Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dakota II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o więcej materiałów dotyczących projektu, adres mailowy: a.czarnomska@mich-trans.net. Z góry dziękuję. Będę też wdzięczna za wszelkie porady i wskazówki od osób które zdecydowały się na budowę tego domu. Pozdrawiam

Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Gość Malgprzata

Dzien doby,projekt bardzo mi sie spodobal,wiec go kupilismy.Ale na tym sie chyba skonczy,bo panstwa projekt oddalismy do firmy budowlanej i.Tak i kosztorys przedstawiony przez firme budowlana odbiega od kosztorysu przedstawionego przez Was.Chcialabym sie dowiedziec jaka firma budowlana moze mi wybudowac Dakote w cenach podanych przez Was,moze tylko wskazowki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doby,projekt bardzo mi sie spodobal,wiec go kupilismy.Ale na tym sie chyba skonczy,bo panstwa projekt oddalismy do firmy budowlanej i.Tak i kosztorys przedstawiony przez firme budowlana odbiega od kosztorysu przedstawionego przez Was.Chcialabym sie dowiedziec jaka firma budowlana moze mi wybudowac Dakote w cenach podanych przez Was,moze tylko wskazowki? Pozdrawiam

Witam

Prezentowane przez nas wyceny przygotowywane są w oparciu o dokumentacje projektową i z uwzględnieniem cenników Sekocenbud. Są to przybliżone szacunkowe wyceny sporządzone w oparciu o przedmiary i normy kosztorysowe. Nie zajmujemy się budową domów, nie współpracujemy z żadną z firm wykonawczych.

Wyceny mogą ulec zmianie w zależności od zastosowanych materiałów, rejonu budowy, sposobu organizacji budowy, itp.

A jaką wycenę zaproponowała Pani ekipa budowlana?

 

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, bardzo podoba mi się ten projekt i chciałabym go kupić, ale czy wcześniej mogłabym prosić o podesłanie drogą e-mail darmowych zrzutów i przekrojów w formacie .jpg, obrys budynku i zestawienie powierzchni, szczegółowe wymiary domu i kosztorys? Mój adres e-mail to cloia@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, bardzo podoba mi się ten projekt i chciałabym go kupić, ale czy wcześniej mogłabym prosić o podesłanie drogą e-mail darmowych zrzutów i przekrojów w formacie .jpg, obrys budynku i zestawienie powierzchni, szczegółowe wymiary domu i kosztorys? Mój adres e-mail to cloia@o2.pl

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doby,projekt bardzo mi sie spodobal,wiec go kupilismy.Ale na tym sie chyba skonczy,bo panstwa projekt oddalismy do firmy budowlanej i.Tak i kosztorys przedstawiony przez firme budowlana odbiega od kosztorysu przedstawionego przez Was.Chcialabym sie dowiedziec jaka firma budowlana moze mi wybudowac Dakote w cenach podanych przez Was,moze tylko wskazowki? Pozdrawiam

Witam, My również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Może Pani podać kosztorys podany przez firmę budowlaną? Nie orientowaliśmy się szczegółowo w kosztach budowy tego projektu. Jeżeli można proszę o informację na adres beataszarszewska@onet.eu. Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doby,projekt bardzo mi sie spodobal,wiec go kupilismy.Ale na tym sie chyba skonczy,bo panstwa projekt oddalismy do firmy budowlanej i.Tak i kosztorys przedstawiony przez firme budowlana odbiega od kosztorysu przedstawionego przez Was.Chcialabym sie dowiedziec jaka firma budowlana moze mi wybudowac Dakote w cenach podanych przez Was,moze tylko wskazowki? Pozdrawiam

Jak wyceniła Pani budowę tego domu firma budowlana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy tego domu wg moich wycen:

1. Fundameny - 65 tys

2. Mury - 78 tys

3. Dach - 98 tys

4. Okna, drzwi, bramy - 62 tys

Stan surowy zamknięty - to około 303 tys

Jestem w trakcie budowy.

Całość z instalacjami, kotłownią, ogrzewaniem podłogowym, elewacją, ogrodzeniem, terenem, umeblowaniem itp. (bez działki) powinien wyjść około 830 tys.

Tak jest w moim przypadku. Całość inwestycji wyniesie mnie około mln zł.

Nie liczcie na to że stan pod klucz wybudujecie za 300 tys. Samego dachu jest 350m a sama robocizna dla dachówki to 120 zł/m2. 

98 tys za dach to moja najniższa wycena. Ja będę budował z nieco lepszych materiałów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy z nielicznymi zmianami (np dwie bramy zamiast dużej pojedynczej)

Koszty jakie otrzymałem od wykonawców:

1. Fundamenty 62 tys

2. Mury 75 tys

3. Dach 98 tys

4. Okna 64 tys

czyli STAN SUROWY ZAMKNIĘTY wyniesie mniej więcej tyle co w podanych tu kosztach.

Budowa w systemie gospodarczym to chyba jak ktoś ma wujka murarza i mu to zrobi za darmo bo ta cena jest nierealna.

Zakładając nawet że wybudujemy za 250 tys. nie ma takiej fizycznej możliwości aby wykończyć go za 170 tys jak w sugerowanej wycenie.

