Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Aleksander II


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Dlaczego nikt tego domu nie buduje? Czy rzeczywiscie jest taki drogi, jak wskazuje kosztorys?

Kilka pytań do projektantów:

Jaką wysokość ma ścianka kolankowa w tym projekcie? Bo z rys. wynika, że tylko 50 cm. Jaka jest najniższa wysokość pokoi na poddaszu?

Moglibyscie się pokusić o zmianę aranżacji poddasza, zeby wygospodarować miejsce na drugą łazienkę - przy sypialni. Np coś w stylu APS101 http://img.extradom.pl/extradom/projekt%20domu/2525/render/poddasze_big/resize%24512-512-2 Wszystkie projekty tego typu niestety mają takie samo poddasze.

Czy istnieje projekt podobny do Aleksandra II (z kotłownią w garażu) z wejściem jak w projekcie Ganikus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt tego domu nie buduje? Czy rzeczywiscie jest taki drogi, jak wskazuje kosztorys?

Kilka pytań do projektantów:

Jaką wysokość ma ścianka kolankowa w tym projekcie? Bo z rys. wynika, że tylko 50 cm. Jaka jest najniższa wysokość pokoi na poddaszu?

Moglibyscie się pokusić o zmianę aranżacji poddasza, zeby wygospodarować miejsce na drugą łazienkę - przy sypialni. Np coś w stylu APS101 Wszystkie projekty tego typu niestety mają takie samo poddasze.

Czy istnieje projekt podobny do Aleksandra II (z kotłownią w garażu) z wejściem jak w projekcie Ganikus?

 

 

Witam

Projekt Aleksander II jest naszym nowym projektem - dokumentacja do niego została opracowana we wrześniu 2012r, więc osoby które go zakupiły zapewne dopiero teraz na wiosnę rozpoczną jego realizację.

Ścianka kolankowa w tym projekcie wysoka jest na 68cm nad częścią mieszkalną budynku i na 85cm nad garażem.

Wszelkie zmiany związane z aranżacją poddasza można nanieść na dokumentację we współpracy ze swoim architektem, w ramach adaptacji projektu.

Z projektów podobnych, z wejściem jak w Ganikusie i pomieszczeniem gospodarczym za garażem polecam projekt Juliusz II.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z projektów podobnych, z wejściem jak w Ganikusie i pomieszczeniem gospodarczym za garażem polecam projekt Juliusz II.

Pozdrawiam.

 

Niezupełnie jest podobny bo nie posiada podstawowego atutu Aleksandra i Ganikusa, czyli zadaszonego tarasu, który jest głównym wyznacznikiem szukania przeze mnie projektu. Takiego Ganikusa z wydłużonym garażem niestety nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa ma wysokość 68cm, ale ściana w pokojach jest postawiona w pewnej odległości od ścianki kolankowej (ok 90cm). Z przybliżonych obliczeń wyszło mi, że będzie miała wysokość ok. 130-135cm. Czy dobrze wyliczyłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa ma wysokość 68cm, ale ściana w pokojach jest postawiona w pewnej odległości od ścianki kolankowej (ok 90cm). Z przybliżonych obliczeń wyszło mi, że będzie miała wysokość ok. 130-135cm. Czy dobrze wyliczyłam?

 

