Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Melite I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Gość

Ludzie jeśli ktoś zbudował ten dom to proszę o zdjęcia, koszt i ogolnie jak Wam sie budowało. Tak mało informacji jest w internecie...PLISSSSS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam ja buduje Melite II kszt robocizny stanu surowego otwartego 30 tys zl dach 45 zl za mkw dachowowka ceramiczna zmiany podniesienie o 3 pustaki gory dzieki czemu ma ona rownowartosc dolu,pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radom007

Czy taki domek podniesiony o 3 pustaki na pietrze bedzie ladnie wygladal ?? Balbym sie nieproporcjonalnosci budynku, a moze moje obawy sa nieuzasadnione .... Fajnie by bylo zobaczyc fotki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, niech ktoś wklei jakieś zdjęcia z realizacji tego projektu. Mam mętlik w głowie, bo nie mogę się zdecydować czy wybrać ten projekt czy driadę. Będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam. Bsia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja buduje Melite II kszt robocizny stanu surowego otwartego 30 tys zl dach 45 zl za mkw dachowowka ceramiczna zmiany podniesienie o 3 pustaki gory dzieki czemu ma ona rownowartosc dolu,pozdr....

 

Witam, te ceny to w jakim rejonie Polski?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witaj radom007. lepiej pustaki wyglądają na parterze niż na pietrze. ma to zwłaszcza duży wpływ na twoje centrum dowodzenia na pietrze. Przemyśl tę decyzję dogłębnie. Może lepiej podnieś o trzy pustaki pokój prezesa?Pozdro z indo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Gość Karolina

Witam,

 

 

Buduję dom wg projektu Melite II w lustrzanym odbiciu. Uwaga na zapisy projektu. Mieliśmy kłopot w pore zauważony, mianowicie w projekcie na jednym z przekrojów nie zaznaczono, że poziom garażu jest niższy niż domu. O mały figiel a nie mielibyśmy półpietra. Swoją drogą- każdej ekipy budowlanej nawet najlepszej trzeba pilnować. Poza tym ja jestem zakochana w tym projekcie. To przykład domu typu "cosy"- przytulny, z zakamarkami. Ze zmian: podnieśliśmy ścianki kolankowe na pietrze i nad garażem o 2 pustaki nie zmieniając konta nachylenia dachu. Wg mnie wygąda to ok. Pod schodami od srony pomieszczenia gospodaczego nie postawilismy ścianki- będzie więcej mniejsca na składowanie. U mnie to pomieszczenie to spiżania i pralnia jednocześnie. Kuchnia jest malutka i trudna do zagospodarowania meblami przez co może być ozdobą domu (jeśli się ją odpowiednio wyposarzy) lub go oszpecić.

Planuję pozostaiwnie odkrytych krokwii w sypialni (tej z łazienką) i małym pokoju na górze, żeby przestrzeń wydawała się większa.

I jeszcze jedna niewielka zmiana,ale wg mnie konieczna- rozdzielilimy okna nad garażem, nie będę obok siebie,pomiędzy nimi będzie przerwa. W ten sposób pokój będzie bardziej doświetlony (to radzę zrobić wszystkim planującym tak jak ja wykorzystać to pomieszczenie nad garażem jako pokój, z doświadczenia wiem co to znaczy ciemny kąt na poddaszu).

 

Właśnie dziś dekarze rozpoczynają pracę- układanie dachówki. Więc 3majcie kciuki, bo nadchodzi podobno prawdziwa zima.

Czekam na wrażenia innych " Mellitowców":)

Chętnie wkleję kilka zdjęć, ale muszę rozgryźć jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtiii18

Witam wszystkich, może ktos doradzi bo mam dylemat, chodzi o to czy zostawić kuchnie tu gdzie jest w melite czy przenieść ją do pomnieszczenia gdzie ma byc gabinet, a w miejscu kuchni zrobić jadalnie. Pomóżcie bo nie mam wizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia1

Witam wszystkich, może ktos doradzi bo mam dylemat, chodzi o to czy zostawić kuchnie tu gdzie jest w melite czy przenieść ją do pomnieszczenia gdzie ma byc gabinet, a w miejscu kuchni zrobić jadalnie. Pomóżcie bo nie mam wizji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość jarek

Witam także planuje budowe Melite 1 niestety bardzo mało informacji brak zdjec od budujących ten dom. jesli ktos buduje lub zbudował juz melite prosze o foto kowal304@vp.pl . A swoją drogą planue małe zmiany w projekcie a mianowicie :

#zmiana okien w pomieszczeniu nad garazem usuniecie dachowych wstawienie od szczytu i wstawienie okien w garazu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

#zmiana kuchni ta jest mało ustawna w sęsie wiszące szafki

 

Dołączona grafika

 

lub

 

Dołączona grafika

 

 

#zmiana wielkości pokoju 2/2 na poddaszu powiększenie mniej wiecej przyblizenie do powierzchni 2/3

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek

Witam także planuje budowe Melite 1 niestety bardzo mało informacji brak zdjec od budujących ten dom. jesli ktos buduje lub zbudował juz melite prosze o foto kowal304@vp.pl . A swoją drogą planue małe zmiany w projekcie a mianowicie :

#zmiana okien w pomieszczeniu nad garazem usuniecie dachowych wstawienie od szczytu i wstawienie okien w garazu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

#zmiana kuchni ta jest mało ustawna w sęsie wiszące szafki

 

Dołączona grafika

 

lub

 

Dołączona grafika

 

 

#zmiana wielkości pokoju 2/2 na poddaszu powiększenie mniej wiecej przyblizenie do powierzchni 2/3

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Na jakim etapie jesteś? Może jakieś fotki?

 

Serdecznie witam.

Mamy zamiar budowac taki sam dom. czy byloby to mozliwe wyslac nam kilka (jak najwiecej :-) ) zdjec Waszego domku, zeby zobaczyc, jak wyglada w naturze??? Serdeczne dzieki z gory.

Pozdrawiam-Krzysztof

moj mail: radwanski@gmx.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dryff

Witam. Mamy zamiar budowac ten dom. Podoba sie bardzo. Czy moze ma ktos zdjecia z realizacji lub gotowego juz domku???Jezeli tak, prosze o pare zdjec.Dryff@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam, bardzo mało informacji jest w intrnecie na temat kosztorysu i kosztu budowy. Wiem ze w projekcie założone jest np zapotrzebowanie na piec 24kW, czy wystarczy? jaki jest koszt stanu surowego zamknietego - orientascyjny? jezeli ktos ma takie informacje to prosze napisać poniewż chce niebawem zakupić ten projekt. Z góry dziękuję! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...