Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dakota II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika

Witam, jesteśmy na etapie adaptacji, budowa ma ruszyć w marcu 2018. Nasza wycena SSO to 257tyś. bez rozbudowy garażu który przewidujemy. Realnie zakładamy że bez szaleństw zamkniemy się w 650tyś. + działka. Na cenę wpływa również to że wydłużamy skrzydło garażowe o dodatkowe 60m2.Wycena ze strony pracowni jest mocno zaniżona i nie należy się nią sugerować. My na etapie szukania wykonawcy mieliśmy wyceny SSO różniące się o prawie 100tyś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, jesteśmy na etapie adaptacji, budowa ma ruszyć w marcu 2018. Nasza wycena SSO to 257tyś. bez rozbudowy garażu który przewidujemy. Realnie zakładamy że bez szaleństw zamkniemy się w 650tyś. + działka. Na cenę wpływa również to że wydłużamy skrzydło garażowe o dodatkowe 60m2.Wycena ze strony pracowni jest mocno zaniżona i nie należy się nią sugerować. My na etapie szukania wykonawcy mieliśmy wyceny SSO różniące się o prawie 100tyś :/

Witam. Kosztorys inwestorski opracowuje się przyjmując średnie ceny krajowe materiałów/sprzętu/robocizny i kosztów pośrednich. Z oczywistych względów kosztorysy ofertowe poszczególnych wykonawców będą się różnić (w zależności jakich stawek wykonawca sobie zażyczy). Kosztorys inwestorski stanowi dla Państwa punkt odniesienia. 

Przedmiar robót wykonywany jest w oparciu o projekt i przyjęte w nim rozwiązania. Jest to dość dokładne wyliczenie.

Proszę również zwrócić uwagę że:

- w naszych wycenach koszt elementów zewnętrznych i instalacji ujęty został w tabeli osobno i należy go doliczyć  do całkowitego kosztu budowy

- w kosztorysach podaną są ceny netto (należy uwzględnić podatek VAT)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Patrycja

Zdecydowaliśmy się z mężem na ten projekt. Składam wniosek o warunki zabudowy potrzebuję jednak do niego informacje: 1. wymiary obrysu zewnętrznego (dł. i szer.) 2. wysokość do okapu 3. wysokość do kalenicy. Proszę o odpowiedź zależy mi na czasie :) Pozdrawiam projektantów!

Pani Aneto proszę  o wiadomość na nr 607473931 to odzwonie, poniewaz pilnie z mężem potrzebujemy kilku wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy istnieje mozliwosc zmiany w projekcie kat nachylenia dachu do 30 stopni??

Witam, tak, jest możliwość wprowadzenia takiej zmiany. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.

Wybrany przez Panią architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jesteśmy zainteresowani owym projektem (dakota II)

Czy mogła bym prosić o więcej materiałów dot tego projektu?

Mój adres mailowy : joasiajakubek@gmail.com

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Dzień dobry, jestem zainteresowany projektem. Czy istnieje możliwość podniesienia domu do takiego stopnia, aby uzyskać poddasze użytkowe? Rozważam wykonanie takiego poddasza nad całą środkową oraz prawą częścią domu (jadalnia, spiżarnia, wiatrołap, garaż i wszystkie pomieszczenia przed garażem). Proszę o odpowiedź oraz ewentualną wizualizację przodu domu aby upewnić się, że nie straci on zbyt wiele na jego wyglądzie zewnętrznym. Mój adres e-mail: plaskota.lukasz@gmail.com

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem zainteresowany projektem. Czy istnieje możliwość podniesienia domu do takiego stopnia, aby uzyskać poddasze użytkowe? Rozważam wykonanie takiego poddasza nad całą środkową oraz prawą częścią domu (jadalnia, spiżarnia, wiatrołap, garaż i wszystkie pomieszczenia przed garażem). Proszę o odpowiedź oraz ewentualną wizualizację przodu domu aby upewnić się, że nie straci on zbyt wiele na jego wyglądzie zewnętrznym. Mój adres e-mail: plaskota.lukasz@gmail.com Dziękuję i pozdrawiam :)

Witam,

DAKOTA II to projekt domu parterowego i nie przewiduje poddasza użytkowego. Wysokość przestrzeni na poddaszu w najwyższym punkcie, w kalenicy wynosi 1,20 m i jest zbyt mała aby wykorzystać ją nawet na cele gospodarcze. Ponadto w projekcie zastosowano nisko mocowane jętki (bezpośrednio na murłatach) jako konstrukcję pod montaż sufitu z płyt gipsowo-kartonowych. Konstrukcja ta nie uwzględnia obciążeń użytkowych stropu.

