Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Amazonka


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Ciekawa forma projektu ciekaw jestem czy można go dowolnie modyfikować po konsultacjach z projektantem ?

 

Witam

Na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.dobredomy.pl/dopuszczalne-zmiany znajduje sie wykaz zmian dopuszczalnych w projekcie, których wprowadzenie nie wymaga zgody naszej Pracowni. Na zmiany spoza tego zakresu wystawiamy nieodpłatnie pisemną zgodę. Zmiany można nanosić na projekt we współpracy ze swoim architektem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Witam, czy ktoś wybudował Amazonkę z okolic małopolski Bochnia - kraków. Chętnie byśmy obejrzeli. Jeśli ktoś ma już zdjęcia z realizacji budowy proszę o zdjęcia pod adres Agnieszka-lech4@wp.pl i ewentualne sugestie w zmianach. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, jesteśmy zainteresowani tym domkiem jeśli ktoś miałby zdjęcia z realizacji budowy to proszę podzielić się opinią i zdjęciami na adres Agnieszka-lech4@wp.pl

 

Mam wybudowany dom z projektu Amazonka. Aktualnie jestem na etapie wykończenia wnętrza. A może jest ktoś kto ma już coś więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybudowany dom z projektu Amazonka. Aktualnie jestem na etapie wykończenia wnętrza. A może jest ktoś kto ma już coś więcej?

 

 

Witam

Zachęcamy do umieszczenia zdjeć domu na forum, bądź też przesłanie nam na maila wraz z wypełnionym formularzem zgody na publikację zdjęć (formularz możemy dosłąć na maila)- wówczas będziemy mogli umieścić je na stronie www bądź w naszym autorskim katalogu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie,

 

Czy mogłabym prosić o przesłanie kilku zdjęć i uwag, czy jesteście Państwo z tego projektu zadowoleni, co proponowalibyście zmienić?

My z mężem budowę planujemy rozpocząć na wiosnę. Na chwilę obecną staramy się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Projekt mamy już zakupiony, ale jest jeszcze możliwość nanoszenia do niego zmian, także byłabym niezmiernie wdzięczna, gdybyście Państwo znaleźli odrobinę czasu i chęci na podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami z budowy :-)Mój adres marta.radziwon@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Hela

Witam! W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę Amazonki, i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie ten projekt! Obecny stan: surowy zamknięty z wykonaną instalacją elektryczną. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie, dzięki którym dostosowaliśmy go do naszych potrzeb, a że jesteśmy osobami, które nie lubią maleńkich klitek, ale tez nie hektarów pomieszczeń do przemierzania, dom wyszedł dla nas w sam raz.

Zmiany które wprowadziliśmy - likwidacja w kuchni spiżarni na rzecz większej kuchni (spiżarnia zlokalizowana będzie pod schodami), połączenie łazienki na dole z kotłownią (tłumaczę w jaki sposób, pozostawiono wejscie tak jak do pomieszczenia 1/7, (patrz rzuty w projekcie), likwidacja ścianki między pomieszczeniem 1/7 i 1/8 i jakby dobudowanie poziomo ściany od drzwi wejściowych do garażu patrzac od prawej strony do (nieisniejącej już ścianki 1/7) w ten sposób łazienka ma kształt prostokątny, pozostał przedsionek prowadzący do garażu, tym samym pod schodami powstało idealne miejsce na spiżarnię. Miejsce na szafę wnękową naprzeciw pomieszczenia 1/7 pozostało bez zmian, wszytkie drzwi również. W łazience zrobiliśmy tym samym jedno duże okno, które jest symetryczne do okna w kuchni - dom od frontu pięknie się prezentuje.

Garaż został poszerzony o ok. 1m, na tyłach garażu zostało wydzielone miejsce na kotłownię, więc automatycznie komin pierwotnie znajdujący się w pomieszczeniu 1/8 a obecnie mojej spiżarni jest w nowopowstałej kotłowni. (od frontu domu widać tylko jeden komin). W salonie likwidacja okna (na rzucie w tym miejscu stoi kanapa) i poszerzenie drzwi balkonowych na wymiar 270 szer. - drzwi typu patio, przesuwne. Bardzo doświetliły pomieszczenie, tym samym salon bez tego okna jest bardziej układny.