Witam

W pokojach na poddaszu nie ma ścianek postawionych w jakiejś odległości od ścianek kolankowych. Ograniczone są one po zewnątrznej linii właśnie ścianką kolankową. To co Pani widzi na rzutach na stronie internetowej są to linie cięcia przez dach. Proszę o podanie adresu mailowego lub kontakt na adres info@dobrtedomy.pl - prześlę Pani szczegółwe rzuty i przekroje z dokumentacj, lepiej to Pani zobrazuje sytuację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Jestem w trakcie kończenia stropów ( drugiego ponieważ nad garażem już wykonany ). Na tym etapie to mogę powiedzieć że koszt aż taki wysoki jak w kosztorysie nie jest ale też nie jest to tani projekt za to ładny i funkcjonalny. Dokonaliśmy zmiany konstrukcji stropu na parterem mianowicie wyrzuciliśmy dwa słupy jeden w kuchni drugi w narożniku przy wyjściu na tarasy dzięki czemu zlikwidowaliśmy podciąg ( obróciliśmy belki stropowe teriva)a co za tym poszło to dzięki temu ( brak słupa który jest ukryty w sciance działowej pomiędzy kuchnią a pokojem gościnnym ) przenieśliśmy ten pokój w miejsce jadalni a w miejsce tego pokoju robimy jadalnię. Likwidujemy spiżarnię i robimy jeden dość duży przedpokój doświetlony oknem ( ten na projekcie jest dla nas za mały i za ciemny ). W razie pytań służe pomocą ( jak będę w stanie ). Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie kończenia stropów ( drugiego ponieważ nad garażem już wykonany ). Na tym etapie to mogę powiedzieć że koszt aż taki wysoki jak w kosztorysie nie jest ale też nie jest to tani projekt za to ładny i funkcjonalny. Dokonaliśmy zmiany konstrukcji stropu na parterem mianowicie wyrzuciliśmy dwa słupy jeden w kuchni drugi w narożniku przy wyjściu na tarasy dzięki czemu zlikwidowaliśmy podciąg ( obróciliśmy belki stropowe teriva)a co za tym poszło to dzięki temu ( brak słupa który jest ukryty w sciance działowej pomiędzy kuchnią a pokojem gościnnym ) przenieśliśmy ten pokój w miejsce jadalni a w miejsce tego pokoju robimy jadalnię. Likwidujemy spiżarnię i robimy jeden dość duży przedpokój doświetlony oknem ( ten na projekcie jest dla nas za mały i za ciemny ). W razie pytań służe pomocą ( jak będę w stanie ). Witek

 

Witam

Zachęcamy do umieszczania na forum zdjęć z budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witek, koniecznie wstaw zdjęcia z budowy i informacje co warto przerobić a co nie. Kurcze, ani widu ani słychu o tym projekcie, zadnych realizacji, żadnych fotek. Napisz jak się prezentują skosy na poddaszu, czy ścianki kolankowe nie są za niskie. Ja akurat muszę zlikwidować albo spłycić wykusz w jadalni i planuję całkowitą przebudowę góry - likwidacja balkonu nad wykuszem i w tym miejscu łazienka. Wiatrołam rzeczywiscie jest mały, ale szkoda mi zrezygnować ze spiżarni. Zaprojektowałeś urządzenie/podział poddasza, czy zostawiasz wielka przestrzeń.

Jeśli nie chcesz umieszczać fotek na forum, podajęci mój adres email ewao@{usunto}tlen.pl (zabezpieczenie przed robotami kradnącymi maile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam

Właśnie budujemy taki dom. Dokladnie ten projekt i nasza budowa jest w fazie scian kolankowych zwanych tremplem opaski. Budowa przebiegla szybko i bez problemów jedyny mankament to łazienka gdzie pod schodami jeszcze jest troszke miejsca do wykorzystania. Do budowy wykorzystałem porotherm 30 P+W i jestem bardzo zadowolony z tego materiału bo praca szybko idzie a towar jest masywny i stabilny moge polecic wszystkim.

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czerwoniak

Witam.

Co do projektu. Wlasnie budujemy z żoną ten dom. Fajny na zdjęciach a w rzeczywistości jeszczw fajniejszy szczególnie widać gdy jest ściana kolankowa. Wybrałem do budowy porotherm i jestem zadowolony wcale taj drogo nie wychodzi jak niektórzy ludzie pisza. Jest bardzo stabilny.

W razie pytań proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do projektu. Wlasnie budujemy z żoną ten dom. Fajny na zdjęciach a w rzeczywistości jeszczw fajniejszy szczególnie widać gdy jest ściana kolankowa. Wybrałem do budowy porotherm i jestem zadowolony wcale taj drogo nie wychodzi jak niektórzy ludzie pisza. Jest bardzo stabilny. W razie pytań proszę pisać

