Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Pegaz


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Gość Michał

My musieliśmy zmniejszyć szerokość domu w związku z małą działką, poza tym zlikwidowaliśmy dwa kominy (rekuperator), zostaje tylko ten w kotłowni, do którego również będzie podłączony kominek. Poza tym nic więcej nie zmieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak forum bardzo aktywne, dzięki za odpowiedź :) Ja z kolei zastanawiam się nad powiększeniem. Jestem dopiero na samym początku żmudnej drogi do pobudowania własnego domku, dlatego byłabym wdzięczna za wszelkie "dobre rady" odnośnie tego projektu, bo jak wiadomo na papierze wszystko jest cacy, schody zaczynają się w trakcie budowy, a wszelkie minusy i mankamenty projektu wychodzą dopiero w trakcie eksploatacji. Ale jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Pierwsze zdjęcia dla zainteresowanych www.kban.fotosik.pl/albumy/799875.html

 

dziękuję panie Michale w imieniu swoim, i pewnie wielu "cichych śledzących" budowę:) czekamy na więcej!;D pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Michał

Główne prace murarskie zakończone, czas na więźbę dachową;) Projek moim zdaniem bardzo udany, pomieszczenia ogólnie dobrze przemyślane, jedyne do czego można się przyczepić to niezbyt ustawna sypialnia i mała kuchnia, poza tym naprawdę fajnie to wyszło;) Kilka nowych zdjęć dla zainteresowanych w moim albumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne prace murarskie zakończone, czas na więźbę dachową;) Projek moim zdaniem bardzo udany, pomieszczenia ogólnie dobrze przemyślane, jedyne do czego można się przyczepić to niezbyt ustawna sypialnia i mała kuchnia, poza tym naprawdę fajnie to wyszło;) Kilka nowych zdjęć dla zainteresowanych w moim albumie

 

Witam,

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć do pierwszego etapu upływa w dniu 30 czerwca 2011!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły: https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dziękuję za kolejne zdjęcia. Gratulacje i Fajnie wyszło. Ja jestem właśnie w fazie stropu nad parterem.

Czy strop nad piętrem zrobiłeś taki jak w projekcie? Pytam bo człowiek który nam buduje dom zasugerował strop trochę lżejszy. Jakie jest twoje zdanie?

Czy mógłbyś także napisać jai jest koszt dachu i z czego będziesz robił dach?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Witam

Dziękuję za kolejne zdjęcia. Gratulacje i Fajnie wyszło. Ja jestem właśnie w fazie stropu nad parterem.

Czy strop nad piętrem zrobiłeś taki jak w projekcie? Pytam bo człowiek który nam buduje dom zasugerował strop trochę lżejszy. Jakie jest twoje zdanie?

Czy mógłbyś także napisać jai jest koszt dachu i z czego będziesz robił dach?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Witam. Strop nad piętrem jest dokładnie taki jak w projekcie, nic nie zmianiałem. Z tego co pamiętam płyta stropowa jest nawet grubsza niż ta nad parterem, zbrojenie składało się z dwóch osobnych warstw. Mój kierbud raczej nie jest za kombinowaniem ze zmianami, szczególnie stropu, co nie przesądza, że tak nie wolno;) Co do kosztów dachu to sprawa wygląda następująco: więźba, deski na pełne deskowanie, papa, gwoździe, impregnaty, blacha RUUKKI FINNERA wrac z osprzętem i orynnowaniem, robocizna całego dachu,łącznie ok 39 tys. Jeśli możesz to pochwal się swoim domkiem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Strasznie tu cicho, czy ktoś jeszcze buduje Pegaza poza mną? Niech się pochwali, może jakieś zdjęcia. Wyżej pisałem o tym, że sypialnia jest nieustawna, a kuchnia mała- odwołuję to;) jest w sam raz. Aktualny stan prac u mnie do obejrzenia kban.fotosik.pl/albumy/799875.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tu cicho, czy ktoś jeszcze buduje Pegaza poza mną? Niech się pochwali, może jakieś zdjęcia. Wyżej pisałem o tym, że sypialnia jest nieustawna, a kuchnia mała- odwołuję to;) jest w sam raz. Aktualny stan prac u mnie do obejrzenia www.kban.fotosik....umy/799875.html

 

Witam,

Pani Michale coś link do zdjęć nie "działa". Chciałam obejrzeć, jak wygląda realizowany Pegaz, ale niestety nie udało się. Dodatkowo zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym. Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 30 września 2011!! Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU! Szczegóły:https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

może teraz ;) www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a55a92e2e02ba2a5.html

 

Michale, czy jesteś w stanie powiedzieć ile bloczków zużyłeś na budowę ścian fundamentowych? zaczynam budowę pegaza wiosną, w projekcie zużyto 610 bloczków SILKA, na Twoich zdjęciach wygląda na więcej.

 

dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jak idzie budowa Michale?żadnych nowych zdjęć na fotosiku. ja w tym roku zacząłem budowe Pegaza, jestem na etapie montaży nadproży. widzę że pan nie montuje rolet wewnętrznych. a czy wymiary okien pan zmieniał? bo u mnie wychodzą otwory okienne bardzo wysokie, przez co jest ciasno pod stropem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Nie zamieszczałem nowych zdjęć bo jakoś ostatnio coraz mniej czasu, ale niedługo coś nowego wrzucę;) Jestem na etapie wykończeniówki, zrobiłem tynki, wylewki, kotłownie, dolną łazienkę, parapety wewnętrzne, a na jesień planuję elewację. Jeśli chodzi o otwory okienne to nic nie zmieniałem i wcale nie jest ciasno pod stropem. Piotrze może pochwalisz się swoim Pegazem, chętnie zobaczyłbym Twoje zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

oto link do mojego domku :) http://www.fotosik.pl/u/grisiu23/album/1270451

aktualnie pracujemy nad więźbą, ale nie mam jeszcze zdjęć. jak tylko coś będzie widać dorzuce coś do fotosika

 

Witam

Zachecam do nadsyłania zdjęć z realizacji budynku do naszego konkursu- szczegóły pod adresem https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny-dobre-domy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę Piotrek, że zmieniłeś troszkę otwory okienne. Czy przewidujesz na frontowej stronie budynku mały balkonik? Fajnie zobaczyć innego Pegaza. Powodzenia w dalszych zmaganiach. Jeśli masz jakieś pytania to zadawaj, postaram się odpowiedzieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...