Jeśli chodzi o piętro, to likwidacja garderoby (2/5) - przesunięcie ścianki łazienki w lewo i powiększenie jej o ok. 70 cm, w pokoju 2/4 pozostała wnęka, którą zabudujemy szafą (likwidacja okan dachowego z garderoby). Pomieszczenie 2/7 zaadaptowane na pokój. Likwidacja okna dachowego w pokoju 2/3 - pokój jest dosyć mały i spokojnie wystarcza jedno okno. Podwyższenie ściany kolankowej o 1,5 pustaka (36 cm), i delikatne wydłużenie krokwi, żeby nie było wrażenia że dach jest "za krótki" :)

Dom wybudowany z pustaków Solbet na klej, pokryty dachówką ceramiczną, podbitka drewniana - orientacyjnie stan zamknięty surowy (ale drzwi wejsciowe prowizoryczne, wnęka na bramę garażową zabita dechami) wyniósł nas 150 tyś. (woj. podkarpackie). Roboty wykonytwała ekipie budowlana, jedynie zasypywanie fundamentów własnymi siłami, i mamy fundamenty głębsze ze względu na grząski teren (chyba byłaby z tego piwnica) - szczerze to sporo kasy poszło na te fundamenty :/ To chyba tyle.

Mam nadzieję, że komuś pomogłam moim chaotyczno-szczegółowym opisem :D Pamiętam jak sama szukałam informacji o tym projekcie, szczególnie o zmianach i było ich jak na lekarstwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, mogę z czystym sumieniem go polecić ;) Pozdrawiam serdenie! Hela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość filipej
Witam! W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę Amazonki, i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie ten projekt! Obecny stan: surowy zamknięty z wykonaną instalacją elektryczną. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie, dzięki którym dostosowaliśmy go do naszych potrzeb, a że jesteśmy osobami, które nie lubią maleńkich klitek, ale tez nie hektarów pomieszczeń do przemierzania, dom wyszedł dla nas w sam raz. Zmiany które wprowadziliśmy - likwidacja w kuchni spiżarni na rzecz większej kuchni (spiżarnia zlokalizowana będzie pod schodami), połączenie łazienki na dole z kotłownią (tłumaczę w jaki sposób, pozostawiono wejscie tak jak do pomieszczenia 1/7, (patrz rzuty w projekcie), likwidacja ścianki między pomieszczeniem 1/7 i 1/8 i jakby dobudowanie poziomo ściany od drzwi wejściowych do garażu patrzac od prawej strony do (nieisniejącej już ścianki 1/7) w ten sposób łazienka ma kształt prostokątny, pozostał przedsionek prowadzący do garażu, tym samym pod schodami powstało idealne miejsce na spiżarnię. Miejsce na szafę wnękową naprzeciw pomieszczenia 1/7 pozostało bez zmian, wszytkie drzwi również. W łazience zrobiliśmy tym samym jedno duże okno, które jest symetryczne do okna w kuchni - dom od frontu pięknie się prezentuje. Garaż został poszerzony o ok. 1m, na tyłach garażu zostało wydzielone miejsce na kotłownię, więc automatycznie komin pierwotnie znajdujący się w pomieszczeniu 1/8 a obecnie mojej spiżarni jest w nowopowstałej kotłowni. (od frontu domu widać tylko jeden komin). W salonie likwidacja okna (na rzucie w tym miejscu stoi kanapa) i poszerzenie drzwi balkonowych na wymiar 270 szer. - drzwi typu patio, przesuwne. Bardzo doświetliły pomieszczenie, tym samym salon bez tego okna jest bardziej układny. Jeśli chodzi o piętro, to likwidacja garderoby (2/5) - przesunięcie ścianki łazienki w lewo i powiększenie jej o ok. 70 cm, w pokoju 2/4 pozostała wnęka, którą zabudujemy szafą (likwidacja okan dachowego z garderoby). Pomieszczenie 2/7 zaadaptowane na pokój. Likwidacja okna dachowego w pokoju 2/3 - pokój jest dosyć mały i spokojnie wystarcza jedno okno. Podwyższenie ściany kolankowej o 1,5 pustaka (36 cm), i delikatne wydłużenie krokwi, żeby nie było wrażenia że dach jest "za krótki" :) Dom wybudowany z pustaków Solbet na klej, pokryty dachówką ceramiczną, podbitka drewniana - orientacyjnie stan zamknięty surowy (ale drzwi wejsciowe prowizoryczne, wnęka na bramę garażową zabita dechami) wyniósł nas 150 tyś. (woj. podkarpackie). Roboty wykonytwała ekipie budowlana, jedynie zasypywanie fundamentów własnymi siłami, i mamy fundamenty głębsze ze względu na grząski teren (chyba byłaby z tego piwnica) - szczerze to sporo kasy poszło na te fundamenty :/ To chyba tyle. Mam nadzieję, że komuś pomogłam moim chaotyczno-szczegółowym opisem :D Pamiętam jak sama szukałam informacji o tym projekcie, szczególnie o zmianach i było ich jak na lekarstwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, mogę z czystym sumieniem go polecić ;) Pozdrawiam serdenie! Hela

