Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Zeus


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Witam, zastanawiam sie nad tym projektem.

Ten projekt jest podobny do Atlasu II, praktycznie nie wiele sie różni.

Wie ktoś dlaczego jest droższy w wykonaniu o ok. 150 tys. zł ?

 

Witam,

W projekcie Zeus zostały zaproponowane inne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne niż w projekcie Atlas II. Dodatkowo ma on także większą powierzchnię. Są to dwa główne powody, z powodu których występuje różnica w kosztach budowy tych projektów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

W projekcie Zeus zostały zaproponowane inne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne niż w projekcie Atlas II. Dodatkowo ma on także większą powierzchnię. Są to dwa główne powody, z powodu których występuje różnica w kosztach budowy tych projektów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

 

Witam,

A ja byłam w obydwóch domach i widziałam ich koszty rzeczywiste. Są prawie identyczne, a Zeus to różnica 30 tysięcy, a nie 150,- jak pisze Admin !!! :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja byłam w obydwóch domach i widziałam ich koszty rzeczywiste. Są prawie identyczne, a Zeus to różnica 30 tysięcy, a nie 150,- jak pisze Admin !!! :)

Pozdrawiam.

 

Witam,

Na naszej stronie internetowej podajemy koszty określone w kosztorysie, który został opracowany na podstawie dokumentacji. Oczywiście koszty budowy domu metodą gospodarczą lub np. inną technologia niż przyjęta w projekcie, mogą okazać się inne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam. Od pewnego czasu interesuję się tym projektem. Mam już warunki zabudowy i przyszedł czas na wybór projektu. Moje pytanie - gdzie można było by obejrzeć w realu ten dom?? jakieś real Foto? Jestem z ok suw, tak więc pewnie w okolicy takiej chatki nie ma, jednak jeśli ma ktoś zdjęcia z budowy i ukończenia to był bym wdzięczny za pomoc, bo wiadomo zaplanować to jedno a zbudować to drugie. Ewentualnie co można zmienić w projekcie żeby od razu to uwzględnić. Szacowany czas budowy koszty itp.

Z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

WITAM JA ZACZYNAM BUDOWAC 1LIPCA TO WAM POWIEM CO I JAK ZMIENILEM KOTLOWNIE ZA GARAZEM A TU Z BOKU ZROBILEM SOBIE SPIZARKE KUCHNIA BEDZIE CIUT WIĘKSZA PRZE TE ZMIANY

 

Bardzo proszę o kontakt w sprawie kotłowni za garażem,ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu.

Takie informacje są dla mnie bezcenne.

Bardzo proszę o pomoc nr telefonu lub email.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Łukasz

witam. Od pewnego czasu interesuję się tym projektem. Mam już warunki zabudowy i przyszedł czas na wybór projektu. Moje pytanie - gdzie można było by obejrzeć w realu ten dom?? jakieś real Foto? Jestem z ok suw, tak więc pewnie w okolicy takiej chatki nie ma, jednak jeśli ma ktoś zdjęcia z budowy i ukończenia to był bym wdzięczny za pomoc, bo wiadomo zaplanować to jedno a zbudować to drugie. Ewentualnie co można zmienić w projekcie żeby od razu to uwzględnić. Szacowany czas budowy koszty itp.

Z góry dzięki pozdrawiam

 

Witam,

 

zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane) .

 

Czy moge poprosić o jakieś zdjęcia?

Ja też planuję zrobić kotłownię w pomieszczeniu za garażem.

Interesuje mnie również jak rozwiązał pan sprawę komina,to znaczy w którym miejscu się znajduje jeśli pod schodami jest miejsce na opał oraz jaki piec pan zainstalował?

Bardzo proszę o informację,jakiś rzut, zdjęcie cokolwiek.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam,

 

zbudowałem już ten dom. Zrobiliśmy kilka zmian, kotłownię mamy w pomieszczeniu za garażem, a pod schodami dodatkowy schowek na opał (schody lane) .

