

witam

Prosimy o fotki również tu na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wprowadza zdjęcia na forum? Mozna prosić o instrukcje?

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Witam

Aby wprowadzić zdjęcia należy się zalogować na forum (jako "gość" nie ma takiej możliwości). Wówczas pisząc posta pojawia się dodatkowy przycisk "więcej opcji" (pod okienkiem tekstowym) i tam jest funkcja "dodaj pliki".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ocieplamy nasz budynek, ten wydłużony o 1,5m. Zostawiliśmy pustkę nad salonem i właśnie ona na wszystkich robi największe wrażenie. Taras też wszyscy chwalą - jest duzy i chroni przed deszczem. Garaż pomieści dwa samochody. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Schody zrobiliśmy żelbetowe, ale tylko policzki, same stopnie będą drewniane. Jezeli ktoś chce to możemy wysłać kilka zdjeć. Prosze pisać na pomorskam2@gmail.com.
witam Prosimy o fotki również tu na forum.   Pozdrawiam

ja też bym prosiła jak można na grafii82@onet.pl Dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Właśnie go buduję i cały czas się zastanawiam jak zrobione jest te odwodnienie wykusza - dlaczego na górze w projekcie jest folia epdm zamiast obróbki blacharskiej. W projekcie nie ma rysunków szczegółowych i dla mnie jest to nieczytelne. Macie jakieś zdjęcia z budowy tego wykusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go buduję i cały czas się zastanawiam jak zrobione jest te odwodnienie wykusza - dlaczego na górze w projekcie jest folia epdm zamiast obróbki blacharskiej. W projekcie nie ma rysunków szczegółowych i dla mnie jest to nieczytelne. Macie jakieś zdjęcia z budowy tego wykusza?

Witam. Zakładam że pytanie dotyczy lukarny. Obróbki blacharskie należy wykonać po obwodzie zadaszenia lukarny. Warstwa pokrycia została zaprojektowana z membrany EPDM, z uwagi na niewielki spadek - dach płaski, w celu zapewnienia maksymalnej szczelności. Odwodnienie dachu lukarny przewidziano jako korytko rynnowe wewnętrzne z odprowadzeniem wody na połać dachu po bokach lukarny. Niestety nie posiadamy zdjęć z budowy domu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie go buduję i cały czas się zastanawiam jak zrobione jest te odwodnienie wykusza - dlaczego na górze w projekcie jest folia epdm zamiast obróbki blacharskiej. W projekcie nie ma rysunków szczegółowych i dla mnie jest to nieczytelne. Macie jakieś zdjęcia z budowy tego wykusza?

Witam Panie Pawle czy mozna prosic o zdjecia z realizacji budowy na e- mail grafii82@onet. zastanawiamy sie równiez nad tym projektem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...