Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Wiktor


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dokonaliśmy następujące zmian: wyprostowaliśmy dach nad garażem wstawiając okno , w ten sposób mamy duży, piękny pokój bez słupa ;powiększyliśmy gabinet na dole, rezygnując z małego zadaszenia i dodając okno po lewej stronie;podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak . Ze słupów w pokojach dzieci nie da rady zrezygnować, rozmawialiśmy na ten temat z architektem, rozwiązaliśmy ten problem dostawiając ściankę od słupów do okna i robiąc w ten sposób garderoby.Kosztorys biura projektów jest zgodny z faktycznym kosztami jakie ponieśliśmy.W najbliższym tygodniu zaczynamy kłaść klinkier, po zrobieniu zamieszczę zdjęcia. Pozdrawiam Wszystkich Aneta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Piotr

witam,

jestem na etapie wykończenia domu "wiktor"

Odnosząc się do wcześniejszych wpisów mogę podzielić się moimi doświadczeniami odnośnie tego projektu.

-jeżeli chodzi o słupy na tarasie głównym, z czterech pozostały trzy zewnętrzne, jeden betonowy na środku tarasu został usunięty(po przeliczeniach dołożeniu zbrojenia stropu)

- jeżeli chodzi o słupy wewnątrz domu mam wszystkie drewniane zamienione na profile stalowe, przesunięte i zabudowane w ścianach, oczywiście po małych przeróbkach i wzmocnieniu stropu na którym stoją słupy.

jedyny słup jaki mam w domu znajduje się pomiędzy salonem a jadalnią, choć ten też można było wyeliminować poprzez wzmocnienie ścian i podciągu, który podpiera opisywany słup, ale na ten pomysł wpadłem za późno.

- parter mam podniesiony o 1 poroterm, piętro o dwa, przez co pokoje na piętrze są bardziej ustawne, a na parterze jest dużo miejsca na sufit podwieszany, w którym można ukryć przewody od rekuperacji. Po obniżeniu sufitu jest 290cm

i jest ok, ponieważ parter jest dużą powierzchnią otwartą.

- polecam dach z karpiówki, moim zdaniem wygląda ładnie, jak już jestem przy dachu, przekroje więźby dachowej zostały zmienione o 1/3. Projekt jest policzony na zwykłą dachówkę 55kg/m2, a karpiówka ma 65kg/m2.( tak dla bezpieczeństwa)Po zwiększeniu okapów wyszło 600m2 dachu.

Jeżeli chodzi o kosztorys uważam, że jest o połowę za niski.

Chciałbym zamienić z kim słowo kto ten projekt zrealizował i z mieścił się w sugerowanym kosztorysie 800tys. :)

Jak mi się uda załączę zdjęcia z realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Honorata

Witam serdecznie

 

Czy istnieje możliwość odwiedzenia kogoś, kto ma już Wiktora w stanie surowym? Chętnie byśmy z mężem obejrzeli :), nie ukrywam, iż bardzo poważnie zastanawiamy się nad zakupem tego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Mariusz

witam,

jestem na etapie wykończenia domu "wiktor"

Odnosząc się do wcześniejszych wpisów mogę podzielić się moimi doświadczeniami odnośnie tego projektu.

-jeżeli chodzi o słupy na tarasie głównym, z czterech pozostały trzy zewnętrzne, jeden betonowy na środku tarasu został usunięty(po przeliczeniach dołożeniu zbrojenia stropu)

- jeżeli chodzi o słupy wewnątrz domu mam wszystkie drewniane zamienione na profile stalowe, przesunięte i zabudowane w ścianach, oczywiście po małych przeróbkach i wzmocnieniu stropu na którym stoją słupy.

jedyny słup jaki mam w domu znajduje się pomiędzy salonem a jadalnią, choć ten też można było wyeliminować poprzez wzmocnienie ścian i podciągu, który podpiera opisywany słup, ale na ten pomysł wpadłem za późno.

- parter mam podniesiony o 1 poroterm, piętro o dwa, przez co pokoje na piętrze są bardziej ustawne, a na parterze jest dużo miejsca na sufit podwieszany, w którym można ukryć przewody od rekuperacji. Po obniżeniu sufitu jest 290cm

i jest ok, ponieważ parter jest dużą powierzchnią otwartą.

- polecam dach z karpiówki, moim zdaniem wygląda ładnie, jak już jestem przy dachu, przekroje więźby dachowej zostały zmienione o 1/3. Projekt jest policzony na zwykłą dachówkę 55kg/m2, a karpiówka ma 65kg/m2.( tak dla bezpieczeństwa)Po zwiększeniu okapów wyszło 600m2 dachu.

