Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Nina


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Witam.Nam projekt NINA odrazu wpadł w oko.Czy jest taka możliwość żeby właściciele projektu mogli nam wybudować dom ,,NINA".Pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.Nam projekt NINA odrazu wpadł w oko.Czy jest taka możliwość żeby właściciele projektu mogli nam wybudować dom ,,NINA".Pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedz.

 

Witam,

 

Pracownia Dobre Domy sprzedaje projekty domów. Ich budowa leży już po stronie Klienta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy jest możliwość zaadaptowania projektu tak aby wygospodarować miejsce na pralnie, czy moja propozycja jest możliwa do zrealizowania, wadą jest odcięcie łazienki od komina i trzeba by było dawać wentylacje przez połać dachową 089e90b197dbf763.jpg

 

Pozdrawiam 

 

Witam,

 

Państwa propozycja wygospodarowania łazienki na poddaszu jest możliwa do zrealizowania. W projekcie zastosowano na poddaszu lekkie ściany szkieletowe z płyt g-k na ruszcie stalowym, które można dowolnie umiejscowić na rzucie poddasza bez konieczności stosowania wzmocnień w stropie. Zmianę taką może wprowadzić architekt na etapie adaptacji projektu. Zgoda naszej Pracowni na zmianę programu użytkowego oraz położenia ścianek działowych zawarta jest już w projekcie, w części opisu technicznego. Proszę wziąć jednak jeszcze pod uwagę że pralnia z uwagi na duży skos dachu będzie bardzo wąskim pomieszczeniem. Wentylacja łazienki przy zastosowaniu przewodu elastycznego z anemostatem wymagać będzie wspomagania mechanicznego. Można w tym wypadku zastosować kominek wentylacyjny wyposażony w wentylator wyciągowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić projekt Nina, tylko najpierw mam pytanko dotyczące ścian działowych na poddaszu, w opisie napisane jest, że mają być wykonane z płyt g-k, moje pytanie brzmi czy można postawić je z innych materiałów np. ytong lub silka ? Czy jest to kwestia stropu ?

 

Dzień dobry,

 

Zmiana ścian szkieletowych na murowane jest możliwa. Konieczne jednak będzie wykonanie wzmocnień w stropie gęstożebrowym w miejscu ich oparcia. Zmianę taką może zaprojektować architekt i konstruktor na etapie adaptacji projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy ten projekt przewidziany jest do ogrzewania na paliwo stałe (po ewentualnych przeróbkach)?

 

Dzień dobry,

 

W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe. Zmiana na kocioł na paliwo stałe jest możliwa na etapie adaptacji projektu. Kotłownia na paliwo stałe powinna posiadać miejsce do gromadzenia opału, oraz wejście z zewnątrz w celu jego dostarczenia. Muszą więc Państwo zaplanować skład opału, najlepiej jak najbliżej kotłowni. Rozwiązaniem może być powiększenie kotłowni kosztem pokoju na parterze. Ewentualnie można składować opał na działce w budynku gospodarczym, takie rozwiązanie niesie za sobą jednak konieczność jego przenoszenia do kotłowni, co może być uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy istnieje możliwość wykonania schowka pod schodami oraz kotłowni na paliwo stałe. Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Wnękę pod schodami można dowolnie obudować, np. płytą g-k na stelażu stalowym i wykorzystać jako schowek.

 

