Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nina


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 824
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Stefan

Podoba mi się ten dom, ale chciałbym się dowiedzieć, jaka jest izolacja podłogi, ścian i dachu (centymetry)- czy będę musiał go docieplać podczas adaptacji, aby był naprawdę energooszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten dom, ale chciałbym się dowiedzieć, jaka jest izolacja podłogi, ścian i dachu (centymetry)- czy będę musiał go docieplać podczas adaptacji, aby był naprawdę energooszczędny.

Witam

W projekcie Nina ściany ocieplone są warstwą styropianu gr. 18cm, podłoga styropianem gr. 12cm a dach wełną mineralną gr. 28cm. Może Pan zwiększyć dodatkowo warstwy ocieplenia ale nie jest to konieczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Przemo

Witam

 

Jeśli ktoś zacznie już budowę to chętnie si skomunikuję, bo ja już zakupiłem ten projekt i jest etap papierologii i adaptacji a budowa rusza w czerwcu 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asNia

Witam. Z mężem zastanawiamy się nad tym projektem. Czy ktoś ma może więcej zdjęć tego domku już w trakcie budowy? Czy zamieniał ktoś może miejscami spiżarkę z wc bo chcielibyśmy łazienkę z prysznicem na dole. Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Gość
Witam. Z mężem zastanawiamy się nad tym projektem. Czy ktoś ma może więcej zdjęć tego domku już w trakcie budowy? Czy zamieniał ktoś może miejscami spiżarkę z wc bo chcielibyśmy łazienkę z prysznicem na dole. Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,Również chciałem budować w ramach MDM, ten projekt jest dla mnie super (trojka dzieci), ale pr czytałem ze MDM nie działa budując metoda gospodarcza. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Również chciałem budować w ramach MDM, ten projekt jest dla mnie super (trojka dzieci), ale pr czytałem ze MDM nie działa budując metoda gospodarcza. Czy ktoś może potwierdzić te informacje?

Witam

W przypadku budowy domu metodą gospodarczą w ramach programu MDM pomoc Państwa będzie udzielana w formie  ulgi podatkowej od podatku VAT na wybrane materiały budowlane. Więcej informacji na temat programu MDM znajdą Państwo na naszej stronie www pod adresem: https://www.dobredomy.pl/informacje/mieszkanie-dla-mlodych/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Bartosz

Witam

 

Jeśli ktoś zacznie już budowę to chętnie si skomunikuję, bo ja już zakupiłem ten projekt i jest etap papierologii i adaptacji a budowa rusza w czerwcu 2014

Witam. Czy pierwsze koty za płoty? Też chcemy zdecydować się na ten projekt. Jakie koszty przewidujesz na stan zero (chyba to sie tak zwie ;) - czyli wyciągnięcie fundamentów. Pyt2. w jakim czasie zamierzasz się uporać z całością? Zastanawiam się jak długo trzeba przesezonować mury zanim ruszy się z oknami i wykończeniówką. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Witam   Jeśli ktoś zacznie już budowę to chętnie si skomunikuję, bo ja już zakupiłem ten projekt i jest etap papierologii i adaptacji a budowa rusza w czerwcu 2014
Witam. Czy pierwsze koty za płoty? Też chcemy zdecydować się na ten projekt. Jakie koszty przewidujesz na stan zero (chyba to sie tak zwie ;) - czyli wyciągnięcie fundamentów. Pyt2. w jakim czasie zamierzasz się uporać z całością? Zastanawiam się jak długo trzeba przesezonować mury zanim ruszy się z oknami i wykończeniówką. Pozdrawiam.

Witam. Bardzo zainteresował nas ten projekt, chcielibyśmy go zbudować w systemie energooszczędnym NF40 z pompą ciepła, czy jest możliwość adaptacji pompy ciepła do tego projektu i paneli fotowoltaicznych? Czy jesteście Państwo w stanie przedstawić projekt tego domku w systemie NF40 wraz z kosztorysem. Pozdrawiamy. Ewa i Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Witam   Jeśli ktoś zacznie już budowę to chętnie si skomunikuję, bo ja już zakupiłem ten projekt i jest etap papierologii i adaptacji a budowa rusza w czerwcu 2014
Witam. Czy pierwsze koty za płoty? Też chcemy zdecydować się na ten projekt. Jakie koszty przewidujesz na stan zero (chyba to sie tak zwie ;) - czyli wyciągnięcie fundamentów. Pyt2. w jakim czasie zamierzasz się uporać z całością? Zastanawiam się jak długo trzeba przesezonować mury zanim ruszy się z oknami i wykończeniówką. Pozdrawiam.

Witam. Bardzo zainteresował nas ten projekt, chcielibyśmy go zbudować w systemie energooszczędnym NF40 z pompą ciepła, czy jest możliwość adaptacji pompy ciepła do tego projektu i paneli fotowoltaicznych? Czy jesteście Państwo w stanie przedstawić projekt tego domku w systemie NF40 wraz z kosztorysem. Pozdrawiamy. Ewa i Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo zainteresował nas ten projekt, chcielibyśmy go zbudować w systemie energooszczędnym NF40 z pompą ciepła, czy jest możliwość adaptacji pompy ciepła do tego projektu i paneli fotowoltaicznych? Czy jesteście Państwo w stanie przedstawić projekt tego domku w systemie NF40 wraz z kosztorysem. Pozdrawiamy. Ewa i Mariusz.

