Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Blanka II


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość janiszewska

Dzień dobry

Czy jest możliwość likwidacji tego wykuszu przy jadalni jakie byłyby wymiary tego pomieszczenia czy mogę prosić o wysłanie wymiarów i zestawienia materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Czy jest możliwość likwidacji tego wykuszu przy jadalni jakie byłyby wymiary tego pomieszczenia czy mogę prosić o wysłanie wymiarów i zestawienia materiałów

Witam

Na etapie adaptacji projektu można zrezygnować z wykusza w jadalni - wówczas budynek zwęzi się o 90cm. Proszę o podanie adresu mailowego - podeślemy szczegółowe rysunki oraz zestawienia kosztorysowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janiszewska

Dzień dobry Czy jest możliwość likwidacji tego wykuszu przy jadalni jakie byłyby wymiary tego pomieszczenia czy mogę prosić o wysłanie wymiarów i zestawienia materiałów
Witam Na etapie adaptacji projektu można zrezygnować z wykusza w jadalni - wówczas budynek zwęzi się o 90cm. Proszę o podanie adresu mailowego - podeślemy szczegółowe rysunki oraz zestawienia kosztorysowe.   Pozdrawiam

Mój adres janiszewscyjt@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Jolanta

Witam, pytam o wersje podstawową, czy jest możliwość powiększenia kuchni tzn przesunięcia sciany nośnej w prawo do szerokosci wykuszy w jadalni? I powiększenie pokoju 9,3m2 oraz lazienki i pokoju 10,8m2 (również chodzi mi o sćiane nośną) w lewo do szerokości garażu. Ile mogą wynosić koszta takich zmian? Prosilbym rownież o wysłanie wymiarów i zestawienia materiałów. Mój email jolantapiast23@gmail.com  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytam o wersje podstawową, czy jest możliwość powiększenia kuchni tzn przesunięcia sciany nośnej w prawo do szerokosci wykuszy w jadalni? I powiększenie pokoju 9,3m2 oraz lazienki i pokoju 10,8m2 (również chodzi mi o sćiane nośną) w lewo do szerokości garażu. Ile mogą wynosić koszta takich zmian? Prosilbym rownież o wysłanie wymiarów i zestawienia materiałów. Mój email jolantapiast23@gmail.com  Pozdrawiam

Witam

Zapytanie przekazałam do architektów - proszę oczekiwać odpowiedzi na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon

Witam,

Planuje budowę Blanki II za 2/3 miesiące, jeśli ktoś zaczyna również lub już buduje a może skończył, proszę o kontakt

Dodam, że planuje powiększyć garaż na dwa stanowiska.

szymon.wlazlo@wp.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Czy istnieje możliwość adaptacji strychu na pomieszczenia mieszkalne + łazienka? Pytanie czy istnieje też możliwość poszerzenia domu jakies 2,3 metry aby zwiększyć powierzchnię pokojów bocznych ( te "nad" garażem" ) jak i połączenia jednego pokoju z salonem?

ka-robert@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy istnieje możliwość adaptacji strychu na pomieszczenia mieszkalne + łazienka? Pytanie czy istnieje też możliwość poszerzenia domu jakies 2,3 metry aby zwiększyć powierzchnię pokojów bocznych ( te "nad" garażem" ) jak i połączenia jednego pokoju z salonem? ka-robert@wp.pl

Witam

Zapytanie przekazują do architektów - proszę oczekiwać odpowiedzi na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie!

Czy jest możliwa adaptacja projektu BlankaII do działki o szerokości 18m?

monikadyki@gmail.com)

Witam

Niestety nie ma takiej możliwości - konieczne byłoby zwężenie budynku o prawie 4m przez co  straci on na swojej funkcjonalności. Proponuję poszukać gotowego projektu typowego na wąską działkę: https://www.dobredomy.pl/projekty/domy-na-waska-dzialke/ 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Ewelina