 

Czy moge poprosić o jakieś zdjęcia?

Ja też planuję zrobić kotłownię w pomieszczeniu za garażem.

Interesuje mnie również jak rozwiązał pan sprawę komina,to znaczy w którym miejscu się znajduje jeśli pod schodami jest miejsce na opał oraz jaki piec pan zainstalował?

Bardzo proszę o informację,jakiś rzut, zdjęcie cokolwiek.

pozdr

 

Proszę o adres@ to podeślę fotki. Komin jest na ścianie gdzie schody, tyle że od strony kotłowni, więc da się normalnie po schodach wchodzić;). Dom w stanie surowym, więc pieca jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motylek

Witajcie!

Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu.

My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność.

Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce!

Nie straszcie więc przyszłych inwestorów!

 

AAA- do przyszłych budujących!

- więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał!

Belki grubośći 30/28 - porażka!

Połowa drewna by wystarczyła.

 

- a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!!

Stali co niemiara ...

 

- monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:)/>

 

- uważajcie na błędy w projekcie...

 

SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę.

A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:)/>

 

 

Pozdrawiamy. Służymy radami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu.

My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność.

Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce!

Nie straszcie więc przyszłych inwestorów!

 

AAA- do przyszłych budujących!

- więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał!

Belki grubośći 30/28 - porażka!

Połowa drewna by wystarczyła.

 

- a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!!

Stali co niemiara ...

 

- monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:)/>/>/>

 

- uważajcie na błędy w projekcie...

 

SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę.

A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:)/>/>/>

 

 

Pozdrawiamy. Służymy radami.

 

Witam

Projektując nasze domy musimy przestrzegać odpowiednich norm, stosować odpowiednie wspólczynniki, które wpływają w znaczny sposób na rodzaj, wymiary, i technologię wykonania elementów konstrukcyjnych takich jak więźba dachowa, fundamenty, czy stropy. Jednkaże jeśli po uwzględnienu realnych warunków w miejscu budowy znajdą Państwo architekta, bądź konstruktora, który będzie w stanie przeprojektować elementy konstrukcyjne budynku tak, by nadal spełaniły one swoje podstawowe funkcje a były "odchudzone" oczywiśćie nie mamy ku temu żadnych przeciwwskazań.

Co do rodzaju stropu - strop momolityczny jest lepszy pod względem akustycznym od stropu gęstożebrowego, dlatego uznaliśmy, że nad garażem, w którym występuje hałas od auta, strop monolityczny będzie lepszym rozwiązaniem.

Ponieważ cenimy sobie uwagi i sugestie inwestorów co do ewentualnych błędów lub możliwości zastosowania innych niż zaproponowane przez nas w dokuemntacji rozwiązań - nie usuwamy tego wpisu z forum. Klient powinien być zadowolony na każdym etapie współpracy z Dobrymi Domami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Witam

Projektując nasze domy musimy przestrzegać odpowiednich norm, stosować odpowiednie wspólczynniki, które wpływają w znaczny sposób na rodzaj, wymiary, i technologię wykonania elementów konstrukcyjnych takich jak więźba dachowa, fundamenty, czy stropy. Jednkaże jeśli po uwzględnienu realnych warunków w miejscu budowy znajdą Państwo architekta, bądź konstruktora, który będzie w stanie przeprojektować elementy konstrukcyjne budynku tak, by nadal spełaniły one swoje podstawowe funkcje a były "odchudzone" oczywiśćie nie mamy ku temu żadnych przeciwwskazań.

Co do rodzaju stropu - strop momolityczny jest lepszy pod względem akustycznym od stropu gęstożebrowego, dlatego uznaliśmy, że nad garażem, w którym występuje hałas od auta, strop monolityczny będzie lepszym rozwiązaniem.

