Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Nasza budowa DOMU PORTOS


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panie Zbyszku mam pytanie do Pana, widze ze zmienil Pan sciane dzielaca salon od garderoby na dwa filary, moge wiedziec ile Pana kosztowala taka zmiana? dziekuje z gory za odpowiedz

 

Witam tak ściany nie ma a koszt szczerze nie liczyłem ale myślę ze zbrojenie + beton około 1000 zł max.Ale najważniejsze ze druga połówka jest bardzo zadowolona bo wyszła fajna przestrzeń z kuchni do salonu a drzwi do łazienki zostały przeniesione do wiatrołapu w ich miejsce stanie fikuśna szafa ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytania zwiazane z budowa domu portos interesuje mnie koszt pana budowy do stanu surowego zamknietego od a do z ,czyli ile za robocizne,dach ,materialy itd ,z gory dziekuje panie Zbyszku,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie Pan zrozumial, chodzilo mi o koszt zmiany tej sciany na filary w projekcie. dziekuje

 

 

Witam tak ściany nie ma a koszt szczerze nie liczyłem ale myślę ze zbrojenie + beton około 1000 zł max.Ale najważniejsze ze druga połówka jest bardzo zadowolona bo wyszła fajna przestrzeń z kuchni do salonu a drzwi do łazienki zostały przeniesione do wiatrołapu w ich miejsce stanie fikuśna szafa ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytania zwiazane z budowa domu portos interesuje mnie koszt pana budowy do stanu surowego zamknietego od a do z ,czyli ile za robocizne,dach ,materialy itd ,z gory dziekuje panie Zbyszku,pozdrawiam

 

Witam w tej chwili dom jest przykryty dachówką z orynnowaniem i oknami w dachu cały koszt z robocizną to 150 000zł w tej cenie są pozwolenia ,geodeta ,kierownik budowy,kanaliza ,woda,prąd,dom ma 14m dł a w projekcie 13m.Więc i dach jest większy ma 224m i w dachu są 4 okna a w projekcie 3szt .Zdjęcia pojawią się w najbliższym wolnym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia piekne! ,interesuje mnie jak pan wspomilal wczesniej nie 13m tylko 14 tzn ze co jest szersze ?kuchnia? i ile kosztowaly takie zmiany w projekcie jak filary i posze.budynku? zastanawiam sie czy nie taniej bedzie jesli zlecic zaproje.praktycznie takiego samego budynku tylko z mniejsza kotlownia(co powiekszy salon),filary,okna bo za zmiane jednej sciany nosnej (np tam gdzie filary) to koszt ok 1000pln w projekcie,tak wiec 2 nosne to juz ok2000 co razem z projektem daje 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż dom został poszerzony ale główna ściana nośna ta przy salonie została na swoim miejscu gdyż to nie jest takie proste ją przesunąć dlatego że krokwie są tak wymierzone że wchodzą tam kominy okna dachowe jest to grubsza sprawa ja przeżyłem garaż o 1m i pokój nad garażem stał obszerniejszy natomiast kuchnię poszerzyliśmy o 30 cm kosztem łazienki i miejsca jest wystarczająco ,ścianka kolankowa została bez zmian 51 cm pozdrawiam.

post-58-1284636372,0008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madziarafal

Panie Zbyszku nie obawia się pan,że będą za duże spady. Jak to wygląda do góry?

Właśnie mam adaptacje projektu do swojej działki oraz nanoszę poprawki i nie wiem co zrobić czy podnieść ściankę kolankową czy nie. My zabudowujemy kuchnie - żona tego chce to się nie wtrącam. Likwidujemy jeden boczny balkon.

Mamy zamiar się budować w 2011 na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zbyszku nie obawia się pan,że będą za duże spady. Jak to wygląda do góry?

Właśnie mam adaptacje projektu do swojej działki oraz nanoszę poprawki i nie wiem co zrobić czy podnieść ściankę kolankową czy nie. My zabudowujemy kuchnie - żona tego chce to się nie wtrącam. Likwidujemy jeden boczny balkon.

Mamy zamiar się budować w 2011 na wiosnę.

