Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Atlas II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Gość Dariusz

Witam.

Mała uwaga na projekt atlas II. Jest w projektcie torochę (dużo) błędów projektowych. Niektóre wymiary sobie zaprzeczają, dlatego trzeba na wszystko zwracać uwagę (część błędów zgłosiłem- poprawili). Jeszcze jeden chyba najdroższy błąd okucie krokwi narożnych podane jest 4 sztuki nie wszyscy jednak wykonują te elementy, ale jak ktoś musi (lub chce) to potrzeba 3 sztuk- krokiew KN2 jest krótsza i kończy się w powietrzu, anie jakby mała dochodzić do skrzyżowania nadciągów. Jeszcze wyjaśnię to z DD. Jakby ktoś chciał kupić takie mocowanie krokwi to zostało mi 1szt.- w promocyjnej cenie 800zł (blachy i kontownik 10mm gr.). Mogę wykonać cały komplet takich, ew. innych mocowań (wycinane komputerowo-laser).Dolnośląskie koło Głogowa Mail: dswrobel@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała uwaga na projekt atlas II. Jest w projektcie torochę (dużo) błędów projektowych. Niektóre wymiary sobie zaprzeczają, dlatego trzeba na wszystko zwracać uwagę (część błędów zgłosiłem- poprawili). Jeszcze jeden chyba najdroższy błąd okucie krokwi narożnych podane jest 4 sztuki nie wszyscy jednak wykonują te elementy, ale jak ktoś musi (lub chce) to potrzeba 3 sztuk- krokiew KN2 jest krótsza i kończy się w powietrzu, anie jakby mała dochodzić do skrzyżowania nadciągów. Jeszcze wyjaśnię to z DD. Jakby ktoś chciał kupić takie mocowanie krokwi to zostało mi 1szt.- w promocyjnej cenie 800zł (blachy i kontownik 10mm gr.). Mogę wykonać cały komplet takich, ew. innych mocowań (wycinane komputerowo-laser).Dolnośląskie koło Głogowa Mail: dswrobel@o2.pl

 

Witam,

W takim razie czekamy na kontakt. Dziękujemy za uwagę. Jest dla nas bardzo cenna i pozwoli jeszcze bardziej poprawić jakość naszych usług. Dla nas bardzo ważne jest zadowolenie przyszłych domowników Dobrych Domów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała uwaga na projekt atlas II. Jest w projektcie torochę (dużo) błędów projektowych. Niektóre wymiary sobie zaprzeczają, dlatego trzeba na wszystko zwracać uwagę (część błędów zgłosiłem- poprawili). Jeszcze jeden chyba najdroższy błąd okucie krokwi narożnych podane jest 4 sztuki nie wszyscy jednak wykonują te elementy, ale jak ktoś musi (lub chce) to potrzeba 3 sztuk- krokiew KN2 jest krótsza i kończy się w powietrzu, anie jakby mała dochodzić do skrzyżowania nadciągów. Jeszcze wyjaśnię to z DD. Jakby ktoś chciał kupić takie mocowanie krokwi to zostało mi 1szt.- w promocyjnej cenie 800zł (blachy i kontownik 10mm gr.). Mogę wykonać cały komplet takich, ew. innych mocowań (wycinane komputerowo-laser).Dolnośląskie koło Głogowa Mail: dswrobel@o2.pl

 

Witam,

W takim razie czekamy na kontakt. Postaramy się sprawdzić i wyjaśnić problem. Bardzo ważne dla nas jest zadowolenie przyszłych domowników Dobrych Domów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu domu Atlas II na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Piotr

Witam.

Rozpoczeliśmy właśnie budowe domu Atlas II. W projekcie jest błąd w powierzchni dachu ponieważ jest podana wartość z Atlas 235m2 a w Atlas II jest 289m2. Zmian bardzo mało. Stali w projekcie jest prawie 6 ton. Jesteśmy an etapie zbrojenia stropu. Budowa w małopolsce okolica Wadowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozpoczeliśmy właśnie budowe domu Atlas II. W projekcie jest błąd w powierzchni dachu ponieważ jest podana wartość z Atlas 235m2 a w Atlas II jest 289m2. Zmian bardzo mało. Stali w projekcie jest prawie 6 ton. Jesteśmy an etapie zbrojenia stropu. Budowa w małopolsce okolica Wadowic

 

Witam,

Dziękujemy za wpis. Przekażę informację o Pańskiej uwadze projektantom.

