Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Gwiazdka I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konrad

Witam, czy ktoś buduje lub zamierza budować Gwiazdkę I na terenie Dolnego Śląska. A może ktoś już wybudował???

 

witam wybudowalem gwiazdke w tamtym roku podpiwniczeniem dom jest troszke dluzszy powiekszylem troszke klatke schodowa bo byla troszke za waska w kuchni zamorowalem drzwi z korytarza zrezygnowalem z kominka bo z tego to kupe brudu zmniejszylem scianke ta na ktorej mial byc kominek i przy wykuszu do kuchni tam jest jakies 68cm tez skasowalem w to miejsce bedzie wysepka z kuch i kuchnia jest dzieki temu wmiar wystarczajaca mozna pisac na email zebok@interia.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Gość Gość

Witam wszystkich Zakjupiłem projekt i jeszcze w tym roku mam zamiar ruszyc z budowa.jak tylko bede mial fotki to przesle

Witam! nam też podoba się ten dom. Czy już wybudowaliście i proszę powiedzieć jakie koszty ponieśliście z tą budowa ? ewentualnie fotki z budowy. Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, domek wymarzony dla mojej rodziny i ta nazwa cudnie brzmi. Jednak chciałabym dokonać kilku zmian, ale nie wiem na ile to możliwe, schody zamienić na takie z podestem, proste, klatkowe. Czy pod schodami zmieszczą się drzwi do garażu? Bo nieporęcznie wychodzić z domu, żeby dostać się do garażu. Chcemy też zrezygnować z tylnego balkonu i zbudować zadaszenie tarasu, tylko nie mam wyobraźni, jak by to miało wyglądać, i czy będzie miało sensowny kształt. Proszę o pomoc wszystkich z bogatą wyobraźnią i wiedzą konstrukcyjną. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, domek wymarzony dla mojej rodziny i ta nazwa cudnie brzmi. Jednak chciałabym dokonać kilku zmian, ale nie wiem na ile to możliwe, schody zamienić na takie z podestem, proste, klatkowe. Czy pod schodami zmieszczą się drzwi do garażu? Bo nieporęcznie wychodzić z domu, żeby dostać się do garażu. Chcemy też zrezygnować z tylnego balkonu i zbudować zadaszenie tarasu, tylko nie mam wyobraźni, jak by to miało wyglądać, i czy będzie miało sensowny kształt. Proszę o pomoc wszystkich z bogatą wyobraźnią i wiedzą konstrukcyjną. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Witam

Schody ze spocznikiem zajmują więcej miejsca. Przy przeprojektowaniu ich pojawia się problem z wejściem do pokoju 1/5 i łazienki na poddaszu 2/6. Wysokość pod schodami nie pozwala na umieszczenie drzwi do garażu. Lepszą lokalizacją tych drzwi będzie pomieszczenie gospodarcze 1/7. Balkon bez problemu można zlikwidować. Zadaszenie tarasu również można doprojektować – na pewno znajdzie się kilka pomysłów na konstrukcję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, Czy ktoś wie ile by wynosiła szerokość domu jakby zlikwidować wykusz , chciałbym się zmieścić z domem na działce o szerokości 20 m Proszę o informacje

Witam

Wykusz w domu Gwiazdka I wysunięty jest na 85cm. rezygnując z wykusza dom będzie miał szerokość 12,82m. Można go więc pobudować na działce o minimalnej szerokości 19,82m

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Daniel

Witam, mam pytanie - czy jest możliwe powiększenie obrysu domu, do rozmiaru wykuszu? czyli tam gdzie kończy się wykusz, kończyłaby się cała ściana boczna budynku? - czy jest to skomplikowane do adaptacji? Chciałbym "zdobyte" w ten sposób 85 cm, przeznaczyć na powiększenie kuchni i salonu, okno byłoby wtedy standardowe w osi domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - czy jest możliwe powiększenie obrysu domu, do rozmiaru wykuszu? czyli tam gdzie kończy się wykusz, kończyłaby się cała ściana boczna budynku? - czy jest to skomplikowane do adaptacji? Chciałbym "zdobyte" w ten sposób 85 cm, przeznaczyć na powiększenie kuchni i salonu, okno byłoby wtedy standardowe w osi domu.

Witam,

Istnieje możliwość wprowadzenia takiej zmiany w projekcie.

Spowoduje to jednak zmianę szerokości całego budynku, a więc również rozpiętości dachu.

Można to przeprowadzić na dwa sposoby:

1. Dostosować dach do nowej rozpiętości tak aby pozostał symetryczny.

Zmieni się przy tym wysokość kalenicy, a także wielkość pomieszczeń na poddaszu.

2. Dach może pozostać w oryginalnej formie, a projektowane nowe części pomieszczeń na parterze zostaną przekryte jak wykusz.

Na całej długości budynku po omawianej stronie zostanie obniżona wysokość okapu.

Wówczas dach nie będzie symetryczny.

 

Druga wersja jest pod względem technicznym o wiele prostsza do wprowadzenia.

Nie powoduje również zmian na poddaszu ani wysokości całego budynku.

 

Pierwsza z wersji jest o wiele bardziej skomplikowana, ponieważ zmieni się konstrukcja całej więźby dachowej nad główną częścią budynku. Dzięki tej opcji uda się natomiast zachować symetrię dachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Czy istnieje możliwość konfiguracji tego domu z kotłownią na paliwo stałe, np. kosztem zmniejszenia garażu? Pozdrawiam

Witam

W garażu można spokojnie wydzielić pomieszczenie na kotłownię. Garaż jest dość długi - wymiar wewnętrzny to 7,26m, więc przy zwykłym osobowym aucie można wygospodarować około 1,5-1,8m na długości garażu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
Gość Beata

Witam zamieszkujących już w Gwiazdce1,

bardzo spodobał mi się ten projekt i przymierzamy się właśnie do niego. Prosiłabym o kontakt użytkowników chętnych do odpowiedzi na moje pytania dot. strony mieszkańca na miskos@onet.pl.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...