Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

ARIADNA I


RLUK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy projekt Ariadna II, gdyż w sprzedaży nie było jeszcze projektu z garażem jednostanowiskowym, skróciliśmy garaż aby budynek miał 14m (zgodnie z warunkami zabudowy) i z garażu planujemy zrobić kotłownie z pomieszczeniem gospodarczym. Przenieśliśmy kominek na druga stronę salonu ( w róg salonu i ścianki od schodów), po drugiej stronie ściany będzie kotłowania. Przesunęliśmy wyjście do garażu pod schody (na środku budynku), a w miejscu drzwi ma być łazieneczka - prysznic). Jak narazie to tyle zmian.

Etapy naszej budowy:

 

09.09.2010 - rozpoczęcie prac ziemnych, zalanie ław

 

09.10.2010 - zabetonowany pierwszy strop

 

12.11.2010 - zabetonowany drugi strop

 

25.01.2011 - stan surowy otwarty :)

 

 

 

Zapraszam do oglądania etapów budowy naszej ARIADNY :)

post-85-1296077080,3986_thumb.jpg

post-85-1296594157,7559_thumb.jpg

post-85-1309726459,6866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Kupiliśmy projekt Ariadna II, gdyż w sprzedaży nie było jeszcze projektu z garażem jednostanowiskowym, skróciliśmy garaż aby budynek miał 14m (zgodnie z warunkami zabudowy) i z garażu planujemy zrobić kotłownie z pomieszczeniem gospodarczym. Przenieśliśmy kominek na druga stronę salonu ( w róg salonu i ścianki od schodów), po drugiej stronie ściany będzie kotłowania. Przesunęliśmy wyjście do garażu pod schody (na środku budynku), a w miejscu drzwi ma być łazieneczka - prysznic). Jak narazie to tyle zmian.

 

Wystartowaliśmy 09.09.2010

 

Zapraszam do oglądania etapów budowy naszej ARIADNY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, my też zastanawiamy sie nad wyborem tego projektu Ariadna 1, chcielibyśmy się was zapytać o koszty związane z postawieniem takiego domu w stanie surowym zamkniętym.Może wiecie coś więcej na ten temat?Proszę o odp., jeśli jest to możliwe.

 

Jesteśmy na etapie przygotowań do zadaszenia. Dopiero po przykryciu domu, będziemy mogli podsumować koszty :)

 

Aktualnie złożyliśmy zamówienie na dachówkę z wykończeniami - ok 30 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jak rozwiązali Państwo problem kotłowni?? robią Państwo piec na paliwo stałe? jeśli tak to bardzo proszę o poradę o kompletnie nie wiemy z żoną jak umiejscowić w tym domu piec z podajnikiem oraz wyjście z kotłowni na zewnątrz. Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory już wiem wszystko nie wczytałem sie w waszego posta wyzej:) co prawda my budujemy wersje III wiec nie ma mozliowsi takiej zmiany jak u was:(

 

adrian

 

Ariadna III jest taka sama jak I i II, tyle że jest bez garażu. Ja bym proponował zostawić kotłownie tam gdzie jest. Poszerzył komin o kolejny otwór, aby można było podłączyć piec węglowy lub inny i zrobił drzwi wyjściowe z kotłowni na zewnątrz, będzie można wnosić opał.

 

Kotłownia w projekcie jest na piec gazowy i musi mieć kubaturę minimum 8m3, a na węglowy musie mieć ok 30m3 !!! Na zwiększenie kubatury też jest sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady:) my planujemy podpiwniczyć kawałek domu i tam zrobić kotłownie a w miejscu obecnej będzie klatka schodowa do piwnicy, resztę kotłowni (drugą polowe) przeznaczymy na powiększenie łazienki która jest na dole. Super Wam idzie ta budowa, tylko pozazdrościć :) mam do Was pytanie jeszcze(jeśli można oczywiście): jaka jest powierzchnia dachu? no i ile płacicie za taki skomplikowany dach razem z materiałami i robocizna:)my prawdopodobnie zaczynamy budowę w przyszłym roku :) pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady:) my planujemy podpiwniczyć kawałek domu i tam zrobić kotłownie a w miejscu obecnej będzie klatka schodowa do piwnicy, resztę kotłowni (drugą polowe) przeznaczymy na powiększenie łazienki która jest na dole. Super Wam idzie ta budowa, tylko pozazdrościć :) mam do Was pytanie jeszcze(jeśli można oczywiście): jaka jest powierzchnia dachu? no i ile płacicie za taki skomplikowany dach razem z materiałami i robocizna:)my prawdopodobnie zaczynamy budowę w przyszłym roku :) pozdrawiam

Adrian

 

Witam,

Powierzchnia dachu w projekcie Ariadna I wynosi 253,9m2.

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardzo dobrych fachowców twierdził, że jeśli podpiwniczać dom, to tylko w całości, albo wcale. Tłumaczył, że później dom pęka jeśli jest tylko część podpiwniczona. Poczytajcie o tym czy to prawda?!

 

Nam sprzedawca na podstawie projektu wyliczył powierzchnię ok 260m2 (czyli się nie pomylił :) ) Spodobała nam się dachówka czarna z Creatona. Koszt ok 19tyś + dodatki ok 10tyś, w sumie ok 30tyś, drewno ok 10tyś. Fachowcy wezmą ok 20tyś za robociznę ;(

Szukamy teraz najtańszych a zarazem najlepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc:) poczytam o tym podpiwniczeniu nie ukrywam że głownie chodzi o koszty ale jak ma się nam dom zawalić to lepiej zainwestować trochę więcej:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i życzymy wraz z żoną owocnej i bezproblemowej budowy. ps. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na kolejne zdjęcia Waszego pięknego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina.81

C:\Users\ewelina\Pictures\8ab1a3d653ed52bfb923d30808d5dc2a,10,19,0.jpg

 

nie no nie umiem dodawac tu zdjec.jestem zalogowana i nic.czy nie moge dodac zdjecia z komputera,tylko musze podac link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do Pana, który wybudował Ariadnę. Bardzo proszę o przesłanie większej ilości zdjęć na mojego maila: jkulma1@wp.pl (jeśli byłaby taka możliwość). Jestem w trakcie kompletowania dokumentacji do pozwolenia na budowę domu. Chciałabym podpatrzeć wnętrza domu, jak wygląda rozmieszczenie w realu. Byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do Pana, który wybudował Ariadnę. Bardzo proszę o przesłanie większej ilości zdjęć na mojego maila: jkulma1@wp.pl (jeśli byłaby taka możliwość). Jestem w trakcie kompletowania dokumentacji do pozwolenia na budowę domu. Chciałabym podpatrzeć wnętrza domu, jak wygląda rozmieszczenie w realu. Byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam!

 

 

Witam, ze zdjęć niewiele można zobaczyć. Zapraszam na wycieczkę w okolice Tarnowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, ze zdjęć niewiele można zobaczyć. Zapraszam na wycieczkę w okolice Tarnowa :)

 

Witam!

Świetnie byłoby zobaczyć Pana dom w realu, aczkolwiek ja mieszkam w okolicach Mińska Mazowieckiego- troszkę daleko... Ponadto nie mam tyle wolnego czasu, by zafundować sobie wycieczkę w te strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...