Witam

Prosimy o kilka fotek na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś się ruszyło w tym temacie, tylko fotek brak! Koniecznie się pochwalcie! My też niebawem ruszamy z budową tego domu, choć po naszych adaptacjach, to z zewnatrz będzie bardziej przypominać Dioklesa II (konieczność likwidacji wykuszy). Jednak wiekość bryły, kuchnia od frontu budynku, duża otwarta przestrzeń na dole, duży zadaszony taras, wydłużony garaż z kotłownią to jest to, co zdecydowało, że naszym projektem bazowym stał się Aleksander II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zaczęliśmy budować ten dom, jesteśmy na etapie fundamentów. Projekt fundamentów pozostawia wiele do życzenia, ściany fundamentowe są dziwnie powyginane, np w wiatrołapie na szafę, choć podciąg idzie prosto. Na rzucie fundamentów są same wymiary ław, wymiary i odległości ścian fundamentowych trzeba odczytywać z rzutu parteru, który jest bardzo nieczytelny (profesjonalny projekt raczej nie powinien na rzutach pokazywać mebli typu łóżeczka, komody zaciemniające cały rysunek, tylko niezbędne urządzenia), bo większość kluczowych wymiarów podawana jest z ociepleniem a nie w osiach ścian. To sprawia, że trzeba przygotować własny rzut fundamentów, żeby robotnicy się nie pogubili w tych przeliczeniach. Proponuję , aby Dobre Domy oczyściły szczegółowe rzuty domu z niepotrzebnych obrazków, bo to wygląda nieprofesjonalnie i utrudnia odczyt albo przygotowały dodatkowy rysunek pomocny przy budowie fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliśmy budować ten dom, jesteśmy na etapie fundamentów. Projekt fundamentów pozostawia wiele do życzenia, ściany fundamentowe są dziwnie powyginane, np w wiatrołapie na szafę, choć podciąg idzie prosto. Na rzucie fundamentów są same wymiary ław, wymiary i odległości ścian fundamentowych trzeba odczytywać z rzutu parteru, który jest bardzo nieczytelny (profesjonalny projekt raczej nie powinien na rzutach pokazywać mebli typu łóżeczka, komody zaciemniające cały rysunek, tylko niezbędne urządzenia), bo większość kluczowych wymiarów podawana jest z ociepleniem a nie w osiach ścian. To sprawia, że trzeba przygotować własny rzut fundamentów, żeby robotnicy się nie pogubili w tych przeliczeniach. Proponuję , aby Dobre Domy oczyściły szczegółowe rzuty domu z niepotrzebnych obrazków, bo to wygląda nieprofesjonalnie i utrudnia odczyt albo przygotowały dodatkowy rysunek pomocny przy budowie fundamentów.

Witam, W odpowiedzi na Pana/Pani wiadomość musze zaznaczyć, że wszystkie nasze projekty przygotowywane są przez doświadczonych i sprawdzonych projektantów. Każdy z nich jest dokadnie sprawdzany. Błędy w naszych dokumentacjach zdarzają się niezmiernie rzadko, a jeśli już to dotyczą zwykle nieistotnych szczegółów. Jesteśmy więc zaskoczeni ilością zarzutów dotyczących projektu. Naszym zdniem projekt jest przygotowany bardzo starannie. Niektóre informacje jakie chciałby Pan/Pani widzieć na projekcie wpłynełyby jedynie na zminiejszenie czytelności rysunku. W sytuacji kiedy szerokość ścian fundamentowych jest niezmienna, a środek ławy zawsze pokrywa się z osią ściany fundamnetowej wymiarowanie każdej sciany fundamnetowej jest zbyteczne. Mam nadzieję, że mimo wszystko jest Pan/Pani zadololony z wyboru projektu i uda się go bez przeszkód zrealizować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Zaczęliśmy budować ten dom, jesteśmy na etapie fundamentów. Projekt fundamentów pozostawia wiele do życzenia, ściany fundamentowe są dziwnie powyginane, np w wiatrołapie na szafę, choć podciąg idzie prosto. Na rzucie fundamentów są same wymiary ław, wymiary i odległości ścian fundamentowych trzeba odczytywać z rzutu parteru, który jest bardzo nieczytelny (profesjonalny projekt raczej nie powinien na rzutach pokazywać mebli typu łóżeczka, komody zaciemniające cały rysunek, tylko niezbędne urządzenia), bo większość kluczowych wymiarów podawana jest z ociepleniem a nie w osiach ścian. To sprawia, że trzeba przygotować własny rzut fundamentów, żeby robotnicy się nie pogubili w tych przeliczeniach. Proponuję , aby Dobre Domy oczyściły szczegółowe rzuty domu z niepotrzebnych obrazków, bo to wygląda nieprofesjonalnie i utrudnia odczyt albo przygotowały dodatkowy rysunek pomocny przy budowie fundamentów.
Witam, W odpowiedzi na Pana/Pani wiadomość musze zaznaczyć, że wszystkie nasze projekty przygotowywane są przez doświadczonych i sprawdzonych projektantów. Każdy z nich jest dokadnie sprawdzany. Błędy w naszych dokumentacjach zdarzają się niezmiernie rzadko, a jeśli już to dotyczą zwykle nieistotnych szczegółów. Jesteśmy więc zaskoczeni ilością zarzutów dotyczących projektu. Naszym zdniem projekt jest przygotowany bardzo starannie. Niektóre informacje jakie chciałby Pan/Pani widzieć na projekcie wpłynełyby jedynie na zminiejszenie czytelności rysunku. W sytuacji kiedy szerokość ścian fundamentowych jest niezmienna, a środek ławy zawsze pokrywa się z osią ściany fundamnetowej wymiarowanie każdej sciany fundamnetowej jest zbyteczne. Mam nadzieję, że mimo wszystko jest Pan/Pani zadololony z wyboru projektu i uda się go bez przeszkód zrealizować. Pozdrawiam