Zaprojektowanie poddasza w domu typu DAKOTA jest możliwe ale wiąże się z dużymi zmianami w projekcie:

- zmiana konstrukcji stropu i dostosowanie konstrukcji więźby dachowej (pociąga to za sobą konieczność dostosowania również fundamentów budynku z uwagi na większe obciążenia)

- zapewnienie na poddaszu wysokości średniej pomieszczeń 2.20m  (zgodnie z § 72 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Wymaganą wysokość pomieszczeń możemy uzyskać zwiększając kąt dachu i/lub wysokość ścianki kolankowej.

- zaplanowanie stałych, pełnowymiarowych schodów na poddasze (schody takie w zależności od układu zajmą około 5-6m2).

- zapewnienie odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń (np. okna dachowe)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina G

Witam. Jestem zainteresowana projektem domu Dakota II. Czy mogę prosić o więcej materiałów do tego projektu? Jeśli wszystko będzie mi odpowiadać zakupię dany projekt.

Mój adres mailowy: karolina.golus@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowana projektem domu Dakota II. Czy mogę prosić o więcej materiałów do tego projektu? Jeśli wszystko będzie mi odpowiadać zakupię dany projekt. Mój adres mailowy: karolina.golus@gmail.com

Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy rysunki szczegółowe i zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Dzień dobry, jestem zainteresowany projektem. Czy istnieje możliwość podniesienia domu do takiego stopnia, aby uzyskać poddasze użytkowe? Rozważam wykonanie takiego poddasza nad całą środkową oraz prawą częścią domu (jadalnia, spiżarnia, wiatrołap, garaż i wszystkie pomieszczenia przed garażem). Proszę o odpowiedź oraz ewentualną wizualizację przodu domu aby upewnić się, że nie straci on zbyt wiele na jego wyglądzie zewnętrznym. Mój adres e-mail: plaskota.lukasz@gmail.com Dziękuję i pozdrawiam :)
Witam, DAKOTA II to projekt domu parterowego i nie przewiduje poddasza użytkowego. Wysokość przestrzeni na poddaszu w najwyższym punkcie, w kalenicy wynosi 1,20 m i jest zbyt mała aby wykorzystać ją nawet na cele gospodarcze. Ponadto w projekcie zastosowano nisko mocowane jętki (bezpośrednio na murłatach) jako konstrukcję pod montaż sufitu z płyt gipsowo-kartonowych. Konstrukcja ta nie uwzględnia obciążeń użytkowych stropu. Zaprojektowanie poddasza w domu typu DAKOTA jest możliwe ale wiąże się z dużymi zmianami w projekcie: - zmiana konstrukcji stropu i dostosowanie konstrukcji więźby dachowej (pociąga to za sobą konieczność dostosowania również fundamentów budynku z uwagi na większe obciążenia) - zapewnienie na poddaszu wysokości średniej pomieszczeń 2.20m  (zgodnie z § 72 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Wymaganą wysokość pomieszczeń możemy uzyskać zwiększając kąt dachu i/lub wysokość ścianki kolankowej. - zaplanowanie stałych, pełnowymiarowych schodów na poddasze (schody takie w zależności od układu zajmą około 5-6m2). - zapewnienie odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń (np. okna dachowe) Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wobec tego mam nadzieję, że rozważą Państwo zaprojektowanie Dakoty z poddaszem użytkowym oraz ewentualnie pomniejszą delikatnie rzut, aby mógł zmieścić się na nieco mniejszej działce. Myślę, że takie rozwiązanie mogłoby cieszyć się całkiem sporym zainteresowaniem - pod warunkiem, że po zmianie gabarytów dom nadal będzie (cytując moją żonę) "tak uroczy" :) Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...