Jump to content
Forum dobredomy.pl

Zbyszek

Użytkownicy
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Zbyszek's Achievements

Przyjaciel

Przyjaciel (2/3)

1

Reputation

 1. WITAM 800szt to mało powiedziane ja miałem nierówny teren i musiałem podnieść w jednym rogu budynek na 1,4m i został wydłużony o 1m więc wyszło 1600 szt po2,3zł za szt. wys.12cm . Tak więc za bardzo nie mogę doradzić ale uważam że przy równym terenie to i tak licz na 800szt.192szt nie realne starczy na dwie warstwy ,proszę zauważyć ze dużo bloczków pójdzie wewnątrz pod ściany nośne których na zdjęciu jeszcze nie widać.
 2. Niestety ale próbowałem wysłać wiadomość na podanego mail-a lecz coś nie idzie proszę odezwać się na poniższy mail cleo4545@wp.pl
 3. Witam ściana nośna z 24-ki jest tylko jedna reszta to sciany działowe z 12cm u mmnie poszło 5 palet po 96 szt w palecie zostało 30 szt .Zaznaczam że ściany zostały postawione tak jak w projekcie.
 4. Witam otóż ze ścianką kolankową nic nie kombinowałem wyszła 51cm tak jak w projekcie ,czyli 1 pustak i wieniec.Proszę kliknąć na link który podałem wcześniej jest tam zdjęcie i co nie co opisane.
 5. Witam u mnie wyszło 1260 szt solbet 8,05 brutto + worek kleju gratis do palety i około 500 szt 12 cm
 6. Dachówka jest robena monza plus kasztan i kosztowała 12000 zł a o robociźnie wcześniej pisałem płaciłem jednej firmie za cały stan surowy otwarty i tak polecam wszystkim przyszłym inwestorom .Ja miałem to szczęście że trafiłem na solidną ekipę dom powstał w niecałe trzy miesiące wszystko prosto szczelnie itd.
 7. Dach ma 40% spadku i wygląda bardzo dobrze a jak podniesie Pan ściankę kolankową to trzeba się liczyć że trzeba będzie wydłużyć krokwie bo dom będzie wyglądał jak chatka babajagi.Ja balkonu też nie mam dobry pomysł nie żałuję.
 8. Witam otóż dom został poszerzony ale główna ściana nośna ta przy salonie została na swoim miejscu gdyż to nie jest takie proste ją przesunąć dlatego że krokwie są tak wymierzone że wchodzą tam kominy okna dachowe jest to grubsza sprawa ja przeżyłem garaż o 1m i pokój nad garażem stał obszerniejszy natomiast kuchnię poszerzyliśmy o 30 cm kosztem łazienki i miejsca jest wystarczająco ,ścianka kolankowa została bez zmian 51 cm pozdrawiam.
 9. Witam w tej chwili dom jest przykryty dachówką z orynnowaniem i oknami w dachu cały koszt z robocizną to 150 000zł w tej cenie są pozwolenia ,geodeta ,kierownik budowy,kanaliza ,woda,prąd,dom ma 14m dł a w projekcie 13m.Więc i dach jest większy ma 224m i w dachu są 4 okna a w projekcie 3szt .Zdjęcia pojawią się w najbliższym wolnym czasie.
 10. Kupując projekt poprosiłem o pismo na pozwolenie o zmiany w projekcie przysłano mi odpowiednią adnotacje a dodatkowo musiał mi to odebrać kierownik budowy.
 11. Witam tak ściany nie ma a koszt szczerze nie liczyłem ale myślę ze zbrojenie + beton około 1000 zł max.Ale najważniejsze ze druga połówka jest bardzo zadowolona bo wyszła fajna przestrzeń z kuchni do salonu a drzwi do łazienki zostały przeniesione do wiatrołapu w ich miejsce stanie fikuśna szafa ,
 12. Witam myślę ze to dobra cena ale uważam że lepiej znaleźć firmę która postawi całość bo potem jeden majster narzeka na drugiego i nie ma kogo rozliczyć w razie jakiegoś błędu u mnie jedna firma stawia stan surowy z dachówka +rynny+okna dachowe wyjdzie około 40 000 zł
 13. https://www.dobredomy.pl/forum/index.php?/topic/287-nasza-budowa-domu-portos/
 14. WITAM PROSZĘ LINK Z REALIZACJI DOMU PORTOS "trakcie budowy"https://www.dobredomy.pl/forum/index.php?/topic/287-nasza-budowa-domu-portos/
×
×
 • Create New...