Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna III


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Projekt bardzo ciekawy, podoba mi się rozbicie na 3 wersje. Dobry na wąskie działki. Bardzo ciekawa alternatywa do popularnego projektu opałek, na początku tamten projekt przykuwał całą moją uwagę ale, po głębszych namysłach ten jest moim no.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość sylwki

My z mężem zakochaliśmy się w tym projekcie domu. Nam pasuje Ariadna III wersja bez garażu. Przy adaptacji musimy zrobić kilka zmian. Nasz architekt powiedział, że zmieścimy go na działkę o wym ok 16m. Właśnie czekamy na geodetę.U nas też zaczeło się od Opałka, tylko ma garaż i jest trochę szerszy . Zapisaliśmy ARIADNĘ III jako-NASZ Dom. I tak już zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Tomasz

Witam

Ja wlaśnie zacząłem budowę Ariadna III.Zmianę jaką zrobiłem to - wyrzuciłem kominek z tarasu, schody na górę zrobiłem jako wersja otwarta,łazienka na dole powiększona jest o powierzchnię szafy która tam przylega.

Mam wstępną wycenę okien z roletami z tymże na górze mam proste bez łuków - 30tys zł, wycena dachu - dachówka Roben czarnobrązowa Tobago falista - 14306zł + akcesoria 6000zł, razem 20302zł

Dachowka Creaton 17585zł+6209zł daje 23794zł, dachówka Koramic czarna - 20803zł.

Myślę jeszcze co zrobic z kominem od kominka który ląduje na środku pokoju u góry. Dobre Domy zaproponowały przerzucic go na przecieną ścianę...ale ja tam chcę miec TV ;/

Moze macie inny pomysł ?

 

Dom buduję w Lubsku woj lubuskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Projekt Ariadna III jest super!!! Z mężem też wybraliśmy ten projekt:)

Budowa rusza pełną parą w przyszłym roku:)

Czekamy na zdjęcia z realizacji, nowe pomysły, zmiany i dobre rady:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten

 

www.projekty.muratordom.pl/i_projekt_garaz-z-pomieszczeniem-gospodarczym,1991,2,0.htm

 

 

trochę duży ale przy tak małej ilości miejsca w domu w pomieszczeniu gospodarczym trzeba znaleśc miejsce na rzeczy typu rower , narty itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do Pana Tomasza, interesuje mnie koszt budowy domu w stanie delewoperskim. Może ma Pan w swoim projekcie wyszczególnienie. Z góry dziękuję.

 

Niestety nie mam. Póki co na dzień dzisiejszy mam wyciagnięte ścianki fundamentowe h=70cm , zasypane w całosci w środku , wysmarowane Izohanem WM ( mam glinę ) , czeka już styropian i folia kubełkowa.

Buduję dom równocześnie z garażem , projekt G 38a z muratora. Wydałem na chwilę obecną ok.50tys zł.

 

Najdroższy jest transport tego wszystkiego na budowę.Np 1 tona piasku to 6zł , pełne auto 25 T to ok 130zł, a jego transport to 300zł bo bliżej nie mam. Zakupiłem 15 takich wywrotek. Koszty można łatwo policzyc. Do tego koparka 2 dni ;) do zasypania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filip Nowak

Koledzy czy się da dorysować do tego projektu tzn. Ariadna III piwnicy? Czy jest możliwość zrobienia salonu i tej kuchni na dwóch poziomach tzn. różnica schodka? Bardzo mi się to podoba ;) Proszę o szybką... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o tym schodku. trochę kombinacji z tym jest z wylaniem , z ociepleniem odpowiednim itp, oczywiście koszty , z drugiej strony salon tak na prawde jest bardzo mały i teraz jak przyjdzie więcej gości to możesz rozłożyć stół od jadalni aż po ścianę w salonie, a jak będzie stopień to już problem.

