Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Atlas II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Czy ktoś moze kupil ten projekt i jest w trakcie budowy? Mi sie bardzo podoba i zastanawiam sie nad nim powaznie.

 

Kupiliśmy projekt, ale budowa dopiero na wiosnę, także wyniki doświadczeń pod koniec roku, trochę poprzerabialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość mariola

Czy istnieje mozliwosc zmiany dachu w tym projekcie tak aby pojawil sie kawalek kalenicy?

w moich warunkach przestrzennego zagospodarownaia nie moge miec dachu kopertowego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy istnieje mozliwosc zmiany dachu w tym projekcie tak aby pojawil sie kawalek kalenicy?

w moich warunkach przestrzennego zagospodarownaia nie moge miec dachu kopertowego:(

 

Tak ja mam taką zmianę w projekcie wprowadzoną. Kalenica będzie płaska na ok. 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Sławek

CZY ktoś rozpoczął budowę tego domu ? Ja zaczynam na wiosnę i chciałbym zaczerpnąć paru informacji od osób które są już w trakcie budowy.

 

Witam!! Ja zacz. budowę Atlas II jest bardzo wypaśny dom ale zato bardzo kosztowny. Stan surowy otwarty kosztowal mnie tylo co znajomych dom z dachem dwuspadowym wykończony z elewacją zewnętrzną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Mariusz

Witam!! Ja zacz. budowę Atlas II jest bardzo wypaśny dom ale zato bardzo kosztowny. Stan surowy otwarty kosztowal mnie tylo co znajomych dom z dachem dwuspadowym wykończony z elewacją zewnętrzną

 

Witam proszę o fotki jeżeli możesz na adres mazurek.m@epf.pl Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość KRZYSIEK

Witam!! Ja zacz. budowę Atlas II jest bardzo wypaśny dom ale zato bardzo kosztowny. Stan surowy otwarty kosztowal mnie tylo co znajomych dom z dachem dwuspadowym wykończony z elewacją zewnętrzną

 

witam!Ja również buduję ten dom i faktycznie jeśli chodzi o koszty to jest tak jak piszesz.Czy jest możliwoś przesłania mi przez Ciebie kilku fotek na maila łazienki u gory ponieważ ja dopiero zalałem strop a bardzo mnie ciekawi jak w realu wyglada ta łazienka bo ponoc jest tam bardz nisko, a w rogu nad garażem tj. w drugiej części tej łazienki planuje umieścić wannę ale nie wiem cy wejdzie. Dokonywałeś jakiś zmian dachu i ogólnie w domku? proszę o kontakt krzysiekkynek@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiliśmy projekt, ale budowa dopiero na wiosnę, także wyniki doświadczeń pod koniec roku, trochę poprzerabialiśmy.

 

czy może mi ktoś przesłać na maila parę fotek- jakich zmian dokonaliście domax_md@onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy projekt, ale budowa dopiero na wiosnę, także wyniki doświadczeń pod koniec roku, trochę poprzerabialiśmy.

 

czy może mi pani wysłać trochę fotek z przeróbek domax_md@onet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że zamknę się w kwocie która jest określona jako "stan pod klucz" ale z instalacjami.

Właśnie dziś zakończyli więźbę ( z murarki zostało dobudowanie lukarn, schodów i może jakieś ścianki działowe do góry będą dobudowane) - na chwilę obecną poszło ok 140tys. ( liczę wszystko prócz działki - projekt, pozwolenia itp.) dekarz z dachówkami i orynnowaniem to ok 47-50tys. - nie wiem jeszcze ile okna, drzwi i brama, ale mam nadzieję że "zamknięty" będzie do ok. 210-220tys.

 

Mam nadzieję że komuś pomogłem w decyzji.

 

P.S. Zrobione jest też GWC pod garażem ( samoróbka) koszt ok 5-6tys., pełny strop nad garażem ( będzie dod. dość duże pomieszczenie np. pralnia kosztem także części łazienki), garaż powiększyłem o tą wcinkę z wyjściem na podwórze ( wyjście zlikwidowałem), dodałem okno w łazience i w pomieszczeniu nad garażem, zlikwidowałem też wykusz w jadalni i jest teraz duże okno, zamurowałem tez wyjście z salonu na taras i wyjście z gabinetu przerobiłem na okno, zlikwidowałem balkony i będą okna a pod nimi kawałek daszku, będzie jeszcze chyba przeróbka tarasu - nie wiem czy to jeszcze Atlas II, ale takie były założenia od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że dom jest już na wykończeniu. Ciekawi jesteśmy efektu :)

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 30 września 2011!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły:https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam nadzieje że zamknę się w kwocie która jest określona jako "stan pod klucz" ale z instalacjami.

Właśnie dziś zakończyli więźbę ( z murarki zostało dobudowanie lukarn, schodów i może jakieś ścianki działowe do góry będą dobudowane) - na chwilę obecną poszło ok 140tys. ( liczę wszystko prócz działki - projekt, pozwolenia itp.) dekarz z dachówkami i orynnowaniem to ok 47-50tys. - nie wiem jeszcze ile okna, drzwi i brama, ale mam nadzieję że "zamknięty" będzie do ok. 210-220tys.

 

Mam nadzieję że komuś pomogłem w decyzji.

 

P.S. Zrobione jest też GWC pod garażem ( samoróbka) koszt ok 5-6tys., pełny strop nad garażem ( będzie dod. dość duże pomieszczenie np. pralnia kosztem także części łazienki), garaż powiększyłem o tą wcinkę z wyjściem na podwórze ( wyjście zlikwidowałem), dodałem okno w łazience i w pomieszczeniu nad garażem, zlikwidowałem też wykusz w jadalni i jest teraz duże okno, zamurowałem tez wyjście z salonu na taras i wyjście z gabinetu przerobiłem na okno, zlikwidowałem balkony i będą okna a pod nimi kawałek daszku, będzie jeszcze chyba przeróbka tarasu - nie wiem czy to jeszcze Atlas II, ale takie były założenia od początku.

