Jump to content
Forum dobredomy.pl

Dariusz

Użytkownicy
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Dariusz last won the day on September 21 2019

Dariusz had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

2,927 profile views

Dariusz's Achievements

Przyjaciel

Przyjaciel (2/3)

3

Reputation

 1. Dariusz

  Wnętrza

  Świetna robota.Pięknie to wygląda.
 2. Elewacje robimy po prostu na biało.Będą elementy drewniane typu okiennice w kolorze niebieskim tak jak drzwi wejściowe.Prawdopodobnie jak postawie w końcu kominek zewnętrzny to mam zamiar wykończyć go w kamieniu oczywiście kolor biały.
 3. Dzień dobry. Zdjęcia między innymi sufitu w salonie już zamieszczałem proszę przejrzeć moje posty.U mnie sufit wykończony deską na pióro i wpust i pomalowane na biało.Posiadam pompę ciepła Daikin Altherma 3 o mocy 6kw.Za pompę z montażem zapłaciłem ok 30tyś.Tyle że udało jeszcze mi się w tamtym roku wyrwać dotację w wysokości 8,600tyś.Niestety dotację dla nowo budowanych domów skończyły się z końcem zeszłego roku. Pozdrawiam.
 4. Dzień dobry.U siebie mam blachodachówkę falistą.Zastosowałem ją ponieważ szukałem oszczędności i nie chciałem mieć ciężkiego dachu.Na pewno krycie dachu blachodachówką jest tańsze ale to już indywidualny wybór każdego. Blachodachówka inaczej przenosi odgłos niż tradycyjna dachówka ale czy aż tak mocno słychać żeby spać nie można było raczej nie.Nie spotkałem się z opadem gradu który padał by dłużej niż parę minut.Co prawda są ludzie którym przeszkadza w spaniu dioda świecąca od telewizora więc proszę przy wyborze kierować się własnymi preferencjami.Co do falowania to jak ekipa spartoli robotę to może wystąpić tak zwane falowanie.Na daną chwilę są już różne materiały pozwalające zredukować hałas poprzez opady deszczu czy tez gradu. Pozdrawiam.
 5. Dzień dobry. Nadeszła w końcu chwila kiedy się ziściło i zamieszkaliśmy.Z tegoż oto tytułu postanowiłem zaprezentować środek w naszej aranżacji.Oczywiście zdjęcia tuż po wprowadzeniu wiele jeszcze detali do dopieszczenia i sorry za bałagan. Brak zdjęć ze środkowego pokoju ale tamto pomieszczenie robi aktualnie za składzik budowlany.
 6. Dzień dobry. Proszę podać jak wyszło cenowo ocieplenie pianą za m2 przy tej grubości. Pozdrwaiam.
 7. Dzień dobry. Pompa o mocy 6kw.Koszt to 23tyś. pompa + 5 tyś. montaż.Oczywiście ceny netto.Jeszcze się nie rozliczyłem ale zakup wraz montażem powinien być na 8%. Pozdrawiam.
 8. Również bardzo dobry wybór. Pozdrawiam.
 9. Pompa ciepła Daikin Altherm 3.W przyszłym roku dołączy fotowoltaika.Myślę że "będzie pan zadowolony".
 10. Zgadzam się z powyższym.Bardzo cenna uwaga a błąd bardzo poważny.Dziwię się bo robota i budowa wygląda super.
 11. Na dzień dzisiejszy wydałem ok.167tyś.Są to koszta materiałów.Muszę zaznaczyć że buduję sam przy pomocy teścia.Na robociznę wydałem niewiele ok.10tyś.Nie wiem jak ująć koszt robocizny wiązarów dachowych ponieważ zapłaciłem ogólnie za nie 25 tyś.(cena wiązarów wraz z montażem). Pozdrawiam.
 12. Bardzo ładnie wyszło.U mnie robię trochę inaczej bez widocznych belek.
×
×
 • Create New...