Na rzutach szczegółowych - pokój na parterze - podany jest wymiar 298,5 (od początku podciągu do początku słupa nośnego) Trudno dociec, jaki powinien być ten wymiar, ale udało mi się wyliczyć, że 300, niby tylko 1,5cm, ale błąd jest. My akurat likwidowaliśmy wykusz, więc to był wymiar między scianą fundamentową a słupem zbrojonym. Do tej pory nie jestem wstanie dociec, skąd się tam wzięło 298,5.Ponadto w kosztorysie pojawiają się błędy w ilości materiałów, które na bieżąco zgłaszam. Pakiet energooszczędny to fikcja bardzo trudna do wdrożenia w gotowym projekcie, szczególnie jak się chce zwiększyć grubość styropianu, to wszystkie wymiary idą do poprawki - praktycznie niemożliwe do poprawienia bez wersji elektronicznej projektu, bo wszystkie wymiary zawierają 14cm ocieplenia i tynku.Ale najbardziej interesującą rzeczą jest sprawa charakterystyki energetycznej tego budynku, która zmieniła parametry jakieś 1-2 miesiące temu. Budynek nagle stał się mniej energooszczędny od tego, który składaliśmy do wydania pozwolenia na budowę. Aktualnie wentylacja mechaniczna pogarsza parametry budynku, podczas gdy w podobnych budynkach (Diokles albo Aridella) jest na odwrót.Odpowiedzi w tej sprawie, dlaczego tak się dzieje, do tej pory nie otrzymaliśmy.Dom jest bardzo ładny, niestety dokumentacja niedopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzutach szczegółowych - pokój na parterze - podany jest wymiar 298,5 (od początku podciągu do początku słupa nośnego) Trudno dociec, jaki powinien być ten wymiar, ale udało mi się wyliczyć, że 300, niby tylko 1,5cm, ale błąd jest. My akurat likwidowaliśmy wykusz, więc to był wymiar między scianą fundamentową a słupem zbrojonym. Do tej pory nie jestem wstanie dociec, skąd się tam wzięło 298,5. Ponadto w kosztorysie pojawiają się błędy w ilości materiałów, które na bieżąco zgłaszam. Pakiet energooszczędny to fikcja bardzo trudna do wdrożenia w gotowym projekcie, szczególnie jak się chce zwiększyć grubość styropianu, to wszystkie wymiary idą do poprawki - praktycznie niemożliwe do poprawienia bez wersji elektronicznej projektu, bo wszystkie wymiary zawierają 14cm ocieplenia i tynku. Ale najbardziej interesującą rzeczą jest sprawa charakterystyki energetycznej tego budynku, która zmieniła parametry jakieś 1-2 miesiące temu. Budynek nagle stał się mniej energooszczędny od tego, który składaliśmy do wydania pozwolenia na budowę. Aktualnie wentylacja mechaniczna pogarsza parametry budynku, podczas gdy w podobnych budynkach (Diokles albo Aridella) jest na odwrót. Odpowiedzi w tej sprawie, dlaczego tak się dzieje, do tej pory nie otrzymaliśmy. Dom jest bardzo ładny, niestety dokumentacja niedopracowana.

Dzień dobry!

Wymiar o którym Pan pisze 298,5cm stanowi odległość między słupem a załamaniem ściany zewnętrznej (tworzącej wielokątny wykusz pokoju). Natomiast odległość, którą jest Pan zainteresowany, czyli między słupem a podciągiem wynosi 276cm. Wymiar ten jest podany na rysunku konstrukcji K-2.

