Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Pegaz


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Piotrek, że zmieniłeś troszkę otwory okienne. Czy przewidujesz na frontowej stronie budynku mały balkonik? Fajnie zobaczyć innego Pegaza. Powodzenia w dalszych zmaganiach. Jeśli masz jakieś pytania to zadawaj, postaram się odpowiedzieć;)

 

tak, wprowadziłem trochę zmian. w garażu dwa okna takiej samej wielkości, z tyłu wielkie drzwi balkonowe (jeszcze nie wiem w jakim stylu będą). balkonik na górze z przodu domu (na życzenie żony), w sypialni również okno połączone z drzwiami, będzie jaśniej i myślę że ustawniej.. na górze okna są takiej samej wysokości jak na parterze, a nie jak w projekcie trochę pomniejszone. wentylacji nie zmieniałem, także dwa kominy dymne i trzy wentylacyjne. u Ciebie widzę tylko jeden komin. dach kryje gontem, ale dopiero na wiosnę, na jasieni już nie zdąże. powiedz mi proszę, co to jest za duży otwór u Ciebie obok komina? wychodzi chyba do salonu.

interesuje mnie jeszcze Twoje ogrzewanie. ja będę musiał w salonie zrobić podłogowe (nie mam gdzie wcisnąć grzejników). jak Ty to rozwiązałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Faktycznie mam jeden komin ponieważ mam wentylację z rekuperatorem, więc kominy nie są mi potrzebne. Ten jeden to komin w kotłowni, a pozostawiony otwór obok tego komina to miejsce pod kominek. Chcemy tak to zrobić, żeby tył kominka był schowany w kotłowni, a w salonie będzie wystawała niewielka część frontowa. Jeśli chodzi o ogrzewanie to na dole mam, oprócz salonu, podłogówkę, a w salonie długi, wąski grzejnik. Spokojnie mieści się grzejnik firmy Radson, nie pamiętam teraz wymiarów ale nie było żadnych problemów. Wrzucę niedługo kilka zdjęć to może będzie łatwiej to zrozumieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Nie zamieszczałem nowych zdjęć bo jakoś ostatnio coraz mniej czasu, ale niedługo coś nowego wrzucę;) Jestem na etapie wykończeniówki, zrobiłem tynki, wylewki, kotłownie, dolną łazienkę, parapety wewnętrzne, a na jesień planuję elewację. Jeśli chodzi o otwory okienne to nic nie zmieniałem i wcale nie jest ciasno pod stropem. Piotrze może pochwalisz się swoim Pegazem, chętnie zobaczyłbym Twoje zdjęcia.

 

Witam. Własnie zdecydowałem się na wybór projektu domu pegaz i zacząłem szukać forum o tym projekcie i trfiłem tu. Mieszkam również w woj mazowieckim i przed zakupem projektu chciałbym zobaczyć ten dom na żywo. Panie Michale czy była by taka mozliwość? Bardzo bym prosił o kontakty na mojego emaila : ostal14@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 5 months later...
Gość Michał

Witam,

ja również nadrobiłem zaległości. kilka nowych zdjęć na fotosiku.

Michał, Ty pewnie już mieszkasz? dorzucisz coś nowego?

 

Witam,

ja również nadrobiłem zaległości. kilka nowych zdjęć na fotosiku.

Michał, Ty pewnie już mieszkasz? dorzucisz coś nowego?

Witam.

 

Dawno tu nie zaglądałem;) Faktycznie mieszkam już od maja 2013 r. Powiem w skrócie jak się mieszka. Domek SUPER, funkcjonalny w każdym calu, delikatne modyfikacje projektu mogą jeszcze poprawić i ułatwić jego użytkowanie. Nie żałuję nawet przez chwile, że zdecydowaliśmy się na ten projekt. Kiedyś na etapie stanu surowego pisałem że jest mała kuchnia i nieustawna sypialnia. Po umeblowaniu pomieszczenia te są bardzo funkcjonalne, a kuchnia jest wprost idealna. Salon i jadalnia robią ogromne wrażenie swoją wielkością oczywiście na plus, łazienki- dobry projekt i jest bajka;) Tak więc niezdecydowanym, wahającym się, jeszcze raz z całą odpowiedzialnością polecam. Oczywiście postaram się wrzucić jakieś nowe fotki na fotosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grisiu23

 

Witam.

