Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Dawid II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość 123loveme

Po przejrzeniu setek, jeśli nie tysięcy projektów, projekt ten znalazł się w piątce, które powaznie rozważam do realizacji. Ma on bardzo wazne elementy, bez których nie wyobrażam sobie komfortowego życia w nowo wybudowanym domu.

1. Garderoba przy wejściu, której dodatkowym plusem jest, że jest śluzą do garażu.

2. Spiżarnia, wprawdzie nieduża, ale bardzo wazna i nieodzowna przy kuchni.

3. Kotłownia z bezpośrednim wejściem z dworu, niezbędna do funkcjonowania na terenie wiejskim (opał gromadzony w postaci peletów/drewna/groszku itp na miejscu i pod ręką z dostawą nie przez pomieszczenia mieszkalne)

4. Ganek cofnięty w podcień - nie kapie na głowę przy otwieraniu drzwi.

5. Narożne okno w kuchni z widokiem na wejście do domu.

6. Podcień w salonie z duzą ilością przeszklenia i panoramicznym widokiem na ogród.

7. Niebanalne rozplanowanie parteru - fajne zakątki i zaułki - a w podcieniu miejsce na letnie kolacje przy lampce wyśmienitego portugalskiego vinho verde.

8. Kuchnia na tyle otwarta i blisko, że nie męczy wędrówkami po zapomniane do kolacji drobiazgi, a jednocześnie wyposażona w drzwi przesuwne (zawsze takie planowałam), by w razie potrzeby (acch te polskie przysmaki) odciąć ją od reszty mieszkania.

9. Miejsce nad garażem na biuro, do którego w razie potrzeby mogę zrobić wejście po schodach od zewnątrz.

10. Nowoczesna, schludna architektura pozbawiona zbędnych, podrażających budowę esów floresów.

Hmm, chyba wystarczy:)

Jedna sprawa mnie jeszcze tylko męczy, czy nad jadalnią dałoby się zrobić pustkę, oznacza to usunięcie części stropu i inny układ pomieszczeń na górze, by można było zawiesić elegancki żyrandol nad stołem w jadalni?

Serdecznie pozdrawiam autorów, panią Martę i pana Marcina, i gratuluję kunsztu.

123love

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu setek, jeśli nie tysięcy projektów, projekt ten znalazł się w piątce, które powaznie rozważam do realizacji. Ma on bardzo wazne elementy, bez których nie wyobrażam sobie komfortowego życia w nowo wybudowanym domu. 1. Garderoba przy wejściu, której dodatkowym plusem jest, że jest śluzą do garażu. 2. Spiżarnia, wprawdzie nieduża, ale bardzo wazna i nieodzowna przy kuchni. 3. Kotłownia z bezpośrednim wejściem z dworu, niezbędna do funkcjonowania na terenie wiejskim (opał gromadzony w postaci peletów/drewna/groszku itp na miejscu i pod ręką z dostawą nie przez pomieszczenia mieszkalne) 4. Ganek cofnięty w podcień - nie kapie na głowę przy otwieraniu drzwi. 5. Narożne okno w kuchni z widokiem na wejście do domu. 6. Podcień w salonie z duzą ilością przeszklenia i panoramicznym widokiem na ogród. 7. Niebanalne rozplanowanie parteru - fajne zakątki i zaułki - a w podcieniu miejsce na letnie kolacje przy lampce wyśmienitego portugalskiego vinho verde. 8. Kuchnia na tyle otwarta i blisko, że nie męczy wędrówkami po zapomniane do kolacji drobiazgi, a jednocześnie wyposażona w drzwi przesuwne (zawsze takie planowałam), by w razie potrzeby (acch te polskie przysmaki) odciąć ją od reszty mieszkania. 9. Miejsce nad garażem na biuro, do którego w razie potrzeby mogę zrobić wejście po schodach od zewnątrz. 10. Nowoczesna, schludna architektura pozbawiona zbędnych, podrażających budowę esów floresów. Hmm, chyba wystarczy:) Jedna sprawa mnie jeszcze tylko męczy, czy nad jadalnią dałoby się zrobić pustkę, oznacza to usunięcie części stropu i inny układ pomieszczeń na górze, by można było zawiesić elegancki żyrandol nad stołem w jadalni? Serdecznie pozdrawiam autorów, panią Martę i pana Marcina, i gratuluję kunsztu. 123love Renata