 

Każdy z naszych domów projektowany jest jako energooszczędny.Istnieje również możliwość polepszenia parametrów tak aby dostosować dom do standardów NF40.

 

Projekt Nina idealnie się do tego nadaje ze względu na prostą, zwarta bryłę.

 

Dużą rolę w osiągnięciu dobrych parametrów odegrają również warunki panujące w miejscu jego powstania.Należy pamiętać o odpowiednim usytuowaniu domu, tak aby zminimalizować straty energii, a zyskać jak najwięcej z natury.

Największe przeszklenia powinny więc znajdować się po stronie najlepiej nasłonecznionej.

 

Dodatkowo wspomniane przez Państwa instalacje będą sprzyjać zmniejszeniu zapotrzebowania budynku na energie nieodnawialną. Należy też pomyśleć o instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, co dla uzyskania dobrych parametrów jest konieczne.

 

Wprowadzenie zmian w projekcie dotyczących instalacji i materiałów budowlanych pociągnie za sobą jednak koszty, które prawdopodobnie przekroczą ewentualne dofinansowanie. Nie można jednak przy tym zapominać o korzyściach jakie płyną z budowy domu o podwyższonym standardzie. Są nimi nie tylko oszczędność w użytkowaniu, ale również komfort mieszkania.

 

Odpowiednie przeprojektowanie projektu powinno odbyć się na etapie adaptacji. Projektant będzie miał możliwość zapoznania się z warunkami miejscowymi i doboru odpowiednich instalacji itp.

 

Z naszej strony otrzymają więc Państwo projekt  w wersji oryginalnej, a projektant adaptujący odpowiednio go przeprojektuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam!

Nam też Nina wpadła w oko. Mam kilka pytań:

1. na naszej działce można budować tylko dom z co najmniej 30 st. dachem. czy ten taras nad garażem nie będzie kolidował z takim przepisem.

2. czy wejście do spiżarki można zrobić od strony wiatrołapu lub z holu aby w kuchni powiększyć nieco miejsce pod szafki?

3. czy ewentualnie jest możliwość przeniesienia kominka w inne miejsce

4. rozumien że piec w pomieszczeniu gospodarczym?

5. o ile można przesunąć ścianę w wc na dole aby zmieścił się tam prysznic?

Pozdrawiam Magda m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nam też Nina wpadła w oko. Mam kilka pytań:

1. na naszej działce można budować tylko dom z co najmniej 30 st. dachem. czy ten taras nad garażem nie będzie kolidował z takim przepisem.

2. czy wejście do spiżarki można zrobić od strony wiatrołapu lub z holu aby w kuchni powiększyć nieco miejsce pod szafki?

3. czy ewentualnie jest możliwość przeniesienia kominka w inne miejsce

4. rozumien że piec w pomieszczeniu gospodarczym?

5. o ile można przesunąć ścianę w wc na dole aby zmieścił się tam prysznic?

Pozdrawiam Magda m.

Witam

Poniżej odpowiedzi na Pani pytania:

1. na naszej działce można budować tylko dom z co najmniej 30 st. dachem. czy ten taras nad garażem nie będzie kolidował z takim przepisem.

Nie będzie kolidował. Bryła główna spełnia wymogi odnośnie wymaganego kąta nachylenia.

2. czy wejście do spiżarki można zrobić od strony wiatrołapu lub z holu aby w kuchni powiększyć nieco miejsce pod szafki? [/color]

Oczywiście można, choć nie  polecałabym robienia wejścia do spiżarni z wiatrołapu, może  być to nieporęczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę pracę w kuchni. Lepiej zrobić wejście z holu.

3. czy ewentualnie jest możliwość przeniesienia kominka w inne miejsce

Jest możliwość zmiany lokalizacji kominka, na etapie adaptacji projektu.

]4. rozumien że piec w pomieszczeniu gospodarczym?

Tak.

5. o ile można przesunąć ścianę w wc na dole aby zmieścił się tam prysznic?

Aby zmieścić prysznic, należałoby przesunąć ściankę o ok. 50cm.

 

Pozdrawiam i w razie kolejnych wątpliwości/pytań zapraszam do kontaktu mailowego z architektem na adres info@dobredomy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam,

 

Czy jest możliwość zaadaptowania projektu tak aby wygospodarować miejsce na pralnie, czy moja propozycja jest możliwa do zrealizowania, wadą jest odcięcie łazienki od komina i trzeba by było dawać wentylacje przez połać dachową 089e90b197dbf763.jpg

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam. Chciałbym kupić projekt Nina, tylko najpierw mam pytanko dotyczące ścian działowych na poddaszu, w opisie napisane jest, że mają być wykonane z płyt g-k, moje pytanie brzmi czy można postawić je z innych materiałów np. ytong lub silka ? Czy jest to kwestia stropu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...