Jeżeli chodzi o kosztorys uważam, że jest o połowę za niski.

Chciałbym zamienić z kim słowo kto ten projekt zrealizował i z mieścił się w sugerowanym kosztorysie 800tys. :)

Jak mi się uda załączę zdjęcia z realizacji

 

 

Witam jestem na etapie kupna projektu Wiktor jesli to mozliwe to bardzo prosze o zdjecia z realizacji na e-maila

mbiazik@o2.pl z gory dziekuje.Jestem z okolic Rybnika jesli ktos buduje ten dom w odległosci do 200km to bardzo prosze o kontakt 602588542 moze bylaby mozliwosc zobaczenia budowy na zywo i spotkania sie z kims kto juz ma wieksze doswiadczenie.pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość basiam.basiam@interia.pl

niestety nam też się nie udało zbudować tego domu, zgodnie z kosztorysem przedstawionym przez biuro projektowe, kosztował nas dwa razy tyle a jeszcze końca nie widać, a dom nie jest wykańczany materiałami z najwyższej półki, żeby było jasne :)

 

 

 

witam,

jestem na etapie wykończenia domu "wiktor"

Odnosząc się do wcześniejszych wpisów mogę podzielić się moimi doświadczeniami odnośnie tego projektu.

-jeżeli chodzi o słupy na tarasie głównym, z czterech pozostały trzy zewnętrzne, jeden betonowy na środku tarasu został usunięty(po przeliczeniach dołożeniu zbrojenia stropu)

- jeżeli chodzi o słupy wewnątrz domu mam wszystkie drewniane zamienione na profile stalowe, przesunięte i zabudowane w ścianach, oczywiście po małych przeróbkach i wzmocnieniu stropu na którym stoją słupy.

jedyny słup jaki mam w domu znajduje się pomiędzy salonem a jadalnią, choć ten też można było wyeliminować poprzez wzmocnienie ścian i podciągu, który podpiera opisywany słup, ale na ten pomysł wpadłem za późno.

- parter mam podniesiony o 1 poroterm, piętro o dwa, przez co pokoje na piętrze są bardziej ustawne, a na parterze jest dużo miejsca na sufit podwieszany, w którym można ukryć przewody od rekuperacji. Po obniżeniu sufitu jest 290cm

i jest ok, ponieważ parter jest dużą powierzchnią otwartą.

- polecam dach z karpiówki, moim zdaniem wygląda ładnie, jak już jestem przy dachu, przekroje więźby dachowej zostały zmienione o 1/3. Projekt jest policzony na zwykłą dachówkę 55kg/m2, a karpiówka ma 65kg/m2.( tak dla bezpieczeństwa)Po zwiększeniu okapów wyszło 600m2 dachu.

Jeżeli chodzi o kosztorys uważam, że jest o połowę za niski.

Chciałbym zamienić z kim słowo kto ten projekt zrealizował i z mieścił się w sugerowanym kosztorysie 800tys. :)

Jak mi się uda załączę zdjęcia z realizacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Chciałabym zakupić projekt Domu Wiktor. Czy ktoś mógłby przesłać mi zdjęcia tego Domu z zewnątrz i wewnątrz?

Albo czy bym mogła przyjechać i obejrzeć go osobiście. Interesują mnie tereny graniczące województwa Warmińsko- mazurskiego i kujawsko- pomorskiego. Mój e-mail: anna.olecka12@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

WitamJesteśmy na etapie wykańczania i budowy ogrodu.Dom budujemy w okolicach Gorzowa. Chętnie wymienimy się spostrzeżeniami mój tel 661990853.

Witam. Czy jest możliwość obejrzenia Państw domu. Bardzo nam się ten projekt podoba, jednak fajnie byłoby zobaczyć na żywo realizację. jeśli tak proszę o kontakt syg.ann@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Państwa zrealizował ten projekt i pozwoliłby obejrzeć- najlepiej woj, zachpom pomorskie lubuskie wilekopolskie lub może przesłać  zdjęcia to proszę o kontakt syg.ann@wp.pl dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam .Przesyłam link do zdjęć mojego domu. Pozdrawiam wszystkich budujących :)

https://imageshack.com/a/ihPz/1

Witam

Dziękujemy za wrzucenie  linka do zdjęć. Zachęcamy również do przesłania nam zdjęć mailowo - będziemy je mogli umieścić na stronie www w zakładce dotyczącej realizacji projektu Wiktor, bądź też wrzucenia ich bezpośrednio na nasze forum. W zamian za fatygę - prześlemy Pani upominek firmowy.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam .Przesyłam link do zdjęć mojego domu. Pozdrawiam wszystkich budujących :) https://imageshack.com/a/ihPz/1

