Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Proton I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo poważnie zastanawiam się nad wybudowaniem domu Proton I. Czy mógłby mi ktoś z osób mających już ten dom napisać jaki jest realny koszt budowy (stan surowy zamknięty oraz stan pod klucz)Będę bardzo wdzięczna za informacje: h3la@wp.pl. Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Rozważam budowę tego projektu, proszę serdecznie o kosztorys( stan surowy i zamkniety)i jeśli ktos posiadałby zestawienie ilościowe poszczególnych materiałów mail magart_decor@vp.pl

Z góry serdecznie dzikuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość krystyna

witam,

dopiero teraz tu zajrzałam więc przepraszam, że nie odpowiedziałam na pytania.

Myślę, że ceny domu nie bardzo da się określić, ponieważ wszystko zależy od kosztów ekipy budowlanej, materiałów itp.

ja liczyłam koszty aż do urządzenia domu i wyszło mi w sumie ok. 700 tys. - z meblami, ogrodzeniem, ogrodem - wszystkim. Ale powiem szczerze, że nie oszczędzaliśmy za bardzo/ Myslę, że jest to zrobione w wyższej klasie średniej. Zdecydowanie można było to zrobić taniej.

Trzeba wziąć pod uwagę także to, że budowaliśmy w okresie boomu budowlanego i wszystko było wtedy strasznie drogie.

 

Także o ceny trzeba pytać raczej ekipę budowlaną.

 

Jeżeli mogę powiedzieć, że czegoś w tym domu brakuje to jest to zdecydowanie brak zadaszonego tarasu.

Jedyną przeróbką którą doradziła nam projektantka była rezygnacja ze spiżarni i to był dobry pomysł - jest większa kuchnia. Pewnym mankamentem jest też akustyka - dom ma środku całą otwartą przestrzeń (nie mamy dywanów, więc nic nie tłumi pogłosu).

poza tym wszystko fajnie.

 

Już mi się znowu chce budować:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

Witam,

Zapraszam do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym.

Termin dostarczenia zdjęć upływa w dniu 30 września 2011!!

Główna nagroda - ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU PROJEKTU!

Szczegóły:https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

 

Dziękuję:-) chętnie przyślę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Gość Agnieszka

ja mieszkam już od roku w protonie I - polecam - bardzo fajny.

 

Witam pani Krystyno.Z mężem na wiosnę zamierzamy budować swój domek,niestety ten który budujemy Ksante3 nikt nie buduje (z wpisów widzę że kilka osób jest zainteresowanych ale żadnych zdjęć nie ma)Ten dom w którym pani mieszka jest podobny do naszego i tu moja prośba do pani.Razem z mężem bylibyśmy bardzo wdzięczni o kilka zdjęć wewnatrz domu(kuchnia,salon ,łazienka,garażu nie mamy)i jeśli to niesprawi kłopotu to kosztorys.Z góry dziękuję .Agnieszka.Sadowska4@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Państwa! Projekt Proton bardzo mi się spodobał, zamierzam zakupić projekt i podjąc budowę, teraz myśle, kalkuluje kombinuje itd;) warunki zabudowy działki spełniają wymogi dla Protona także czas zaczynac;)......mam uprzejmą prośbę do szczęsliwych posiadaczy własnie owego domku o udostępnienie kosztorysu chodzi stan surowy otwart i zamkniety. adres meil morientes1@gazeta.pl z góry dziękuję i pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. Mieszkam od 5 lat w domu z projektu Proton I i też jesteśmy z mężem i dziećmi baardzo zadowoleni. Jedyne co byśmy teraz zmienili, to możliwość podpiwniczenia, chociaż pod częścią domu i jakiś stryszek też by się przydał :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
Gość kowaleczka

Witam,

my budujemy Proton I i obecnie w 2016 roku ceny są znacznie wyższe niż projekt zakłada.. Szacujemy, że do wprowadzenia wydamy łącznie około 500tys metodą gospodarczą. Oczywiście wszystko jest kwestią materiałów, można wstawić najtańsze okna za 7tyś, a można dobre okna z roletami za 35tyś. SSZ kosztowało Nas ponad 200tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Gość

Witam, my budujemy Proton I i obecnie w 2016 roku ceny są znacznie wyższe niż projekt zakłada.. Szacujemy, że do wprowadzenia wydamy łącznie około 500tys metodą gospodarczą. Oczywiście wszystko jest kwestią materiałów, można wstawić najtańsze okna za 7tyś, a można dobre okna z roletami za 35tyś. SSZ kosztowało Nas ponad 200tys.

Mogą państwo przysłać kosztorys ogólny na maila kotwik@wp.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Gość Michał

witam budujemy protona mamy dylemat odnośnie kotłowni.

Planujemy ogrzewać domek na piec ekogroszek z podajnikiem i nie wiemy jak ten piec ulokować mianowicie nasz budowniczy bez konsultacji z nami zamontował trójnik komina z boku jak w projekcie(a projekt był pierwotnie przeznaczony na ogrzewanie gazowe) czy ktoś mógłby przesłać fotki swojej kotłowni i nam podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać na adres Gumbass@neostrada.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...