Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Alfa II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Czy ktoś może buduje Alfę? Byłabym wdzięczna za kilka fotek z budowy lub jakieś wskazówki...

 

Witam, mam zamiar zbudować taki dom,ciekawe rozmieszczenie pomieszczeń i interesujący wygląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, czy w projekcie można dokonać zrobić poddasze użytkowe? (np. przejście z pokoju lub łazienki na górze na strych, który mógłby służyć jako pralnio-suszarnia)?

 

Witam,

W projekcie Alfa II nad garażem nie ma zaprojektowanego stropu. W związku z tym, aby wygospodarować stryszek, należy doprojektować strop nad garażem i dodatkowo podnieść dach do góry. Są to dość poważne zmiany konstrukcyjne, które należy nanieść w projekcie w ramach jego adaptacji. Zmiany powinien nanieść architekt adaptujący lub mogą Państwo zlecić naszej pracowni. W przypadku zainteresowania możliwością skorzystania z naszych usług proszę o kontakt mailowy na adres: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy w projekcie Alfa istnieje możliwość zmniejszenia jego powierzchni użytkowej do 140 m? Przykładowo, przez minimalne skrócenie pokoju dziennego?

 

Witam,

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian w projekcie gotowym w ramach adaptacji projektu. Od naszej pracowni otrzyma Pani zgodę na zmiany, a na jej podstawie architekt adaptujący będzie mógł nanieść zmiany. Z nim ustala Pani koszt oraz termin ich wprowadzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zdecydowaliśmy się na Alfę II. Ostatecznie wprowadziliśmy kilka niewielkich zmian. Mam nadzieje, że uda nam się zacząć jeszcze w tym roku. Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś uwagi co do tego projektu i samej budowy proszę o podzielenie się nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Agata

My tez "naszą" Alfę trochę ulepszyliśmy.

Zamieniłam na poddaszu pokój z łazienką, dzięki czemu w łazience mam okna dachowe a w pokoju normalne.

Doprojektowałam balkon i piwnicę (przedłużyłam klatkę schodową).

Zamiast szafy na dole koło łazienki zrobiłam małą toaletę (kibelek i umywalka).

To tyle z takich większych zmian, reszta to juz drobiazgi.

Budowę zaczynamy 1.06. :)

Jeżeli ktoś jeszce buduje lub ma zamiar to zapraszam do pogadania na priv agata99222@gazeta.pl

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miezczysław

Czyli dołożyliście okna dachowe ? Który pokój zamieniliście z łazienką ??

My też zamierzamy ruszyć z budowa może w lipcu, w tym roku niestety tylko fundamenty wylejemy.

Jeżeli macie jakies jeszcze zmiany to piszcie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata

W projekcie alfa II na poddaszu jeden z pokoi ma okna dachowe a obok jest łazienka z normalnym oknem. Zmieniliśmy przeznaczenie tych pomieszczeń.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław

Acha w naszym projekcie nie ma okiem dachowych ale też zamienimy pokój z łazienką to będzie większa łazienka :)

Ze zmian to jeszcze chcę powiększyć pomieszczenie gospodarcze zmniejszając jeden pokój, zamiast okna w pomieszczeniu gospodarczym będą drzwi, do pokojów na górze szersze okna, i ogrzewanie na paliwo stałe.

Gdzie wasz domek będziecie budować ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tośka

Nasze zmiany w projekcie:

- zlikwidowaliśmy podcienie dzięki temu powiększyła się powierzchnia sypialni i łazienki, którą podzieliliśmy na łazienkę połączoną z sypialnią oraz małą ubikację dla gości z wejściem z przedpokoju

- zaprojektowaliśmy spiżarkę pod schodami

- zamieniliśmy okno zwykłe w jadalni na okno tarasowe

Zastanawiamy się nad oknami balkonowymi na poddaszu, czy zaprojektować balkon czy zamienić na zwykłe okno?

Jeśli chodzi o elementy elewacyjne, zastanawiamy się czy nie zrezygnować z podpór na narożnikach domu.

Bardzo proszę o uwagi i ewentualnie jakieś inne pomysły :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata

Budujemy ok. 20 km od Krakowa.

My kotłownię przenieśliśmy do piwnicy a w miejscu gdzie była projektowana zrobimy spiżarnię/graciarnię :)

Mnie równiez nie podoba się ta wnęka na parterze, chciałam ja zlikwidować ale architekt mnie przekonał że dzięki temu dom ma ciekawy wygląd... Jednak szkoda mi tej nie wykorzystanej powierzchni.