W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe. Zmiana na kocioł na paliwo stałe jest możliwa na etapie adaptacji projektu. Kotłownia na paliwo stałe powinna posiadać miejsce do gromadzenia opału, oraz wejście z zewnątrz w celu jego dostarczenia. Muszą więc Państwo zaplanować skład opału, najlepiej jak najbliżej kotłowni. Rozwiązaniem może być powiększenie kotłowni kosztem pokoju na parterze. Ewentualnie można składować opał na działce w budynku gospodarczym, takie rozwiązanie niesie za sobą jednak konieczność jego przenoszenia do kotłowni, co może być uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy istnieje możliwość wykonania schowka pod schodami oraz kotłowni na paliwo stałe. Pozdrawiam.
  Witam,   Wnękę pod schodami można dowolnie obudować, np. płytą g-k na stelażu stalowym i wykorzystać jako schowek.   W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe. Zmiana na kocioł na paliwo stałe jest możliwa na etapie adaptacji projektu. Kotłownia na paliwo stałe powinna posiadać miejsce do gromadzenia opału, oraz wejście z zewnątrz w celu jego dostarczenia. Muszą więc Państwo zaplanować skład opału, najlepiej jak najbliżej kotłowni. Rozwiązaniem może być powiększenie kotłowni kosztem pokoju na parterze. Ewentualnie można składować opał na działce w budynku gospodarczym, takie rozwiązanie niesie za sobą jednak konieczność jego przenoszenia do kotłowni, co może być uciążliwe.

Witam! Gdzie mogę zobaczyć jakie są długości ścian poszczególnych pomieszczeń? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a czy kosztu budowy sa dokładniejsze czy o duzo zanizone bo dom jest ładny ale ta cena jakos mi sie niska wydaje

Witam

Kosztorysy dla naszych projektów opracowywane są w oparciu o szczegółową dokumentację projektową. Uwzględniają wszystkie elementy niezbędne do realizacji budowy domu w standardzie takim, jaki założono w dokumentacji projektowej. Podane ceny (ceny netto) powinny więc być realnymi wycenami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany tym projektem, jednak chciałbym otrzymać wszystkie możliwe dane na mail tomaszzon@wp.pl.Pytanie odnośnie okna dachowego czy jest na korytarzu czy w łazieńce???

Mam jeszcze jedno pytanie jakie macie propozycje albo co można zrobić , żeby dom miał powierzchnie użytkową do 100m2 i obejmował go program Mieszkanie Dla Młodych???Może skrócić dom o 1m od strony salonu i kuchni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany tym projektem, jednak chciałbym otrzymać wszystkie możliwe dane na mail tomaszzon@wp.pl.Pytanie odnośnie okna dachowego czy jest na korytarzu czy w łazieńce??? Mam jeszcze jedno pytanie jakie macie propozycje albo co można zrobić , żeby dom miał powierzchnie użytkową do 100m2 i obejmował go program Mieszkanie Dla Młodych???Może skrócić dom o 1m od strony salonu i kuchni???

Witam

W dniu dzisiejszym otrzyma Pan maila z wszystkimi informacjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. ZDECYDOWAŁAM SIĘ Z MĘŻEM NA BUDOWĘ DOMU WEDŁUG PROJEKTU NINA. CZY ISTNIEJE JAKAŚ SZANSA ZOBACZYĆ GO W REALU LUB ROZPOCZĘTĄ BUDOWĘ. JESTEM Z OLEŚNICY WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE.PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY edi730@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. ZDECYDOWAŁAM SIĘ Z MĘŻEM NA BUDOWĘ DOMU WEDŁUG PROJEKTU NINA. CZY ISTNIEJE JAKAŚ SZANSA ZOBACZYĆ GO W REALU LUB ROZPOCZĘTĄ BUDOWĘ. JESTEM Z OLEŚNICY WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE.PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY edi730@onet.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podoba mi sie projekt, zachecajaca cena :)

zastanawiam jaka jest wysokość w najniższym pkt przy scianie?

czy mozna nieco poszezyc garaz?

czy mozna nieco poszezycz sypialnie na poddaszu?

czy "na upartego" dzialka 21m szerokości wystaczy?

jesli mozna to prosze o szczegółowe wymiary domu.

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam podoba mi sie projekt, zachecajaca cena :) zastanawiam jaka jest wysokość w najniższym pkt przy scianie? czy mozna nieco poszezyc garaz? czy mozna nieco poszezycz sypialnie na poddaszu? czy "na upartego" dzialka 21m szerokości wystaczy? jesli mozna to prosze o szczegółowe wymiary domu. pozdrawiam Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...