Witam. Jestem zachwycona projektem Wiktor i w przyszłym roku zaczynamy budowę... Mam pytanie i prośbę do P. Anety czy była by możliwość przesłania zdjęć z wnętrza domu....byłabym bardzo wdzięczna. Pomogłoby nam to w podjęciu ostatecznych decyzji... Pozdrawiam Aga Ś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Gość piotrek

Noszę się z zamiarem budowy domu "Wiktor" chciałem zapytać jakie są faktyczne koszty jego wykonania i czy może ktoś z Państwa buduje ten dom w okolicach(nawet tych dalszych) Krakowa, żeby można sie mu było (choćby z zewnątrz przyjrzeć? Proszę o jakieś informacje: mój adres ptr.makuch@gmail.com. Będe wdzęczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Gość Agnieszka

Witam serdecznie. Czy ktoś z Państwa budujących dom Wiktor ma inne wykończenie elewacji niż w projekcie? Bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia jeśli ktoś byłby tak uprzejmy...Mam wiele pytań odnośnie tego pięknego domu, więc jeśli ktoś już jest szczęśliwym mieszkańcem to może podzieli się jak funkcjonuje w całości....   proszę o kontakt : as.asbud@wp.pl

Pozdrawiam Agnieszka Ś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

zastanawiamy się z mężem nad budową tego domu. Czy mógłby ktoś z Państwa udostępnić nam zdjęcia już wybudowanego domu? Na pewno ułatwiło by nam to podjęcie decyzji. Ewentualnie może ktoś buduje/wybudował ten dom w Polsce centralnej? Mieszkamy w okolicach Warszawy, jednak możemy dojechać, aby obejrzeć dom :)

kontakt: olszewska.emilia@o2.pl

 

Pozdrawiam!

Emilia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

przymierzam się właśnie do zakupu projektu "Wiktor" i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dotyczące budowy. A gdyby ktoś zachciał podzielić się zdjęciami z zewnątrz/wewnątrz to byłoby w ogóle wspaniale :) e-mail: msjackowicz@gmail.com

Pozdrawiam

Marta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Łukasz Budowlaniec

Witam, mógłby ktoś podesłać mi zdjęcia z budowy domu WIKTOR będę wdzięczny na adres email zetor123@interia.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 12.10.2014 o 13:34, Gość Gość napisał:

 

Witam. Jestem zachwycona projektem Wiktor i w przyszłym roku zaczynamy budowę... Mam pytanie i prośbę do P. Anety czy była by możliwość przesłania zdjęć z wnętrza domu....byłabym bardzo wdzięczna. Pomogłoby nam to w podjęciu ostatecznych decyzji... Pozdrawiam Aga Ś.

Witam. Zaczynamy budowę Wiktora w Redzie. Czy mogę prosić o kontakt. martin7912@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2010 o 17:16, Gość Aneta napisał:

Na moim domu wg projektu ,, Wiktor'' już jest dach, na dachówkę i okna czekamy. Projekt domu jest piękny jednak bardzo kosztowny. Fundamenty, ilość zbrojenia i grubość zastosowanego drewna przesadzone i to dużo . W zasadzie projekt należałoby przeliczyć.Na poddaszu duża ilość ogromnych słupów co jest dużą wadą- nam poprzez umiejętną aranżację udało się je zamaskować.Budujemy w okolicach Gdańska.Na pytania chętnie odpiszę.

Witam. Zaczynamy budowę Wiktora w Redzie. Czy mogę prosić o kontakt. martin7912@wp.pl pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 1.10.2010 o 17:16, Gość Aneta napisał: Na moim domu wg projektu ,, Wiktor' już jest dach, na dachówkę i okna czekamy. Projekt domu jest piękny jednak bardzo kosztowny. Fundamenty, ilość zbrojenia i grubość zastosowanego drewna przesadzone i to dużo . W zasadzie projekt należałoby przeliczyć.Na poddaszu duża ilość ogromnych słupów co jest dużą wadą- nam poprzez umiejętną aranżację udało się je zamaskować.Budujemy w okolicach Gdańska.Na pytania chętnie odpiszę.
Witam. Zaczynamy budowę Wiktora w Redzie. Czy mogę prosić o kontakt. martin7912@wp.pl pozdrawiam Marcin

Dzień dobry, czy mogłabym prosić o zdjęcia wnętrza i informacje dotyczące kosztów budowy? Jestem ciekawa, czy podana wycena jest względnie realistyczna. Bardzo proszę o kontakt h.d.gaszczak@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...