Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Julia


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grzegorz

Witam, proszę również o przesłanie na maila: marzenna@w.tkb.pl wszelkich danych o projekcie Julia, a w szczególności rzutów pomieszczeń z wymiarami oraz kosztorys budowy. Chciałabym również prosić o podpowiedź gdzie można w tym projekcie usytuować pralnie. Prośba do osób, które wybudowały dom o przesłanie na podany wyżej mail zdjęć ze środka domu jak również podesłanie cennych rad co zmieniły w projekcie albo czego nie zmieniły a po wybudowaniu domu okazało się, że dobrze byłoby wprowadzić jeszcze jakieś zmiany. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)J

Ja również prosiłbym o tego typu informacje na maila grzes32s@interia.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Grzes i Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam. Proszę o odpowiedź, w którym miejscu w projekcie domu "Julia" wychodzi na zewnątrz rura wod/kan odprowadzająca nieczystości do szamba/kanalizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam budowę rozpoczęliśmy 21.03.2014 , na dzień dzisiejszy mamy stan surowy zamknięty, elektryka, hydraulika, sufity położone, 16 czerwca wchodzą tynkarze, planujemy się wprowadzić w październiku. Projekt domu w realu wygląda bardzo ładnie, jest parę rzeczy w projekcie które można by było poprawić, ale są to drobnostki.Pozdrawiamy wszystkich KonradEla

witam planuję budowę też tego domku mógłbym prosić o kilka rad pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Krzysztof

Witam. W projekcie Julia zaprojektowano strop drewniany. Czy istnieje także wersja ze stropem gęstożebrowym. Jeżeli nie, to jakie kroki należy poczynić, aby dokonać zmiany stropu z drewnianego na żelbetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W projekcie Julia zaprojektowano strop drewniany. Czy istnieje także wersja ze stropem gęstożebrowym. Jeżeli nie, to jakie kroki należy poczynić, aby dokonać zmiany stropu z drewnianego na żelbetowy?

Dzień dobry,

W projekcie Julia zaprojektowano wiązary dachowe prefabrykowane, które tworzą konstrukcję dachu oraz stropu nad parterem. Nie posiadamy wersji tego projektu ze stropem gęstożebrowym. Taką zmianę można wprowadzić do projektu na etapie adaptacji, ale należy się liczyć z tym, że konieczne może się okazać również przeprojektowanie więźby dachowej. Nasza pracownia wystawi bezpłatną zgodę na taką zmianę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem poważnie zainteresowany tym projektem, czy ktoś może posiada jakieś zdjęcia z realizacji? Czy może w województwie lubelskim ktoś z Państwa buduje ten dom oraz czy można by było podjechać i zobaczyć jak on wygląda?

 

Do administracji, czy mógłbym dostać na maila wycenę oraz szczegółowe szkice i wymiary pomieszczeń?

 

Mail do kontaktu: norbus48@gmail.com

Zapraszam na bloga  http://www.domjulia.mojabudowa.pl/. My już mieszkamy tylko w lubuskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Witam w klubie :)

witam jestesmy zainteresowani budowa tego domu i mamy pytanie i czy jest mozliwe wybudowanie i zamieszkanie za kwote 280000
Witam. Nie ma takiej opcji :( My włożyliśmy 520 tys razem z działką (ok 50 tys). Już mieszkamy http://www.domjulia.mojabudowa.pl/.   Dużo robiliśmy sami lub po znajomości :P

To i tak niedużo. Natomiast kwota 280.000 jest po prostu nierealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem poważnie zainteresowany tym projektem, czy ktoś może posiada jakieś zdjęcia z realizacji? Czy może w województwie lubelskim ktoś z Państwa buduje ten dom oraz czy można by było podjechać i zobaczyć jak on wygląda?

 

Do administracji, czy mógłbym dostać na maila wycenę oraz szczegółowe szkice i wymiary pomieszczeń?

