Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Malachit


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Gość wojciech

Jeśli dobrze widzę to schody na piętro uniemożliwiają lub znacząco utrudniają możliwość wyjścia na zewnątrz przez drzwi tarasowe ? Do tego ten wysoki stopień całkowicie dyskwalifikuje korzystanie z tego przejścia przez osoby starsze lub dzieci, nie mówiąc o osobach niepełnosprawnych. Poza tym wygląda nieelegancko. Sam salon też wymaga doświetlenia i dodania przeszkleń aby pozbyć się poczucia'zamknięcia '.

A szkoda bo projekt ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to schody na piętro uniemożliwiają lub znacząco utrudniają możliwość wyjścia na zewnątrz przez drzwi tarasowe ? Do tego ten wysoki stopień całkowicie dyskwalifikuje korzystanie z tego przejścia przez osoby starsze lub dzieci, nie mówiąc o osobach niepełnosprawnych. Poza tym wygląda nieelegancko. Sam salon też wymaga doświetlenia i dodania przeszkleń aby pozbyć się poczucia'zamknięcia '. A szkoda bo projekt ciekawy.

Witam. Okno przy schodach jest stałe (ew. uchylne). Pełni ono funkcję estetyczną oraz ma doświetlać klatkę schodową. Drzwi balkonowe z możliwością wyjścia na taras są usytuowane w salonie. Stopnie w projekcie są obliczone wg wytycznych z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002r. (Dz.U. Nr 75, poz.690). Doświetlenie salonu również spełnia wszelkie normy. Nasza pracownia zajmuje się projektowaniem domów typowych (katalogowych) jednakże na zlecenie klienta możemy również wykonać projekt indywidualny, według jego wymagań. Taki projekt oczywiście jest dostępny w wyższej cenie. W sprawie projektów indywidualnych proszę o kontakt mailowy na info@dobredomy.pl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Proszę o rysunki szczegółowe na adres dachy@dachy-rojek.pl. Mam tez pytanie czy można wprowadzić zmiany w projekcie? Dokładnie to chciałbym powiększyć dom i garaż

Witam. Projekt Malachit  jest jeszcze w fazie koncepcji. Dokumentacja techniczna nie jest jeszcze gotowa. W związku z tym nie jestem w stanie udostępnić materiałów, o które Pan prosi.

Dokumentacja zacznie być przygotowywana po zamówieniu projektu przez pierwszego Klienta.

Czas oczekiwania na Projekt od ewentualnego zamówienia to 6-8 tygodni.

Zmiany, o których Pan pisze są możliwe do zaprojektowania.

Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.

Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Gość rafał k.

Witam,

Czy projekt jest zgodny z nowymi przepisami wchodzącymi w życie 1.1.2017 r. (Rozporządzenie Min.Inf w sprawie warunków technicznych.....) ?

Jestem zainteresowany budową tego domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy projekt jest zgodny z nowymi przepisami wchodzącymi w życie 1.1.2017 r. (Rozporządzenie Min.Inf w sprawie warunków technicznych.....) ? Jestem zainteresowany budową tego domu...

Witam

Dokumentacja projektowa domu Malachit jest dostosowana do nowych przepisów obowiązujących od początku 2017r.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam . Mam pytanie dot.dachu. jest to dach wielospadowy czy nie? Podobno wiele urzędów zalicza dach do czterospadowego jeśli szczyty nie stykaja sie w kalenicy? ? Pomoże ktoś? ?

Dzień dobry,

W dokumentacji technicznej określiliśmy ten dach jako wielospadowy o kącie nachylenia 40 stopni, częściowo przykryty dachem płaskim (nad lukarną). Uważam, że można go uznać również za dwuspadowy, ale wielopołaciowy. Jest on dość rozbudowany, dlatego w Urzędzie interpretacja może być różna. Sugeruję kontakt z Urzędem, w którym byłaby składana dokumentacja, aby ocena została przez nich dokonana. Będzie miał Pan/ Pani pewność, jakie będzie ich stanowisko w tej sytuacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam . Mam pytanie dot.dachu. jest to dach wielospadowy czy nie? Podobno wiele urzędów zalicza dach do czterospadowego jeśli szczyty nie stykaja sie w kalenicy? ? Pomoże ktoś? ?
Dzień dobry, W dokumentacji technicznej określiliśmy ten dach jako wielospadowy o kącie nachylenia 40 stopni, częściowo przykryty dachem płaskim (nad lukarną). Uważam, że można go uznać również za dwuspadowy, ale wielopołaciowy. Jest on dość rozbudowany, dlatego w Urzędzie interpretacja może być różna. Sugeruję kontakt z Urzędem, w którym byłaby składana dokumentacja, aby ocena została przez nich dokonana. Będzie miał Pan/ Pani pewność, jakie będzie ich stanowisko w tej sytuacji.   Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za sprawną odpowiedź. Czy mogą mi Państwo jeszcze podesłać przekrój budynku? tj bym widziała wysokości pomieszczeń. Moze to być podstawowy rysunek z kilkoma wymiarami wysokości. Obawiam się , że góra może być problematyczna z tymi skosami , tym bardziej że planujemy te lane..mój mail:alank@onet.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sprawną odpowiedź. Czy mogą mi Państwo jeszcze podesłać przekrój budynku? tj bym widziała wysokości pomieszczeń. Moze to być podstawowy rysunek z kilkoma wymiarami wysokości. Obawiam się , że góra może być problematyczna z tymi skosami , tym bardziej że planujemy te lane.. mój mail: alank@onet.com.pl

Witam

Materiały prześlemy w poniedziałek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

czy istnieje możliwość zaadaptowania garażu do celów mieszkaniowych? Zależy mi na wygospodarowaniu pomieszczania gościnnego/gabinetu w części parterowej budynku.

Macie może jakiś pomysł jak by to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy istnieje możliwość zaadaptowania garażu do celów mieszkaniowych? Zależy mi na wygospodarowaniu pomieszczania gościnnego/gabinetu w części parterowej budynku. Macie może jakiś pomysł jak by to wyglądało?

Witam, Tak jest to możliwe. Tego typu zmianę może wprowadzić architekt na etapie adaptacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam.

 

Tak, moja pomyłka, nawiązałem do innego projektu. Czy na parterze jest możliwość przesunięcia łazienki w miejsce pomieszczenia gosp., ponieważ zależy mi na tym, aby w łazience było okno.

 

Projekt jest dość nowy, czy posiadacie Państwo może zdjęcia z ukończonej realizacji projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak, moja pomyłka, nawiązałem do innego projektu. Czy na parterze jest możliwość przesunięcia łazienki w miejsce pomieszczenia gosp., ponieważ zależy mi na tym, aby w łazience było okno.

 

Projekt jest dość nowy, czy posiadacie Państwo może zdjęcia z ukończonej realizacji projektu?

Witam. Łazienka byłaby dostępna tylko z garażu. Czy o to Panu chodzi?

Niestety nie posiadamy zdjęć z realizacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...