Aha, z jadalni też mamy wyjście na taras, natomiast to w salonie skróciliśmy do normalnego (150cm wys)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tośka

My budujemy ok. 120 km od Krakowa :)

Dobry pomysł z kotłownią pod schodami. Tam mógłby się zmieścić piec na paliwo stałe. Chyba poważnie się nad tym zastanowimy :) Czy myśleliście nad zaprojektowaniem stropu w garażu? Może warto byłoby nad tak dużym garażem zaprojektować coś na wzór strychu?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Witam. My budujemy 80 km od krakowa. Zmiany:

 

1. Łazienka na parterze 2,5x2,5 metra

2. Kotłownia zamiast sypialni na parterze

3. Zadaszenie wnęki od południa w podobny sposób jak w pojekcie zodiak3 z dobrych domów

4. Przesuwne drzwi tarasowe 3m zamiast drzwi i okna

5. Zmiana łazienki z sypialnią na piętrze

6. Na końcu korytarza na piętrze wygospodarujemy miejsce na składzik.

7. Trochę szerszy garaż

8. Kąt dachu domu i garażu 35stopni

9. Likwidacja kotłowni dzięki temu mamy miejsca na sporą szafę przesuwną w sypialni i większą kotłownię (kotłownia w drugiej sypialni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Witam. My budujemy 80 km od krakowa. Zmiany:

 

1. Łazienka na parterze 2,5x2,5 metra

2. Kotłownia zamiast sypialni na parterze

3. Zadaszenie wnęki od południa w podobny sposób jak w pojekcie zodiak3 z dobrych domów

4. Przesuwne drzwi tarasowe 3m zamiast drzwi i okna

5. Zmiana łazienki z sypialnią na piętrze

6. Na końcu korytarza na piętrze wygospodarujemy miejsce na składzik.

7. Trochę szerszy garaż

8. Kąt dachu domu i garażu 35stopni

9. Likwidacja kotłowni dzięki temu mamy miejsca na sporą szafę przesuwną w sypialni i większą kotłownię (kotłownia w drugiej sypialni)

 

10. Zrobilismy strych na drewnianych legarach nad garażem ten w porojekcie jest wogole nie przemyślany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław

Nasze zmiany w projekcie:

- zlikwidowaliśmy podcienie dzięki temu powiększyła się powierzchnia sypialni i łazienki, którą podzieliliśmy na łazienkę połączoną z sypialnią oraz małą ubikację dla gości z wejściem z przedpokoju

- zaprojektowaliśmy spiżarkę pod schodami

- zamieniliśmy okno zwykłe w jadalni na okno tarasowe

Zastanawiamy się nad oknami balkonowymi na poddaszu, czy zaprojektować balkon czy zamienić na zwykłe okno?

Jeśli chodzi o elementy elewacyjne, zastanawiamy się czy nie zrezygnować z podpór na narożnikach domu.

Bardzo proszę o uwagi i ewentualnie jakieś inne pomysły :)

Pozdrawiam :)

 

Witaj Tośka

Ja zaprojektuję zwykłe okna na poddaszu bez balkonu i bez drzwi balkonowych, robię tak bo fachowcy mówili ze balkon będzie ciągnął zimno.

A z tymi podporami to jak to jest ?? Ja w projekcie widzę podporę z tyłu domu jedna i dwie co trzymają daszek.. więcej chyba nie ma ??

Ja zamiast drewnianych podpór zastosuje betonowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tośka

Witaj Tośka

Ja zaprojektuję zwykłe okna na poddaszu bez balkonu i bez drzwi balkonowych, robię tak bo fachowcy mówili ze balkon będzie ciągnął zimno.

A z tymi podporami to jak to jest ?? Ja w projekcie widzę podporę z tyłu domu jedna i dwie co trzymają daszek.. więcej chyba nie ma ??

Ja zamiast drewnianych podpór zastosuje betonowe.

 

Pozdrawiam

 

Witam :)

 

My pewnie tez zostaniemy przy zwykłych oknach. Również usłyszeliśmy opinię, że balkony tworzą coś w rodzaju mostka termicznego, którym ucieka ciepło. Zastanawiam się tylko czy będzie wystarczająca ilość światła w pokojach i jaki wymiar okien zaprojektować?

 

Jeśli chodzi o podpory przy wejściu do domu też będą betonowe - wydają się być bardziej praktyczne. Zrezygnujemy chyba z podpór na narożnikach domu i garażu (w sumie sześć), też ze względów praktycznych - mimo że w dość klasycznym wyglądzie alfy II, są one dużą ozdobą.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Mieczysław

Witam

Jak tam wasze budowy? Ma ktoś może jakieś zdjęcia?

My już czekamy na pozwolenie :D

Proszę o jakieś fotki tu na forum lub na maila: prv.mietek@op.pl

 

Pozdrawiam,

Mieczysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

My już budujemy, ale bardzo nam się wszystko opóźniło ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Musieliśmy zrezygnować z piwnicy :(

Budujemy z pustaków leier 25 p+w.

Dach planujemy z dachówki ceramicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...