Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Telimena


telimena w budowie BiM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Ja również dołączam do pytania powyżej. Chętnie zobaczyłbym dom w realu i porozmawiał. Pomimo że mam około 400 kilometrów to jeżeli jest taka możliwość to chętnie przyjdę o ile to możliwe. Kontakt na jedrek1@buziaczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe w domu(PL) to oczywiście nie będzie problemu :)myślę że na spokojnie to tak w okresie między świątecznym a jak wcześniej to 1 tyg. grudnia jedna uwaga jak na jest Pani  w momencie proszę powaznie pomysleć o podniesieniu ściany kolankowej tak ok 23 cm (1 pustak ceram.) jest bardzo niska! oraz o poszerzeniu garazu  bo jest delikatnie za wąski(nawet jak na moje niewielkie auto)nic nie wędzie oprócz samochodu(typu regał itp. szpargały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo chciałabym zobaczyć Pana dom. Już zakupiłam projekt i czekam na PnB.

Ściankę kolankowa podnoszę o jeden pustak. Garażu nie powiększałam, choć nie ukrywam, że zastanawiam się nad tym.

Dlatego też chciałbym obejrzeć dom rzeczywistości i dostosować go do moich potrzeb.

Jeśli istnieje możliwość umówienia się jeszcze na początku grudnia byłabym wdzięczna.

Proszę pisać na emaila:  ela_biomed@onet.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super idzie Panu budowa! też się zastanawiam nad tym projektem. Szacował Pan może ile już do tej pory kosztował ten dom i ile będzie kosztować doprowadzenie go do stanu developerskiego? 

 

Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zakochani w Telimenie(projekcie; ))i tak ścianka kolankowa jest w wysoksci tak jak w projekcie wydaje mi się że na 2 pustaki ,ale jak będe na budowie to sprawdzę.Koszt na tą chwile to ok.180 tyś. zł ,ogólnie robocizna w Łodzi poszybowała w tym roku mocno w góre.W tym tygodniu będzie kładziona podłogówka podrzuce fotki(hydraulik nie był dopilnowany i termin się przesunął się tak o 3 tyg.),ale mam nadzieje że przed swiętami  ,będzie wylewka gotowa i zrobiony sufit z ociepleniem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość_Ela

Wita Przyjacielu,

ponawiam pytanie odnośnie prośby zobaczenia domu w realu.

Mieszkam w Al.Ł., czy jest taka możliwość podjechania i porozmawiania z panem nt. budowy?

Proszę pisać na emaila:  ela_biomed@onet.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zakochani w Telimenie(projekcie; ))i tak ścianka kolankowa jest w wysoksci tak jak w projekcie wydaje mi się że na 2 pustaki ,ale jak będe na budowie to sprawdzę.Koszt na tą chwile to ok.180 tyś. zł ,ogólnie robocizna w Łodzi poszybowała w tym roku mocno w góre.W tym tygodniu będzie kładziona podłogówka podrzuce fotki(hydraulik nie był dopilnowany i termin się przesunął się tak o 3 tyg.),ale mam nadzieje że przed swiętami  ,będzie wylewka gotowa i zrobiony sufit z ociepleniem.Pozdrawiam

 

180 tys - liczysz razem ze wszystkimi formalnościami, kierownikiem budowy itp? Wydaje się strasznie mało bo nawet na optymistycznych kosztorysach projektu Telimeny są wyższe ceny - tak na oko wygląda że za 60 tys osiągniesz poziom stanu developerskiego? Czyli taki stan wyszedłby z 240 tys? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało??? jak dla mnie mocno mnie zaskoczyły koszty,porównaj z kosztorysu stolarka okienna,a real,a jeszcze jedno to nie jest stan deweleperski! a zawsze pisałem,miałem czas porównywałem oferty,  jeżdziłem pytałem-rozbiezność cen w materiałach(tych samych) i w robociżnie jest nie wyobrażalna jak dla laika(ja takim jestem) np. okna od 12tyś do 33 tyś(te same parametry) dach od 45 tyś do 93tyś(ten sam materiał i technologia) elektryk od 20zl za punkt do 45zł itp. ale pisze miałem czas i żydowski charakter jedynie na co nie żałowałem to na kierownika budowy.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu a czy jakieś rozwiązanie masz na rolety na taras na te trójkąty? czy rezygnujesz z rolet w tym miejscu.