 

z tego, co pan pani pisze to zrobiliście projekt tytan II, nad którym się bardzo zastanawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem w trakcie budowy tego domu, zmian dużo nie robiłam, zrezygnowałam z drzwi wyjściowych z gabinetu będzie okno oraz z drzwi które są przy kominku.i wstawie okno w łazience na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość gość krzysiek

Ja mam nadzieje że zamknę się w kwocie która jest określona jako "stan pod klucz" ale z instalacjami.

Właśnie dziś zakończyli więźbę ( z murarki zostało dobudowanie lukarn, schodów i może jakieś ścianki działowe do góry będą dobudowane) - na chwilę obecną poszło ok 140tys. ( liczę wszystko prócz działki - projekt, pozwolenia itp.) dekarz z dachówkami i orynnowaniem to ok 47-50tys. - nie wiem jeszcze ile okna, drzwi i brama, ale mam nadzieję że "zamknięty" będzie do ok. 210-220tys.

 

Mam nadzieję że komuś pomogłem w decyzji.

 

P.S. Zrobione jest też GWC pod garażem ( samoróbka) koszt ok 5-6tys., pełny strop nad garażem ( będzie dod. dość duże pomieszczenie np. pralnia kosztem także części łazienki), garaż powiększyłem o tą wcinkę z wyjściem na podwórze ( wyjście zlikwidowałem), dodałem okno w łazience i w pomieszczeniu nad garażem, zlikwidowałem też wykusz w jadalni i jest teraz duże okno, zamurowałem tez wyjście z salonu na taras i wyjście z gabinetu przerobiłem na okno, zlikwidowałem balkony i będą okna a pod nimi kawałek daszku, będzie jeszcze chyba przeróbka tarasu - nie wiem czy to jeszcze Atlas II, ale takie były założenia od początku.

 

czy napewno koszty dotyczą domku ATLAS II, koszty o ktorych pan , pani pisze stanu surowego otwartego sa naprawde duzo wieksze 220000 to zdecydowanie za mało koszty przewyższają nawet kosztorys z 2011r , jesli mowa o atlasie to gratuluje jesli uda sie pani panu zmiescic w tych planowanych kosztach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam jestem zainteresowana tym projektem ale zanim podejmę ostateczną decyzję chciałabym obejrzeć dom na żywo.czy może ktoś buduje ten dom w woj mazowieckim i czy udostępnił by mi obejrzenie z bliska- byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

czy napewno koszty dotyczą domku ATLAS II, koszty o ktorych pan , pani pisze stanu surowego otwartego sa naprawde duzo wieksze 220000 to zdecydowanie za mało koszty przewyższają nawet kosztorys z 2011r , jesli mowa o atlasie to gratuluje jesli uda sie pani panu zmiescic w tych planowanych kosztach

 

No i się udało w miarę zmieścić z "zamkniętym" w tej kwocie o której pisałem tzn.

- mam okna ( plastik profil Veka oklejany dwustronnie - na dole 3 szyby a na górze dwie, ale ten najcieplejszy profil, tylko dla tego dwie bo okno "3 szyby" jest dość ciężkie) rolety z pilotami, ale tylko na dole, dachówkę Roben Średzka plus, rynny sam ocynk ( niemalowane), brama garażowa ocieplana z automatyką.

Wszystko to był wybór nie oszczędność (oczywiście "wybór" nie oznacza że nie patrzyłem na koszty).

 

Nie mam :

- drzwi wejściowych - tzn. mam ale z płyty wiórowej :)

- okien w garażu - będą luksfery

- ścianek na poddaszu - strop jest przerobiony na leki i trzeba będzie stawiać ścianki karton-gips, ale za to będą wykończone.

- tarasów z przodu i z tyłu - będą na wiosnę, ale to miałem w ofercie budowy i kosztem będzie tylko beton.

 

Kupiłem też 500m2 wełny 150-tki do ocieplenia poddasza, nie wiem czy wystarczy - najwyżej się dokupi.

Ze względu na likwidację balkonów, w trakcie budowy zmieniła się tez koncepcja lukarn i zostały zbudowane jak "domek kanadyjski" tj. z płyt OSB.

 

Na tą chwilę wydałem dokładnie 220 tys. zł.

 

Z wkładu własnej pracy to wykonałem wspomniany GWC ( przy pomocy dwóch budowlańców), a teraz się zawziąłem i próbuje ocieplać poddasze, wszystkie inne prace były zlecone.

 

Jak ktoś chce zobaczyć to buduję w woj. opolskim a zaglądam tu co prawda nie często, ale chętnie odpowiem na pytania.

 

PS. Dwa domy dalej buduje mój kolega, domek chyba najprostszy z możliwych ( parterówka, dach dwuspadowy, bez garażu, pow. ok. 120 m2) w tej chwili ma już instalacje, tynki i wylane podłaogi, wszystko prócz hyrauliki i podłogi robił sam, przy wsparciu rodziny - mówi że na ta chwilę wydał ok 160 tys. - przez chwilę nic się się nie odzywałem jak mi to powiedział :) - nie wiem jaki projekt. A z drugiej strony - kawałek dalej ktoś wybudował dom Lawenda II i z drugiego źródła wiem że wydał 750tys. także mam nadzieję że jak jakoś znajdę się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...