 

Dawno tu nie zaglądałem;) Faktycznie mieszkam już od maja 2013 r. Powiem w skrócie jak się mieszka. Domek SUPER, funkcjonalny w każdym calu, delikatne modyfikacje projektu mogą jeszcze poprawić i ułatwić jego użytkowanie. Nie żałuję nawet przez chwile, że zdecydowaliśmy się na ten projekt. Kiedyś na etapie stanu surowego pisałem że jest mała kuchnia i nieustawna sypialnia. Po umeblowaniu pomieszczenia te są bardzo funkcjonalne, a kuchnia jest wprost idealna. Salon i jadalnia robią ogromne wrażenie swoją wielkością oczywiście na plus, łazienki- dobry projekt i jest bajka;) Tak więc niezdecydowanym, wahającym się, jeszcze raz z całą odpowiedzialnością polecam. Oczywiście postaram się wrzucić jakieś nowe fotki na fotosika.

 

Cieszę sie z takiej opinii, bo przyznaje że sam mam często dylematy czy odpowiedzni projekt wybrałem. ale myślę, że właśnie gdy się wprowadzę, wszystko się wyklaruje. zakończenie budowy planuje na maj-lipiec, jestem na etapie wykończenia. bardzo chętnie obejrzę twoją łazienkę z parteru oraz rozwiązanie kuchni. piętra jeszcze nie wykańczam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Witam, jaki wyszedł koszt wybudowania takiego domu do stanu powiedzmy zamieszkania bez wykończenia góry.

 

Witam, jaki wyszedł koszt wybudowania takiego domu do stanu powiedzmy zamieszkania bez wykończenia góry.

Trudne pytanie ponieważ ja robiłem dół i górę jednocześnie. Wycena ze strony projektu jest realna, ale jak będziesz budował metodą gospodarczą to zaoszczędzisz ok 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Cieszę sie z takiej opinii, bo przyznaje że sam mam często dylematy czy odpowiedzni projekt wybrałem. ale myślę, że właśnie gdy się wprowadzę, wszystko się wyklaruje. zakończenie budowy planuje na maj-lipiec, jestem na etapie wykończenia. bardzo chętnie obejrzę twoją łazienkę z parteru oraz rozwiązanie kuchni. piętra jeszcze nie wykańczam...

Podaj jakieś namiary to Ci wyślę kilka ciekawych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Agnieszka

Witam, interesuje mnie ten projekt, ale.... no właśnie...: czy kuchnia nie jest zbyt mała? W marzeniach przewiduję tylko szafki dolne, bez wiszących i szafę na wysoki połysk , która wszystko pomieści...Poza tym projekt nie przewiduje spiżarni i pralni. Proszę o zamieszczenie zdjęc z rozwiązań kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cieszę sie z takiej opinii, bo przyznaje że sam mam często dylematy czy odpowiedzni projekt wybrałem. ale myślę, że właśnie gdy się wprowadzę, wszystko się wyklaruje. zakończenie budowy planuje na maj-lipiec, jestem na etapie wykończenia. bardzo chętnie obejrzę twoją łazienkę z parteru oraz rozwiązanie kuchni. piętra jeszcze nie wykańczam...
Podaj jakieś namiary to Ci wyślę kilka ciekawych rozwiązań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Jeśli jest ktoś zainteresowany montażem kominka w mieszkaniu to polecam zajrzeć na stronę gdzie niedawno zamawiałam Maja Lewy bs zaczyna się w moim domu remont salonu. Polecam zajrzeć na stronę bo mają ciekawe oferty.  Ogromny wybór kominków i części potrzebnych do montażu. Polecam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...