Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Telimena


telimena w budowie BiM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek

Witajcie zakochani w Telimenie :) fajnie że tyle was jest,a teraz do rzeczy,info na temat okien podałem wcześniej tzn. okna drutex z serii 7komór 3 szyba czyli najlepsze  cena ok 16tyś z ciepłym montażem,co do innych pytań są bardzo szczegółowe i nie pamiętam i musiał bym poszukać(a nie mam czasu po prostu i jestem bardzo zmęczony-swoim zwyczajem sprawdzam ceny w przynajmniej w 3 miejscach).Jestem na etapie wykocnzenia  wnętrza-dołącze fotki jutro.Ogolnie zapraszam na wizyte w realu pod koniec marca ponieważ wykończeniowiec ma termin na koniec 03.W KWIETNIU SIĘ WPROWADZAMY!!.Co do solbetu obawiam się że jako sciana działowa będzie za cięzki dla stropu bo przy pustaku 12,5 już strop teriva jest na granicy wytrzymałości konstrukcyjnej tak twierdzi kierownik budowy-konstruktor.Co do zmian 1.sciana kolankowa  wyższa,garaż większy a tak na razie ok.AAAAA zapomniałem wg. projektu pierwsze 3 stopnie są za wysokie tzn.po zabudowaniu drewnem 1 stopien by miał 24cm wysokości  a nastepne po 16cm ,norma to 14cm. ale jak stolarz twierdzi to bardzo częsty błąd,przy projektach gotowych nie uwzlęniają ze betonowe stopnie trzeba by czymś obić.Warto kupić kosztorys szczegółowy bo ma się przynajmniej ile czego będzie potrzeba.Co do fachowców to mam paru którzy mnie nie zawiedli i zrobili dobrze oraz konkurencyjnie cenowo oczywiście są oni z rejonu Aleksandrowa  Ł. oraz Łodzi.Pozdrawiam jeszcze jutro ostatnie zakupy(farby,tynki,glazura) i na narty od stresować się od budowy :)

Witam,

a byłaby mozliwość obejrzenia domku za dwa tygodnie w weekend? Z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i nie ukrywamy, że zdecydujemy się na Telimenę :) w razie co podaję kontakt mailowy a.dziurdziak@gmail.com

Pozdrawiam Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość sylwester

Witam serdecznie wszystkich!

 

Kilka nurtujscych was problemów bylo poruszanych na www.telimena.fora.pl

 

Galeria zawiera zdjęcia z budowy kilku wersji Telimena.

 

Pozdrawiam Sylwester :)

 

PS. Jak dobrze pójdzie to wprowadziny się na Wielkanoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ADIM

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

 

ADIM, my właśnie zaczynamy budowę Telimeny i chłoniemy wszystkie informacje. Byłbym wdzięczny za szczegółowe koszty i zdjęcia - mój adres to kaspel@onet.pl

 

Chętnie bym zobaczył projekt na żywo, ale my daleko, daleko na północy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mark

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

 

Witam też chętnie poznam koszty budowy i obejrzę zdjęcia, gdyż zaczynamy budowę Telimeny i może jakieś rady czy coś do funkcjonalności Państwo by teraz zmienili w projekcie . mój adres markpom@interia.pl

Z góry dziękuje 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Witam serdecznie, my budujemy dom na podstawie projektu telimena w Wiśle Wielkiej i chętnie byśmy z żoną zobaczyli na żywo ten domek (my mamy dopiero fundamenty zrobione). Czy istnieje taka możliwość? Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

czy mógłby pan przesłać koszt wybudowania domu na mail jarek669@wp.pl? Z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Witam. Zaczynam niebawem budowę tego projektu. Czy mógłbyś podesłać koszty budowy i jakieś zdjęcia z ukończonego projektu na jedrek1@buziaczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Czy mógłby Pan przesłać zestawienie kosztów budowy domu oraz zdjęcia na mikooh@wp.pl - otrzymuje obecnie wyceny od fachowców i chciałbym je zestawić z realnymi kosztami. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Piotrek

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Witam. Czy mogę prosić o ilości materiałów potrzebnych do budowy( stal,  bloczki, pustaki itp.) texas2808@gmail.com

 Z góry dziękuje i pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

 

Cześć!