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ojro

Czy istnieje możliwość podpiwniczenia Atlasu II, jeżeli tak do gdzie by mogły iść schody. Wydaje mi się, ze w miejscu kotłowni tylko gdzie wtedy przejście z garażu do domu. Czy przerabialiście już taki projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie opracowywaliśmy projektu Atlas II z podpiwniczeniem. Ze swojej strony proponuję zastanowić się nad lokalizacją zejścia do piwnicy w miejscu klatki schodowej. Wejście do gabinetu można zaprojektować od strony pokoju dziennego. Przy takim rozwiązaniu układ funkcjonalny parteru nie ulegnie zmianie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dorota

Czy istnieje możliwość podpiwniczenia Atlasu II, jeżeli tak do gdzie by mogły iść schody. Wydaje mi się, ze w miejscu kotłowni tylko gdzie wtedy przejście z garażu do domu. Czy przerabialiście już taki projekt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dorota

Witam, my jesteśmy w trakcie budowy domu Atlas II z podpiwniczeniem. Zejście do piwnicy mamy w tym samym miejscu co klatka schodowa do góry. Jeżeli chodzi o wejście do garażu to mamy na wprost drzwi wejsciowych ( tak jak było pomieszczenie na kotłownie) a zejscie do piwnicy z zewnątrz mamy zadaszone i zrobione za garazem. Obecnie jesteśmy na etapie szaliwania drugiej płyty, wiec jeszcze troche pracy przed nami. :) W razie pytań podaję maila doriss3@tlen.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, my jesteśmy w trakcie budowy domu Atlas II z podpiwniczeniem. Zejście do piwnicy mamy w tym samym miejscu co klatka schodowa do góry. Jeżeli chodzi o wejście do garażu to mamy na wprost drzwi wejsciowych ( tak jak było pomieszczenie na kotłownie) a zejscie do piwnicy z zewnątrz mamy zadaszone i zrobione za garazem. Obecnie jesteśmy na etapie szaliwania drugiej płyty, wiec jeszcze troche pracy przed nami. :) W razie pytań podaję maila doriss3@tlen.pl

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Wraz z mężem budujemy Atlas II koło Wieliczki. Podpiwniczyliśmy dom pod garażem (około 40 m2)i właśnie tam są schody do piwnicy. Myślę, że to fajne rozwiązanie jeśli ktoś nie chce zmieniać wnętrza domu. Oglądaliśmy juz dom z tym rozwiązaniem i wyglądał świetnie.

 

Pozdrawiam, Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wraz z mężem budujemy Atlas II koło Wieliczki. Podpiwniczyliśmy dom pod garażem (około 40 m2)i właśnie tam są schody do piwnicy. Myślę, że to fajne rozwiązanie jeśli ktoś nie chce zmieniać wnętrza domu. Oglądaliśmy juz dom z tym rozwiązaniem i wyglądał świetnie.

 

Pozdrawiam, Anna

 

Witam,

W takim razie życzymy powodzenia w trakcie budowy i czekamy na zdjęcia. Dodatkowo zachęcam do założenia swojego tematu w kategorii Mój Dziennik Budowy. Sądzę, że innych użytkowników forum zainteresuje przebieg Państwa budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

cholera kupilem projekt niedawno i belka KN2 jest dalej nie wymiarowa co z ta poprawka kto mi odda pieniadze pytam sie????????????????

 

Witam

W celu wyjaśnienia problemu proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszą pracownią - postaramy się jak najszybciej wyjaśnić tę kwestię: tel 71 352 04 40, mail biuro@dobredomy.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Leszek

Witam, jesteśmy z żoną bardzo zainteresowani zakupem tego projektu ale zanim podejmiemy ostateczną decyzję chcielibyśmy obejrzeć dom na żywo, może ktoś buduje ten dom w woj podkarpackim lub małopolskim i umożliwiłby obejrzenie z bliska- bylibyśmy bardzo wdzięczni. Kontakt: leszek.majcher@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Wybudowałem dom według projektu Atlas. Na moim serwisie zamieściłem szereg artykółów dotyczących tej budowy. Znajduje sie tam również ponad 20 filmów z realizacji tej budowy oraz pięciogodzinny kurs dvd o tym jak wybudować dom Atlas. Przyznam, że projekt ten jest jedną z najbardziej ciekawych dla wykonawcy konstrukcji. Zarówno strop z mnogością łuków na zewnątrz budynku jak i więźba, która pozbawiona jest słupów podpierających oraz jak na tak wielki ciężar ma stosunkowo niskie nachylenie dały mi sporo do myślenia. Budynek jednak po wykonaniu prezentuje się wyjątkowo okazale i zdecydowanie bije na głowę inne budowy w sąsiedztwie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Paweł Durski z serwisu "http://www.durski-domy.pl" Jak wybudować dom jednorodzinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość krzysiek