Jeszcze pytanie odnośnie okna na wykuszu - jak to jest okno nie otwierane to masz jakiś patent na mycie rolet od środka? chyba tylko demontaż szyby wchodzi w grę?

 

Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

okno  na wykuszu jest nieotwierane z 2 powodów .1. nie ma takiego producenta  który robi takie okno otwierane(szyba nie wytrzyma naprężeń-w projekcie jest okno plast ale real jest inny. 2 powód wazy samo w sobie 250kg. jak mi wyjaśnił jeden z dealerów może pan otworzy i zamknie ale żona na pewno  nie!!)Można zrobić dzielone ale to wyglądało by jak okno balkonowe i traci urok.Rolety są tak robione że kasete zdejmujesz chociaż lekke i mała nie będzie..Trójkąty zostaną nie przykryte (taras jest wydłużony więc słonce tak mocno nie operuje)zrobimy rozwiązanie jak na wizualizacji pokoju.Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Inwestorów obecnych i przyszłych(szczególnie zdrowia bo sporo się go traci przy budowie :) Obecnie tynki na gotowo i wylewka zrobiona ,teraz czas na kotłownie(ceramika zrobiona czas na montaż pieca CO)fotki zrobie w wolnej chwili.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, ja również wybrałem projekt telimena II, z tym, że wersję podwójnym garażem. Podwójny, z uwagi na to, iż w domu tak naprawdę nie bedzie garażu, a gabinet żony na który przeznaczone jest 60m2 na parterze. Także nasz projekt stał się bardzo czerwony od zmian ;) Aktualnie mam zrobione fundamenty, bez chudego betonu. Jak tylko zrobi się odpowiednia aura to chcę ruszyć dalej, plan na ten rok to stan surowy zamknięty plus elektryka, wylewki, tynki, hydraulika. Stąd też mam do Ciebie kilka pytań, możesz odpisac na forum bądź na wiadomość prywatną, chodzi mi o koszty elekryki (robocinza +materiały), ile w sumie zapłaciłeś. W wolnej chwili postaram się również założyć dziennik i wrzucić kilka fotek. Budowa w województwie małopolskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata i Marek

Witaj Mateusz co do elektryki tj. tak rozbiezność miedzy fachowcami jest 100% w cenach np.za punkt 20zł do 45zł(co nie znaczy że najdroższy jest najlepszy)u mnie wyszło tak chłopina ma firmę,zna się jest konkretny itp. podał hurtownie elek. do których jechać jakie są rabaty(nie chciał zarabiać na materiale) itp. i wszystko ok. wszystko zrobione ok,ale na końcu okazało się jak zapłaciłem touprawnienia nie były do końca ok (miał uprawnienia na remonty ale nie na budowy nowych instalacji )i kierownik budowy to zakwestionowal (i miał racje jak dowiedziałem się w nadzorze budowlanym)dlatego sprawdz uprawnienia najlepiej jak zrobi to kierownik,bo kase wziąl instalacja ok. ale nie kto się pod tym podpisać chociaż miał zalatwić.koszta 5 tyś robocizna + materiały(ceny sa tak rózne ze trudno to określić -średnio rabat na przewodach i kablach,puszkach,złączkach to ok 30-35%)jak dobierzesz fachowca pokaż mniej więcej wg. ile punktów co gdzie np. sat,tv ,h-ifi kuchnia i ile chce za całośc łącznie z doprowadzeniem do skrzynki i ile chce materiału -pobiegaj po kilku hurtowniach by wystawili oferty(dopytaj się o producentów przewodów to ważne!!!!) i powybieraj pozycje z tych ofert i czy można zwrócic nadwyzkę i tyle.WARTO DOGADAĆ SIĘ ZA CAŁOŚC NIE OD PUNKTU,mi wyszło jakoś 30% więcej punktów ale umowa to umowa.Po walce z hydraulikiem (i jeszcze w trakcie)wiem jedno żadnego fachowca z netu nie wezmę tylko z polecenia ,jak nie masz to idż do hurtowni budowlanej z której bedziesz brał materiał i poproś by kogoś polecili(oni naprawdę więdzą-kto jak robi-ja się nie zawiodłem)Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Telimenie. p.s mam na imię Marek i mogę być przyjacielem ale także Markiem a i sprawdza się powiedzenie(1. dom buduje się dla wroga,2 dla przyjaciela a 3 dla siebie)a i Mateusz dobry ruch z garażem na 2 auta. A u nas k-g połozony na suficie i ceramika w garażu i pomieszczeniu gosp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

czy przedłużali Państwo salon? na zdjęciu wygląda na dłuższy?