Nasze projekty są przygotowywane i sprzedawane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to również izolacyjności cieplnej i energooszczędności. Pakiet rozwiązań energooszczędnych ma za zadanie wyjść na przeciw Klientom zainteresowanym rozwiązaniami zmniejszającymi zużycie energii przez budynek. Oczywiście każda zmiana w projekcie katalogowym musi być naniesiona na dokumentację. Na rynku jest bardzo duży wybór materiałów budowlanych o zróżnicowanych parametrach i grubościach. Niestety wiąże się to z tym, że ich zmiana w projekcie wpływa na konieczność aktualizacji grubości przegród w dokumentacji technicznej.

Faktycznie wentylacja mechaniczna powinna polepszać wyniki charakterystyki energetycznej. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione jak najszybciej.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzutach szczegółowych - pokój na parterze - podany jest wymiar 298,5 (od początku podciągu do początku słupa nośnego) Trudno dociec, jaki powinien być ten wymiar, ale udało mi się wyliczyć, że 300, niby tylko 1,5cm, ale błąd jest. My akurat likwidowaliśmy wykusz, więc to był wymiar między scianą fundamentową a słupem zbrojonym. Do tej pory nie jestem wstanie dociec, skąd się tam wzięło 298,5. Ponadto w kosztorysie pojawiają się błędy w ilości materiałów, które na bieżąco zgłaszam. Pakiet energooszczędny to fikcja bardzo trudna do wdrożenia w gotowym projekcie, szczególnie jak się chce zwiększyć grubość styropianu, to wszystkie wymiary idą do poprawki - praktycznie niemożliwe do poprawienia bez wersji elektronicznej projektu, bo wszystkie wymiary zawierają 14cm ocieplenia i tynku. Ale najbardziej interesującą rzeczą jest sprawa charakterystyki energetycznej tego budynku, która zmieniła parametry jakieś 1-2 miesiące temu. Budynek nagle stał się mniej energooszczędny od tego, który składaliśmy do wydania pozwolenia na budowę. Aktualnie wentylacja mechaniczna pogarsza parametry budynku, podczas gdy w podobnych budynkach (Diokles albo Aridella) jest na odwrót. Odpowiedzi w tej sprawie, dlaczego tak się dzieje, do tej pory nie otrzymaliśmy. Dom jest bardzo ładny, niestety dokumentacja niedopracowana.
Dzień dobry! Wymiar o którym Pan pisze 298,5cm stanowi odległość między słupem a załamaniem ściany zewnętrznej (tworzącej wielokątny wykusz pokoju). Natomiast odległość, którą jest Pan zainteresowany, czyli między słupem a podciągiem wynosi 276cm. Wymiar ten jest podany na rysunku konstrukcji K-2. Nasze projekty są przygotowywane i sprzedawane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to również izolacyjności cieplnej i energooszczędności. Pakiet rozwiązań energooszczędnych ma za zadanie wyjść na przeciw Klientom zainteresowanym rozwiązaniami zmniejszającymi zużycie energii przez budynek. Oczywiście każda zmiana w projekcie katalogowym musi być naniesiona na dokumentację. Na rynku jest bardzo duży wybór materiałów budowlanych o zróżnicowanych parametrach i grubościach. Niestety wiąże się to z tym, że ich zmiana w projekcie wpływa na konieczność aktualizacji grubości przegród w dokumentacji technicznej. Faktycznie wentylacja mechaniczna powinna polepszać wyniki charakterystyki energetycznej. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione jak najszybciej. Pozdrawiam!

Państwa odpowiedź nadal nie wyjaśniła sprawy tego wymiaru, gdyż nadal uważam, że powinien wynosić on 300 (276+ 24 -grubość ściany), bo w przeciwnym wypadku załamanie wykuszu jest cofnięte o 1,5 cm w stosunku do ściany zewnętrznej, a tak chyba tego nie zaprojektowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwa odpowiedź nadal nie wyjaśniła sprawy tego wymiaru, gdyż nadal uważam, że powinien wynosić on 300 (276+ 24 -grubość ściany), bo w przeciwnym wypadku załamanie wykuszu jest cofnięte o 1,5 cm w stosunku do ściany zewnętrznej, a tak chyba tego nie zaprojektowaliście.

