Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Lea


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W projekcie domu Lea na stropie przewidziane są ścianki działowe wykonane z płyt kartonowo-gipsowych z wełną mineralną w środku. Czy można zastąpić zaprojektowane ścianki przez ścianki działowe z pustaków ceramicznych grubości 11,5cm? Czy strop jest zaprojektowany aby przenosić związane z tym obciażenia?

 

Witam

Strop typu Teriva może przenosić obciążenia od murowanych ścianek działowych po odpowiednim go dostosowaniu. Strop należy wzmocnić dodatkowymi belkami i dozbrojeniami w miejscach przebiegu ścianek zgodnie z wytycznymi producenta. W późniejszym czasie nie ma możliwości zmiany przebiegu tych ścianek. Strop Teriva w naszych projektach nie jest zaprojektowany do przenoszenia obciążeń od murowanych ścianek działowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dzień dobry,

 

Jestem mocno zainteresowany tym projektem, chciałbym się tylko upewnić:

 

- Czy możliwość wybudowania wszystkich ścianek działowych w technologii murowanej?

- Do jakiej wysokości można podnieść ściankę kolankową na poddaszu?

- W projekcie od strony garażu jest wnęka, czy jest możliwość przesunięcia ściany i zabudowania tej wnęki, dzięki czemu można poszerzyć kuchnię? Czy jest możliwość zastosowania w kuchni okna narożnego?

- Czy jest możliwość powiększenia budynku, chciałbym poszerzyć ściany zewnętrzne, żeby powiększyć pokoje, szczególnie chodzi mi o te na poddaszu tak do 12-14m (rozumiem że parter też zostanie powiększony). Wiem że była by to istotna zmiana w projekcie, dlatego wolę zapytać przed zakupem.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Jestem mocno zainteresowany tym projektem, chciałbym się tylko upewnić:

 

- Czy możliwość wybudowania wszystkich ścianek działowych w technologii murowanej?

- Do jakiej wysokości można podnieść ściankę kolankową na poddaszu?

- W projekcie od strony garażu jest wnęka, czy jest możliwość przesunięcia ściany i zabudowania tej wnęki, dzięki czemu można poszerzyć kuchnię? Czy jest możliwość zastosowania w kuchni okna narożnego?

- Czy jest możliwość powiększenia budynku, chciałbym poszerzyć ściany zewnętrzne, żeby powiększyć pokoje, szczególnie chodzi mi o te na poddaszu tak do 12-14m (rozumiem że parter też zostanie powiększony). Wiem że była by to istotna zmiana w projekcie, dlatego wolę zapytać przed zakupem.

 

Z poważaniem

Witam

Proszę o przesłane zapytania mailowo na adres info@dobredomy.pl - nasi architekci udzielą Pani odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Witam, my już mieszkamy w Lei. Zapraszam na naszego bloga, który pokaże kolejne etapy budowy Lei. Gdy my budowaliśmy Lee, niewiele mogliśmy na jej temat znaleźć dlatego postanowiliśmy pokazać co nieco tym, którzy także wybrali ten projekt.

 

Zapraszamy tu: http://ucieczkanawies.blogspot.com 

Pozdrawiam serdecznie,
Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my już mieszkamy w Lei. Zapraszam na naszego bloga, który pokaże kolejne etapy budowy Lei. Gdy my budowaliśmy Lee, niewiele mogliśmy na jej temat znaleźć dlatego postanowiliśmy pokazać co nieco tym, którzy także wybrali ten projekt.

 

Zapraszamy tu: http://ucieczkanawies.blogspot.com 

Pozdrawiam serdecznie,

Magda

witam

Zachęcamy do wrzucenia kliku fotek u nas na forum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 6 months later...
Gość Karolina

Witam, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków wraz z wymiarami projektu Lea w odbiciu lustrzanym na adres karol.moraw@wp.pl. 

Mam również pytanie, czy istnieje możliwość podniesienia ścianki kolankowej do 110- 120cm? Czy nie wpływa to niekorzystnie na wygląd budynku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Karolina napisał:

Witam, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków wraz z wymiarami projektu Lea w odbiciu lustrzanym na adres karol.moraw@wp.pl. 

Mam również pytanie, czy istnieje możliwość podniesienia ścianki kolankowej do 110- 120cm? Czy nie wpływa to niekorzystnie na wygląd budynku?

Pozdrawiam

Dzień dobry!

W dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe.

Oczywiście, jest możliwość podwyższenia ścianki kolankowej. 

Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Panią architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt.

Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.

Zadaniem architekta adaptującego jest także zachowanie korzystnych dla Pani proporcji budynku.

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...