Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Amazonka


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ile zapłaciłeś za zmiany w projekcie i wszystkie dokumenty?? My czekamy na wycenę zmian. Trochę daleko żeby zobaczyć domek. A zmieniałeś łazienkę ? Jak wyszła ta łazienka na poddaszu ? To koniecznie musisz dodać zdjecia zbudowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie ile zapłaciłeś za zmiany w projekcie i wszystkie dokumenty?? My czekamy na wycenę zmian. Trochę daleko żeby zobaczyć domek. A zmieniałeś łazienkę ? Jak wyszła ta łazienka na poddaszu ? To koniecznie musisz dodać zdjecia zbudowy. Pozdrawiam

 

Za adaptację projektu zapłaciłem 2 tys. zł + 500 zł za zmiany. Narazie nadal czekam na pozwolenie, ale jak już tylko będę miał papierki to robie skany projektu po zmianach i wysyłam, dodatkowo będę starał się robić fotki na bieżąco z budowy i podeśle, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Dawid

Ja składam narazie pozwolenie na budowe a dalej myślę że będzie ok. Napiszcie w jakich cenach ornietacyjnych zamierzacie się zmieścić????Pozdrawiam Łukasz.

 

O cenach narazie cieżko rozmawiać, wszystko zależy jaki sobie koszt budowy założysz. Taki dom możesz wybudować za 250 tys. zł albo i mniej, ale możesz też wydać 500 tys. zł. Zależy jakie materiały wybierzesz, jak chcesz się sam angażować w budowę, oraz w jakim regionie PL sie budujesz. Ja mam założony pewien harmonogram budowy z budżetem na poszczególne etapy. zobaczymy co z tego wyjdzie. A może ma ktoś już jakiś kosztorys przybliżony, to napiszcie??

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Ania

Witam! Jak miło, że to forum się ruszyło ;) Jestem jak najbardziej zainteresowana tym projektem i cieszę się, że można skorzystać z rad osób bardziej doświadczonych w temacie. Mam takie pytanie do budujących jaka jest w projekcie wysokość ścianki kolankowej? No i oczywiście Dawid zaintrygował mnie tym przenoszeniem łazienki na poddaszu...czy mogłabym również prosić o przesłanie skanu poddasza po adaptacji? ;) Ciężko w makówce sobie to wszytko wyobrazić :D Z góry ślicznie dziękuję, a mój mail to: aszwec@o2.pl Czy jeszcze jakieś istotne zmiany wprowadzałeś, na co warto zwrócić uwagę...? Pozdrawiam i życzę powodzenia! Trzymam też kciuki za pogodę! hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MILA

NO I MY ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA TEN PROJEKT. CHOĆ OCZYWIŚCIE O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE TO MNIE NIE PODOBA SIĘ ELEWACJA ZEWNĘTRZNA BUDYNKU. FAJNIE BY BYŁO GDYBY BIURO ZAPROPONOWAŁO INNE WYKOŃCZENIA ZEWNĘTRZNE TO WTEDY CAŁKOWICIE ODMIENIA DOM. ALE TAK CZY SIAK KLAMKA ZAPADŁA, PROJEKT KUPILIŚMY I CZEKAMY TERAZ NA POZOWLENIE NA BUDOWĘ. OCZYWIŚCIE SAMO WNĘTRZE DOMU JEST SUPER ZROBIONE, PONIEWAŻ NIE MA ZBYT WIELU OGRANICZEŃ ŚCIAN NOŚNYCH, W ZWIĄZKU Z CZYM TROCHĘ ZMIENIMY ŚRODKI I UKŁAD OKIEN, NA TAKIE DŁUGIE DO SAMEJ ZIEMII. MYŚLĘ, ŻE TO ZAPEWNE SPRAWI, ŻE DOM BĘDZIE WYGLĄDAŁ BARDZIEJ NOWOWCZEŚNIE. PONADTO PRZENOSIMY KUCHNIĘ W MIEJSCE POKOJU, A W MIEJSCU KUCHNI ZROBIMY POKÓJ. NAM TAKI UKŁAD BARDZIEJ PASUJE ZE WZGLĘDU NA USYTUOWANIE WZGLĘDEM STRON ŚWIATA. A CZY KTOŚ RUSZYŁ JUŻ Z BUDOWĄ?MOŻE MACIE JUŻ JAKIEŚ FOTKI? MOŻECIE JE PREZENTOWAĆ I WYMIENIAĆ SIĘ WSPÓLNIE DOŚWIADCZENIAMI NA www.mojabudowa.pl

