Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Orion III


Gość Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gość groomek

Ja chciałbym uzuskać wkońcu jedoznaczną i PRAWDZIWĄ odpowiedź odośnie zaprojektowanych grzejników w Orionie III.

Zadawałem już dwukrotnie to pytanie przez telefon pracowni projektowej Dobre Domy ale mam wrażenie że mnie nie zrozumiano. A pytanie zadaje na forum aby potencjalni nabywcy tego projektu wiedzieli jakie są błędy w projekcie.

Ogólnie domek jest super i to zarówno pod względem zewnętrznego wyglądu jak i rozmieszczenia pomieszczeń wewątrz ale jest kilka niedomówień w projekcie które laikom komplikują mocno życie. Na dzisiejszych fachowcach polegać się raczej nie powinno bo zazwyczaj doradzają co jest im wygodniejsze dlatego proszę o wyjaśnienia odnośnie CO.

 

Chodzi o projekt Centralnego Ogrzewania dla tego domku.

 

Jak to wkońcu z tą zaprojektowana instalacją jest?

Dla jakiej temperatury czynnika grzewczego zostały zaprojektowane grzejniki?

Czy faktycznie 80/60? Jeśli tak to wymiary, moc i typ grzejnków podana na rysunkach jest chyba błędna?

No bo weźmy na przykład salon. mamy tutaj grzejnik typu V33 o wymiarach 600/1000. Jego moc podana na projekcie to 1550W. Jak to możliwe skoro według katalogu PURMO grzejnik o takich wymiarach i typ typie będzie miał przy temperaturze czynnika grzewczego 75/65 C - 2356 W.

Te problem dotyczy każdego pomieszczenia w zasadzie.

Konnkluzja:

Opcja 1.

Temperatura czynnika grzewczego podana w projekcie jest zła a grzejniki sa ok

Wtedy prosze podać dla jakiej temperatury czynnika grzewczego podane sa te moce grzejników?

 

Opcja 2.

Temperatura czynnika grzewczego w projekcie jest ok a parametry grzejników są złe.

Wtedy proszę podanie prawidłowych mocy grzejników dla określonej temperatury czynnika grzewczego.

 

Liczę na szybką odpowiedź projektanta tej instalacji

 

Serdecznie dziekuję

groomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie chcę wybudować domek ORION 3 i niewiem ile mam szykować kasy na wystawienie w stanie surowym proszę napiszcie

 

wszystko zależy od Twojego wyboru jeśli chodzi o materiały

może cię kosztować 80000 ale może i 150000 za stan surowy zamkniety

 

zresztą to nie ma znaczenia ile sobie teraz zaplanujesz - i tak wyjedzie wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja chciałbym uzuskać wkońcu jedoznaczną i PRAWDZIWĄ odpowiedź odośnie zaprojektowanych grzejników w Orionie III.

Zadawałem już dwukrotnie to pytanie przez telefon pracowni projektowej Dobre Domy ale mam wrażenie że mnie nie zrozumiano. A pytanie zadaje na forum aby potencjalni nabywcy tego projektu wiedzieli jakie są błędy w projekcie.

Ogólnie domek jest super i to zarówno pod względem zewnętrznego wyglądu jak i rozmieszczenia pomieszczeń wewątrz ale jest kilka niedomówień w projekcie które laikom komplikują mocno życie. Na dzisiejszych fachowcach polegać się raczej nie powinno bo zazwyczaj doradzają co jest im wygodniejsze dlatego proszę o wyjaśnienia odnośnie CO.

 

Chodzi o projekt Centralnego Ogrzewania dla tego domku.

 

Jak to wkońcu z tą zaprojektowana instalacją jest?

Dla jakiej temperatury czynnika grzewczego zostały zaprojektowane grzejniki?

Czy faktycznie 80/60? Jeśli tak to wymiary, moc i typ grzejnków podana na rysunkach jest chyba błędna?

No bo weźmy na przykład salon. mamy tutaj grzejnik typu V33 o wymiarach 600/1000. Jego moc podana na projekcie to 1550W. Jak to możliwe skoro według katalogu PURMO grzejnik o takich wymiarach i typ typie będzie miał przy temperaturze czynnika grzewczego 75/65 C - 2356 W.

