Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ariadna III


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym zachęcić wszystkie osoby realizujące projekt Ariadna III o umieszczanie zdjęć z realizacji swojego domu na naszym forum.

Dodatkowo, w chwili obecnej trwa nasz konkurs fotograficzny.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 30 września 2011!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły:https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczow po dlugiej nieobecności. Niestety próbując dodawać zdjecia dostaję komunikat " błąd serwera" - więc odpuściłem sobie po prostu. Umieściłem zdjęcia w innym miejscu. Link na samym dole wiadomości.

Co mogę dodać na chwilę obecną :

Jak widać na zdjęciach 2 okna od salonu - powiększono do samej podłogi, drzwi tarasowe poszerzono do 220cm, usunięto kominek z tarasu, powiększono taras tak by można było wyjść na niego z 1 okna salonowego.

W środku łazienkę powiększono o "szafę" która z nią graniczyła, ściana odgradzająca kuchnię od "ale przedpokoju" zlikwidowana i w ten sposób jedna duża przestrzeń gdzie spokojnie wejdzie wyspa. Usunięto ścianę przy schodach - będą to otwarte. To tyle zmian na dole.

U góry - ścinka kolankowa została jak w projekcie ! Uwaga ! Mało miejsca , dla naszej jednak 3 osobowej rodziny wystarczy. Pokoj w którym stoi prawie w środku komin - po części zaadaptowano na garderobę - szkic w załączniku

Zlikwidowano 2 balkony - nie słyszałem by ktoś mając taras siedział na balkonie a z ich obróbką tak na prawdę nie jest łatwo , no i koszty, płytka, balustrada, itd, zliwkidowano tylko ze względów finansowych łuki nad oknami.

 

Więźba - bardzo a to bardzo skomplikowana i droga ! Prócz elementów stalowych - drogich zaprojektowanych dołożyłem jeszcze blachy na belkach po długości - ta więźba nie ma podoparcia na ponad 5 metrach !!

zakupiłem 11m3 więźby łącznie z łatą i kontrłatą - starczyło! Do tego Do tego nadbitka czy też podbitka zależy kto co robi 170m2. Dach będzie kryty dachówką falistą małą w kolorze czarno-brązowym firmy Roben.

Mogę powiedzieć że z robocizną i materiałem dach będzie mnie kosztował 55 000zł minimum.

 

Dom w stanie surowym bez okien to koszt rzędu 250 000zł.

Do budowy użyto bloczków Ytong 24cm.

 

Okna - wstępna wycena okien 3 szybowych z roletami na poziomie 30 000zł.

 

 

picasaweb.google.com/fotografie.aukcji/AriadnaIII#

 

w razie pytań proszę najlepiej na maila aspenmen@gmail.com lub telefon 664 929 427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carla0202

Witam wszystkich forumowiczow po dlugiej nieobecności. Niestety próbując dodawać zdjecia dostaję komunikat " błąd serwera" - więc odpuściłem sobie po prostu. Umieściłem zdjęcia w innym miejscu. Link na samym dole wiadomości.

Co mogę dodać na chwilę obecną :

Jak widać na zdjęciach 2 okna od salonu - powiększono do samej podłogi, drzwi tarasowe poszerzono do 220cm, usunięto kominek z tarasu, powiększono taras tak by można było wyjść na niego z 1 okna salonowego.

W środku łazienkę powiększono o "szafę" która z nią graniczyła, ściana odgradzająca kuchnię od "ale przedpokoju" zlikwidowana i w ten sposób jedna duża przestrzeń gdzie spokojnie wejdzie wyspa. Usunięto ścianę przy schodach - będą to otwarte. To tyle zmian na dole.

U góry - ścinka kolankowa została jak w projekcie ! Uwaga ! Mało miejsca , dla naszej jednak 3 osobowej rodziny wystarczy. Pokoj w którym stoi prawie w środku komin - po części zaadaptowano na garderobę - szkic w załączniku

Zlikwidowano 2 balkony - nie słyszałem by ktoś mając taras siedział na balkonie a z ich obróbką tak na prawdę nie jest łatwo , no i koszty, płytka, balustrada, itd, zliwkidowano tylko ze względów finansowych łuki nad oknami.

 

Więźba - bardzo a to bardzo skomplikowana i droga ! Prócz elementów stalowych - drogich zaprojektowanych dołożyłem jeszcze blachy na belkach po długości - ta więźba nie ma podoparcia na ponad 5 metrach !!

zakupiłem 11m3 więźby łącznie z łatą i kontrłatą - starczyło! Do tego Do tego nadbitka czy też podbitka zależy kto co robi 170m2. Dach będzie kryty dachówką falistą małą w kolorze czarno-brązowym firmy Roben.

Mogę powiedzieć że z robocizną i materiałem dach będzie mnie kosztował 55 000zł minimum.

 

Dom w stanie surowym bez okien to koszt rzędu 250 000zł.

Do budowy użyto bloczków Ytong 24cm.

 

Okna - wstępna wycena okien 3 szybowych z roletami na poziomie 30 000zł.

