Skocz do zawartości
Forum dobredomy.pl

Projekt Andromeda I


redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Dom jest śliczny właśnie jestem na etapie jego budowy ale w tej realizacji, którą ti pokazano zepsuto cały urok tego domu podnosząc sciany kolankowe a nie wydłuzając dachu. W projekcie jest wszystko proporcjonalne a w realizacji wyglada jakby dach był za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest śliczny właśnie jestem na etapie jego budowy ale w tej realizacji, którą ti pokazano zepsuto cały urok tego domu podnosząc sciany kolankowe a nie wydłuzając dachu. W projekcie jest wszystko proporcjonalne a w realizacji wyglada jakby dach był za mały.

 

Niestety, jest to kompromis pomiedzy wartosciami uzytkowymi a wizualnymi. Gdyby nie podniesiono sciany kolankowej, pokojena poddaszu nie bylyby za bardzo ustawne, sporo miejsca byloby nie zagospodarowane przez brak mozliwosci postawienia mebli pod skosem. Dach w wersji oryginalnej i tak wystaje sporo poza obrys budynku, jego przedluzenie po podniesieniu scianki kolankowej mozna zrobic, ale tylko w pewnym zakresie, gdyz krokwie nie wytrzymalyby obciazenia bez dodatkowych podpor. W/g moich obliczen przy podniesieniu scianki o 2 pustaki i chcac zachowac pierwotna linie dachu, trzeba by przedluzyc dach tworzac "okap" odstajacy od zewnetrznej sciany o prawie 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Gość

Witam,wykańczam andromedę, ogólnie można w planie zrobic kilkanaście korzystnych moim zdaniem poprawek i fajny dom będzie -osobom myślącym o andromedzie mogę podpowiedzieć parę rzeczy- jarekon@op.pl (buduję pod Wyszkowem / mazowieckie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Mancia

Hey pozdrawiam ja z mężem budujemy andromede II widze ze w powyższych fotkach, że ktoś sie porwał na podniesienie ścian kolankowych my się cieszymy ze tego nie zrobiliśmy bo efekt jest kiepski dach źle wyciągniety wygląda ja zamały kapelusz:( My zostaliśmy przy orginale i jest super pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hey

pozdrawiam ja z mężem budujemy andromede II widze ze w powyższych fotkach, że ktoś sie porwał na podniesienie ścian kolankowych my się cieszymy ze tego nie zrobiliśmy bo efekt jest kiepski dach źle wyciągniety wygląda ja zamały kapelusz:( My zostaliśmy przy orginale i jest super

pozdrawiam

 

Witam!

Mieszkamy w Andromedzie od 2006 r. Podnieśliśmy ściany kolankowe, przez to zyskaliśmy dość dużo przestrzeni użytkowej na górnej kondygnacji. Dach wykonany wg projektu nie straszy. Jest harmonijny. Uważam, że nie wykorzystaliście Państwo możliwości podniesienia ścian kolankowych. Jak poradziliście sobie z wewnętrzną kolumną?

 

Zen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mieszkamy w Andromedzie od 2006 r. Podnieśliśmy ściany kolankowe, przez to zyskaliśmy dość dużo przestrzeni użytkowej na górnej kondygnacji. Dach wykonany wg projektu nie straszy. Jest harmonijny. Uważam, że nie wykorzystaliście Państwo możliwości podniesienia ścian kolankowych. Jak poradziliście sobie z wewnętrzną kolumną?

 

Zen

 

Witam

Niewiem co Pan ma na myśli pisząc o wewnętrznej kolumnie??? Myśle ze na nas dwoje jest dość miejsca bez podnoszenia ścian kolankowych, poza tym jezeli już to Państwo podnieśli te ścianki to trzeba było zmienić kąt nachylenia dachu wtedy byłoby dużo lepiej i okap nie bylby taki szeroki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość przemek

Hey

pozdrawiam ja z mężem budujemy andromede II widze ze w powyższych fotkach, że ktoś sie porwał na podniesienie ścian kolankowych my się cieszymy ze tego nie zrobiliśmy bo efekt jest kiepski dach źle wyciągniety wygląda ja zamały kapelusz:( My zostaliśmy przy orginale i jest super

pozdrawiam

 

mam pytanie znacie już koszt budowy i z czego budujecie ścciany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emilia