Ponieważ cenimy sobie uwagi i sugestie inwestorów co do ewentualnych błędów lub możliwości zastosowania innych niż zaproponowane przez nas w dokuemntacji rozwiązań - nie usuwamy tego wpisu z forum. Klient powinien być zadowolony na każdym etapie współpracy z Dobrymi Domami.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

my wybudowaliśmy ten dom i rzeczywiście koszty nie są takie jak podane na stronie. Ale to raczej zależy wg. mnie od ekipy i miejsca budowy. Dach pokryty dachówką ceramiczną i nie odchudzaliśmy więźby. Trzeba pamiętać, że dach ma też utrzymać napór wiatru i śniegu. Nasz wykonawca nie polecał jego "odchudzenia", koszt więźby byłby mniejszy o 3000zl a to nie duża oszczędność licząc całkowity koszt dachu. Ale każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Szanowni Państwo. Czy moze ktoś z Was polecic ekipę do wybudowania domu Zeus. Prosze Was o info na ponizszego maila. dziekuje.

pozdrawiam

 

cinzet@op.pl

 

Witam,

 

my wybudowaliśmy ten dom i rzeczywiście koszty nie są takie jak podane na stronie. Ale to raczej zależy wg. mnie od ekipy i miejsca budowy. Dach pokryty dachówką ceramiczną i nie odchudzaliśmy więźby. Trzeba pamiętać, że dach ma też utrzymać napór wiatru i śniegu. Nasz wykonawca nie polecał jego "odchudzenia", koszt więźby byłby mniejszy o 3000zl a to nie duża oszczędność licząc całkowity koszt dachu. Ale każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Wybudowałem dom według projektu Atlas. Na moim serwisie zamieściłem szereg artykółów dotyczących tej budowy. Znajduje sie tam również ponad 20 filmów z realizacji tej budowy oraz pięciogodzinny kurs dvd o tym jak wybudować dom Atlas. Przyznam, że projekt ten jest jedną z najbardziej ciekawych dla wykonawcy konstrukcji. Zarówno strop z mnogością łuków na zewnątrz budynku jak i więźba, która pozbawiona jest słupów podpierających oraz jak na tak wielki ciężar ma stosunkowo niskie nachylenie dały mi sporo do myślenia. Budynek jednak po wykonaniu prezentuje się wyjątkowo okazale i zdecydowanie bije na głowę inne budowy w sąsiedztwie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Paweł Durski z serwisu "http://www.durski-domy.pl" Jak wybudować dom jednorodzinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:) - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:) Pozdrawiamy. Służymy radami.

@MotylekProjekt Zeus wraz z działką i pozwoleniem mam już od 2 lat i nieodważyłem się jeszcze zacząć budowy, bo nie dobrze były zaplanowane finanse a chcialbym w krótki czasie dom ten mieć spłacony. Tak więc, jeżli nie będzie to dla Państwa kłopotem, byłbym wdzięczny o podzieleniu się konkretnymi informacjami na temat kosztów oraz, jaka firma byłaby godna polecenia, no co zwracać uwagę itp. Chętnie skontaktowałbym się z Państwem telefonicznie albo przynajmniej drogą elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Łukasz

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:) - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:) Pozdrawiamy. Służymy radami.
@Motylek Projekt Zeus wraz z działką i pozwoleniem mam już od 2 lat i nieodważyłem się jeszcze zacząć budowy, bo nie dobrze były zaplanowane finanse a chcialbym w krótki czasie dom ten mieć spłacony. Tak więc, jeżli nie będzie to dla Państwa kłopotem, byłbym wdzięczny o podzieleniu się konkretnymi informacjami na temat kosztów oraz, jaka firma byłaby godna polecenia, no co zwracać uwagę itp. Chętnie skontaktowałbym się z Państwem telefonicznie albo przynajmniej drogą elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję domu ;)

Nasz koszt budowy tego domu do stanu wykończonego to 500 tys.PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Gość

