Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
Gość Krystyna Górnicz-projektant wn

bardzo ,bardzo mi się podoba-dla mnie najważniejsze jest to aby wejście do domu było na otwarta przestrzeń pokoju z widokiem na ogród. Potrzebuję domku na wiejską 25 arową działkę.Jeden dom już wybudowaliśmy w mieście, teraz na stare lata szukam spokoju ,ciszy i nie chcę biegać po schodach,ten domek jest dla mnie za duży:(. Piszę jednak komentarz ,bo bardzo mi się podobają rozwiązania funkcjonalne w tym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Alfa I na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Gość

Bardzo przyjemny dom. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Alfy I i nie żałujemy swojej decyzji. Dokonaliśmy dobrego wyboru. Dom jest przestronny, a przede wszystkim funkcjonalny. Trochę zmieniliśmy koncepcję autora projektu i tylną ścianę domu wyrównaliśmy, likwidując zarazem niewielki uskok. Może bryła domu nie jest już zewnętrznie taka ciekawa, ale nam to nie przeszkadza. Akuratnie z tamtej strony domu nikt nas nie będzie oglądał, a niewątpliwie zyskaliśmy przez to większą łazienkę i powiększył się pokój. Na górze z bliźniaczych pokojów będzie wyjście na balkon, którego również nie ma w projekcie. Jednak my zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej zmiany. Oczywiście, w trakcie realizacji dokonaliśmy małych modyfikacji, ale w zasadzie są one nieznaczące, gdyż rozmieszczenie pomieszczeń i ich wielkość zostały przez projektanta dobrze przemyślane. Zewnętrzną prostotę domu rekompensuje ciekawe wnętrze. Polecam ten projekt wszystkim niezdecydowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Witam, czy jest mozliwośc zmian w projekcie dot. dachu, podwyższenia do 45 st. Pozdrawiam

Witam

Zmiana kąta nachylenia dachu w projekcie Alfa I technicznie możliwa jest do zrealizowania. Najlepiej nanieść ją na projekt na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Izabella

Witam ,bardzo proszą o zdjęcia wnętrza domu.Przymierzamy się do budowy tego domku i każde fotki są dla nas bezcenne.Pozdrawiam i z góry dziękuję.Izabell.Kopec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. :D Nam również bardzo się podoba Alfa,a jeżeli w środku jest równie ładna jak na zewnątrz to super domek!
Bardzo,bardzo proszę o fotki wnętrza domu.Zastanawiamy się czy pokoje na poddaszu nie są zbyt ograniczone dachem?
Z góry dziękuję za pomoc.Izabell.Kopec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Gość

Witam czy jest możliwość podwyższenia przestrzeni nad garażem kosztem zmniejszenia okna w łazience tak, by można było zlokalizować tam strych z wejściem od garażu lub przez pokój na pierwszym piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwość podwyższenia przestrzeni nad garażem kosztem zmniejszenia okna w łazience tak, by można było zlokalizować tam strych z wejściem od garażu lub przez pokój na pierwszym piętrze?

Witam,

W celu uzyskania odpowiedniej wysokości pomieszczenia nad garażem konieczne będzie podniesienie dachu o minimum 50cm.

Dodatkowo należy doprojektować strop nad garażem, ponieważ w projekcie nie przewidziano go.

Stropy w części głównej budynku i nad garażem będą na różnych wysokościach, należy więc doprojektować schodki aby te poziomy połączyć.

Tego typu zmiany w projekcie wpłyną na wygląd budynku. Zmieni się wysokość części budynku z garażem, co zmieni proporcje budynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć !

 

własnie przeglądałem kalkulator ciepła do projektu Alfa 1 oraz Alex, zastanawiam się dlaczego porównanie to wychodzi tak dużo korzystniej dla projektu Alex.

 

Czy ktoś kto wybudowałem ten dom może napisać jaki system ocieplania wybrał oraz jak drogi w ogrzewaniu jest dom Alfa1 lub Alex ??

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

patrvq@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
Gość Kasia

Witam serdecznie ,mam pytanie .Na wiosnę ruszamy z budowa alfa III i mam pytanie jakiej dokładnie firmy jest dachowka na oryginalnym zdjęciu alfa III i jaki to typ dachówki i kolor bo jest oryginalny .Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,mam pytanie .Na wiosnę ruszamy z budowa alfa III i mam pytanie jakiej dokładnie firmy jest dachowka na oryginalnym zdjęciu alfa III i jaki to typ dachówki i kolor bo jest oryginalny .Z góry dziękuje za odpowiedz

Witam

Na prezentowanych wizualizacjach nie ma konkretnego produktu - jest to twór programu graficznego w którym wizualizacje zostały przygotowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam. jestem zainteresowana tym projektem. czy mogłabym prosić o spis materiałów? chciałabym zorientować się w cenach i zrobić sobie wstępny kosztorys. czy mogę otrzymać również wymiary poszczególnych pomieszczeń? mój mail trabka647@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem zainteresowana tym projektem. czy mogłabym prosić o spis materiałów? chciałabym zorientować się w cenach i zrobić sobie wstępny kosztorys. czy mogę otrzymać również wymiary poszczególnych pomieszczeń? mój mail trabka647@wp.pl

Witam. Materiały prześlę w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy jest możliwość naniesienia u Państwa zmian do projektu, by zamiast klasycznych fundamentów zastosować płytę fundamentową?

Witam, Możemy wprowadzić zmiany u nas w pracowni, ale jest to usługa dodatkowo płatna. Tego typu zmiany zazwyczaj radzimy j wprowadzać na etapie adaptacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...