 

 

Ze zmian dołożone okno w garderobie,przedłużony taras,zlikwidowaliśmy komin wentylacyjny na rzecz pojedynczych kominków(koszta)ogólnie rzecz biorąc ledwo ledwo mieścimy się w kosztorysie w woj.łodzkim robocizna wystrzeliła w góre i jedyne co nas blokuje to brak fachowców na wszystko musimy czekac ,ze jednak w tym roku sie nie wprowadzimy a jeszcze ze zmian zmieniliśmy dachówke od tej w orginalnym projekcie (orginalna jest 50% droższa) a i tak przy bardzo dobrym cięslo-dekarzu i dość tanim koszt dachu wyszedł prawie 50 tyś.Pozdrawiam 

Witam,

czy jest możliwość zobaczenia domu na żywo?

O ile Państwo przedłużyliście taras?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jest możliwosc zobaczenia na żywo,ale mam taka prace jaką mam i jestem teraz do końca tyg. i wyjezdżam z kraju na 3-4 tyg. wracam ok 15 lutego,na 2 dni w domu i na narty.Taras jest powiększony z 2 powodów.1 połowe dnia latem i wieczoru przebywasz na tarasie(ochrona przed deszczem i słońcem). 2. grill zajmuje tyle miejsca a daszek jest tak mały że nie ma opcji schować  choćby stołu przed atakiem deszczu ,i jescze słonce tak nie operuje w salonie.-latem praktycznie nieustająco przebywa się w warunkach komfortowych tylko na tarasie(z własnego doświadczenia życiowego) . Moje słupy od sciany budynku stoją 327 cm +100cm za słupami i teraz wiem zę jeszcze bym przedłuzył ok 100cm. (grill zajmuje sporo miejsca)MATEUSZ SKONTAKTUJ SIĘ Z beata była i widziała jak mnie by nie było. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa.6789

Jestem jedna z zakochanych w Telimenie, prosiłabym na emaila   lipa.6789@wp.pl

informacje:

- jakie wyniosły koszty do stanu dewloperskiego [kilka jest projektów Telimen]

- co zmieniliście w projekcie lub byscie zmienili juz po zamieszkaniu-użytkowaniu

-namiary na fachowców [ceny] oczywiscie tych co polecacie i maja już doswiadczenie

-interesują mnie oszczędności tzn. co warto zamienić na jaki inny materiał, firmę itp.

-okna jak cena i jakiej firmy wybraliście [jest ktos kto moze zmienił ksztalt  okien zwłaszcza tych w salonie trójkątów-sa nietypowe jak dla mnie] 

oraz inne  pytania które wyjdą w trakcie. Pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Renia

Mateusz jest możliwosc zobaczenia na żywo,ale mam taka prace jaką mam i jestem teraz do końca tyg. i wyjezdżam z kraju na 3-4 tyg. wracam ok 15 lutego,na 2 dni w domu i na narty.Taras jest powiększony z 2 powodów.1 połowe dnia latem i wieczoru przebywasz na tarasie(ochrona przed deszczem i słońcem). 2. grill zajmuje tyle miejsca a daszek jest tak mały że nie ma opcji schować  choćby stołu przed atakiem deszczu ,i jescze słonce tak nie operuje w salonie.-latem praktycznie nieustająco przebywa się w warunkach komfortowych tylko na tarasie(z własnego doświadczenia życiowego) . Moje słupy od sciany budynku stoją 327 cm +100cm za słupami i teraz wiem zę jeszcze bym przedłuzył ok 100cm. (grill zajmuje sporo miejsca)MATEUSZ SKONTAKTUJ SIĘ Z beata była i widziała jak mnie by nie było. Pozdrawiam

 

Mateusz jest możliwosc zobaczenia na żywo,ale mam taka prace jaką mam i jestem teraz do końca tyg. i wyjezdżam z kraju na 3-4 tyg. wracam ok 15 lutego,na 2 dni w domu i na narty.Taras jest powiększony z 2 powodów.1 połowe dnia latem i wieczoru przebywasz na tarasie(ochrona przed deszczem i słońcem). 2. grill zajmuje tyle miejsca a daszek jest tak mały że nie ma opcji schować  choćby stołu przed atakiem deszczu ,i jescze słonce tak nie operuje w salonie.-latem praktycznie nieustająco przebywa się w warunkach komfortowych tylko na tarasie(z własnego doświadczenia życiowego) . Moje słupy od sciany budynku stoją 327 cm +100cm za słupami i teraz wiem zę jeszcze bym przedłuzył ok 100cm. (grill zajmuje sporo miejsca)MATEUSZ SKONTAKTUJ SIĘ Z beata była i widziała jak mnie by nie było. Pozdrawiam