POZDRAWIAM

MILA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja zachęcam do zakładania własnych tematów dotyczących przebiegu budowy na naszym forum Mój Dziennik Budowy.

Sądzę, że takie wpisy zainteresują pozostałych użytkowników i będą bardzo cenne zarówno dla nich, jak i dla nas. A my zawsze możemy coś podpowiedzieć, bo kto lepiej zna projekt domu Amazonka od Pracowni Autorskiej? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid

Witam! Jak miło, że to forum się ruszyło ;) Jestem jak najbardziej zainteresowana tym projektem i cieszę się, że można skorzystać z rad osób bardziej doświadczonych w temacie. Mam takie pytanie do budujących jaka jest w projekcie wysokość ścianki kolankowej? No i oczywiście Dawid zaintrygował mnie tym przenoszeniem łazienki na poddaszu...czy mogłabym również prosić o przesłanie skanu poddasza po adaptacji? ;) Ciężko w makówce sobie to wszytko wyobrazić :D Z góry ślicznie dziękuję, a mój mail to: aszwec@o2.pl Czy jeszcze jakieś istotne zmiany wprowadzałeś, na co warto zwrócić uwagę...? Pozdrawiam i życzę powodzenia! Trzymam też kciuki za pogodę! hehe ;)

 

 

Witam, w poniedziałek wyślę skany gdzie i jak przeniosłem łazienkę. W piątek odebrałem prawomocne pozwolenie i otrzymałem dziennik budowy. Rozpoczęcie budowy mam zgłoszone od 2 czerwca i w tym czasie będą realizowane roboty ziemne oraz wylewane ławy. Dalsze prace będą prowadzone w lipcu\sierpniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

O cenach narazie cieżko rozmawiać, wszystko zależy jaki sobie koszt budowy założysz. Taki dom możesz wybudować za 250 tys. zł albo i mniej, ale możesz też wydać 500 tys. zł. Zależy jakie materiały wybierzesz, jak chcesz się sam angażować w budowę, oraz w jakim regionie PL sie budujesz. Ja mam założony pewien harmonogram budowy z budżetem na poszczególne etapy. zobaczymy co z tego wyjdzie. A może ma ktoś już jakiś kosztorys przybliżony, to napiszcie??

Pozdrawiam Dawid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

My mamy narazie stan surowy otwarty, przykryty papą i zabity folią na zimę w okolicach Mińska Maz.

 

 

Witam

Jesteśmy z żoną zainteresowani zakupem tego projektu. Jest na forum ktoś z mazowieckiego kto wybudował ten dom i chciałby się nim pochwalić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jesten zdecydowany na zakup tego projektu. Będę budował w okolicy Jeleniej Góry. Zakup projektu w styczniu 2013 r. Teraz troche o zmianach i prośba do projektantów czy są one możliwe i kto się zajmuje ich wprowadzaniem (czy może to zrobić architekt adoptujący czy główny projektant):

1. Chciałbym zrezygnować z balkonu nad wejściem i wysunąć tak dach, żeby stanowił ochronę wejścia (może na jakiś podporach).

2. Strop - chciałbym zastosować strunobetonowy np. Konbetu.

3. Jeden z formumowiczów (Dawid) pisał o przeniesieniu łazienki na górze - czyli kosztem pokoju. A co w miejscu gdzie była orginalnie? Czekam na skany.