 

 

picasaweb.google.com/fotografie.aukcji/AriadnaIII#

 

w razie pytań proszę najlepiej na maila aspenmen@gmail.com lub telefon 664 929 427

 

 

 

 

 

 

 

Witam

Koszty stanu surowego otwartego są "olbrzymie" ,razem z mężem chcemy w tej kwocie zmieścić sie z domem "pod Klucz", rozpoczynamy budowę w przyszłym roku systemem gospodarczym, mamy w rodzinie trochę fachowców:)A koszty dachy ....... straszne!!

Domek reprezentuje się cudnie, zmiany wprowadziliśmy praktycznie takie same, z tym że zrezygnowaliśmy całkowicie z kominka,oraz będą drzwi w kotłowni i okno (choćby najmniejsze), strona ta jest od północy 3metry od granicy działki.

Czekamy na dalsze zdjęcia.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koszty stanu surowego otwartego są "olbrzymie" ,razem z mężem chcemy w tej kwocie zmieścić sie z domem "pod Klucz", rozpoczynamy budowę w przyszłym roku systemem gospodarczym, mamy w rodzinie trochę fachowców:)A koszty dachy ....... straszne!!

Domek reprezentuje się cudnie, zmiany wprowadziliśmy praktycznie takie same, z tym że zrezygnowaliśmy całkowicie z kominka,oraz będą drzwi w kotłowni i okno (choćby najmniejsze), strona ta jest od północy 3metry od granicy działki.

Czekamy na dalsze zdjęcia.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

 

Carla

Dla ściany z oknami musisz mieć 4 m do granicy.

Co do budowy systemem gospodarczym - u mnie koszt budowy prze ekipy tj ściany i dach to razem 60tys.

Nie wiem ile weźmie Ci rodzina :-) tylko by nie była ta ze zdjęcia.

Aha - i nie mam jeszcze żadnego przyłącza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMASZ dziękujemy za świetne zdjęcia z realizacji również naszego projektu, pierwsze jakie widzieliśmy do tej pory. Jednocześnie gratulujemy bo domek jest piękny i widać mnóstwo roboty już wykonanej. Co do zmian w projekcie to bardzo dobrze że zwróciłeś naszą uwagę na szczegóły o których wcześniej nie myśleliśmy. Obecnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu przez naszego architekta i widzę że musimy się z nim spotkać jak najszybciej. Czekamy na więcej zdjęć i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z budową. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carla0202

Carla

Dla ściany z oknami musisz mieć 4 m do granicy.

Co do budowy systemem gospodarczym - u mnie koszt budowy prze ekipy tj ściany i dach to razem 60tys.

Nie wiem ile weźmie Ci rodzina :-) tylko by nie była ta ze zdjęcia.

Aha - i nie mam jeszcze żadnego przyłącza !

 

Witam

Co do ściany z oknami, mamy pozwolenie od sąsiada na przybliżenie sie do jego działki na 3 metry.( Bardzo miły sąsiad ). jesteśmy ograniczenie rozmiarem działki,gdyż budujemy sie na działce na której stoi już mój rodzinny dom. szerokość działki: 20,49m,długość 30m, wiec przesunęliśmy się do granicy działki,zyskując trochę miejsca od frontu. a co do rodziny to okaże się w trakcie pracy czy "będą ze zdjęcia";]

budować będziemy z Termaclica 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!Ja z mężem też wybraliśmy ten projekt,po długich poszukiwaniach ten od razu wpadł nam w oko,teraz czekamy na pozwolenie i może na wiosnę ruszymy z budową,wykonamy tylko jedną zmianę,a mianowicie nie będzie kominka na tarasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam forumowiczów.

Okna z roletami w kolorze antracyt wstawione. Kolejny etap to instalacja elektryczna, SAT TV , wod-kan i centralnego odkurzacza

 

nowe fotki www.picasaweb.google.com/fotografie.aukcji/AriadnaIII#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam, eazem z żoną możemy się pochwalić,że 27 stycznia odebraliśmy prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczynamy w marcu, obecnie jesteśmy na etapie, poszukiwania firmy budowlanej i stąd mamy kilka pytań.

 

Jak myślicie z własnego doświadczenia czy wybrać firmę budującą z własnego materiału czy powierzonego? U TOMASZa na zdjęciach widać, że dom jest budowany z bloczków YTONG, a garaż z pustaków POROTHERM. Który materiał bardziej polecacie i jaka jest różnica w cenie. Na dach dachówka ceramiczna w kolorze grafitowym jakiego producenta ? Podobno rewelacyjna dachówka jest z niemieckiej firmy. Jesteśmy pod wrażeniem zdjęć są świetne.

 

Pozdrawiam serdeczne i czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość fudzi

Mamy pytanie do Biura Architektonicznego. Czy w tym projekcie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania aby budować z betonu komórkowego? Spotkałem się z opiniami o powstawaniu "rys" na ścianach, cokolwiek to znaczy. Planujemy również płytę w całości wykonać laną, a na piętrze ścianki działowe zrobić z BK. Czy Państwa zdaniem ta technologia jest dopuszczalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie do Biura Architektonicznego. Czy w tym projekcie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania aby budować z betonu komórkowego? Spotkałem się z opiniami o powstawaniu "rys" na ścianach, cokolwiek to znaczy. Planujemy również płytę w całości wykonać laną, a na piętrze ścianki działowe zrobić z BK. Czy Państwa zdaniem ta technologia jest dopuszczalna?