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:) - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:) Pozdrawiamy. Służymy radami.
@Motylek Projekt Zeus wraz z działką i pozwoleniem mam już od 2 lat i nieodważyłem się jeszcze zacząć budowy, bo nie dobrze były zaplanowane finanse a chcialbym w krótki czasie dom ten mieć spłacony. Tak więc, jeżli nie będzie to dla Państwa kłopotem, byłbym wdzięczny o podzieleniu się konkretnymi informacjami na temat kosztów oraz, jaka firma byłaby godna polecenia, no co zwracać uwagę itp. Chętnie skontaktowałbym się z Państwem telefonicznie albo przynajmniej drogą elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję domu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Cieszymy się, że jescze ktoś uświadomi admina o realnych kosztach budowy tego domu. My budowaliśmy zgodnie zzasadami sztuki. Ekipy nie zprzypadku,mającedziałalność. Wyszło nas 220 tyś. z dachem w karpiówce! Nie straszcie więc przyszłych inwestorów! AAA- do przyszłych budujących! - więźba jak na kościół, architekt nie pomyślał! Belki grubośći 30/28 - porażka! Połowa drewna by wystarczyła. - a zbrojenie( te ściągi , kratownice 220/220,itp.) - przypominam,że ludzie to nie słonie!!!! Trochę mnikej ważymy!!! Stali co niemiara ... - monolit nad garażem przeprojektowaliśmy na terivę- znowu stal... Chyba ją architekt uwielbia...:) - uważajcie na błędy w projekcie... SSSUUUppper dom. Przestronny. Nie to co ten Atlas. Jak nie podniesiesz kolankowej, to sufity ,,spadają" Ci na głowę. A jak podniesiesz, to masz dom w kształcie muchomora...:) Pozdrawiamy. Służymy radami.
@Motylek Projekt Zeus wraz z działką i pozwoleniem mam już od 2 lat i nieodważyłem się jeszcze zacząć budowy, bo nie dobrze były zaplanowane finanse a chcialbym w krótki czasie dom ten mieć spłacony. Tak więc, jeżli nie będzie to dla Państwa kłopotem, byłbym wdzięczny o podzieleniu się konkretnymi informacjami na temat kosztów oraz, jaka firma byłaby godna polecenia, no co zwracać uwagę itp. Chętnie skontaktowałbym się z Państwem telefonicznie albo przynajmniej drogą elektroniczną. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję domu ;)
Nasz koszt budowy tego domu do stanu wykończonego to 500 tys.PLN

Lukaszu bardzo podoba mi sie project domu Zeus. bylabym Ci bardzo wdzieczna za kontakt. moj adres herdana 7 @yahoo.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Lukaszu jestem zainteresowana projektem domu Zeus. Bardzo goraco prosilabym pana o kontakt . Moj Email herdana7@yahoo.com. Ciekawa jestem jakim sposobem budowal Pan swoj dom. firma, czy tez moze troche droga oszczednosci w swoim zakresie. Ciekawa rowniez jestem jak daleko Pan mieszka, bo ja w podkarpackim I czy bylaby taka ewentualnosc obejrzenia Panskiego domu. Serdecznie prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam Panie Lukaszu . Jestem bardzo zainteresowana projektem domu Zeus. W zwiazku z tym ,ze podal Pan cene swojego wybudowanego domu bardzo ciekawi mnie jaka metoda budowal Pan swoj dom, czy wylacznie przez firme, czy tez moze czesciowo droga oszczednosciowa, a wiec we wlasnym zakresie. Czy mozliwe byloby ewentualne zobaczenie Panskiego domu. Papier tego nigdy nie odda co jest w rzeczywistosci.Jesli zas to wogole nie jest mozliwe to moze chociaz prosilabym serdecznie o kilka zdjec z zewnatrz jak rowniez wewnatrz budunku.Moj adresEmail- herdana7@yahoo.com. Jeszcze raz bardzo serdecznie prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...