Jump to content
Forum dobredomy.pl

Projekt Carmen


Redaktor
 Share

Recommended Posts

 • 4 weeks later...
 • Replies 134
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Tawcia

Witam,

proszę o informację odnośnie kosztorysu, niestety tabela obok nie zawiera danych. Kiedy można spodziewać się jakiejś symulacji kosztowej dla tej prezentacji?

Link to comment
Share on other sites

Witam, proszę o informację odnośnie kosztorysu, niestety tabela obok nie zawiera danych. Kiedy można spodziewać się jakiejś symulacji kosztowej dla tej prezentacji?

Dzień dobry! Nasze kosztorysy opieramy na dokumentacji technicznej, która zostanie przygotowana po zamówieniu projektu przez pierwszego Klienta. Za miesiąc będzie gotowa wersja z garażem dwustanowiskowym. Można porównać koszt budowy z podobnymi projektami, np. Penelopa III, Leda. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Guest Katarzyna

Witam, bardzo interesuje mnie projekt Carmen, mam pytanie odnośnie długości samego domu bez tarasu oraz jakie wymiary ma sam taras. Ponadto czy istnieje możliwość wydłużenia garażu o 2m ? Czy wyjście na balkon nad garażem jest przez pralnie czy również przez główną sypialnie ?

Dziękuję z góry i pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Witam, bardzo interesuje mnie projekt Carmen, mam pytanie odnośnie długości samego domu bez tarasu oraz jakie wymiary ma sam taras. Ponadto czy istnieje możliwość wydłużenia garażu o 2m ? Czy wyjście na balkon nad garażem jest przez pralnie czy również przez główną sypialnie ? Dziękuję z góry i pozdrawiam !

Witam,

Długość budynku bez tarasu to 13,80m. Długość tarasu to 4,50m.

Istnieje możliwość wydłużenia garażu o 2 m.

Taras jest dostępny z głównej sypialni oraz z pralni.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Grzegorz

Witam.

Czy Państwo pracują nad wersją z garażem dwustanowiskowym przykrytym dachem zamiast tarasu?

Co trzeba byłoby zmienić w projekcie aby możliwe było przykrycie garażu dachem?

W mojej ocenie należałoby boczną ścianę domu wyrównać powiększajac tym samym garderobę na górze i zwiększajac nieco łazienke na dole. Z kolei od frontu od strony garażu (chociaż tego nie jestem tego pewien) należałoby dół wyrównać do linii garderoby (tzn. zmniejszyć od frontu nieco łazienkę tak aby zrównała się z górną częscią ściany elewacyjnej). Sam garaż należałoby nieco "wepchnąć" w głąb działki tak aby ściana frontowa garażu nie tworzyła jednej linii z ze ścianą frontową domu.

Czy możliwa jest taka zmiana projektu? Co Państwo sądzicie moim sposobie na taką zmianę i czy Państwo mogliby podjąć się dokonania takiej zmiany w projekcie ?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Czy Państwo pracują nad wersją z garażem dwustanowiskowym przykrytym dachem zamiast tarasu? Co trzeba byłoby zmienić w projekcie aby możliwe było przykrycie garażu dachem? W mojej ocenie należałoby boczną ścianę domu wyrównać powiększajac tym samym garderobę na górze i zwiększajac nieco łazienke na dole. Z kolei od frontu od strony garażu (chociaż tego nie jestem tego pewien) należałoby dół wyrównać do linii garderoby (tzn. zmniejszyć od frontu nieco łazienkę tak aby zrównała się z górną częscią ściany elewacyjnej). Sam garaż należałoby nieco "wepchnąć" w głąb działki tak aby ściana frontowa garażu nie tworzyła jednej linii z ze ścianą frontową domu. Czy możliwa jest taka zmiana projektu? Co Państwo sądzicie moim sposobie na taką zmianę i czy Państwo mogliby podjąć się dokonania takiej zmiany w projekcie ?

Witam,

Proponowane zmiany są możliwe do wprowadzenia.

Można je zlecić naszej pracowni, ale polecamy powierzenie tego zadania architektowi, który będzie adaptował projekt do warunków lokalnych.

 

Opisane rozwiązania wpłyną na wygląd domu. Urozmaicona bryła od strony frontu stanie się prostsza, a dodatkowy dach nad garażem przytłoczy tą cześć budynku.

Nie wykluczam, że projektant który będzie dokonywał zmian znajdzie rozwiązania, które pozwolą zachować ciekawy wygląd budynku.

W przypadku tak dużych zmian trzeba się jednak liczyć z tym, że projekt po zmianach będzie wyglądał zupełnie inaczej niż ten, który się Panu spodobał.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Witam, prosiłabym o przesłanie zestawienia materiałów oraz rzutów z wymiarami pomieszczeń na adres: dz.k.e.l.p@onet.pl Pozdrawiam!

Witam

Projekt Carmen aktualnie jest w fazie opracowania. Powinien być gotowy w połowie marca 2015r. Wówczas będziemy mogli przesłać szczegółowe rysunki dla domu, oraz zlecić opracowanie dla niego wycen kosztorysowych.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry czy jest możliwość adaptacji domu w ten sposób, aby stał się domem dwupokoleniowym? Tak by góra była przystosowana do niezależnego mieszkania?

Witam

Oczywiście, przy nakładzie pracy architekta możliwe będzie stworzenie koncepcji tego domu, dostosowanej do rodziny wielopokoleniowej, z wydzielonym mieszkaniem na piętrze. Można to wykonać na etapie adaptacji projektu, bądź zlecić naszym architektom.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Magda

Witam, prosiłabym o przesłanie zestawienia materiałów oraz rzutów z wymiarami pomieszczeń na adres: dz.k.e.l.p@onet.pl Pozdrawiam!
Witam Projekt Carmen aktualnie jest w fazie opracowania. Powinien być gotowy w połowie marca 2015r. Wówczas będziemy mogli przesłać szczegółowe rysunki dla domu, oraz zlecić opracowanie dla niego wycen kosztorysowych.   Pozdrawiam

Witam, czy jest już dostępny kosztorys budowy domu?

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

witam Czy jest możliwość aby w tym projekcie zrezygnować z zadaszenia nad tarasem i powiększyć garaż na 2 auta

Witam

Zaproponowane zmiany można jak najbardziej wprowadzić do projektu na etapie jego adaptacji. Zachęcam również do zapoznania się z prezentacją domu Carmen II https://www.dobredomy.pl/projekt/carmenII/ , gdzie garaż jest już poszerzony do dwustanowiskowego.

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
 • Create New...