Witam,wykańczam andromedę, ogólnie można w planie zrobic kilkanaście korzystnych moim zdaniem poprawek i fajny dom będzie -osobom myślącym o andromedzie mogę podpowiedzieć parę rzeczy- jarekon@op.pl (buduję pod Wyszkowem / mazowieckie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,wykańczam andromedę, ogólnie można w planie zrobic kilkanaście korzystnych moim zdaniem poprawek i fajny dom będzie -osobom myślącym o andromedzie mogę podpowiedzieć parę rzeczy- jarekon@op.pl (buduję pod Wyszkowem / mazowieckie )

 

Czesc. Jestem wlasnie w trakcie budowy i chetnie poslucham dobrych rad.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również budujemy Andromedę I. Nie podnieśliśmy ścian kolankowych, wszystko jak w projekcie. No może oprócz kształtu tarasu (zrobony na całą tylna część domu) oraz zamiast potójnego okna w pokoju dziennym jest witryna. Kto przyjdzie i zobaczy jest zachwycony proporcjami funkcjonalnością i ogólnym wrażeniem domu.

pozdrawiam, przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również budujemy Andromedę I. Nie podnieśliśmy ścian kolankowych, wszystko jak w projekcie. No może oprócz kształtu tarasu (zrobony na całą tylna część domu) oraz zamiast potójnego okna w pokoju dziennym jest witryna. Kto przyjdzie i zobaczy jest zachwycony proporcjami funkcjonalnością i ogólnym wrażeniem domu.

pozdrawiam, przemo

 

Zapraszamy do umieszczeni zdjęć domku - na pewno pomoże to innym użytkownikom w podjęciu decyzji o wyborze projektu. Prosimy również o nadesłanie do nas zdjęć, abyśmy mogli umieścić je na naszej stronie internetowej, wykorzystać np. w katalogu. Zachęcamy by wzięli Państwo udział w organizowanym przez nas konkursie - szczegóły pod adresem https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Na forum Muratora jest b. duży wątek na temat budowy Andromedy

 

www.forum.muratordom.pl/showthread.php?22032-ANDROMEDA-Szukam-właścicieli-domu-opartym-na-tym-projekcie"]forum Muratora- Andromeda

 

a to jest link do mojego albumu z budowy

 

www.picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy"]Album budowy

 

Mieszkamy od roku, jest super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Muratora jest b. duży wątek na temat budowy Andromedy

 

www.forum.muratordom.pl/showthread.php?22032-ANDROMEDA-Szukam-właścicieli-domu-opartym-na-tym-projekcie"]forum Muratora- Andromeda

 

a to jest link do mojego albumu z budowy

www.picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy"]Album budowy

 

Mieszkamy od roku, jest super.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

Zachęcam Pana do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym. Szczegóły na stronie https://www.dobredomy.pl/konkurs-fotograficzny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość wojciech

witam. Mam zamiar zacząć budowę od wiosny i tak realnie patrząc jaki jest koszt postawienia tego domu pod klucz. Może ktoś zdradzi kwotę uwzględniając asortyment, z którego został postawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Przemo

Witam,

Mi udało się zamknąć w kwocie 400 tyś.

ściany fundamentowe - bloczek betonowy

ściany dół - silka 25 cm

ściany góra - ytong 25 cm

ściany dzialowe - ytong 12 cm

ocieplenie - 15 cm styropianu, tynk silikonowy

konstrukcja dachu - drewno wg projektu, dachówka cementowa, ocieplenie 25 cm wełny isorock

podłoga na gruncie - 15 cm styropianu FS100, reszta wg normy

tynki wew. gipsowe + gładz szpachlowa

ogrzewanie podłogowe na całym dole plus łazienka na górze, góra grzejniki,

rekuperator, układ solarny, odkurzacz centralny, piec na paliwo stałe, oczyszczalnia przydomowa

podłogi dól 100m2 gresu szkliwionego, panele podłogowe reszta

podłogi góra - deska sosnowa na legarach

to tak w telegraficznym skrócie :)

jak coś więcej daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo

P.S.

Do skończenia na 100% brakuje jeszcze schodów wewnątrz i dokończenia tarasu ale to zostawiamy na wiosnę (kaska na lokacie do maja leży odłożona).

W tej kwocie jest też:

cześciowe umeblowanie (kuchnia)

ogrodzenie działki (300 mb siatki)

kompletny biały montaż

przyłącza wszelkiej maści:)

 

Generalnie już mieszkamy i jesteśmy bardzo zadowoleni choć trochę trudno było się przyzwyczaić do przestrzeni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Gość

Witam, szukam wybudowanego domu Andromeda I lub II w woj. dolnośląskim. Byłbym bardzo wdzięczny za możliwość obejrzenia domu. Pozdrawiam wszakiel@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...