Witam

Dziękujemy za bardzo miła opinię na temat naszego projektu i cieszymy się, że tak precyzyjnie udaje nam się trafić w gusta naszych Klientów :)

Co do zaproponowanej przez Panią zmiany to jest ona możliwa do wprowadzenia. Oznacza  jednak rezygnację z jednej sypialni. Zmianę najlepiej nanieść na projekt na etapie jego adaptacji, we współpracy z architektem adaptującym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Kasina

Witam! Mam pytanie czy jest możliwe wybudowanie tego domu w bardziej tradycyjnej stylizacji jak np. ATOS. Czy jest inna wersja tego projektu.

Ludzie! ręcę opadają, przecież ten projket jest już z wersji tradycyjnej, wręcz babcinej,ubolewam,że nie ma go  wersji nowoczesnej, świat idzie do przodu ,a wszędzie te same nudne domy dla babci Stasi i wujka Zenka, jak się komuś nie podoba niech zatrudni architekta i zapłaci, jak dla mnie projekt jest w wersji bardzo... tradycyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ręcę opadają, przecież ten projket jest już z wersji tradycyjnej, wręcz babcinej,ubolewam,że nie ma go  wersji nowoczesnej, świat idzie do przodu ,a wszędzie te same nudne domy dla babci Stasi i wujka Zenka, jak się komuś nie podoba niech zatrudni architekta i zapłaci, jak dla mnie projekt jest w wersji bardzo... tradycyjnej

Witam

Nie przewidujemy domu Dawid II w wersji "bardziej tradycyjnej". Oczywiście na etapie adaptacji projektu można dowolnie dostosować stylistykę budynku do indywidualnych preferencji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Gość