4. Ogrzewanie - pompa ciepła (to już zdecydowane).

5. Na pewno rezygnacja z kilku okien połaciowych.

Na tę chwilę to tyle. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmiany, które Pan wymienił są możliwe do zrealizowania a ich wprowadzeniem powinien się zając architekt adaptujący, od naszej pracowni potrzebuje Pan tylko zgody na likwidację balkonu i zadaszenie wejścia, którą dostanie Pan razem z zamówionym projektem ( proszę o tym pamiętać podczas zamawiania projektu ) na pozostałe zmiany nie potrzebuje Pan naszej zgody, i tak odnosząc się już do konkretnych punktów z wymienionymi zmianami:

 

Ad.1 może Pan zmienić to zadaszenie na np. takie jak w projekcie Adonis https://www.dobredomy.pl/projekt/adonis lub całkiem zrezygnować z lukarny i zostawić tak wysunięty daszek,

Ad.2 wszystkie zmiany konstrukcyjne, będą wymagały opracowania nowych rysunków konstrukcyjnych plus nowych obliczeń, tym powinien się zająć konstruktor,

Ad.3 po przeniesieniu łazienki może Pan wykorzystać wolne pomieszczenie na np. garderobę lub połączyć pomieszczenia 2/5 i 2/6 i zyskać pokoik doradzałabym wtedy w miejscu okna połaciowego w pom. 2/5 doprojektować lukarnę,

Ad. 4 może Pan zastosować w tym domku ogrzewanie za pomocą pompy ciepła proszę poinformować o tym swojego architekta,

Ad. 5 przy rezygnacji z okien połaciowych proszę również konsultować się ze swoim architektem, ponieważ może się okazać że pokoje nie będą odpowiednio doświetlone.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy narazie stan surowy otwarty, przykryty papą i zabity folią na zimę w okolicach Mińska Maz.

 

Super! My też jesteśmy z okolić Mińska. Moglibyśmy obejrzeć wasz domek? Jeśli tak to proszę o kontakt mailowy fiore.ok@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Mateusz

Witam.

A ja mam takie pytanie czy mozna zrezygnowac z lukarny i balkonu i zastapic to takim zadaszeniem wejscia jak w domu Atos i na jakim etapie mozna byloby to przeprojektowac i jaki mogłby byc koszt takiej zmiany.

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie pytanie czy mozna zrezygnowac z lukarny i balkonu i zastapic to takim zadaszeniem wejscia jak w domu Atos i na jakim etapie mozna byloby to przeprojektowac i jaki mogłby byc koszt takiej zmiany.

Pozdrawiam Mateusz

 

Witam

Zaproponowane przez Pana zmiany technicznie możliwe są do zrealizowania. Najlepiej nanieść je na projekt w ramach jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem, i to z nim ustalać koszt ich naniesienia. Nasza Pracownia wystawi nieodpłatnie pisemną zgodę na realizację tych zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno nie było mnie na forum, ale powiedzcie czy ktoś już zbudował ten dom i jest na etapie wykończenia. Ja mam już pod dachem i czekam, aż zrobi się cieplej co wstawią mi okna i wejdziemy na istalacje do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witam,

Dawno nie było mnie na forum, ale powiedzcie czy ktoś już zbudował ten dom i jest na etapie wykończenia. Ja mam już pod dachem i czekam, aż zrobi się cieplej co wstawią mi okna i wejdziemy na istalacje do środka.

 

 

Witam.

Mogłys dodac jakies zdjecia z budowy albo podac link do dziennika budowy jesli prowadzisz? Tez planuje budowac ten dom i jesli sie uda to na wiosne. Ile wyszedl Cie stan surowy? I czy moglbys podopwiedziec co dodatkowo zrobic budujac ten dom a czego nie robic.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

Mogłys dodac jakies zdjecia z budowy albo podac link do dziennika budowy jesli prowadzisz? Tez planuje budowac ten dom i jesli sie uda to na wiosne. Ile wyszedl Cie stan surowy? I czy moglbys podopwiedziec co dodatkowo zrobic budujac ten dom a czego nie robic.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...