Witam,

Czy byłaby możliwość obejrzenia domu na żywo :) mieszkam 150 km od Pana, jesteśmy przed zakupem projektu ale bardzo chcielibyśmy z mężem zobaczyć jak wygląda dom, jeszcze przed zakupem projektu :) dostosujemy się do terminu. proszę o odpowiedź na email: regina-n@o2.pl

pozdrawiam

Zakochana w Telimenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalisi

Witam,

Jestesmy w trakcie budowy TelimenyII 2G i z checia zobaczyli byśmy juz wymurowany domek, czy ktoś z okolic Aleksandrowa badz Zgierza zechcial by nam pokazac swoje cudo?

Jezeli ktos wyrazi chec to prosze o kontakt skejcia.laska@vp.pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Witam Panie Marku,

 

Razem z Narzeczoną zastanawiamy się nad kupnem mieszkania lub też budową własnego kątu. W tej drugiej opcji obawiamy się, że pochłoną nas koszty.. Jednak gdybyśmy mieli zaczynać budowę to decydujemy się również na TELIMENĘ. Moja prośba jest następująca - Czy byłby Pan w stanie przesłać mi zestawienie materiałów, celem oszacowania kosztów? Dodam iż pracuję w hurtowni budowlanej i chciałbym dokładnie poznać koszty ;)

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalisi

Bartoszu, ktora telimena chodzi Ci po glowie bo jest ich kilka ?

Ps na stronie dobre domy jak poprosisz to wysylaja zestawienie materialow i rzuty do danego modelu domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

@Kalisi

 

Chodzi mi o podstawową wersję TELIMENY, którą buduje Marek. Napisałem wiadomość na ich stronie na fb, jednak na razie pozostaje bez odzewu, dlatego poprosiłem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kalisi

Napisz na dobredomy.pl pod danym projektem wraz z e-mailem napewno wysla, nam wyslali.

Niestety my budujemy telimeneII 2G wiec nie pomoge w kwesti projektu.

 

Jak ktos chce pogladac wiecej zdjec Telimeny w budowie to zapraszam na forum

https://telimena.fora.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zakochani w Telimenie :) fajnie że tyle was jest,a teraz do rzeczy,info na temat okien podałem wcześniej tzn. okna drutex z serii 7komór 3 szyba czyli najlepsze  cena ok 16tyś z ciepłym montażem,co do innych pytań są bardzo szczegółowe i nie pamiętam i musiał bym poszukać(a nie mam czasu po prostu i jestem bardzo zmęczony-swoim zwyczajem sprawdzam ceny w przynajmniej w 3 miejscach).Jestem na etapie wykocnzenia  wnętrza-dołącze fotki jutro.Ogolnie zapraszam na wizyte w realu pod koniec marca ponieważ wykończeniowiec ma termin na koniec 03.W KWIETNIU SIĘ WPROWADZAMY!!.Co do solbetu obawiam się że jako sciana działowa będzie za cięzki dla stropu bo przy pustaku 12,5 już strop teriva jest na granicy wytrzymałości konstrukcyjnej tak twierdzi kierownik budowy-konstruktor.Co do zmian 1.sciana kolankowa  wyższa,garaż większy a tak na razie ok.AAAAA zapomniałem wg. projektu pierwsze 3 stopnie są za wysokie tzn.po zabudowaniu drewnem 1 stopien by miał 24cm wysokości  a nastepne po 16cm ,norma to 14cm. ale jak stolarz twierdzi to bardzo częsty błąd,przy projektach gotowych nie uwzlęniają ze betonowe stopnie trzeba by czymś obić.Warto kupić kosztorys szczegółowy bo ma się przynajmniej ile czego będzie potrzeba.Co do fachowców to mam paru którzy mnie nie zawiedli i zrobili dobrze oraz konkurencyjnie cenowo oczywiście są oni z rejonu Aleksandrowa  Ł. oraz Łodzi.Pozdrawiam jeszcze jutro ostatnie zakupy(farby,tynki,glazura) i na narty od stresować się od budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...