Witam ponownie

Proszę o podanie adresu mailowego - prześlemy Panu dodatkowe wyjaśnienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 years later...
Gość Tomasz Dragan

Zaczęliśmy budować ten dom, jesteśmy na etapie fundamentów. Projekt fundamentów pozostawia wiele do życzenia, ściany fundamentowe są dziwnie powyginane, np w wiatrołapie na szafę, choć podciąg idzie prosto. Na rzucie fundamentów są same wymiary ław, wymiary i odległości ścian fundamentowych trzeba odczytywać z rzutu parteru, który jest bardzo nieczytelny (profesjonalny projekt raczej nie powinien na rzutach pokazywać mebli typu łóżeczka, komody zaciemniające cały rysunek, tylko niezbędne urządzenia), bo większość kluczowych wymiarów podawana jest z ociepleniem a nie w osiach ścian. To sprawia, że trzeba przygotować własny rzut fundamentów, żeby robotnicy się nie pogubili w tych przeliczeniach. Proponuję , aby Dobre Domy oczyściły szczegółowe rzuty domu z niepotrzebnych obrazków, bo to wygląda nieprofesjonalnie i utrudnia odczyt albo przygotowały dodatkowy rysunek pomocny przy budowie fundamentów.
Witam, W odpowiedzi na Pana/Pani wiadomość musze zaznaczyć, że wszystkie nasze projekty przygotowywane są przez doświadczonych i sprawdzonych projektantów. Każdy z nich jest dokadnie sprawdzany. Błędy w naszych dokumentacjach zdarzają się niezmiernie rzadko, a jeśli już to dotyczą zwykle nieistotnych szczegółów. Jesteśmy więc zaskoczeni ilością zarzutów dotyczących projektu. Naszym zdniem projekt jest przygotowany bardzo starannie. Niektóre informacje jakie chciałby Pan/Pani widzieć na projekcie wpłynełyby jedynie na zminiejszenie czytelności rysunku. W sytuacji kiedy szerokość ścian fundamentowych jest niezmienna, a środek ławy zawsze pokrywa się z osią ściany fundamnetowej wymiarowanie każdej sciany fundamnetowej jest zbyteczne. Mam nadzieję, że mimo wszystko jest Pan/Pani zadololony z wyboru projektu i uda się go bez przeszkód zrealizować. Pozdrawiam
Na rzutach szczegółowych - pokój na parterze - podany jest wymiar 298,5 (od początku podciągu do początku słupa nośnego) Trudno dociec, jaki powinien być ten wymiar, ale udało mi się wyliczyć, że 300, niby tylko 1,5cm, ale błąd jest. My akurat likwidowaliśmy wykusz, więc to był wymiar między scianą fundamentową a słupem zbrojonym. Do tej pory nie jestem wstanie dociec, skąd się tam wzięło 298,5. Ponadto w kosztorysie pojawiają się błędy w ilości materiałów, które na bieżąco zgłaszam. Pakiet energooszczędny to fikcja bardzo trudna do wdrożenia w gotowym projekcie, szczególnie jak się chce zwiększyć grubość styropianu, to wszystkie wymiary idą do poprawki - praktycznie niemożliwe do poprawienia bez wersji elektronicznej projektu, bo wszystkie wymiary zawierają 14cm ocieplenia i tynku. Ale najbardziej interesującą rzeczą jest sprawa charakterystyki energetycznej tego budynku, która zmieniła parametry jakieś 1-2 miesiące temu. Budynek nagle stał się mniej energooszczędny od tego, który składaliśmy do wydania pozwolenia na budowę. Aktualnie wentylacja mechaniczna pogarsza parametry budynku, podczas gdy w podobnych budynkach (Diokles albo Aridella) jest na odwrót. Odpowiedzi w tej sprawie, dlaczego tak się dzieje, do tej pory nie otrzymaliśmy. Dom jest bardzo ładny, niestety dokumentacja niedopracowana.

Przeglądam ten projekt pod kątem wykonawstwa i faktycznie jest kilka niedociągnięć ale dla inżyniera budowlanego nie stanowią one problemu.Odnosząc się powyższej do uwagi: wymiar 298,5 nie jest wymiarem "od początku podciągu do początku słupa nośnego" tylko jak na architekturę przystało długością ścianki działowej od lica słupa do skośnej ściany zewnętrznej. Znalazłem niestety kilka błędów zasadniczych, które wypunktuję poniżej:1. Brak poziomej osi rzędu słupów pomiędzy osiami 3 i 4 - jest łatwe wyliczenie tego wymiaru ale faktycznie brakuje go w architekturze i konstrukcji.2. Błąd merytoryczny w warstwach posadzkowych P1, P2 - nie powinno się układać styropianu bezpośrednio na papie chyba, że jest to styropian laminowany papą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...