 

Dach ma 40% spadku i wygląda bardzo dobrze a jak podniesie Pan ściankę kolankową to trzeba się liczyć że trzeba będzie wydłużyć krokwie bo dom będzie wyglądał jak chatka babajagi.Ja balkonu też nie mam dobry pomysł nie żałuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pana Zbyszka ,moze pan zrobic jeszcze kilka zdjec domu wewn.?najlepiej z kazdego rogu bo bardzo nas ciekawi ilosc miejsca np w salonie,i pytanie ile wyniosla pana dachowka i jaka to jest, plus robocizna dachu,bardzo panu dziekuje,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pana Zbyszka ,moze pan zrobic jeszcze kilka zdjec domu wewn.?najlepiej z kazdego rogu bo bardzo nas ciekawi ilosc miejsca np w salonie,i pytanie ile wyniosla pana dachowka i jaka to jest, plus robocizna dachu,bardzo panu dziekuje,pozdrawiam

 

Dachówka jest robena monza plus kasztan i kosztowała 12000 zł a o robociźnie wcześniej pisałem płaciłem jednej firmie za cały stan surowy otwarty i tak polecam wszystkim przyszłym inwestorom .Ja miałem to szczęście że trafiłem na solidną ekipę dom powstał w niecałe trzy miesiące wszystko prosto szczelnie itd.

post-58-1283971843,0982_thumb.jpg

post-58-1283971851,4339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość joasia@marcin

Witam my też budujemy domek Portos-ale co się okazało że nie jest nie dokońca taki doskonały jak się wydaje .Nam kierownik budowy udzielił pare dobrych i fachowych rad i myśle że nie będe żałowała.Tak więc mamy fundamęty troszke głębiej czyli więcej pustaka garaż został poszeżony o jakies 30 cm(ta cała ściana garaż łącznie z pom.gospod.)klatka schodowa też została powiększona z założenia że schody będą za bardzo strome,kominek powinien być na na ścianie graniczącej z pom.gospo.lecz my mamy na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem (jak się wychodzi z kuchni do jadalni to na tej ściance po prawej czyli będzie koło stołu) później drzwi z tarasu nie są na wprost tylko po skosie z tym że jest więcej miejsca na jadalnie i będzie więcej słoneczka:)i jeszcze zrezygnuje z dwóch okien z jednego w kuchni po 1-jest za wąska kuchnia po 2-gie są 4 ściany jak w każdym pomieszczeniu:) ale na 1-ścianie jest okno które jest widoczne od strony ulicy (jest ok)ale to drugie z boku domu jak na moje za mała kuchnia aby jeszcze było tam drugie okno przecierz nie będe jak miała pomieścić mebli a chce mieć w zabudowie po 3-cie; drzwi od korytarza ,po 4-nastęmne prowizoryczne dwrzi do jadalni więc meble mogą być tylko w L i w dodatku są na tych ściankach okna więc rezygnuje z bocznego:)Drugie okno na poddaszu w pokoju nr;2/7 są dwa okna w tym jedno większe a drugie miejsze uwarzam że jedno średnie okno wystarczy tak bardziej po środeczku oraz poddasze jest zmienione czyli aby nie było takich mocnych skosów to o 3-pustaki jest wyrzej:)

Jak macie jakieś pytania piszcie albo sugestie na murratorze - to jest moje kąto- cinek@julia.

Pozdrawiam jak macie jakieś fajne i ciekawe pomysły piszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

My też budujemy domeczek :D Jesteśmy z Wrocławia .

 

Uwagi proszę wysyłać na konto mailowe mhadboss@gmail.com

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Portos na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny-bezpieczne-dobre-domy-2010

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Robert

OTO KILKA ZDJĘĆ Z REALIZACJI PORTOSA[

 

Panie Zbyszku mam nadzieję, że się nie wygłupię, ale chciałbym Pana zapytać, czy byłoby realnym pryjechanie i obejrzenie na własne oczy Pana domu. Jestem gotów przejechać pół Polski po to by poradzić się Pana co do budowy aby uniknąć błędów. Jeśli Pan woli to proszę o informację na e-mail nando79@op.pl, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...