 

Mail do kontaktu: norbus48@gmail.com

W Chełmie juz stoi Julia ;-)  pytania na e-mail cickin@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość aśka

Witam. W projekcie Julia zaprojektowano strop drewniany. Czy istnieje także wersja ze stropem gęstożebrowym. Jeżeli nie, to jakie kroki należy poczynić, aby dokonać zmiany stropu z drewnianego na żelbetowy?
Dzień dobry, W projekcie Julia zaprojektowano wiązary dachowe prefabrykowane, które tworzą konstrukcję dachu oraz stropu nad parterem. Nie posiadamy wersji tego projektu ze stropem gęstożebrowym. Taką zmianę można wprowadzić do projektu na etapie adaptacji, ale należy się liczyć z tym, że konieczne może się okazać również przeprojektowanie więźby dachowej. Nasza pracownia wystawi bezpłatną zgodę na taką zmianę. Pozdrawiam.

My zmieniliśmy strop drewniany na żelbetowy. Więźba dachowa również została zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam. W projekcie Julia zaprojektowano strop drewniany. Czy istnieje także wersja ze stropem gęstożebrowym. Jeżeli nie, to jakie kroki należy poczynić, aby dokonać zmiany stropu z drewnianego na żelbetowy?
Dzień dobry, W projekcie Julia zaprojektowano wiązary dachowe prefabrykowane, które tworzą konstrukcję dachu oraz stropu nad parterem. Nie posiadamy wersji tego projektu ze stropem gęstożebrowym. Taką zmianę można wprowadzić do projektu na etapie adaptacji, ale należy się liczyć z tym, że konieczne może się okazać również przeprojektowanie więźby dachowej. Nasza pracownia wystawi bezpłatną zgodę na taką zmianę. Pozdrawiam.
My zmieniliśmy strop drewniany na żelbetowy. Więźba dachowa również została zmieniona.

Witam. Możesz napisać, ile wziął od was projektant za przeprojektowanie stropu i więźby oraz ile kosztuje materiał na strop żelbetowy? dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Darecki

Witam

Jestem zainteresowany budową domu według tego projektu. Bardzo interesują mnie wymiary pomieszczeń i czy istnieje możliwość powiększenia pomieszczenia kotłowni oraz garażu o jeden metr ale tylko na szerokości garażu ( nie ruszając lewej strony tj. od wejścia do budynku). Proszę o szczegóły projektu.

Ps. szukam takiego budynku w wielkopolsce

pozdrawiam osowa54@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany budową domu według tego projektu. Bardzo interesują mnie wymiary pomieszczeń i czy istnieje możliwość powiększenia pomieszczenia kotłowni oraz garażu o jeden metr ale tylko na szerokości garażu ( nie ruszając lewej strony tj. od wejścia do budynku). Proszę o szczegóły projektu.

Ps. szukam takiego budynku w wielkopolsce

pozdrawiam osowa54@gmail.com

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

Zmiany można dokonać na etapie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat ale rozwiązałem go w bardzo prosty sposób. Wprowadziłem również kilka drobnych zmian jeśli chodzi o niektóre ścianki działowe, dom zyskał na tym bardzo wiele. Niebawem moja ekipa bierze się za dach :)

A jak Pan rozwiązał problem z pralnią gdzie ją Pan umieścił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witam w klubie :)

Miałem ten sam dylemat ale rozwiązałem go w bardzo prosty sposób. Wprowadziłem również kilka drobnych zmian jeśli chodzi o niektóre ścianki działowe, dom zyskał na tym bardzo wiele. Niebawem moja ekipa bierze się za dach :)
A jak Pan rozwiązał problem z pralnią gdzie ją Pan umieścił? 

