Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Aureliusz


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam. Jestem bardzo zainteresowany zakupem tego projektu ale wacham sie jeszcze pomiedzy tym a Amazonką, czy mogę prosic o przesłanie mi kosztorysu tego domu jak i kosztorysu Amazonki na adres: piasek.marcin@wp.pl Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Czy istnieje możliwość zwiększenia ściany kolankowej oraz czy opłaca się zrobić drugi strop lany?

Dzień dobry!

 

Oczywiście można wykonać zmianę polegającą na podniesieniu ścianki kolankowej. Może wykonać ją projektant adaptujący projekt do działki. Wykonanie żelbetowej konstrukcji poddasza jest również możliwe ale nie uzasadnione ekonomicznie. Oczywiście użytkowo to dobre rozwiązanie i nic nie stoi na przeszkodzie ale nakłady, jakie trzeba ponieść podważają zasadność żelbetowego poddasza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Witam chciałem orientacyjnie dowiedzieć się o jaki jest metraż ścian zewnętrznych Aureliusza (chciałem orientacyjnie wyliczyć koszt docieplenia styropianem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem orientacyjnie dowiedzieć się o jaki jest metraż ścian zewnętrznych Aureliusza (chciałem orientacyjnie wyliczyć koszt docieplenia styropianem).

Witam. Proszę przesłać zapytanie o zestawienie materiałów do stanu surowego oraz zestawienie powierzchni podstawowych przegród budynku na adres info@dobredomy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Monika

Witam,

 

Za chwilę startujemy z budową Aureliusza - niestety w naszej okolicy silikaty praktycznie w ogóle nie są używane do budowy domów jednorodzinnych. Kiedy pytamy o nie w składach budowlanych sprzedawcy robią wielkie oczy i pytają czy murujemy stodołę czy duży śmietnik :) dom z silikatu to dla nich, od jakichś 20 lat, kompletna abstrakcja, głównie za sprawą współczynnika U

W związku z powyższym mam 2 pytania:

1. Jakie czynniki wpłynęły na decyzję o tym materiale budowlanym?

2. czy ewentualnie jest możliwość zamiany ścian konstrukcyjnych na gazobeton gr. 24 cm, ale przy zostawieniu silikatów wewnątrz? (akustyka, akumulacja ciepła). Dodam, że na etapie adaptacji doprojektowaliśmy lane skosy

 

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za chwilę startujemy z budową Aureliusza - niestety w naszej okolicy silikaty praktycznie w ogóle nie są używane do budowy domów jednorodzinnych. Kiedy pytamy o nie w składach budowlanych sprzedawcy robią wielkie oczy i pytają czy murujemy stodołę czy duży śmietnik :) dom z silikatu to dla nich, od jakichś 20 lat, kompletna abstrakcja, głównie za sprawą współczynnika U

W związku z powyższym mam 2 pytania:

1. Jakie czynniki wpłynęły na decyzję o tym materiale budowlanym?

2. czy ewentualnie jest możliwość zamiany ścian konstrukcyjnych na gazobeton gr. 24 cm, ale przy zostawieniu silikatów wewnątrz? (akustyka, akumulacja ciepła). Dodam, że na etapie adaptacji doprojektowaliśmy lane skosy

 

 

Monika

Witam

Bloczki silikatowe są bardzo dobrym materiałem konstrukcyjnym o wysokiej wytrzymałości i trwałości, niskiej nasiąkliwości, niskiej promieniotwórczości  oraz bardzo dobrej izolacyjności akustycznej. Izolację termiczną stanowi warstwa styropianu. Bloczki silikatowe są ogólnodostępnym materiałem.

Zmianę materiałów budowlanych może wprowadzić architekt na etapie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Aurek

Witam, czy ktoś wybudował ten dom na podkarpaciu lub w małopolsce? Chętnie oglądnęłabym na żywo, pozdrawiam

My jesteśmy w trakcie budowy, w razie czego zapraszamy do woj. świętokrzyskiego (okolice Połańca). e-mail: elektrodom2017@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...