Jednak ja zrobisz daj znać ;)

Ja dzisiaj zmieniłem okna w salonie z 150x150 na 150x250 długie do podłogi - mam je od zachodu więc słoneczko non stop.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o tym schodku. trochę kombinacji z tym jest z wylaniem , z ociepleniem odpowiednim itp, oczywiście koszty , z drugiej strony salon tak na prawde jest bardzo mały i teraz jak przyjdzie więcej gości to możesz rozłożyć stół od jadalni aż po ścianę w salonie, a jak będzie stopień to już problem.

Jednak ja zrobisz daj znać ;)

Ja dzisiaj zmieniłem okna w salonie z 150x150 na 150x250 długie do podłogi - mam je od zachodu więc słoneczko non stop.

pozdrawiam

 

Muszę się poprawić nie 150x250 a 150x230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filip Nowak

Tez myslalem o tym schodku. trochę kombinacji z tym jest z wylaniem , z ociepleniem odpowiednim itp, oczywiście koszty , z drugiej strony salon tak na prawde jest bardzo mały i teraz jak przyjdzie więcej gości to możesz rozłożyć stół od jadalni aż po ścianę w salonie, a jak będzie stopień to już problem.

Jednak ja zrobisz daj znać ;)

Ja dzisiaj zmieniłem okna w salonie z 150x150 na 150x250 długie do podłogi - mam je od zachodu więc słoneczko non stop.

pozdrawiam

 

Powiem Ci, że ja kombinować nie będę tylko ktoś zatrudnię. Robię to na całe życie i chcę mieć jak w bajce ;)To u Ciebie już etap wstawiania okien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Etap wstawiania okien jeszcze nie ale otwory musisz zrobic. Wylewamy tarasy, słupy, podciagi , na początku maja będzie strop Terriva IV.

Czy ja na całe życie buduję dom - nie wiem, niby pierwszy dla wroga ;)

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Marcin

Witam

Ja wlaśnie zacząłem budowę Ariadna III.Zmianę jaką zrobiłem to - wyrzuciłem kominek z tarasu, schody na górę zrobiłem jako wersja otwarta,łazienka na dole powiększona jest o powierzchnię szafy która tam przylega.

Mam wstępną wycenę okien z roletami z tymże na górze mam proste bez łuków - 30tys zł, wycena dachu - dachówka Roben czarnobrązowa Tobago falista - 14306zł + akcesoria 6000zł, razem 20302zł

Dachowka Creaton 17585zł+6209zł daje 23794zł, dachówka Koramic czarna - 20803zł.

Myślę jeszcze co zrobic z kominem od kominka który ląduje na środku pokoju u góry. Dobre Domy zaproponowały przerzucic go na przecieną ścianę...ale ja tam chcę miec TV ;/

Moze macie inny pomysł ?

 

Dom buduję w Lubsku woj lubuskie

 

witam.

mam pytanie, na jakich zasadach wprowadziłeś zmiany, o których piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry, dzisiaj zamówiłem ten projekt w odbiciu lustrzanym i mam wielką prośbę do forumowiczów, czy ktoś mógł by podrzucić zdjęcia z realizacji na e-maila tomek_fudali@interia.pl lub namiar na budowę w okolicach Krakowa. Z żoną bardzo chcieli byśmy kilku porad i naocznie przekonać się jak domek wygląda. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, właśnie czekamy na pozwolenie rozpoczęcia budowy Naszej Ariadny. Ruszamy w przyszłym roku. Panie Tomaszu jest Pan pierwszy w budowie Ariadny III bardzo prosimy o zdjęcia albo na forum albo na mój adres maur2o2.pl

Bardzo nas interesuje jak domek wygląda.Trudno sobie jakoś wyobrazić. Mam pytanko co do ściany kolankowej, czy było coś podnoszone bo te 50 parę cm to jakoś nisko. U nas też było dokonane kilka zmian między innymi przeniesienie komina w łazięce na górze i likwidację pokoju na dole kosztem palarnii łazienki z oknem, a nie ciemne wc. Trochę poplątaliśmy z oknami ale będzie fajnie.- Tak nam się przynajmiej wydaje. Pozdrawiamy i bardzo prosimy o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...