No i się udało w miarę zmieścić z "zamkniętym" w tej kwocie o której pisałem tzn.

- mam okna ( plastik profil Veka oklejany dwustronnie - na dole 3 szyby a na górze dwie, ale ten najcieplejszy profil, tylko dla tego dwie bo okno "3 szyby" jest dość ciężkie) rolety z pilotami, ale tylko na dole, dachówkę Roben Średzka plus, rynny sam ocynk ( niemalowane), brama garażowa ocieplana z automatyką.

Wszystko to był wybór nie oszczędność (oczywiście "wybór" nie oznacza że nie patrzyłem na koszty).

 

Nie mam :

- drzwi wejściowych - tzn. mam ale z płyty wiórowej :)/>

- okien w garażu - będą luksfery

- ścianek na poddaszu - strop jest przerobiony na leki i trzeba będzie stawiać ścianki karton-gips, ale za to będą wykończone.

- tarasów z przodu i z tyłu - będą na wiosnę, ale to miałem w ofercie budowy i kosztem będzie tylko beton.

 

Kupiłem też 500m2 wełny 150-tki do ocieplenia poddasza, nie wiem czy wystarczy - najwyżej się dokupi.

Ze względu na likwidację balkonów, w trakcie budowy zmieniła się tez koncepcja lukarn i zostały zbudowane jak "domek kanadyjski" tj. z płyt OSB.

 

Na tą chwilę wydałem dokładnie 220 tys. zł.

 

Z wkładu własnej pracy to wykonałem wspomniany GWC ( przy pomocy dwóch budowlańców), a teraz się zawziąłem i próbuje ocieplać poddasze, wszystkie inne prace były zlecone.

 

Jak ktoś chce zobaczyć to buduję w woj. opolskim a zaglądam tu co prawda nie często, ale chętnie odpowiem na pytania.

 

PS. Dwa domy dalej buduje mój kolega, domek chyba najprostszy z możliwych ( parterówka, dach dwuspadowy, bez garażu, pow. ok. 120 m2) w tej chwili ma już instalacje, tynki i wylane podłaogi, wszystko prócz hyrauliki i podłogi robił sam, przy wsparciu rodziny - mówi że na ta chwilę wydał ok 160 tys. - przez chwilę nic się się nie odzywałem jak mi to powiedział :)/> - nie wiem jaki projekt. A z drugiej strony - kawałek dalej ktoś wybudował dom Lawenda II i z drugiego źródła wiem że wydał 750tys. także mam nadzieję że jak jakoś znajdę się w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek

WITAM MAM ZAMIAR KUPIĆ PROJEKT ATLAS II CZY BYŁA BY MOŻLIWOŚĆ POOGLĄDANIA DOMU PRZEZ PANA WYBUDOWANEGO MÓJ ADRES

krzysztof@transport-siedlecki.pl z góry dziękuje .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Czy można zobaczyć taki gotowy domek gdzieś w podlaskiem ? okolice Łomży, Białegostoku, Ostrołęki, Ełku ?

Prosze o kontakt: pawel (malpka) parzych.eu lub tel. 665022142

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,Wraz z mężem budujemy Atlas II koło Wieliczki. Podpiwniczyliśmy dom pod garażem (około 40 m2)i właśnie tam są schody do piwnicy. Myślę, że to fajne rozwiązanie jeśli ktoś nie chce zmieniać wnętrza domu. Oglądaliśmy juz dom z tym rozwiązaniem i wyglądał świetnie.Pozdrawiam, Anna

Czy ma ktos z Państwa kontakt do Pani Anny z Wieliczki - jestesmy zainteresowani Atlasem II Prosze o kontakt na maila tommy1980@wp.pl lub telefon 605125979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...