Witam serdecznie. Bardzo podoba nam się ten projekt. Jest nowoczesny i ma bardzo funkcjonalny układ jak na swoje małe gabaryty. Proszę o przesłanie kosztorysu budowy stanu deweloperskiego i dokładnych wymiarów poszczególnych pomieszczeń. Czy istnieje możliwość poszerzenia budynku od strony pokoi i łazienki (tak aby każde z pomieszczeń zyskało około 2-3 m2? I proszę o zaproponowanie rozwiązania wejscia do garażu od wewnątrz domu. Jesli ktoś buduje już ten dom fajnie by bylo wrzucić jakieś fotki i podzielić się doświadczeniem. Pozdrawiam. Ewelina.     audio_top@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest możliwość wykonania antresoli tak, aby przestrzeń na pokojem dziennym była otwarta na całej wysokości. Jaka byłaby wtedy wysokość drugiego poziomu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Bardzo podoba nam się ten projekt. Jest nowoczesny i ma bardzo funkcjonalny układ jak na swoje małe gabaryty. Proszę o przesłanie kosztorysu budowy stanu deweloperskiego i dokładnych wymiarów poszczególnych pomieszczeń. Czy istnieje możliwość poszerzenia budynku od strony pokoi i łazienki (tak aby każde z pomieszczeń zyskało około 2-3 m2? I proszę o zaproponowanie rozwiązania wejscia do garażu od wewnątrz domu. Jesli ktoś buduje już ten dom fajnie by bylo wrzucić jakieś fotki i podzielić się doświadczeniem. Pozdrawiam. Ewelina.     audio_top@op.pl

Witam

 

Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.

 

Najlepiej poszerzyć dom po stronie sypialni i garażu o około 1,5m poszerzając również garaż. Wówczas można zmienić układ funkcjonalny pokoi i łazienki w taki sposób aby uzyskać wejście do garażu z wiatrołapu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest możliwość wykonania antresoli tak, aby przestrzeń na pokojem dziennym była otwarta na całej wysokości. Jaka byłaby wtedy wysokość drugiego poziomu?

 

Pozdrawiam

Witam

Można zlikwidować strop żelbetowy nad parterem w strefie pokoju dziennego i otrzymać w ten sposób przestrzeń otwartą do samego dachu. Rozpiętość dachu jest jednak dość duża w związku z czym należy się liczyć z pojawieniem się drewnianych elementów więźby dachowej ( jętek, kleszczy, wieszaków ) w tej przestrzeni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minimalna szerokość działki, wynikająca z konieczności zachowania odległości ścian budynku od granicy działki, określonych w Warunkach Technicznych, wynosi 21,22m. W związku z tym, konieczne byłoby wprowadzenie zmian w projekcie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie okna w wykuszu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość mirek

Witam. Minimalna szerokość działki, wynikająca z konieczności zachowania odległości ścian budynku od granicy działki, określonych w Warunkach Technicznych, wynosi 21,22m. W związku z tym, konieczne byłoby wprowadzenie zmian w projekcie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie okna w wykuszu. Pozdrawiam

Witam, dziękuję za odpowiedź. Wykusz bardzo mi się podoba. Czy możliwe jest wprowadzenie zmian w projekcie, polegające na "wyrównaniu" garażu i wnęki do linii budynku? m.bursa@wp.plPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź. Wykusz bardzo mi się podoba. Czy możliwe jest wprowadzenie zmian w projekcie, polegające na "wyrównaniu" garażu i wnęki do linii budynku? m.bursa@wp.pl Pozdrawiam

Witam, rozumiem że chce Pan usytuować garaż z boku budynku.

Taka zmiana jest możliwa do zaprojektowania, ale trzeba pamiętać, że zwiększy się wymagana szerokość działki.

Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu.

Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Witam,

 

Buduje Blankę II, powiększam salon,z dwóch pokoi zrobię sypialnie z garderobą,w trzecim pokoju biuro i uwaga na górze dwa pokoje na lekkich schodach :)

 

Ciekawy projekt się klaruje, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Mam na razie zero ale jak  ktoś potrzebuje porady proszę zostawić swój mail

 

Pozdrawiam

SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Panie Szymonie, czy można prosić jakieś zdjęcia z realizacji?

W jakiej części Polski Pan buduje Blankę? 

 

 

Witam,

 

Proszę zostawić adres email na stronie, jestem z Dolnego Śląska

 

Pozdrawiam

SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...