Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ciekawy II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt domu Ciekawy II

Opis projektu: Projekt domu Ciekawy II to idealny dom dla licznej rodziny ceniącej w życiu przestrzeń, wygodę i komfort. Projekt Ciekawy II to dom z użytkowym poddaszem, dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, łazienka, pokój gościnny/gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne z dwustanowiskowego garażu. Na poddaszu są dwa pokoje, sypialnia rodziców, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Ciekawy II. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika 

 

Link do projektu: Projekt Ciekawy II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

cześć, ja planuję start budowy ciekawego 06/2014, wersja z elewacją z klinkieru... z niedużymi zmianami... oczywiście ;)

 

Coś by Cię konkretnego interesowało?

 

Swoją drogą, fajnie by było zobaczyć fotki jak inni budowali ciekawego + aranżację wnętrza. Tego mi bardzo brakuje chociażby aranżacja przygotowana przez biuro projektowe i dostępne na stronie projektu (tak jak ma archon dla coponiektórych domów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja planuję start budowy ciekawego 06/2014, wersja z elewacją z klinkieru... z niedużymi zmianami... oczywiście ;)   Coś by Cię konkretnego interesowało?   Swoją drogą, fajnie by było zobaczyć fotki jak inni budowali ciekawego + aranżację wnętrza. Tego mi bardzo brakuje chociażby aranżacja przygotowana przez biuro projektowe i dostępne na stronie projektu (tak jak ma archon dla coponiektórych domów).

To chyba ruszamy z budowa w tym samym czasie ;) ja wybrałem jednak wersje z garażem pojedynczym.Rzeczywiście w sieci ani namiastki zdjęcia z budowy czy wizualizacji wnętrza,może jesteśmy pierwsi co budują?Co zmieniałeś jeśli można wiedzieć?Podam maila slaweczek80@autograf.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Ta powierzchnia 33 m2 to jest z kominami czy bez? Kominek zewnętrzny oraz kominy są obłożone pełną cegłą klinkierową czy płytkami?

Witam

Okładzina klinkierowa zastosowana w budynku Ciekawy II, to w każdym przypadku płytki klinkierowe na zaprawie klejowej. Jedynie parapety są z cegły klinkierowej. Chcąc zastosować cegłę klinkierową jako materiał elewacyjny, należałoby wprowadzić zmiany do projektu na etapie jego adaptacji.

Kosztorys na stan wykończony przewiduje zastosowanie płytek klinkierowych elewacyjnych o formacie 25x6cm na elewacji w ilości 26,8 m2. Więcej informacji można uzyskać po zakupie kosztorysu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

działka którą zamierzamy kupić, jest działką rekreacyjną. Dowiedzieliśmy się od urzędnika że jedynym wymogiem jest wysokość domu. Zależy nam na CIEKAWYM - czy ten projekt może zostać zrealizowany na działce rekreacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, działka którą zamierzamy kupić, jest działką rekreacyjną. Dowiedzieliśmy się od urzędnika że jedynym wymogiem jest wysokość domu. Zależy nam na CIEKAWYM - czy ten projekt może zostać zrealizowany na działce rekreacyjnej?

Witam

Należy skonsultować to z urzędem wydającym warunki zabudowy dla terenu, na którym znajduje się Pani działka. Tylko tam uzyska Pani wiążąca opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Budujemy ten dom pod Legionowem, tak nam się podoba, że zmian robimy niewiele. W grudniu 2014 przykryliśmy go dachem, teraz hula wiatr. Już jest piękny. Polecam płaską dachówkę turmalin Braasa, chyba najpiękniejsza z najlepszych płaskich. Póki co, kosztorys projektanta z grubsza się zgadzał. Belki czołowe robiliśmy sami (frez). Projekt ma jeden mankament przy dachu w łazience u góry ... no z jednej strony nie ma się na czym lukarna trzymać (lub jest podpór niewystarczalny) więc dodaliśmy drewnianą belkę. Zwęziliśmy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych, z racji znacznej różnicy w cenie, zaś drzwi tarasowe powiększyliśmy (zasłaniały mi las). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy ten dom pod Legionowem, tak nam się podoba, że zmian robimy niewiele. W grudniu 2014 przykryliśmy go dachem, teraz hula wiatr. Już jest piękny. Polecam płaską dachówkę turmalin Braasa, chyba najpiękniejsza z najlepszych płaskich. Póki co, kosztorys projektanta z grubsza się zgadzał. Belki czołowe robiliśmy sami (frez). Projekt ma jeden mankament przy dachu w łazience u góry ... no z jednej strony nie ma się na czym lukarna trzymać (lub jest podpór niewystarczalny) więc dodaliśmy drewnianą belkę. Zwęziliśmy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych, z racji znacznej różnicy w cenie, zaś drzwi tarasowe powiększyliśmy (zasłaniały mi las). Pozdrawiam