Jeśli stan surowy kosztuje 250 tys. to jest to około 30- 40% wartości Inwestycji.

Realnie aby wybudować ten dom trzeba mieć 600 tys plus działkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy z nielicznymi zmianami (np dwie bramy zamiast dużej pojedynczej) Koszty jakie otrzymałem od wykonawców: 1. Fundamenty 62 tys 2. Mury 75 tys 3. Dach 98 tys 4. Okna 64 tys czyli STAN SUROWY ZAMKNIĘTY wyniesie mniej więcej tyle co w podanych tu kosztach. Budowa w systemie gospodarczym to chyba jak ktoś ma wujka murarza i mu to zrobi za darmo bo ta cena jest nierealna. Zakładając nawet że wybudujemy za 250 tys. nie ma takiej fizycznej możliwości aby wykończyć go za 170 tys jak w sugerowanej wycenie. Jeśli stan surowy kosztuje 250 tys. to jest to około 30- 40% wartości Inwestycji. Realnie aby wybudować ten dom trzeba mieć 600 tys plus działkę. Pozdrawiam

 

Witam. Prosilbym o kontakt z Twojej strony na email  karol510596@gmail.com  jestem zainteresowany budowa tego domu i chetnie bym go zobaczyl i pogadal w realu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy tego domu wg moich wycen:

1. Fundameny - 65 tys

2. Mury - 78 tys

3. Dach - 98 tys

4. Okna, drzwi, bramy - 62 tys

Stan surowy zamknięty - to około 303 tys

Jestem w trakcie budowy.

Całość z instalacjami, kotłownią, ogrzewaniem podłogowym, elewacją, ogrodzeniem, terenem, umeblowaniem itp. (bez działki) powinien wyjść około 830 tys.

Tak jest w moim przypadku. Całość inwestycji wyniesie mnie około mln zł.

Nie liczcie na to że stan pod klucz wybudujecie za 300 tys. Samego dachu jest 350m a sama robocizna dla dachówki to 120 zł/m2. 

98 tys za dach to moja najniższa wycena. Ja będę budował z nieco lepszych materiałów.

Pozdrawiam

Prosilbym o kontakt na email karol510596@gmail.com   Mam kilka pytan odnosnie budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przewidziano rekuperację, ogrzewanie podłogowe etc ?

wspaniały dom, gratuluję

pozdrawiam

maciek-kow@o2.pl

Witam

W projekcie przewidziano ogrzewanie tradycyjne z grzejnikami punktowymi (na etapie adaptacji projektu możńa dokonać zmian w zakresie instalacji). Jak dodatkową opcję można u nas zamówić projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W standardzie jest wentylacja grawitacyjna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem w trakcie budowy z nielicznymi zmianami (np dwie bramy zamiast dużej pojedynczej) Koszty jakie otrzymałem od wykonawców: 1. Fundamenty 62 tys 2. Mury 75 tys 3. Dach 98 tys 4. Okna 64 tys czyli STAN SUROWY ZAMKNIĘTY wyniesie mniej więcej tyle co w podanych tu kosztach. Budowa w systemie gospodarczym to chyba jak ktoś ma wujka murarza i mu to zrobi za darmo bo ta cena jest nierealna. Zakładając nawet że wybudujemy za 250 tys. nie ma takiej fizycznej możliwości aby wykończyć go za 170 tys jak w sugerowanej wycenie. Jeśli stan surowy kosztuje 250 tys. to jest to około 30- 40% wartości Inwestycji. Realnie aby wybudować ten dom trzeba mieć 600 tys plus działkę. Pozdrawiam

Witam,

Czy mógłby mi Pan przesłać informację ile kosztowała sama robocizna za stan surowy zamknięty ? Chciałbym porównać z tym co oferują mi firmy wykonawcze. Mój mail piotr.smogorzewski@esco.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy z nielicznymi zmianami (np dwie bramy zamiast dużej pojedynczej) Koszty jakie otrzymałem od wykonawców: 1. Fundamenty 62 tys 2. Mury 75 tys 3. Dach 98 tys 4. Okna 64 tys czyli STAN SUROWY ZAMKNIĘTY wyniesie mniej więcej tyle co w podanych tu kosztach. Budowa w systemie gospodarczym to chyba jak ktoś ma wujka murarza i mu to zrobi za darmo bo ta cena jest nierealna. Zakładając nawet że wybudujemy za 250 tys. nie ma takiej fizycznej możliwości aby wykończyć go za 170 tys jak w sugerowanej wycenie. Jeśli stan surowy kosztuje 250 tys. to jest to około 30- 40% wartości Inwestycji. Realnie aby wybudować ten dom trzeba mieć 600 tys plus działkę. Pozdrawiam
Witam, Czy mógłby mi Pan przesłać informację ile kosztowała sama robocizna za stan surowy zamknięty ? Chciałbym porównać z tym co oferują mi firmy wykonawcze. Mój mail piotr.smogorzewski@esco.com.pl

czy mozna prosic o zdjecia z budowy tego domu na email jemiolomagdalena@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czy mozna prosic o zdjecia z budowy tego domu na email jemiolomagdalena@interia.pl

Witam,

bardzo dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.

Również będę zobowiązany za podesłanie zdjęć z realizacji na adres: maciekstanowski@gmail.com.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...