witam,bardzo prosze o kontakt w sprawie realizacji tego projektu. Rowniez bedzimey go realizowac i chcialbym o cos zapytac. filipej@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co do kosztów budowy to lepiej skontaktuj się z firmą budowlaną www.scandiahomes.eu/ oni najlepiej wyliczą ci koszty związane z budową domu ,wszystko będzie zależeć od materiałów ,więc chyba warto dokładnie wiedzieć aby później nie mieć niespodzianek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Witaj. SSO wzniosl nas jakies 120tys. Pozdrawiam

Witam,

Jestem zainteresowana kupnem projektu tego domku. Chcialabym was prosic jesli ktos go juz buduje lub wybudował w całości o przyblizeniowy kosztorys stanu surowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam! W ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę Amazonki, i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie ten projekt! Obecny stan: surowy zamknięty z wykonaną instalacją elektryczną. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie, dzięki którym dostosowaliśmy go do naszych potrzeb, a że jesteśmy osobami, które nie lubią maleńkich klitek, ale tez nie hektarów pomieszczeń do przemierzania, dom wyszedł dla nas w sam raz. Zmiany które wprowadziliśmy - likwidacja w kuchni spiżarni na rzecz większej kuchni (spiżarnia zlokalizowana będzie pod schodami), połączenie łazienki na dole z kotłownią (tłumaczę w jaki sposób, pozostawiono wejscie tak jak do pomieszczenia 1/7, (patrz rzuty w projekcie), likwidacja ścianki między pomieszczeniem 1/7 i 1/8 i jakby dobudowanie poziomo ściany od drzwi wejściowych do garażu patrzac od prawej strony do (nieisniejącej już ścianki 1/7) w ten sposób łazienka ma kształt prostokątny, pozostał przedsionek prowadzący do garażu, tym samym pod schodami powstało idealne miejsce na spiżarnię. Miejsce na szafę wnękową naprzeciw pomieszczenia 1/7 pozostało bez zmian, wszytkie drzwi również. W łazience zrobiliśmy tym samym jedno duże okno, które jest symetryczne do okna w kuchni - dom od frontu pięknie się prezentuje. Garaż został poszerzony o ok. 1m, na tyłach garażu zostało wydzielone miejsce na kotłownię, więc automatycznie komin pierwotnie znajdujący się w pomieszczeniu 1/8 a obecnie mojej spiżarni jest w nowopowstałej kotłowni. (od frontu domu widać tylko jeden komin). W salonie likwidacja okna (na rzucie w tym miejscu stoi kanapa) i poszerzenie drzwi balkonowych na wymiar 270 szer. - drzwi typu patio, przesuwne. Bardzo doświetliły pomieszczenie, tym samym salon bez tego okna jest bardziej układny. Jeśli chodzi o piętro, to likwidacja garderoby (2/5) - przesunięcie ścianki łazienki w lewo i powiększenie jej o ok. 70 cm, w pokoju 2/4 pozostała wnęka, którą zabudujemy szafą (likwidacja okan dachowego z garderoby). Pomieszczenie 2/7 zaadaptowane na pokój. Likwidacja okna dachowego w pokoju 2/3 - pokój jest dosyć mały i spokojnie wystarcza jedno okno. Podwyższenie ściany kolankowej o 1,5 pustaka (36 cm), i delikatne wydłużenie krokwi, żeby nie było wrażenia że dach jest "za krótki" :) Dom wybudowany z pustaków Solbet na klej, pokryty dachówką ceramiczną, podbitka drewniana - orientacyjnie stan zamknięty surowy (ale drzwi wejsciowe prowizoryczne, wnęka na bramę garażową zabita dechami) wyniósł nas 150 tyś. (woj. podkarpackie). Roboty wykonytwała ekipie budowlana, jedynie zasypywanie fundamentów własnymi siłami, i mamy fundamenty głębsze ze względu na grząski teren (chyba byłaby z tego piwnica) - szczerze to sporo kasy poszło na te fundamenty :/ To chyba tyle. Mam nadzieję, że komuś pomogłam moim chaotyczno-szczegółowym opisem :D Pamiętam jak sama szukałam informacji o tym projekcie, szczególnie o zmianach i było ich jak na lekarstwo. Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, mogę z czystym sumieniem go polecić ;) Pozdrawiam serdenie! Hela