Witam mam pytanie u mnie tez już przykryty dach rzeczywiście w projekcie z jednostanowiskowym garażem ten sam błąd w konstrukcji dachu w łazience.Dzisiaj kolejne niedopracowanie wyszło w projekcie tzn schody i pytanie jak rozwiązaliście konstrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam,

 

Ruszamy z budową tego domku w kwietniu, w okolicy wrocławia. Wybraliśmy wersję z mniejszym garażem - odbicie lustrzane.

 

Czy ktoś może się pochwalić zdjęciami z realizacji? :) Będziemy wdzięczni również za wszelkie uwagi odnośnie budowy tego domku.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy ten dom pod Legionowem, tak nam się podoba, że zmian robimy niewiele. W grudniu 2014 przykryliśmy go dachem, teraz hula wiatr. Już jest piękny. Polecam płaską dachówkę turmalin Braasa, chyba najpiękniejsza z najlepszych płaskich. Póki co, kosztorys projektanta z grubsza się zgadzał. Belki czołowe robiliśmy sami (frez). Projekt ma jeden mankament przy dachu w łazience u góry ... no z jednej strony nie ma się na czym lukarna trzymać (lub jest podpór niewystarczalny) więc dodaliśmy drewnianą belkę. Zwęziliśmy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych, z racji znacznej różnicy w cenie, zaś drzwi tarasowe powiększyliśmy (zasłaniały mi las). Pozdrawiam
Witam mam pytanie u mnie tez już przykryty dach rzeczywiście w projekcie z jednostanowiskowym garażem ten sam błąd w konstrukcji dachu w łazience.Dzisiaj kolejne niedopracowanie wyszło w projekcie tzn schody i pytanie jak rozwiązaliście konstrukcje?

Dzień dobry, kupiliśmy projekt Ciekawy II w wersji z garażem dwustanowiskowym i planujemy rozpocząć budowę wiosną. Zastanawiam się, czy nasz wariant ma ten sam błąd w konstrukcji dachu nad łazienką oraz schodów? Czy Autor mógłby to sprawdzić i dokonać koniecznych poprawek ? Bardzo chętnie obejrzałabym zdjęcia z realizacji, gdyby Państwo mogli je zamieścić na stronie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy ten dom pod Legionowem, tak nam się podoba, że zmian robimy niewiele. W grudniu 2014 przykryliśmy go dachem, teraz hula wiatr. Już jest piękny. Polecam płaską dachówkę turmalin Braasa, chyba najpiękniejsza z najlepszych płaskich. Póki co, kosztorys projektanta z grubsza się zgadzał. Belki czołowe robiliśmy sami (frez). Projekt ma jeden mankament przy dachu w łazience u góry ... no z jednej strony nie ma się na czym lukarna trzymać (lub jest podpór niewystarczalny) więc dodaliśmy drewnianą belkę. Zwęziliśmy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych, z racji znacznej różnicy w cenie, zaś drzwi tarasowe powiększyliśmy (zasłaniały mi las). Pozdrawiam

Witam

Konstrukcja schodów jest rozwiązana na rysunku K-21, który wchodzi w skład materiałów pomocniczych projektu.

Jeżeli chodzi o konstrukcję lukarny, nie widzę żadnych brakujących elementów. Konstrukcje są przeliczane przez naszych konstruktorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie u mnie tez już przykryty dach rzeczywiście w projekcie z jednostanowiskowym garażem ten sam błąd w konstrukcji dachu w łazience.Dzisiaj kolejne niedopracowanie wyszło w projekcie tzn schody i pytanie jak rozwiązaliście konstrukcje?

Witam

Konstrukcja schodów jest rozwiązana na rysunku K-21, który wchodzi w skład materiałów pomocniczych projektu.