Te problem dotyczy każdego pomieszczenia w zasadzie.

Konnkluzja:

Opcja 1.

Temperatura czynnika grzewczego podana w projekcie jest zła a grzejniki sa ok

Wtedy prosze podać dla jakiej temperatury czynnika grzewczego podane sa te moce grzejników?

 

Opcja 2.

Temperatura czynnika grzewczego w projekcie jest ok a parametry grzejników są złe.

Wtedy proszę podanie prawidłowych mocy grzejników dla określonej temperatury czynnika grzewczego.

 

Liczę na szybką odpowiedź projektanta tej instalacji

 

Serdecznie dziekuję

groomek

 

 

Poniżej cytuję odpowiedź projektanta instalacji centralnego ogrzewania:

"Na rysunku instalacji c.o. przy symbolu graficznym grzejnika podawane są dwie wielkości:

- straty ciepła w pomieszczeniu,

- typ i wielkość grzejnika.

 

Doboru wielkości grzejnika dokonuje się wybierając grzejnik o mocy równej stratom ciepła w pomieszczeniu pomnożonym przez sumę dodatków uwzględniających:

- temperaturę zasilania i powrotu,

- temperaturę wewnętrzną pomieszczenia,

- usytuowanie grzejnika w pomieszczeniu,

- sposób zabudowy grzejnika,

- montaż zaworu termostatycznego.

 

I tak np.zastosowanie zaworu termostatycznego wymaga przyjęcia dodatku zwiększającego moc dobieranego grzejnika = 1,15

 

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku projektów typowych, przy wykonywaniu których brak jest możliwości kontaktu z Inwestorem, projektant zmuszony jest do arbitralnego określenia warunków zabudowy i podłączenia grzejników."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Czy ktoś buduje ten domek?

 

ja buduje w Tarczynie

dokładnie oriona 3 czyli bez garażu

 

mieszkam już tydzień i jest rewelacja

 

wprowadziłem kilka zmian ale można je nazwać kosmetycznymi

 

UWAGA: na dolną łazienkę. W opcji z projektu jest zwyczajnie za malutka

ja przesunąłem sciane z drziwami do łazienki aż do drzwi do kotłowni i jest super bo łazienka powiekszyła się o okolo 1,2 - 2 metry kwadratowe.

Dodałem też drzwi zewnętrzne w kotłowni i też jestem z tej zmiany zadowolony

 

chętnych o więcej info zapraszam na e-mail: groomek@wp.pl

aha na forum Muratora jest obszerne forum na temat tego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja buduje w Tarczynie

dokładnie oriona 3 czyli bez garażu

 

mieszkam już tydzień i jest rewelacja

 

wprowadziłem kilka zmian ale można je nazwać kosmetycznymi

 

UWAGA: na dolną łazienkę. W opcji z projektu jest zwyczajnie za malutka

ja przesunąłem sciane z drziwami do łazienki aż do drzwi do kotłowni i jest super bo łazienka powiekszyła się o okolo 1,2 - 2 metry kwadratowe.

Dodałem też drzwi zewnętrzne w kotłowni i też jestem z tej zmiany zadowolony

 

chętnych o więcej info zapraszam na e-mail: groomek@wp.pl

aha na forum Muratora jest obszerne forum na temat tego domku

 

Witam,

Zachęcam do umieszczania zdjęć z budowy domu Orion III na naszym forum internetowym oraz do nadesłania ich do naszej pracowni w celu wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
Gość ANIA 33

Witajcie chcę wybudować domek ORION 3 i niewiem ile mam szykować kasy na wystawienie w stanie surowym proszę napiszcie

 

 

WITAM

Podłączam się do pytania.

Ktoś wybudował ten domek ?

Jakie są realne koszty inwestycji , do zamieszkania , z wszystkimi niezbędnymi rzeczami .

Jeśli mogę zapytać :-D ( jestem totalnym laikiem w tych sprawach , a chciałabym taki w Słupsku wybudować )

I nie mam pojęcia ile pieniążków szykować .

