Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Benedykt


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

 

interesuje mnie cena budowy w stanie zamknietym nie koniecznie szczegolowa jest ktos kto moglby podzielic sie taka informacja z gory dziekuje 

 

Witam,

Jesteśmy w trakcie opracowywania kosztorysów do tego projektu. W połowie lipca powinny być one już dostępne na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy istnieje możliwość adaptacji poddasza jako użytkowe? Jeżeli tak, jaką powierzchnię uzyskamy?
Dzień dobry!   Można adaptować. W oryginalnej formie będzie to około 24m2. Nawet przewidziano w tym celu od razu w projekcie strop żelbetowy.   Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam, czy istnieje możliwość zmiany na strop drewniany?

Witam

Można zmienić strop na drewniany oparty miejscami na elementach żelbetowych. Ewentualnie można zastosować wiązary prefabrykowane w technologii Mitek. Każdorazowo zmianę powinien zaprojektować uprawniony projektant.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień Dobry. Bardzo podoba mi się projekt domu Benedykt, byłby wręcz idealny dla mojej rodziny, lecz mam pytanie czy istnieje możliwość poszerzenia go o 1-2m?Pozdrawiam

Witam

Poszerzenie budynku technicznie zawsze możliwe jest do zrealizowania. Jednak w przypadku domu Benedykt będzie to wymagało przeprojektowania wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku - pociągnie to za sobą sporo pracy i spore dodatkowe koszty. Sugerowałabym znalezienie podobnego domu, jednak już o większej powierzchni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! co znaczy czym sie rozni budowa domu metoda gospodarcza od cen uśrednionych???

Witam

Budowa metodą gospodarczą zakłada ceny minimalne dla materiałów jak i robocizny oraz udział Inwestora w organizacji prac budowlanych, poszczególnych ekip a także udział w niektórych prostszych pracach na budowie. Budowa z założeniem realizacji przez firmę wykonawczą uwzględnia ceny średnio rynkowe dla materiałów jak i robocizny oraz zlecenie realizacji całej budowy firmie wykonawczej.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy przy tym projekcie mozliwe by było zastosowanie dachu o kacie 25 stopni, likwidacji komina w salonie i na tarasie, oraz zmianie wejścia do kotłowni od strony podwórza a nie jak pierwotnie od strony holu. ponieważ w planie mam zamiar zastosować piec z podajnikiem a nie chciałbym aby ewentualny dym przedostawał się bezpośrednio do mieszkania. Oraz czy była by możliwość poszerzenia całego odmu od strony jadalni i kuchni o około metr aby część dzienna zyskała dodatkowo pare metrów kwadratowych więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...