Jeżeli chodzi o konstrukcję lukarny, nie widzę żadnych brakujących elementów. Konstrukcje są przeliczane przez naszych konstruktorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, kupiliśmy projekt Ciekawy II w wersji z garażem dwustanowiskowym i planujemy rozpocząć budowę wiosną. Zastanawiam się, czy nasz wariant ma ten sam błąd w konstrukcji dachu nad łazienką oraz schodów? Czy Autor mógłby to sprawdzić i dokonać koniecznych poprawek ? Bardzo chętnie obejrzałabym zdjęcia z realizacji, gdyby Państwo mogli je zamieścić na stronie. Pozdrawiam

Witam

Konstrukcja schodów jest rozwiązana na rysunku K-21, który wchodzi w skład materiałów pomocniczych projektu.

Jeżeli chodzi o konstrukcję lukarny, nie widzę żadnych brakujących elementów. Konstrukcje są przeliczane przez naszych konstruktorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Piotr

Witam,mam pytanie odnośnie projektu czy ktoś budował ciekawego?

Witam, ja budowałem ciekawego II, w tej chwili mam przykryty dach. Zrobiłem kilka poprawek, tj. usunąłem wykusz, powiększyłem garaż o 1m (szerokość), podniosłem poddasze o jakieś 25cm, zmniejszyłem drzwi wejściowe do 110cm i powiększyłem drzwi tarasowe do 2,4m. Oprócz tego usunąłem ściankę działową między wiatrołapem a hollem, między kuchnią a salonem zrobiłem barek z cegły rozbiórkowej. Pod schodami zrobiłem schowek z drzwiczkami. Na strychu wydzieliłem 2 pomieszczenia - garderobę oraz łazienkę - strych ma byc w przyszłości sypialnią. Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Projekt ma dwa mankamenty, tj. lukarna łazienkowa nie ma na czym się oprzeć (cieśla sobie poradził, dołożył dodatkową belkę) i coś jest źle obliczone ze schodami. Żeby wejść na strych, trzeba dać dużego kroka. Ale myślę, że to nieduży mankament.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja budowałem ciekawego II, w tej chwili mam przykryty dach. Zrobiłem kilka poprawek, tj. usunąłem wykusz, powiększyłem garaż o 1m (szerokość), podniosłem poddasze o jakieś 25cm, zmniejszyłem drzwi wejściowe do 110cm i powiększyłem drzwi tarasowe do 2,4m. Oprócz tego usunąłem ściankę działową między wiatrołapem a hollem, między kuchnią a salonem zrobiłem barek z cegły rozbiórkowej. Pod schodami zrobiłem schowek z drzwiczkami. Na strychu wydzieliłem 2 pomieszczenia - garderobę oraz łazienkę - strych ma byc w przyszłości sypialnią. Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Projekt ma dwa mankamenty, tj. lukarna łazienkowa nie ma na czym się oprzeć (cieśla sobie poradził, dołożył dodatkową belkę) i coś jest źle obliczone ze schodami. Żeby wejść na strych, trzeba dać dużego kroka. Ale myślę, że to nieduży mankament.

 

Pozdrawiam

Witam

Zarówno lukarna jak i schody są zaprojektowane poprawnie. Prawdopodobnie powstałe niedogodności wynikają z wykonawstwa odbiegającego od założeń projektowych. w razie pytań w powyższym temacie - proszę o kontakt na adres info@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie projektu czy ktoś budował ciekawego?
Witam, ja budowałem ciekawego II, w tej chwili mam przykryty dach. Zrobiłem kilka poprawek, tj. usunąłem wykusz, powiększyłem garaż o 1m (szerokość), podniosłem poddasze o jakieś 25cm, zmniejszyłem drzwi wejściowe do 110cm i powiększyłem drzwi tarasowe do 2,4m. Oprócz tego usunąłem ściankę działową między wiatrołapem a hollem, między kuchnią a salonem zrobiłem barek z cegły rozbiórkowej. Pod schodami zrobiłem schowek z drzwiczkami. Na strychu wydzieliłem 2 pomieszczenia - garderobę oraz łazienkę - strych ma byc w przyszłości sypialnią. Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Projekt ma dwa mankamenty, tj. lukarna łazienkowa nie ma na czym się oprzeć (cieśla sobie poradził, dołożył dodatkową belkę) i coś jest źle obliczone ze schodami. Żeby wejść na strych, trzeba dać dużego kroka. Ale myślę, że to nieduży mankament.   Pozdrawiam

Cześć Piotr :) Czy mógłbyś wysłać kilka fotek domu na @ ? to mój adres kozikanna1@gmail.com ,będę wdzięczna,bo chętnie obejrzę jak prezentuje się "na żywo" . Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...