Mamy obecnie wybudowany stan zerowy Telimenki. Czy mogłabym prosić o podesłanie wszelkich materiałów na adres luiizka@gmail.com

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :) Każdy oszczędza jak może. Projekt jest fajny i na chwile obecną to sporo zmian które tu są pokazane ni w ząb nie podobaj mi się, ale to jest moje zdanie. Jestem ciekawy jak będzie to wyglądało po zakończeniu. Elewacja domu jest specyficzna i zmiany musza być dobrze przemyślane żeby nie popsuły wyglądu.Buduje taki dom i jak dokończę z zewnątrz to opublikuje kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

  Witam serdecznie. Czy byłaby możliwość zobaczenia domu? Pozdrawiam, Monika. Prosiłabym o kontakt na email: snella44@poczta.onet.pl lub tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPRZEJMIE INFOREMUJE ZE SKOCZOWIE WOJ SLASKIE WYBUDOWALISMY DOM WEDLE PROJEKTU TELIMENA I MIESZKAMY OD GRUDNIA 2015R JESLI PAN JEST ZAINERESOWANY SZCZEGOLAMI KOSZTOW I ZDJECIAMI.....

Witam, czy byłaby możliwośc obejrzenia domu? Proszę o kontakt. Mój email: snella44@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

​Moi drodzy, przymierzam się do kupna projektu TELIMENA IV.
​Czy ktoś z Was postawił, lub jest w trakcie budowy w/w domu na terenie Małopolski, albo któregoś z ościennych województw?

​Nie koniecznie musi to być czwórka, chociaż tak byłoby najpiękniej
Nie mniej jednak TELIMENA II oraz III również wchodzi w grę.

 

Widziałem w postach, że ktoś w okolicach Łodzi buduje, oraz na Śląsku.
 

Zależy mi na możliwości fizycznej zobaczenia domu, nie tylko na rysunkach w projekcie,

oraz oczywiście na krótkiej rozmowie na temat budowy i kosztów.

 

W prywatnej wiadomości lub na maila z chęcią podam numer telefonu do siebie aby ustalić możliwość wizyty.
​Proszę o kontakt na pw lub adres mailowy

nogiec.marek@gmail.com

​Z góry dziękuję.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Gość Jacek0730

Witam
Wybrałem projekt Telimena II 2G. Aktualnie oczekuję na pozwolenie na budowę, a planowany termin rozpoczęcia budowy, to luty/marzec 2017r. W ramach adaptacji projektu nie wprowadziłem większych zmian Wprowadzone zmiany obejmują:
-powiększenie pom. gosp. do 11,0 m2 kosztem pow. pokoju,
-zwiększenie szerokości bramy garażowej do wym 5000,
-likwidacja małego okna w kuchni,
-połączenie garderoby i pralni w jedno pom.- garderobę,
- likwidacja okien w garderobie i schowku,
- dodanie okien połaciowych w pokojach na poddaszu ( 2 w każdym pokoju)
Będę wdzięczny, za informacje o innych zrealizowanych, lub planowanych zmianach
Pozdrawiam
Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, tez kupilismy projekt telimena. Widze ze dawno sie nie odzywaliscie, ale jestem ciekawa na jakim etapie jestescie. Oczywiscie jesli mozna prosze o dodanie zdjec z kolejnych etapow i podanie kosztow. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, tez kupilismy projekt telimena. Widze ze dawno sie nie odzywaliscie, ale jestem ciekawa na jakim etapie jestescie. Oczywiscie jesli mozna prosze o dodanie zdjec z kolejnych etapow i podanie kosztow. Pozdrawiam.

Witam,

budowa wg projektu Telimena II 2G rozpocznie się na początku lutego, tak więc na zdjęcia przyjdzie jeszcze czas, natomiast chętnie przedyskutuję zakres zmian wprowadzanych w ramach adaptacji, tym bardziej, że jesteśmy, jak przeczytałem, na podobnym etapie budowy. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...