 

 

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Gość orionIII lustro

Witam!

właśnie jesteśmy z Żoną po budowie Oriona III Lustro. od razu zastrzegam ze nie odpowiadam na pytania związane z kosztami budowy ani też nie podam lokalizacji. budynek wybudowaliśmy z Maxa z założeniem że ocieplimy go 15 cm warstwą styropianu. nasz majster bał się wybudować ściany jednowarstwowe (może i dobrze :-)). do projektu wprowadziliśmy kilka zmian: na parterze dodaliśmy drzwi do kotłowni na zewnątrz, 20 cm przesunęliśmy ścianę łazienki w stronę korytarza, oraz dodaliśmy nadproża nad wejściem do korytarza koło łazienki i w szerszym przejściu między salonem a jadalnią dlatego że naszym zdaniem dziwnie wyglądało to że na jednej ścianie są dwa przejścia różniej wysokości. na poddaszu z pokoi po lewej zrobiliśmy jedno pomieszczenie a ścianę oddzielającą pokój po prawej przesunęliśmy w lewo od komina do lukarny co dało nam dwa naprawę duże pokoje. do tego założyliśmy że w domu zainstalujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła a dom będzie ogrzewany gazem więc nie budowaliśmy komina w kotłowni a ten w salonie jest tylko spalinowy. zrobiliśmy też lany strop nad poddaszem i tu chyba wyszedł mały błąd konstrukcyjny. założyliśmy że ścianę kolankową podniesiemy o jedną warstwę Maxa i na niej oprzemy "skos" stropu ale okazało się że "skos" wchodzi w światło drzwi do pokoju po lewej i żeby temu zapobiec podnieśliśmy jeszcze i jedną warstwę maxa ścianę kolankową. w projekcie co prawda nie ma lanego górnego stropu ale bez podniesienia ściany kolankowej i bez lanego stropu taka sytuacja pewnie też miała by miejsce. jesli ktoś jest przed budową to chętnie odpowiem na pytania lub wymienię doświadczenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! właśnie jesteśmy z Żoną po budowie Oriona III Lustro. od razu zastrzegam ze nie odpowiadam na pytania związane z kosztami budowy ani też nie podam lokalizacji. budynek wybudowaliśmy z Maxa z założeniem że ocieplimy go 15 cm warstwą styropianu. nasz majster bał się wybudować ściany jednowarstwowe (może i dobrze :-)). do projektu wprowadziliśmy kilka zmian: na parterze dodaliśmy drzwi do kotłowni na zewnątrz, 20 cm przesunęliśmy ścianę łazienki w stronę korytarza, oraz dodaliśmy nadproża nad wejściem do korytarza koło łazienki i w szerszym przejściu między salonem a jadalnią dlatego że naszym zdaniem dziwnie wyglądało to że na jednej ścianie są dwa przejścia różniej wysokości. na poddaszu z pokoi po lewej zrobiliśmy jedno pomieszczenie a ścianę oddzielającą pokój po prawej przesunęliśmy w lewo od komina do lukarny co dało nam dwa naprawę duże pokoje. do tego założyliśmy że w domu zainstalujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła a dom będzie ogrzewany gazem więc nie budowaliśmy komina w kotłowni a ten w salonie jest tylko spalinowy. zrobiliśmy też lany strop nad poddaszem i tu chyba wyszedł mały błąd konstrukcyjny. założyliśmy że ścianę kolankową podniesiemy o jedną warstwę Maxa i na niej oprzemy "skos" stropu ale okazało się że "skos" wchodzi w światło drzwi do pokoju po lewej i żeby temu zapobiec podnieśliśmy jeszcze i jedną warstwę maxa ścianę kolankową. w projekcie co prawda nie ma lanego górnego stropu ale bez podniesienia ściany kolankowej i bez lanego stropu taka sytuacja pewnie też miała by miejsce. jesli ktoś jest przed budową to chętnie odpowiem na pytania lub wymienię doświadczenia. pozdrawiam

Witam

Prosimy więc o zdjęcia Państwa Oriona - chętnie zaprezentujemy go na naszej stronie internetowej. 

Proszę podesłać kilka fotek domu z zewnątrz, może klika wnętrz na adres projekty@dobredomy.pl

 

Z góry dziękujemy  i życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w nowym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...