WitamJesteśmy zainteresowani budową tego projektu. Mamy kilka pytań w sprawie jego realizacji. Prosilibyśmy o kontakt na maila: malgaw@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Jestesmy na etapie instalacji elektrycznej.jestem rowniez zadowolona z projektu tego domu, zrobilismy kilka zmian ale bardzo malo jesli chodzi o pietro to zostalo bez zmian. Pokoje sa faje bardzo jasne, ale nie rezygnowalismy z okien dachowych.a w pomieszczeniu nad gazazem bedzie pralnia i suszarnia. Na dole zrezygnowalam rowniez ze spizarni kuchennej, powiekszyla sie przez to kuchnia i korytaz zostal lekko przesuniety na polowe spizarni poniewaz powiekszylismy minimalie przez to lazienke poniewaz nie miescilaby sie kabina 90cm.zrezygnowalismy rowniez z okna w salonie nad sofa.a okno ktore jest na scianie gdzie stoi stól jest duza witryna 240x220 poniewaz zawsze chciala duze okna aby byly jasne pomieszczenia.mam tylko jeden proble schody  poniewaz w projeknie sa to schody zabiegowe straszne co z tym zrobic aby byly inne proste moze macie jakies rozwiazanie na to.Napiszcie.Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.Jestesmy na etapie instalacji elektrycznej.jestem rowniez zadowolona z projektu tego domu, zrobilismy kilka zmian ale bardzo malo jesli chodzi o pietro to zostalo bez zmian. Pokoje sa faje bardzo jasne, ale nie rezygnowalismy z okien dachowych.a w pomieszczeniu nad gazazem bedzie pralnia i suszarnia. Na dole zrezygnowalam rowniez ze spizarni kuchennej, powiekszyla sie przez to kuchnia i korytaz zostal lekko przesuniety na polowe spizarni poniewaz powiekszylismy minimalie przez to lazienke poniewaz nie miescilaby sie kabina 90cm.zrezygnowalismy rowniez z okna w salonie nad sofa.a okno ktore jest na scianie gdzie stoi stól jest duza witryna 240x220 poniewaz zawsze chciala duze okna aby byly jasne pomieszczenia.mam tylko jeden proble schody  poniewaz w projeknie sa to schody zabiegowe straszne co z tym zrobic aby byly inne proste moze macie jakies rozwiazanie na to.Napiszcie.Monika                   

Witam a można gdzieś ten domek zobaczyć ew. prosiłbym o zdjęcia jakieś na maila, byłbym bardzo wdzięczny :)yarexy@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joanna O.
Witam.Jestesmy na etapie instalacji elektrycznej.jestem rowniez zadowolona z projektu tego domu, zrobilismy kilka zmian ale bardzo malo jesli chodzi o pietro to zostalo bez zmian. Pokoje sa faje bardzo jasne, ale nie rezygnowalismy z okien dachowych.a w pomieszczeniu nad gazazem bedzie pralnia i suszarnia. Na dole zrezygnowalam rowniez ze spizarni kuchennej, powiekszyla sie przez to kuchnia i korytaz zostal lekko przesuniety na polowe spizarni poniewaz powiekszylismy minimalie przez to lazienke poniewaz nie miescilaby sie kabina 90cm.zrezygnowalismy rowniez z okna w salonie nad sofa.a okno ktore jest na scianie gdzie stoi stól jest duza witryna 240x220 poniewaz zawsze chciala duze okna aby byly jasne pomieszczenia.mam tylko jeden proble schody  poniewaz w projeknie sa to schody zabiegowe straszne co z tym zrobic aby byly inne proste moze macie jakies rozwiazanie na to.Napiszcie.Monika                   
Witam a można gdzieś ten domek zobaczyć ew. prosiłbym o zdjęcia jakieś na maila, byłbym bardzo wdzięczny :) yarexy@gmail.com

Witam Państwa, właśnie zaczęliśmy budowę Amazonki, byłabym ogromnie wdzięczna gdyby ktoś był tak miły i przesłał nam zdjęcia nam pocztę, mój email to: missasia91@o2.pl. Z góry dziękuję i życze powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Joanna O.

Witam Państwa, właśnie zaczęliśmy budowę Amazonki, byłabym ogromnie wdzięczna gdyby ktoś był tak miły i przesłał nam zdjęcia nam pocztę, mój email to: missasia91@o2.pl. Z góry dziękuję i życze powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...