Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Helena


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dom prezentuje się pięknie. Mimo, że powierzchniowo nie jest ogromny, z zewnątrz wygląda na bardzo okazały.

Na parterze ciekawa sypialnia (lekko ukryta od głównego ciągu komunikacyjnego). Przestrzeń salon - jadalnia -kuchnia nieco bym zmianiła (m.in. poszerzając salon w prawo, choć nie wiem czy tak sie da zrobić - kłopot z zadaszeniem).

Zabudowany z 2 stron duży taras daje komfort prywatności, no i ten zewnętrzny kominek :-).

Na piętrze faktycznie małe pokoiki. Chyba połączyłabym pomieszczenia 2/4 i 2/5, a 2/2 poszerzyła o korytarzyk (może jakoś zmieściłyby się drzwi do łazienki (bliżej schodów).

Ogólnie mówiąc bardzo ciekawy projekt. Na razie jest u mnie "number one", aczkolwiek troche obawiam się kosztów, (a kosztorysu na razie brak bo to świeży projekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem w trakcie poszukiwaniu projektu i jak na razie jest to numer jeden, jak dla mnie to sypialnia na dple jest troszkę za duża wstawił bym tam garderobę i kominek przesunął w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Dzis zainteresowalismy się tym domem. Rzeczywiście jest ładny i funkcjonalny chodziło mi o to żeby był pokój sypialny na dole i miejsca na 2 samochody w garażu + nieduża góra dla dzieciaków i duży taras. Ciekawi mnie czy można zrobić pod schodami przejscie z garażu do domu oraz pokombinować z mniejscem na spiżarnie. Moze ktoś sie zdecydował na ten domek w okolicy Warszawy i ma jakieś fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis zainteresowalismy się tym domem. Rzeczywiście jest ładny i funkcjonalny chodziło mi o to żeby był pokój sypialny na dole i miejsca na 2 samochody w garażu + nieduża góra dla dzieciaków i duży taras. Ciekawi mnie czy można zrobić pod schodami przejscie z garażu do domu oraz pokombinować z mniejscem na spiżarnie. Moze ktoś sie zdecydował na ten domek w okolicy Warszawy i ma jakieś fotki ?

 

Witam,

Odpowiadając na Państwa pytanie dotyczące doprojektowania przejścia z części mieszkalnej do garażu to niestety pod schodami jest za nisko, by można tam było zaprojektować korytarz.

Odnośnie doprojektowania spiżarni to wszelkie zmiany w projekcie można nanieść w ramach jego adaptacji. Koszt i termin wprowadzenia zmian ustalają Państwo indywidualnie z architektem adaptującym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Dzien dobry.Ktoś posiada może inne rozwiązania z tego domu? Odnośnie spiżarni obok kuchni?

jesteśmy bardzo zainteresowani budowa tego domu ale teżż chciałabym" poszerzyć piętro o 10-15m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Chciałabym Państwa zachęcić do umieszczania zdjęć z realizacji projektu domu Helena na naszym forum.

Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 31-ego maja 2012!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Tak jestem w trakcie, planuję zakończenie na koniec 2014
witam. czy można prosić o adres mailowy? chciałbym zadać kilka pytań.

będę wdzięczna za podanie kontaktu, bardzo mocno rozważam zakup projektu : justyna.jadowska@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam , kupiłam projekt i wydaję fortuną na adaptację.

Dach zaprojektowany dla 1 strefy śniegowo/wiatrowej - np. Kraków jest w strefie 3

Stropy terriva i więźba prefabrykowana to kolejne niestandartowe rozwiązania, i sciany z silici ( jeśli dobrze piszę nazwę)

Zmieniam kąt dachu na 35' i więźbę na tradycyjną, odcinam tylne skrzydło by było ciut taniej  w budowie, w lewym skrzydle otwarty na jadalnię salon, a nad nim antresola :), częściowe wykorzystanie powierzchni nad garażem na pralnie, suszarnie i garderobę. z tyłu nad odciętym skrzydłem powstaje mały balkon. Dużó zmian ale charakter elewacji frontowej zachowany :) a i dodam że garaż jest maławy, na styk auta się będą mieścić, ale już nie zmianiam, bo dach wyjdzie ogromny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupiłam projekt i wydaję fortuną na adaptację.

Dach zaprojektowany dla 1 strefy śniegowo/wiatrowej - np. Kraków jest w strefie 3

Stropy terriva i więźba prefabrykowana to kolejne niestandartowe rozwiązania, i sciany z silici ( jeśli dobrze piszę nazwę)

Zmieniam kąt dachu na 35' i więźbę na tradycyjną, odcinam tylne skrzydło by było ciut taniej  w budowie, w lewym skrzydle otwarty na jadalnię salon, a nad nim antresola :), częściowe wykorzystanie powierzchni nad garażem na pralnie, suszarnie i garderobę. z tyłu nad odciętym skrzydłem powstaje mały balkon. Dużó zmian ale charakter elewacji frontowej zachowany :) a i dodam że garaż jest maławy, na styk auta się będą mieścić, ale już nie zmianiam, bo dach wyjdzie ogromny...

Witam

Adaptacja projektu niestety zawsze jest elementem obowiązkowym - konstruktor/projektant musi przyjąć jakieś założenia dotyczące chociażby stref klimatycznych, obciążeń śniegiem, wiatrem do wykonania obliczeń elementów konstrukcyjnych. Od zawsze koryguje się to na etapie adaptacji - taka jest kolej w przypadku zakupu projektu gotowego.

Co do silikatów na ściany konstrukcyjne - jest to bardzo często stosowany materiał, podobnie jak i strop gęstożebrowy Teriva. 

W projekcie jako podstawowe rozwiązanie zaprojektowana została tradycyjna więźba dachowa, więźba prefabrykowana firmy Mitek dołączona została jako opcja dodatkowa, gdyby klient się na takową zdecydował. Nie bardzo rozumiem, dlaczego wykonuje Pani ponowny projekt tradycyjnej więźby dachowej dla domu Helena. Może to jakieś przeoczenie ze strony architekta adaptującego?

W razie wątpliwości czy zastrzeżeń do dokumentacji - proszę o kontakt na adres info@dobredomy.pl. Nasi architekci pozostają do Państwa dyspozycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

mieszkam również w 3 strefie śniegowej a chciałam kupić ten projekt, lecz obawiam się dodatkowych kosztów związanych z adaptacją.

Witam

Każdy projekt, bez względu na lokalizację budowy, musi zostać zaadaptowany do lokalnych warunków nie tylko klimatycznych ale również gruntowych, do warunków zabudowy wydanych dla danej działki, do oczekiwań Inwestora. Nie da się tego uniknąć, kupując projekt gotowy należy się liczyć z kosztami jego adaptacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...