Witam , obejrzałam rysunki budowlane tego projektu i jestem zadziwiona niektórymi rozwiazaniami, wręcz błędami budowlanymi. Dom jest mały i można zdecydowanie taniej go zaprojektować niż to uczyniono. Płyta żelbetowa jako strop ? a do tego aż 20 cm ? przecież to najdroższy z mozliwych stropów. słupy zewnętrzne podpierające piętro , w podcieniu od strony salonu i w podcieniu przy wejściu są wykonane w technologi żelbetowej a nie ocieplone z jednej strony. przecież każdy architekt wie że istnieje cos takiego jak mostki termiczne i w tych punktach takowe własnie się znalazły to ogromna strata ciepła ale przede wszystkim grzyb po paru latach. Ławy fundamentowe bardzo szerokie a to przecież duze koszty i każde 5 cm szerokości ławy to dziesiatki kilkogramów stali zbrojeniowej i betonu. Podciąg nad wejściem głównym będzie gigantyczny i bardzo kosztowny, bo przecież dźwiga cała ścianę szczytową . To tylko kilka przykładów. Co do wnętrza to zdecydowanie brzydka i przede wszystkim cieżka klatka schodowa , mogłaby być drewniana i widoczna z salonu. Kominek na siłę wciśnięty, zastanawiam się jak bedzie wyglądał bok tej kanapy po paru miesiacach palenia bo jest w odległosci pewnie 0,5 metra od rozgrzanej szyby kominka. Spiżarnia powinna być pojemna i chłodna, jest mała i w srodku domu czyli bardzo tam ciepło. a na koniec zastanawia mnie stosunek powierzchni technicznych do mieszkalnych prawie 30 m kw zajmuje to w czym sie nie mieszka. a no i szafa w sypialni małzeńskiej ma głębokość ok 40 cm i stoi pod skosem czyli to tak na prawdę szafka z półkami , i małzeństwo na pewwno nie pomieści w niej swoich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , obejrzałam rysunki budowlane tego projektu i jestem zadziwiona niektórymi rozwiazaniami, wręcz błędami budowlanymi. Dom jest mały i można zdecydowanie taniej go zaprojektować niż to uczyniono. Płyta żelbetowa jako strop ? a do tego aż 20 cm ? przecież to najdroższy z mozliwych stropów. słupy zewnętrzne podpierające piętro , w podcieniu od strony salonu i w podcieniu przy wejściu są wykonane w technologi żelbetowej a nie ocieplone z jednej strony. przecież każdy architekt wie że istnieje cos takiego jak mostki termiczne i w tych punktach takowe własnie się znalazły to ogromna strata ciepła ale przede wszystkim grzyb po paru latach. Ławy fundamentowe bardzo szerokie a to przecież duze koszty i każde 5 cm szerokości ławy to dziesiatki kilkogramów stali zbrojeniowej i betonu. Podciąg nad wejściem głównym będzie gigantyczny i bardzo kosztowny, bo przecież dźwiga cała ścianę szczytową . To tylko kilka przykładów. Co do wnętrza to zdecydowanie brzydka i przede wszystkim cieżka klatka schodowa , mogłaby być drewniana i widoczna z salonu. Kominek na siłę wciśnięty, zastanawiam się jak bedzie wyglądał bok tej kanapy po paru miesiacach palenia bo jest w odległosci pewnie 0,5 metra od rozgrzanej szyby kominka. Spiżarnia powinna być pojemna i chłodna, jest mała i w srodku domu czyli bardzo tam ciepło. a na koniec zastanawia mnie stosunek powierzchni technicznych do mieszkalnych prawie 30 m kw zajmuje to w czym sie nie mieszka. a no i szafa w sypialni małzeńskiej ma głębokość ok 40 cm i stoi pod skosem czyli to tak na prawdę szafka z półkami , i małzeństwo na pewwno nie pomieści w niej swoich rzeczy.

Witam

Dziękujemy za Pani opinię na temat projektu Dawid II - każda uwaga/sugestia jest dla nas cenna.

 

Co do kwestii "błędów" które według Pani znajdują się w projekcie - proszę o kontakt bezpośrednio z architektami pod adresem mailowym info@dobredomy.pl - bardzo chętnie się im przyjrzymy i jeśli będzie to uzasadnione -  odpowiednio skorygujemy.

Każdy element konstrukcji budynku (stropy, podciągi, fundamenty) projektowany jest przez osobę z odpowiednią wiedzą techniczną, popartą wymaganymi uprawnieniami, jego dobór poprzedzony jest odpowiednimi obliczeniami, analizami. Nigdy nie jest to przypadkowy wybór.

 

Jeśli zaś chodzi o estetkę i funkcjonalność - wszystko to rzecz gustu.  Mamy tak bogatą ofertę domów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli potrzebuje Pani domu bardziej przestronnego, o innym układzie funkcjonalnym - zachęcam do zapoznania się z innymi projektami. Staramy się przygotować coś dla każdego - również dla osób, które potrzebują domu małego, prostego w formie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można dom poszerzyć o 1m? Jakie są tego dodatkowe koszty?

Witam

Istnieje możliwość poszerzenia domu. Będzie się to jednak wiązało przeprojektowaniem całej konstrukcji budynku, zmieni się np. rozpiętość więźby dachowej.

W sprawie poznania kosztów dokonania przeprojektowania przez naszą pracownię  bardzo proszę o wysłanie wiadomości z krótkim opisem planowanych zmian na adres info@dobredomy.pl.

W ciągu 1-3 dni przygotujemy wycenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...