Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

dom hawana po 3 miesięcach pracy i nasze uwagi ;-)


sylwia_tarnawa@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia dopowiem, że zastosowanie belki łączącej jest wymogiem podczas adaptacji projektu, w którym zmienione jest pokrycie dachu z pierwotnie zastosowanej blachy na dachówkę będącą materiałem najcięższym jeśli chodzi o rodzaj pokrycia. Wielokrotnie w swojej branży spotykam się z takimi zmianami i wielokrotnie dodatkowo zastosowane elementy ujmują nieco uroku pierwotnemu projektowi. Oczywiście końcowo "gardłem" za projekt odpowiada uprawniony architekt, który podejmuje się adaptacji projektu i na podstawie obliczeń obciążeń i naprężeń dokonuje koniecznych zmian projektu gotowego lub nie. Jeżeli zatem konstrukcja wykonana jest zgodnie z tym co na papierze i bez żadnych samowolnych zmian, a jest to podpisane przez uprawnionego kierownika budowy, to jest wykonana prawidłowo i nie ma się o co martwić cześć. ?️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marco41 napisał:

Chciałbym się zapytać skąd ten pomysł zastosowania belki łączącej płatwie ?

Nie ma tego w projekcie, a projektant odpowiada "gardłem" za projekt

nie stosowałem tych belek bo projektant orzekł, że są niepotrzebne,

 

prosze o info

 

pozdr

1.jpg

Witam,

Powodem dodania belki łączącej była przede wszystkim opinia naszego cieśli, który podczas wykonywania prac stwierdził, iż ta konstrukcja nie jest zbyt stabilna (nawet podczas wykonywania łat i kontrłat mieli problem bo tak wiatr poruszał całą konstrukcją tarasu). Kolejnym bardzo istotnym powodem dodania tego elementu, jest to o czym wspomina Pan Borys - zdecydowaliśmy się dachówkę, która jest znacznie cięższa od założonej w projekcie blachy. Wraz z cieślą i kierownikiem budowy ustalono, iż konieczne jest dodanie belki łączącej płatwie.

W efekcie myślę, że wyszło całkiem nieźle ? ?  (musimy jeszcze pomalować miecze, je dodaliśmy ponieważ zostało nam trochę drewna).

Pozdrawiam,

 

IMG-20201209-WA0017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

W załączeniu przesyłamy zdjęcia z prac na naszej hawanie I.

Jak dotąd udało się wykonać instalację wod-kan i elektryczną.

Zrobiliśmy tynki wewnątrz budynku, ułożyliśmy 18 cm wartwę styropianu na posadzce i rozłożyliśmy rurki do ogrzewania podłogowego.

Ociepliliśmy także poddasze pianą pur, natomiast podłogę piętra wyłożyliśmy na razie 15 cm wełny, po wylewkach, które zaczynamy w przyszłym tygodniu, dołożymy jeszcze 15 cm ?

Na zewnątrz na razie równanie terenu, przygotowania do nawiezienia ziemi (warstwy ostatecznej) i siania trawy.

Może przy okazji ktoś się pochwali podwórkiem przed waszą hawaną ? Co sadzicie jako żywopłot ? My zastanawiamy się nad tujami - szybko rosną i są zielone cały rok.

Pozdrawiamy !

Sylwia i Sebastian.

 

 

20210410_172656 (2).jpg

20210413_151825.jpg

20210413_151832.jpg

20210413_151851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.11.2020 o 21:06, Anna1718 napisał:

Witam, zastanawialiśmy się z mężem nad havana III ale zastanawia nas ile metrów ma salon, wydaje się nam jakiś wąski. Mógłby ktoś z Państwa wrzucić zdjęcie planu z pomiarami pomieszczeń, bo na stronie niema ?dzięki serdeczne 

My od września ruszamy z budową Hawany III i zwiększyliśmy salon o dwie szerokości krokwi czyli o 172 cm...salon wtedy będzie dużo większy. Też wydawało nam się, że będzie wąski. Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 11:21, marco41 napisał:

Chciałbym się zapytać skąd ten pomysł zastosowania belki łączącej płatwie ?

Nie ma tego w projekcie, a projektant odpowiada "gardłem" za projekt

nie stosowałem tych belek bo projektant orzekł, że są niepotrzebne,

 

prosze o info

 

pozdr

1.jpg

Bardzo dobre pytanie ponieważ mam taką samą sytuację. Również nie mamy tej belki bo nie było tego w projekcie. Daszek jak na razie się trzyma ale oglądam inne realizację i ciągle widzę że prawie każdy dom ją ma ?

IMG_20210131_104834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witamy Was ponownie po kilku ciężkich miesiącach pracy na naszej Hawance 🙂

W załączeniu przesyłamy pare fotek wnętrz, udało nam się wprowadzić jeszcze przed świętami.

Dużo zostało jeszcze przed nami szczególnie na zewnątrz. 

Życzymy pozostałym szybkiego finału,

Pozdrawiamy ! :)

Sylwia i Sebastian.

20211217_152448.jpg

20211217_153309.jpg

20211217_152438.jpg

20211217_152144.jpg

20211217_152210.jpg

20211217_150159.jpg

20211217_145750.jpg

20211217_145556.jpg

20211217_145504.jpg

20211217_145417.jpg

20211217_145350.jpg

20211217_145113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.02.2022 o 09:19, Maniulka napisał:

Fajnie się urządziliście :)

Co położyliście na podłodze?

dziękujemy,

na podłodze w kuchni, w salonie, w korytarzu i w kotłowni mamy położony gres szkliwiony:

https://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-na-sciane-i-podloge/plytki-ceramiczne/gres/gres-szkliwiony-19-3-x-120-veida-beige-castello-ceramica,p471453,l233.html

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...