Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Ambrozja I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Drake

"Zapomniano" dodać, że strop w tym domku to nie tylko gęstożebrowe rozwiązanie, a system mieszany: nad częścią salonu, gabinetem i garażem mamy gęstożebrowy, nad resztą (kuchnia, wykusz, wiatrołap, łazienka i pom. gospodarcze) mamy strop monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy opracowywane są na podstawie koncepcji projektów. W projekcie Ambrozja I założyliśmy na wstępie strop gęstożebrowy. W trakcie opracowywania projektu nasz konstruktor zaprojektował część stropu jako żelbetowy. Wybrany układ konstrukcyjny jest najbadziej optymalnym rozwiązaniem zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i ekonomicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sayrinam

Witam,

Proszę o informację czy wymiary pomieszczeń (chodzi o poddasze) są "po podłodze" czy też pomniejszone o metry niemożliwe do wykorzystania. Mam na myśli projekt Ambrozja II.

Czy w tym projekcie możliwe jest zrobienie tarasu od strony ogrodowej a nie jak jest w projekcie na ścianie bocznej? (Co z rynnami?)

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy opracowywane są na podstawie koncepcji projektów. W projekcie Ambrozja I założyliśmy na wstępie strop gęstożebrowy. W trakcie opracowywania projektu nasz konstruktor zaprojektował część stropu jako żelbetowy. Wybrany układ konstrukcyjny jest najbadziej optymalnym rozwiązaniem zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i ekonomicznym.

 

Dlaczego w takim razie nie zaprojektowano tego "optymalnego" rozwiązania dla całego budynku? Byłoby jeszcze "optymalniej konstrukcyjnie, jak i ekonomicznie". Dodatkowo nie raziłaby różnica poziomów sufitów pomiędzy różnymi rodzajami stropu. Uważam, że rozwiązanie to wprowadzono z innych powodów, które to jednak pozwolę sobie przemilczeć.

 

Myślę również, że opisy powinny być tworzone na podstawie finalnej wersji projektu, a nie jednej z jego koncepcji.

 

Ja ten projekt już zakupiłem, ale cieszyłbym się bardziej, gdyby te dane zostały wymienione w opisie - chyba bardziej uczciwe zachowanie względem potencjalnego klienta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Proszę o informację czy wymiary pomieszczeń (chodzi o poddasze) są "po podłodze" czy też pomniejszone o metry niemożliwe do wykorzystania. Mam na myśli projekt Ambrozja II.

Czy w tym projekcie możliwe jest zrobienie tarasu od strony ogrodowej a nie jak jest w projekcie na ścianie bocznej? (Co z rynnami?)

Pozdrawiam

S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powierzchnie użytkowe pomieszczeń na poddaszu w naszych projektach liczone są od wysokości użytkowej 1,9m.

Powierzchnie po podłodze pomieszczeń na poddaszu w projekcie Ambrozja II wynoszą:

2/1 Korytarz - 6,4m2,

2/2 Sypialnia - 19,1m2,

2/3 Sypialnia - 20,5m2,

2/4 Sypialnia - 21,5m2,

2/5 Łazienka - 11,6m2,

2/6 Strych - 36,5m2(w Ambrozji I - 21,3m2).

Odnośnie przeprojektowania podcienia przy tarasie oraz tarasu to istnieje taka możliwość w ramach adaptacji projektu. Zmiany te nie powinny kolidować z układem rynien. Prace projektowe może Pan zlecić swojemu architektowi adaptującemu lub może naszej Pracowni. Jeśli będzie Pan zainteresowany skorzystaniem z usług naszej Pracowni proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam pytanie do redakcji dobre domy czy mozna zlikwidowac wyjscie na ogrod ze sciany bocznej i zamurowac ten rog ?

jaki bylby koszt naniesienia takiej poprawki do projektu ?

pozdrawiam

Marylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie do redakcji dobre domy czy mozna zlikwidowac wyjscie na ogrod ze sciany bocznej i zamurowac ten rog ?

jaki bylby koszt naniesienia takiej poprawki do projektu ?

pozdrawiam

Marylka

 

Witam,

Istnieje możliwość naniesienia interesującej Panią zmiany w ramach adaptacji projektu. Zmiany może nanieść architekt adaptujący lub może Pani zlecić naszej pracowni. W przypadku zainteresowania możliwością skorzystania z naszych usług proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam czy ma ktoś zbudowany dom ambrozje to prosze o zdjecia. Ja jestem w trakcie zamawiania projektu i zastanawiam sie nad małymi zmianami aby zlikwidowac jedno wyjscie na taras i zlikwidować spiżarnie. pozdrawiam Ulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam czy ma ktoś zbudowany dom ambrozje to prosze o zdjecia. Ja jestem w trakcie zamawiania projektu i zastanawiam sie nad małymi zmianami aby zlikwidowac jedno wyjscie na taras i zlikwidować spiżarnie. pozdrawiam Ulka

 

Zakupiłam ten projekt i sporo kosztowało mnie dostosowanie go do tego co chcę miec. Napisz e-maila na mój adres simbakot@o2.pl to napiszę ci co zmieniłam (spędziłam dłuuuugie godziny, ale miałam możliwośc obejrzec ten dom w stanie surowym od wewnątrz wybudowany bez przeróbek, więc mogę ci troszkę doradzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość dominik

Dlaczego w takim razie nie zaprojektowano tego "optymalnego" rozwiązania dla całego budynku? Byłoby jeszcze "optymalniej konstrukcyjnie, jak i ekonomicznie". Dodatkowo nie raziłaby różnica poziomów sufitów pomiędzy różnymi rodzajami stropu. Uważam, że rozwiązanie to wprowadzono z innych powodów, które to jednak pozwolę sobie przemilczeć.

 

Myślę również, że opisy powinny być tworzone na podstawie finalnej wersji projektu, a nie jednej z jego koncepcji.

 

Ja ten projekt już zakupiłem, ale cieszyłbym się bardziej, gdyby te dane zostały wymienione w opisie - chyba bardziej uczciwe zachowanie względem potencjalnego klienta.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość monika

witam ja juz kupilam ten projekt i bardzo mi sie podoba ten dom tylko prosze mi napisac czy mozna zmienic strop tylko na monolityczny czy sa jakies przeciwskazania ? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja juz kupilam ten projekt i bardzo mi sie podoba ten dom tylko prosze mi napisac czy mozna zmienic strop tylko na monolityczny czy sa jakies przeciwskazania ? prosze o odpowiedz

 

Witam,

Istnieje możliwość przeprojektowania stropu na żelbetowy w ramach adaptacji projektu. Zmianę powinien nanieść architekt adaptujący. Z nim ustala Pani szczegóły wprowadzenia zmian, ich koszt oraz czas trwania adaptacji.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakie zmiany w projekcie moze dokonac kierownik budowy?

 

Witam,

Najkorzystniej będzie, jeśli wszystkie zmiany w projekcie zostaną naniesione przez architekta adaptującego w ramach adaptacji projektu. W trakcie budowy wprowadzanie zmian należy konsultować z architektem, który powinien opracować projekt zamienny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Artur

Witam,Poszukuję osób w mazowieckim lub sąsiednich województwach, którzy wybudowali dom Ambrozja. Z chęcią zobaczyłbym gotowy już dom. Myślę, że to by mnie definitywnie przekonało do kupna tego własnie projektu. Byłbym bardzo wdzięczny za możliwość obejrzenia na żywo tego pięknego domu.Pozdrawiam Arturlaszu@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...