 

Witam,

Ściany projektu Ariadna III zostały zaprojektowane w technologii bloczków wapienno-piaskowych. Istnieje możliwość zmiany technologii wykonania ścian oraz przeprojektowania fundamentów w ramach adaptacji projektu. Z naszej strony otrzyma Pani bezpłatną zgodę na ich wprowadzenie. Szczegóły wprowadzenia zmian, zarówno technologii ścian zewnętrznych, jak i fundamentów, powinna Pani ustalić ze swoim architektem adaptującym. Z nim ustala Pani także koszt oraz termin ich wprowadzenia. Odnośnie spękań i rys na ścianach to powstają one bardzo często w wyniku osiadania budynku i raczej nie zależy to od użytego materiału, ale bardzo często od zbyt szybkiego wykonania poszczególnych etapów prac budowlanych.

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag odnośnie projektu proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam,mam mały dylemat,zastanawiam się nad wyborem projektu AriadnaIII lub AridelaIII.Projekty są praktycznie identyczne do pierwszego stropu,różnica polega na konstrukcji dachu.powierzchni poddasza i ogólnym wyglądzie zewnętrznym.niestety na temat ArideliIII nie ma żadnych komentarzy.Proszę o jakąś poradę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam,mam mały dylemat,zastanawiam się nad wyborem projektu AriadnaIII lub AridelaIII.Projekty są praktycznie identyczne do pierwszego stropu,różnica polega na konstrukcji dachu.powierzchni poddasza i ogólnym wyglądzie zewnętrznym.niestety na temat ArideliIII nie ma żadnych komentarzy.Proszę o jakąś poradę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

witam.mam dylemat czy wybrać projekt aridelaIII czy ariadnaIII? bardzo prosze o jakąś porade,albo kontakt z kimś z małopolski kto wybrał któryś z tych projektów.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy w Małopolsce, nie braliśmy pod uwagę projektu o powierzchni większej niż 140m2, ponieważ skorzystaliśmy z dopłaty do kredytu "rodzina na swoim". Poza tym projekt aridelaIII nie ma uroku dachu kopertowego, chociaż dzięki temu będzie tańszy w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Jarosław

My dopiero zakupiliśmy projekt i może w te lub przyszłe wakacje rozpoczniemy budowę. Jedyna zmiana to podniesienie dachu wyżej i wykonanie kompletnego podpiwniczenia gdzie będzie się mieścić m.in. piec. Z checią przed rozpoczęciem budowy odwiedzę inną budowę w oparciu o ten projekt aby uniknąć błędów jakie można popełnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Ariadna III na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość ewelina

Witam.My zakupiliśmy projekt jakieś dwa miesiące temu i niedługo już zaczynamy budowę;)Zmieniliśmy tylko w projekcie tyle że z pomieszczenia gospodarczego odjeliśmy 1,5 m2 i dlatego na dole mamy większą łazienke.I bd mieć pod całym domkiem piwnice;)pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.My zakupiliśmy projekt jakieś dwa miesiące temu i niedługo już zaczynamy budowę;)Zmieniliśmy tylko w projekcie tyle że z pomieszczenia gospodarczego odjeliśmy 1,5 m2 i dlatego na dole mamy większą łazienke.I bd mieć pod całym domkiem piwnice;)pozdr

 

Witam,

Zachęcam do założenia i prowadzenia tematu na naszym forum, w kategorii Mój Dziennik Budowy. Dzięki temu będą Państwo mogli na bieżąco dzielić się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami zdobytymi w trakcie budowy. Sądzę, że będą one bardzo interesujące i cenne dla pozostałych użytkowników forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Karolina

Witam, wspólnie z narzeczonym jesteśmy zdecydowani na budowę domu Ariadna III, dlatego w najbliższym czasie planujemy zakupić ten projekt, ale przed ostatecznym zakupem chętnie odwiedzimy plac budowy, gdzie powstaje projekt Ariadna I, Ariadna II lub Ariadna III (z racji, że projekty są podobne do siebie). Zainteresowanych pokazaniem swojego dzieła prosimy o kontakt na e-mail: polaris86@o2.pl Z góry bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola

Witam, wspólnie z narzeczonym jesteśmy zdecydowani na budowę domu Ariadna III, dlatego w najbliższym czasie planujemy zakupić ten projekt, ale przed ostatecznym zakupem chętnie odwiedzimy plac budowy, gdzie powstaje projekt Ariadna I, Ariadna II lub Ariadna III (z racji, że projekty są podobne do siebie). Zainteresowanych pokazaniem swojego dzieła prosimy o kontakt na e-mail: polaris86@o2.pl Z góry bardzo dziękujemy i pozdrawiamy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...