Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Justynian


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Czy kotłownia jest wystarczająco duża aby zainstalować piec na ekogroszek?

Witam

W projekcie Justynian zaprojektowano ogrzewanie gazowe, stąd takie małe wymiary pomieszczenia gospodarczego. W przypadku pieca na ekogroszek (w ogóle na paliwo stałe) nie ma konkretnych wymogów co do wielkości kotłowni. Należy jednak zapoznać się z wytycznymi producenta dotyczącymi minimalnej wymaganej powierzchni zapewniającej komfort oraz bezpieczeństwo obsługi i lokalizacji danego typu pieca. Należy też zaplanować miejsce na skład opału, co w tym projekcie może być kłopotliwe. Można się pokusić o częściową zabudowę podcienia na wejściu do budynku w celu powiększenia pomieszczenia gospodarczego, oraz o doprojektowanie mu wejścia z zewnątrz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam jestem zainteresowany projektem,lecz martwi mnie mała powierzchnia niektórych pomieszczeń np łazienki, pomieszczenia gospodarczego. Czy istnieje możliwość poszerzenia domu w granicach jednego metra po szerokości i długości ? W wyniku czego powiększyły by się pomieszczenia w domu :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany projektem,lecz martwi mnie mała powierzchnia niektórych pomieszczeń np łazienki, pomieszczenia gospodarczego. Czy istnieje możliwość poszerzenia domu w granicach jednego metra po szerokości i długości ? W wyniku czego powiększyły by się pomieszczenia w domu :) pozdrawiam

Witam,

Istnieje taka możliwość.

Tak duże zmiany wiążą się jednak ze znacznymi kosztami za przeprojektowanie.

Zmianie będzie musiał ulec cały układ konstrukcyjny budynku.

Dlatego korzystniejszy wydaje się wybór projektu o większej powierzchni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Proszę o informację odnośnie rodzaju konstrukcji dachu jaki jest przewidziany w tym projekcie i jak wygląda docieplenie "góry" ?

Witam

W projekcie przewidziano: Więźba dachowa drewniana o konstrukcji mieszanej; główny szkielet więźby stanowi układ krokwiowo – jętkowy, podparty dodatkowo płatwiami i słupami. Dach docieplony jest wełną mineralną Isover grubości 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Witam

Mam pytanie odnośnie rozkładu pomieszczeń. Czy jest możliwy wewnętrzny rozkład pomieszczeń identyczny jak w domu Justynian II mały z poddaszem? Ponieważ zależy mi na osobnym wejściu do pomieszczenia gospodarczego z zewnątrz,a ten projekt jest większy o kilka potrzebnych metrów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie odnośnie rozkładu pomieszczeń. Czy jest możliwy wewnętrzny rozkład pomieszczeń identyczny jak w domu Justynian II mały z poddaszem? Ponieważ zależy mi na osobnym wejściu do pomieszczenia gospodarczego z zewnątrz,a ten projekt jest większy o kilka potrzebnych metrów. Pozdrawiam

Witam,

Jest możliwa zmiana lokalizacji pom. gospodarczego i przeniesienie go w miejsce obecnej łazienki.

Należałoby w takiej sytuacji przenieść komin, a łazienkę przenieść np. w miejsce obecnej garderoby.

Taką zmianę najlepiej wykonac na etapie adaptacji projektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień Dobry

Bardzo interesuje mnie projekt JUSTYNIAN 

Natomiast chciałabym w projekcie mieć uwzględnione okna na poddaszu, po obu stronach ( nie chodzi o okna dachowe) oraz ogrzewanie paliwem stałym (nie gazowym) Proszę o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Bardzo interesuje mnie projekt JUSTYNIAN 

Natomiast chciałabym w projekcie mieć uwzględnione okna na poddaszu, po obu stronach ( nie chodzi o okna dachowe) oraz ogrzewanie paliwem stałym (nie gazowym) Proszę o informację

Witam

Zaproponowane przez Panią zmiany można nanieść na projekt na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem. Nie wymagają one zgody naszej Pracowni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Proszę i przesłanie szczegółowo zwymiarowanych rysunków dla domu Justynian Mały II z poddaszem oraz kosztorys wraz z materiałami na adres wujek.jaszek@wp.pl , gdyż chciałbym umieścić kotłownię na paliwo stałe np z tyłu garażu (potrzeba zwiększenia metrażu garażu ). Jak również powiększenie garażu na dwa stanowiska, oraz w toalecie umieścić prysznic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę i przesłanie szczegółowo zwymiarowanych rysunków dla domu Justynian Mały II z poddaszem oraz kosztorys wraz z materiałami na adres wujek.jaszek@wp.pl , gdyż chciałbym umieścić kotłownię na paliwo stałe np z tyłu garażu (potrzeba zwiększenia metrażu garażu ). Jak również powiększenie garażu na dwa stanowiska, oraz w toalecie umieścić prysznic. Pozdrawiam

Witam

Projekt Justynian Mały Ii z poddaszem aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwana na dokumentację do niego wynosi obecnie około 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu projektu będą dla niego dostępne szczegółowe rysunki oraz możliwe będzie zlecenie wykonania wycen kosztorysowych.

Zaproponowane przez Pana zmiany możliwe będą do wprowadzenia w projekcie na etapie jego adaptacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy pełny kosztorys domu coś kosztuje ? Jeżeli nie to proszę wysłać na adres jeenny@onet.pl

Chodzi mi przede wszystkim o projekt Justynian i Flawia

Witam

Kosztorysy dla naszych projektów są odpłatne: 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys do stanu wykończonego. Bezpłatnie udostępniamy zestawienia materiałowo/kosztorysowe do stanu surowego zamkniętego dla projektu - materiały te prześle na podany adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałabym porównac projekty Justynian i Fabia ( lustrzne odbicia). Czy mogłabym prosic o przesłanie zestawienia materiałów dla obu projektów

plus dokładne rysunki z wymiarami? Nie potrafie sie zdecydowac a jest dosyc spora roznica w kalkulacji kosztów miedzy tymi domkami

Mail do mnie: agata.twardak@gmail.com. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym porównac projekty Justynian i Fabia ( lustrzne odbicia). Czy mogłabym prosic o przesłanie zestawienia materiałów dla obu projektów plus dokładne rysunki z wymiarami? Nie potrafie sie zdecydowac a jest dosyc spora roznica w kalkulacji kosztów miedzy tymi domkami Mail do mnie: agata.twardak@gmail.com. Z góry dziekuję.

 

Witam,

W dniu dzisiejszym prześlę pokazowe materiały dotyczące tych budynków. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzień dobry, Czy jest mozliwosc wykorzystania jakoś góry, np montujac schodki w miejscu oznaczonym jako garderoba? Dziekuje, pozdrawiam Mateusz Nikodem nikodem@agh.edu.pl

 

Dzień dobry, tak, istnieje taka możliwość, na rysunku rzutu parteru zaznaczono ewentualną klatkę schodową w garderobie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...