Już kiedyś o tym pisałem, ponieważ ktoś o to pytał. Wygospodarowałem pralnię w pomieszczeniu gospodarczym kosztem "dosłownie" niewielkiego kawałka garażu, który w realu jest naprawdę olbrzymi. Wyszło super. Jednak wejście do tego pomieszczenia zrobiłem od strony wiatrołapu. Na pralnię mogłem sobie pozwolić w pomieszczeniu gospodarczym, w którym jest również kotłownia, ponieważ CO zasilane jest gazem, mówiąc wprost, jest tam po prostu czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem zainteresowany budowa tego domu. Dla wiekszej orietacji poprosilbym o dane jezeli chodzi o gabaryty (calkowita szerokosc i dlugosc domu)

ale bez garazu. Przypuszczam ze mozna z tego garazu zrezygnowac? Jak duze sa poszczegolne pomieszczenia? Jezeli zrezygnuje z garazu czy dach moglby byc mniej skomplikowany i bardziej wykorzystany do zagospodarowania?

 

Prosze o informacje na mmss.lucki@wp.pl Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany budowa tego domu. Dla wiekszej orietacji poprosilbym o dane jezeli chodzi o gabaryty (calkowita szerokosc i dlugosc domu) ale bez garazu. Przypuszczam ze mozna z tego garazu zrezygnowac? Jak duze sa poszczegolne pomieszczenia? Jezeli zrezygnuje z garazu czy dach moglby byc mniej skomplikowany i bardziej wykorzystany do zagospodarowania? Prosze o informacje na mmss.lucki@wp.pl Z gory dziekuje.

Witam. Przesłałem na podany adres rysunki szczegółowe z dokładnymi wymiarami domu. Usunięcie garażu jest możliwe i spowoduje że budynek będzie miał bardziej regularny kształt dachu (będzie mniej skomplikowany). W projekcie zastosowano prefabrykowane wiązary drewniane jako konstrukcję dachu i sufitu nad parterem. W części środkowej (w obrębie kalenicy) dachu przewidziana jest możliwość wejścia na strych nieużytkowy (wyłaz strychowy znajduje się w garażu). Projekt nie przewiduje możliwości zagospodarowania poddasza. Zarówno mały kąt dachu jak i zaprojektowana konstrukcja ograniczają możliwość wykorzystania poddasza na cele mieszkalne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę o wycenę stropu, który jest tańczy z ytoga czy drewniany.

Witam. W domu JULIA zaprojektowane zostały prefabrykowane wiązary dachowe wg technologii firmy MITEK. Pas dolny wiązara stanowi konstrukcję pod montaż sufitu z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie metalowym. Ewentualna zmiana konstrukcji stropu i więźby dachowej jest możliwa, ale konieczne będzie opracowanie nowego projektu konstrukcji dla budynku. Niestety nie posiadamy danych na temat różnicy w kosztach budowy dla stropu drewnianego i płyt stropowych YTONG. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbara

Witam serdecznie.

Planujemy budowę tego domu, dlatego proszę Państwa o przesłanie wszystkich przydatnych informacji na e-mail basiaz79@o2.pl Będę wdzięczna za wszelkie szczegóły projektu. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Projekt zamówiony. Na wiosnę ruszamy - woj. lubelskie. Nie ma piękniejszego i praktyczniejszego projektu ;-)

Witam! Nosimy się z zamiarem kupna tego projektu, jesteśmy nim zachwyceni. Mieszkamy w  Lublinie i chętnie zobaczymy Państwa domek jeśli nie macie Państwo nic przeciwko.

Pozdrawiam Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witam w klubie :-)

Projekt zamówiony. Na wiosnę ruszamy - woj. lubelskie. Nie ma piękniejszego i praktyczniejszego projektu ;-)
Witam! Nosimy się z zamiarem kupna tego projektu, jesteśmy nim zachwyceni. Mieszkamy w  Lublinie i chętnie zobaczymy Państwa domek jeśli nie macie Państwo nic przeciwko. Pozdrawiam Małgorzata

Jak ja lubię takie wpisy! :-) To prawda...jest najpiękniejszy!Gratuluję, życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...